کارشناسی ارشد زهکشی

shekufeh_jun

عضو جدید
سلام دوستان
من لیسانس رشته ماشین آلات بودم برای ارشد تصمیم گرفتم رشته زهکشی شرکت کنم.میشه یک کم منو راهنمایی کنید، اینکه از نظر آینده شغلی این رشته چه جوریه و اینکه چه درساییو باید برای کنکور بخونم.ممنون

samad kaghazloo

عضو جدید
سلام دوستان
من لیسانس رشته ماشین آلات بودم برای ارشد تصمیم گرفتم رشته زهکشی شرکت کنم.میشه یک کم منو راهنمایی کنید، اینکه از نظر آینده شغلی این رشته چه جوریه و اینکه چه درساییو باید برای کنکور بخونم.ممنون

سلام دوست عزیز..درسایی که باید واسه ارشد پاس کنی شامل طراحی سیستم های آبیاری سطحی و تحت فشار,رابطه آب خاک و گیاه,ریاضیات 1و2 و معادلات,مکانیک سیالات,هیدرولیک انهار,طراحی سیستم های زهکشی و نیز زبان انگلیسی
اگه می خای امسال کنکور شرکت کنی باید هنو دیر نشده زودی استادتشو بزنی که داره دیر میشه
قبل از بازار کار علاقه خیلی مهمتره..تو ایران راجع به بازار کار نمیشه با اطمینان صحبت کرد.اگه واقعا علاقه داری..

(M&M)

کاربر بیش فعال
ارشد زهکشی یا منابع آب؟

ارشد زهکشی یا منابع آب؟

با سلام خدمت دوستان

یک سوال داشتم:ارشد زهکشی بهتره بدم یا منابع آب؟

این سوالو پرسیدم چون ظرفیت منابع آب به نسبت زهکشی خیلی کمه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان

یک سوال داشتم:ارشد زهکشی بهتره بدم یا منابع آب؟

این سوالو پرسیدم چون ظرفیت منابع آب به نسبت زهکشی خیلی کمه.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

دوست عزیز ما بهتر یا بدتر نداریم
نگران ظرفیت ها هم نباش
بهترین کار اینه که شما با علاقه رشتتو انتخاب کنی تا رغبتی برای ادامه تحصیل داشته باشی و با انرژی ادامه بدی
پس مهمترین چیز علاقست

(M&M)

کاربر بیش فعال
ممنون از پاسخی دادین.اما واقعا سر دوراهی زهکشی و منابع آبم.شما چه پیشنهادی دارین؟ البته باید بگم من منابع آبو بیشتر دوست دارم.اما از کم شدن ظرفیت نگرانم.راستی شما از درصدهای رتبه ای که برای منابع تهران لازمه خبر ندارین؟

armx

عضو جدید
ممنون از پاسخی دادین.اما واقعا سر دوراهی زهکشی و منابع آبم.شما چه پیشنهادی دارین؟ البته باید بگم من منابع آبو بیشتر دوست دارم.اما از کم شدن ظرفیت نگرانم.راستی شما از درصدهای رتبه ای که برای منابع تهران لازمه خبر ندارین؟
سلام ،‌ همونطور که آریایی هم فرمودن مهم علاقتونه،‌ که این باعث موفقیت میشه،‌ حالا اگه نظر شخصیمو هم بگم من جای شما بودم منابع رو انتخاب می کردم‌، و این کم شدن منابع خودش یه مزیته،‌ چون تعداد متخصص تو این رشته کمه و از نظر بازار کاری هم یه کارشناس ارشد منابع به راحتی می تونه واسه دانشگاه جذب هیات علمی شه ولی تو رشته ی آبیاری که نسبت به منابع تعدادش زیاده این کار مشکله! و بعد از گرفتن دکترا شاید شدنی بشه،‌ حالا انتخاب با شماست‌
موفق باشین:smile:

yekariayi

متخصص هیدرولیک
کاربر ممتاز

دوستمون تقریبا جواب کامل رو داد
اینطور که از دوستان پرسیدم امسال رتبه های 1و9و18 از گیلان بود تو گرایش منابع
درصداشونو نمیدونم

fattahpour

عضو جدید

دوست عزیز اصلا نگران نباش...
شما اگه برای کنکور با اراده و پشتکار و با توجه به اینکه منابع رو بیشتر دوست داری ،بخونی ،شک نکن که قبول میشی...

