کارشناسی ارشد (مشاوره، سوال و درخواست)

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
نمی دونم چرا این تاپیک یهو خلوت شد؟!
والا من که تربیت مدرس قبول شدم.....شما چطور علی آقای آبیاری؟
من الهام خانم حشره ای
حشره پزشکی تربیت
حشره کشاورزی کرج
!!:D

Ali Abyari

عضو جدید
من آبیاری-زهکشی کرج قبول شدم
من الهام خانم حشره ای
حشره پزشکی تربیت
حشره کشاورزی کرج
!!:D
چطور میشه که شما دو تا رشته قبول شدین؟
الان هر کدوم رو که دوست داشتین می تونین برین؟ (یکمم توضیح بدین درباره ی گرایشاتون بار علمیمون بره بالا :) )

eliot -esf

کاربر ممتاز
من آبیاری-زهکشی کرج قبول شدم

چطور میشه که شما دو تا رشته قبول شدین؟
الان هر کدوم رو که دوست داشتین می تونین برین؟ (یکمم توضیح بدین درباره ی گرایشاتون بار علمیمون بره بالا :) )
اینطور میشه که من دو تا کنکور دادم
یه کنکور ارشد وزارت علوم
یکی کنکور ارشد وزارت بهداشت

حشره شناسی کشاورزی مربوط میشه به آفت های گیاهی و دیگه همه چی تو فیلد کشاورزیه
ولی حشره پزشکی مختص حشرات ناقل بیماری انسانی
هر دو گرایش در جهت مبارزه بیشتر کاربرد تا درمان !!!

دراین حد بار علمی خوبه ؟؟!

(M&M)

کاربر بیش فعال
یه کنکور ارشد وزارت علوم

سلام چطوری؟

مدرسی شدی یا کرجی؟:D

eliot -esf

کاربر ممتاز
سلام چطوری؟

مدرسی شدی یا کرجی؟:D
سلام !!

فعلا متمایل به مدرس !! ( دیوانه شدم دیگه یه روز درمیون تصمیم عوض میشه تا دیروز کرج بودم امروز یه سر رفتم یونیمون پرس و جو مدرسی شدم !!! )
یعنی تا روز ثبت نام این قیافه منه :w20:

(M&M)

کاربر بیش فعال
سلام !!

فعلا متمایل به مدرس !! ( دیوانه شدم دیگه یه روز درمیون تصمیم عوض میشه تا دیروز کرج بودم امروز یه سر رفتم یونیمون پرس و جو مدرسی شدم !!! )
یعنی تا روز ثبت نام این قیافه منه :w20:

استادات چه نظری دارن؟

راستی درستو پاس کردی؟

Ali Abyari

عضو جدید
یه کنکور ارشد وزارت علوم

من با این همه بار علمی نمی دونم دیگه چیکار کنم!!!
ایشالا هرکدوم رو که رفتین موفق باشین توش.

Ali Abyari

عضو جدید
خب حسام جان، حالا که شما تهران قبول شدین حتماً دوستاتون انتظار یک شیرینی درست و حسابی ازتون دارن!!
با شناختی که من از خوندن کامنتای شما نسبت بهتون پیدا کردم و شما رو آدم لارجی دیدم حداقل یک آبمیوه یا بستنی افتادن دوستاتون، درست نمی گم؟!

hesam697

عضو جدید
خب حسام جان، حالا که شما تهران قبول شدین حتماً دوستاتون انتظار یک شیرینی درست و حسابی ازتون دارن!!
با شناختی که من از خوندن کامنتای شما نسبت بهتون پیدا کردم و شما رو آدم لارجی دیدم حداقل یک آبمیوه یا بستنی افتادن دوستاتون، درست نمی گم؟!

خواهش می کنم لارج بودن از خودتونه:)D)....اتفاقا دوستان من که اصن تو فکر اینجور چیزا نیستن و فقط هی تاکید داشتن برای موفق بودن خودم تا شکم خودشون.......
البته من خودم یادمه یکی از دوستام چون قبل کنکور باهم شرط گذاشتیم واسه هم رتبه و هم دانشگاه (چون یکم مشکل خود کوچک بینی داشت) که
شام بده (که خوب هم رتبه 9 شد و هم.....) ولی تو این دوره و زمونه آدمای لارجی مثل شما که دیگه پیدا نمیشه........:eek:
شما که الان دیگه تهران قبول شدی ، 100درصد و حتما شیرینی داره برای دوستات؟!.......:)

