کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

کارشناسی ارشد معماری دانشگاه پیام نور

• پیام نور

رای: 36 36.4%
  • آزاد

رای: 63 63.6%

• مجموع رای دهندگان
    99

shalmash

عضو جدید
با سلام
از دوستان دو سوال داشتم.
1 - نظرتون در مورد خوندن این رشته در پیام نور چیه؟
2 - آیا به فارغ التحصیلان این رشته در پیام نور مانند فارغ التحصیلان بقیه دانشگاهها پروانه اشتغال به کار در نظام مهندسی میدن؟
ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
آره پروانه میدن
اما شرایط تحصیل توش سخته
وقتی همه ی دانشجوهای دانشگاها دارن یه جزوه ی 20 30 صفحه ای می خونن تو باید تو پیام نور 500 صفحه بخونی
تا جایی که میتونی نرو

rahim.k

عضو جدید
پروانه می دن و مدرکشم با دانشگاههای دیگه هیچ فرقی نداره
البته اکثر درسهاش عملی و جزوه نداره
تو دوره کارشناسی فقط 20 واحد عمومی داری که دست استاد نیست و از تهران می یاد و تستی
در کل من که خودمم تو پیام نور درس می خونم راضیم و اونقدر هم سخت نیست

artur25

عضو جدید
من خودم پیام نور خوندم ، اولش خوب بود ولی بعد استادا نمیومدن سر کلاس ،چون نسبت به رشته های دیگه پیام نور حقوقشون خیلی کمتره در حالی که ما بیشترین شهریه رو میدادیم،از من میشنوی نرو ،البته به دانشگاه هم بستگی داره پیام نور خود تهران فکر کنم خوب باشه.

ArchiDaniel

عضو جدید
بله پیام نور از اسمش معلومه یعنی خودت اگه مردش هستی و علاقه و وقت داری بیا معماری یاد بگیر اگه نه از استاد چیز زیادی به تو نمیرسه
ولی نسبت به آزاد چیزی کم نداره
تازه از نظر مبانی نظری و فهم و دانش معماری خیلی بهتر هم نسبت به آزادیا هستند

maghsoodrayaneh

عضو جدید
اولین سئوالو خودم مطرح می کنم. کسی میدونه نمونه تست کتابها رو ازکجا میشه گیر آورد ؟ با توجه به اینکه امسال اولین ساله اصلا نمونه تست موجوده یانه ؟

رویا خبال

عضو جدید
ثبت نامش جدای از سراسریه مگه؟؟؟

پیام نور از امسال توی سراسری هم اومدسال پیش فقط یه غیر انتفاعی بود ولی امسال پیام نور هم اضافه شد.
اینی که دوستان میگن فراگیر پیام نور ، بله جدا ثبت نام میکنن مهلتش هم تموم شده

e_s_h

عضو جدید
دانشگاه پیام نور تهران و بندرعباس ارشد معماری دارند

hamost

عضو جدید
من هم امتحان دادم تو شیراز بود.کتاب طراحان چگونه میاندیشند که گیرم نیومد آفرینش نظری هم یکمی خوندم دیدم خیلی چرته فقط مبانی نظری با یکمی حکمت و حقوق شهری خوندم.از 80 تا سوال یه 30 تاییش برام آشنا بود بقیش شانسی زدم.فکر نکم کسی خوب خونده باشه چون خیلی منابعش فلسفی و سنگین بود.در هر صورت امیدوارم قبول بشم چون باید برم سربازی.
البته شنیدم از فارس 150 نفر معماری امتحان دادن دیگه بقیه استانها نمی دونم کلا 120 تا فکر کنم بگیره بندر و تهران رو هم.
کلید سوالات هم سنجش همه ی رشته ها داده ولی معماری نداده بد شانسی.
اگه پیدا کردی سوال و پاسخ نامه خبر من هم بده.