Ali Abyari

عضو جدید
خواهش می کنم لارج بودن از خودتونه:)D)....اتفاقا دوستان من که اصن تو فکر اینجور چیزا نیستن و فقط هی تاکید داشتن برای موفق بودن خودم تا شکم خودشون.......
البته من خودم یادمه یکی از دوستام چون قبل کنکور باهم شرط گذاشتیم واسه هم رتبه و هم دانشگاه (چون یکم مشکل خود کوچک بینی داشت) که
شام بده (که خوب هم رتبه 9 شد و هم.....) ولی تو این دوره و زمونه آدمای لارجی مثل شما که دیگه پیدا نمیشه........:eek:
شما که الان دیگه تهران قبول شدی ، 100درصد و حتما شیرینی داره برای دوستات؟!.......:)
ای آقا، من که شیرینی رو همون موقع که هنوز مهر رتبه خشک نشده بود تقدیم دوستان کردم، به هر حال اگه ندادین هنوز زودتر دست بجنبونین که دوستانتون دلخور نشن یک وقتی، برای خودتون می گم وگرنه به من که چیزی نمیرسه :D

hesam697

عضو جدید
ای آقا، من که شیرینی رو همون موقع که هنوز مهر رتبه خشک نشده بود تقدیم دوستان کردم، به هر حال اگه ندادین هنوز زودتر دست بجنبونین که دوستانتون دلخور نشن یک وقتی، برای خودتون می گم وگرنه به من که چیزی نمیرسه :D

کاشکی این رفیق ماهم یکم خسیس بازی رو میذاشت کنار و به قولش عمل می کرد.....البته من شیرینی شو قبلا دادم.......شما هم اگه سعادت بود، تهران همدیگر رو دیدیم در خدمتیم......:D

Ali Abyari

عضو جدید
کاشکی این رفیق ماهم یکم خسیس بازی رو میذاشت کنار و به قولش عمل می کرد.....البته من شیرینی شو قبلا دادم.......شما هم اگه سعادت بود، تهران همدیگر رو دیدیم در خدمتیم......:D

و همانا شیرینی دهندگانند که به سعادت دنیوی و اخروی نایل می گردند :surprised:

zanyarhosaini

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسان عزیز من امسال میخوام ارشد منابع شرکت کنم و از رتبه های برتر می خوام کمکم کنن که چطور و چه درسهایی رو بیشتر بخونم
اگه کمکم کنید ممنون میشم.
خیلی از صفحه های این تاپیک رو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم خب تعداد صفحات تاپیک خیلی زیادن.

Ali Abyari

عضو جدید
سلام خدمت همه مهندسان عزیز من امسال میخوام ارشد منابع شرکت کنم و از رتبه های برتر می خوام کمکم کنن که چطور و چه درسهایی رو بیشتر بخونم
خیلی از صفحه های این تاپیک رو گشتم ولی چیزی پیدا نکردم خب تعداد صفحات تاپیک خیلی زیادن.

من آبیاری خوندم ولی از اونجا که کسی جواب نداده به شما شاید بتونم تا حدودی کمکتون کنم.

اول از همه اینکه چه کتاب تستی رو بخرین و بزنین زیاد اهمیت چندانی در برابر تلاشتون برای خوندن نداره، همین که چند تا تست سال قبل رو بذارین جلوتون رو حتی شده روی یک سوال یک ساعت وقت بذارین تا خودتون حلش کنین خیلی با ارزشه. پس به نظر من برین سراغ کتابایی که از همه ارزون تر هستن، طبیعتاً کتابای دیباگران برای دروس تخصصی این ویژگی رو دارن، البته از الان بهتون بگم که جوابای دیباگران پر از غلطه ولی پیدا کردن همین غلط ها خودش می تونه یادگیریتون رو بهتر کنه.
توی رشته ی ما برای این که رتبه ی خوب بیاری باید همه ی درس ها رو بخونی، مخصوصاً اگه زبان انگلیسیت خوبه پس به اندازه ی 20-30 رتبه از بقیه جلوتری. بهترین نوع درس خوندن اینه که تمام دروس رو با هم پیش ببری، یعنی اینکه اگه امروز ریاضی، زبان، هیدرولوژی، مدیریت، هیدرولیک و آمار رو خوندی فردا هم تمام اینا رو بخون، مثلاً ریاضی رو باز ننداز برای دو سه روز دیگه یا یک دفعه نچسب به یک درس و اون رو خوب یاد بگیر و باز بری سراغ درس بعدی، چون آمادگیت رو نسبت به درس قبلی از دست میدی. البته خدمتت عرض کنم که قسمت اعظم طریقه ی درس خوندن به خودت بستگی داره که چقدر پیش زمینه داشته باشی، قبلاً درس ها رو طی ترم چقدر خونده باشی و این که چه مدل خوندنی کلاً بهت حال می ده.
ساعتای درس خوندن کاملاً به خودت بستگی داره، ولی به نظر من این ترم رو اگه هنوز فارغ التحصیل نشدی واحد کمتر بردار تا فشار کمتری روت باشه. اگر هم می خوای بری برای دانشگاه تهران، یک جورایی باید قید خیلی از مسائل رو بزنی و کامل بشینی روی درس. (قبول دارم که سیستم مزخرفیه، چون کسی که درس می خونه باید کنارش کار هم مربوط به رشتش انجام بده . . . ولی به هر حال فعلاً نمیشه کاریش کرد)