آخرین ویرایش:

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
با عرض سلام و خسته نباشید یکی میتونه اطلاعات کاملی در موردش بده؟کی کنکورشه؟منابع؟برا ثبت نام کی باید عمل کنیم؟مدرکشو نظام مهندسی قبول داره؟

amir architect77

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشید یکی میتونه اطلاعات کاملی در موردش بده؟کی کنکورشه؟منابع؟برا ثبت نام کی باید عمل کنیم؟مدرکشو نظام مهندسی قبول داره؟
ثبت نام دوره جدید کنکور فراگیر پیام نور در مهر ماه هست که برای نیمسال دوم دانشجو میگیره.کنکورش دی ماهه.منابعش چند تا کتابه که تو دفترچه راهنماش نوشته.مدرکش مورد تایید وزارت علومه اصولا باید نظام مهندسی قبولش داشته باشه ولی مطمئن نیستم

amir architect77

عضو جدید
نتایج سه آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور که در اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد، بعداز ظهر شنبه 29 مردادماه اعلام می شود.
به گزارش اخبار پیام نور نتایج نهایی سه آزمون کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور که در اردیبهشت ماه ۹۰ برگزار شد، بعد از ظهر شنبه 29 مرداد ۹۰ از طریق پایگاه الکترونیک سازمان سنجش و آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org اعلام می شود. ثبت‌نام داوطلبان پذيرفته شده از روز 27 شهريور ماه آغاز می‌شود و تا 31 شهريور ماه ادامه دارد. در این آزمون ها در مجموع بیش از ۹۰ هزار داوطلب در دوره های کارشناسی ناپیوسته ،کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور پذیرفته شده اند.

همچنین اخبار پیام نور اضافه می کند دفترچه دوره های جدید فراگیر در مهرماه ۹۰ منتشر و آزمون آن در دیماه ۹۰ انجام میشود

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
من پیام نور تهران قبول شدم.انشالا شما دوستای عزیزم هم قبول شده باشین

به سلامتی....چی خوندی عزیز؟یعنی کتابها...چقدر خوندی؟آیا منی که سربازیم 6ماه دیگه تمومه ارزش داره شرکت کنم؟یه خورده اطلاعات راجع به زمان برگزاری کلاسها تو طول هفته میدی؟هرچی که به ذهنت میاد

amir architect77

عضو جدید
به سلامتی....چی خوندی عزیز؟یعنی کتابها...چقدر خوندی؟آیا منی که سربازیم 6ماه دیگه تمومه ارزش داره شرکت کنم؟یه خورده اطلاعات راجع به زمان برگزاری کلاسها تو طول هفته میدی؟هرچی که به ذهنت میاد

توی دفترچه ثبت نامی 5تا کتاب به عنوان منبع معرفی کرده بود که من 4تاشو رسیدم بخونم.امتحانش تستیه نمره منفی هم نداره!آره ارزش داره چرا که نه!
زمان برگزاری کلاس؟!!!!فراگیر اصلا کلاس نداره خودت باید بخونی آخر ترم بیای امتحان بدی.کنکورم که قبول شی یه ترم برات حساب میشه.بری دانشگاه دیگه ترم دویی!کلا" خیلی باحاله!

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
توی دفترچه ثبت نامی 5تا کتاب به عنوان منبع معرفی کرده بود که من 4تاشو رسیدم بخونم.امتحانش تستیه نمره منفی هم نداره!آره ارزش داره چرا که نه!
زمان برگزاری کلاس؟!!!!فراگیر اصلا کلاس نداره خودت باید بخونی آخر ترم بیای امتحان بدی.کنکورم که قبول شی یه ترم برات حساب میشه.بری دانشگاه دیگه ترم دویی!کلا" خیلی باحاله!

باید حداقل چند بگیریم قبول شیم؟12 یا 14؟به نظرت من که برا ارشد سراسری میخونم؟ما ارزه اینم بخونم؟یعنی اگه اونو قبول نشدم اینو بشم....منظورت چیه که کلاس نداره؟پس این همه پیام نور هست واسه چیه؟من شنیدم بعضی از درسا کلاس اره مثل طرح....مرسی که جوابامو میدی....راستی میشه همزمان هم اینو شرکت کرد هم سراسری؟یعنی 2تا ارشد؟حالا رشته ها متفاوت

amir architect77

عضو جدید
باید حداقل چند بگیریم قبول شیم؟12 یا 14؟به نظرت من که برا ارشد سراسری میخونم؟ما ارزه اینم بخونم؟یعنی اگه اونو قبول نشدم اینو بشم....منظورت چیه که کلاس نداره؟پس این همه پیام نور هست واسه چیه؟من شنیدم بعضی از درسا کلاس اره مثل طرح....مرسی که جوابامو میدی....راستی میشه همزمان هم اینو شرکت کرد هم سراسری؟یعنی 2تا ارشد؟حالا رشته ها متفاوت
قبول شدن بستگی به ظرفیت داره کسایی که بالاترین نمراتو کسب میکنن اولویت دارن.نمره درسی که زیر 12 باشه رو باید ترم بعد دوباره پاس کنی.من خودم هم سراسری شرکت کردم هم فراگیر.شرکت کن ضرر نمیکنی