اگه سوالی داشتی من در خدمتم :)

ثام

عضو جدید

سلام من رشته منابع آب قبول شدم امسال رتبم بد نشد اول از همه ببین به رشتت علاقه داری یعنی ببین اصلا منابع آب اون چیزی هست که میخوای ...........! بعد کتابا رو تهیه کن .......به نطرم اگه تو دوران دانشگاه خوب درس خونده باشی لازم به زیاد درس خوندن نیست تست اکثرا تکراریا البته امثال تستای آبزیریمینی کاملا متفاوت بود در ضمن درس منابع آب یه درسی که یه کوچولو وقت می بره در ضمن منابع را اگر لازم داشتی پیام بدین تا واستون بفرستم.................

manvahid

عضو جدید
با سلام رشته من آب و خاک برای ارشد نمیدونم چی برم ولی میگن مهندسی آب بهترین یه مقدار می خواستم درباره بازار کار و خود رشته اطلاعات داشته باشم
نکته بعدی ترم 4 هستم از الان شروع کنم برای ارشد خوبه؟ در صورت امکان منابع هم معرفی کنید ممنون

Hossein.I

عضو جدید
با سلام و خسته نباشید
می خواستم بدونم که برای کارشناسی ارشد چطور میشه از کشاورزی-اب به عمران-اب تغییر رشته داد
با تشکر فراوان

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

دوستان من اصلن انگیزه ی خوندن ارشد ندارم آخه؟:(

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوستان من اصلن انگیزه ی خوندن ارشد ندارم آخه؟:(

سلام
خب برو دنبال کار البته اگه شاغل نیستی ,هر وقت کار مناسب پیدا نکردی انگیزه ت قشنگ میاد سرجاش.:Dر
رشته ی مهندسی آب که خیلی کاربرد داره حیفِ ادامه ش بده!

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب کار دارم دوس دارم ارشدم بخونم ولی با این وضع تعریف دوستان روحیه ام مرده:d

میشه بپرسم دقیقا کدوم وضع؟! وضع همیشه که یه شکل نمی مونه!
اگه قرار باشه با حرف این و اون زود دلسرد و بی انگیزه بشی. همون بهتره که ادامه ندی چون هدفت قوی نیست و بر پایه ی باور دیگران شکل گرفته:D

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه بپرسم دقیقا کدوم وضع؟! وضع همیشه که یه شکل نمی مونه!
اگه قرار باشه با حرف این و اون زود دلسرد و بی انگیزه بشی. همون بهتره که ادامه ندی چون هدفت قوی نیست و بر پایه ی باور دیگران شکل گرفته:D
میگن اینکه ارشد و بیخیال..درحالیکه خودشون دارن ارشد میخونن ها:d

هوم نه باو تو هم

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
میگن اینکه ارشد و بیخیال..درحالیکه خودشون دارن ارشد میخونن ها:d

هوم نه باو تو هم
حتما خودشون به نتیجه ای نرسیدن که دارن میگن!
به هر حال خودت میدونی .اما میتونی با چهار تا استاد و یا کسانی که این رشته رو ادامه دادن و موفق شدن یکمم مشورت کنی بد نیست!:D

eliot -esf

کاربر ممتاز
به نظر من که دلسرد شدن اشتباهه !
همه درسته میگن برا دکترا هم کار نیس چه برسه ارشد ولی به هر حال یه مقطع بالاتر دید بازتری به هر کسی تو گرایش خودش میده میتونه بهتر کار کنه یا کار پیدا کنه !!

narges_F

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من که دلسرد شدن اشتباهه ! همه درسته میگن برا دکترا هم کار نیس چه برسه ارشد ولی به هر حال یه مقطع بالاتر دید بازتری به هر کسی تو گرایش خودش میده میتونه بهتر کار کنه یا کار پیدا کنه !!
آره خوب اینو میگن آدم دلسرد میشه..ولی همزمان با کار خوندن بهتره مرسی عزیزم

manvahid

عضو جدید
دوستان من رشتم آب و خاک پیام نور هستم یکی به من بیاد توضیح بده به چه گرایشی که مرتبط به رشتم هست میتونم برم و درموردش یک خط توضیح بده :|

• Like
واکنش ها: n30e