soodabe

عضو جدید
ببین کنکوره . 12 یا 14 دیگه نداره.عین کنکوره سراریه. 4-5 تا منبع معرفی میکنه میخونی امتحان میدی.در ضمن منابعش هم چرته.نه که آسون باشه ها .چرته
مثلا مبانی نظری نقره کار .اصا نخونی بهتره . چون نمیفهمی چی میگه . اصا خوده نقره کارم فک نکنم بخونه متوجه شه
امتیاز منفی هم نداره..... فک کن!
اسکیسم نداره
در کل چیز بیخودیه

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
ممنون بابت جوابها...نظرتون راجع به خوندن مدیریت پروژه تو پیام نور برا ارشد یا تو این پردیس های بین المللی چیه؟بعتر از معماری نی؟دنگ و فنگ نظام مهندسیم نداره بعدش؟

parisa21r

عضو جدید
من پیام نور تهران قبول شدم.انشالا شما دوستای عزیزم هم قبول شده باشین

مبارک باشه به سلامتی!!! من کارشناسی رو پیام نور خوندم و پدرم در اومد اما رویهم رفته الان تو محیط کار میبینم که از نظر سواد اگر بیشتر نباشیم کمتر نیستیم فقط مشکل همون اسکیس است واسه ما!! به همین خاطر می خوام ارشد هم شرکت کنم انشاالله مهر ماه . می خواستم شهریه اش رو بپرسم ازتون و اینکه چه شهر هایی ارشد معماری دارند مرسی

elnaz sadeghi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم امسال شرگت گردم و تهران قبول شدم ...منابعش همگی به راحتی پیدا میشه به جز گتاب طراحان چگونه می اندیشند...در مجموع خیلی باید مفهومی بخونی...همش آسونه فقط آفرینش نظریه های معماریش سخت باید خیلی بخونی میگم بازم مفهومی...

parisa21r

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خودم امسال شرگت گردم و تهران قبول شدم ...منابعش همگی به راحتی پیدا میشه به جز گتاب طراحان چگونه می اندیشند...در مجموع خیلی باید مفهومی بخونی...همش آسونه فقط آفرینش نظریه های معماریش سخت باید خیلی بخونی میگم بازم مفهومی...
تبریک می گم .... شهریه تون چقدره حدودا؟ لیست منابع رو هم اگه میشه بزارید ممنون

بابالنگ دراز

کاربر بیش فعال
سلام دوست عزیز

طراحان چگونه می اندیشند رو دارم...همون موقع که اومد فهمیدم کتاب خوبیه خریدم;)ظرفیتاش چقده برا تهران؟

elnaz sadeghi

عضو جدید
سلام.ممنون...ببین معماری در مجموع نظر استاد مطرح یعنی سلیقه ای...طرحی رو گه یه استاد ممگن 15 بده استاد دیگه 10 هم نمیده...منم آزاد خوندم خیلی سخت بود....من هنوز ثبت نام نگرد م28 ثبت نام حتما تو این تایپیگ براتون میذارم..موفق باشید اگه سوال داشتین دوست دارم گمگتون گنم:)

elnaz sadeghi

عضو جدید
سلام..شرایطش اینه گه فقط مدرگ گارشناسی باید معماری باشه...شرایط دیگه ای نداره..مدرگش رو هم سازمان نظام مهندسی قبول داره مورد تایید وزارت علوم هم هست..تازه اولین سال داره دانشجو میگیره خروجی نداشته تا حالا...منم سال اولم هست و از محتوا و اساتید خبری ندارم...:)

elnaz sadeghi

عضو جدید
30 نفر تهران 30 نفر هم بندرعباس البته واحد قشم میگیره...البته 15 نف از 30 نفر به جای پایان نامه چند واحد تحقیق دارن یعنی باید به جای 6 واحد پایان نامه اون درسای ارائه شده از طرف دانشگاه رو پاس گنن...البته بهت پایان نامه دردسرش زیاد;)

بالا