من حتی ماههای آخر کنکور خسته شده بودم و اراده ام رو از دست داده بودم و شاید روزی کمتر از 2 ساعت میخوندم اما خوشبختانه بدون هیچ سهمیه ای ، نتیجه گرفتم..
با توکل به خدا شروع کن..
حتما موفق میشی...

(M&M)

کاربر بیش فعال
از تمام دوستان به خاطر کمکی که کردند ممنونم.

امیدوارم به تمام آرزوهای قشنگی که دارین دست پیدا کنید....آمین

من میخوام جزوه کاردانی به کارشناسی آبیاری رو تهیه کنم باید چکار انجام بدم.

• Like
واکنش ها: n30e

rahman talebi

عضو جدید
رشته آبیاری و زهکشی رشته خوب و عالی است اما به دلیل اینکه رشته ای به نام عمران آب و جود دارد از بچه های آبیاری استفاده نمی کنند و میگن بچه های کشاورزی ضعیف هستن اما اینطور نیست بلکه شاید در بعضی موارد بهتر هم هستن. از لحاظ شغلی که برای کل رشته های کشاورزی سخت کار پیدا میشه اما انسان باید نا امید نباشه
اگه می خواهی دانشگاه آزاد بری که احتیاج نیست اصلا نگاه کتاب کنی من تضمین میکنم قبولی اما دانشگاه دولتی اگه بتونی از تست های دیباگران استفاده کنی احتمال قبولیت زیاده

hamed2494

عضو جدید
پاسخ : ارشد زهکشی یا منابع آب؟

پاسخ : ارشد زهکشی یا منابع آب؟

دوستان میشه بگین کدوم آسونتره ؟؟؟
سرفصل دروس رو اگه کسی داره بزاره ممنون میشم
هر دو گرایش:):):)

ارسال به وسیله گوشی GT-I9100

ati@

عضو جدید
کنکور93

کنکور93

سلام .میخواستم بدونم درس زبان اونم گرایش زهکشیو بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟1سوال دیگه کسی از بچه ها درمورد درصد دروس رتبه های قبولی شده کنکور92 اطلاعاتی داره؟؟مرسی:)

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .میخواستم بدونم درس زبان اونم گرایش زهکشیو بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟1سوال دیگه کسی از بچه ها درمورد درصد دروس رتبه های قبولی شده کنکور92 اطلاعاتی داره؟؟مرسی:)

[h=2]کارشناسی ارشد و دکترا[/h]

miut

عضو جدید
اگه بتونی این درسا بزنی حتی با درصد پایین، رتبت بیشتر از اوی که انتظار داری تغیر می کنه.

samad kaghazloo

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز...خواستم از همین جا یه تبریک و خسته نباشید به تمامی عزیزانی که ارشد رو قبول شدن عرض کنم
امیدوارم هر جا میرید در درجه اول شاد و سپس موفق باشید...:)

مریمs

عضو جدید
سلام. کمک

سلام. کمک

سلااااااااااااام

بچه هااااااااااااااااااااا کی میتونه به من کمک کنه.............
میخوام شروع کنم واسه ارشد رشته زهکشی بخونم:)
ولی برنامه خاصی ندارم :(منابع و دارم.....ولی برنامه نه!!!!!!!!!:surprised:
نمیدونم اول باید چی و چه جوری بخونم............:cry:
اگه کمکم کنید یه دنیا ممنون میشم..........:smile:

راستی اکه میشه به خودم پیام بدین خیلی خیلی خیلی ممنونم...:gol::gol:

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
من هم برای ارشد ابیاری زهکشی میخونم با تحقیقاتی که من انجام دادم میگن رشته خوبیه و آینده هم داره و لیست دروسی که برای ارشد لازمه به صورت زیر می باشد
1- زبان عمومی و تخصصی
2-ریاضیات
3-هیدرولیک و هیدرولیک انهار
4- طراحی سیستم های ابیاری
5- اصول مهندسی زهکشی
6- رابطه آب و خاک و گیاه

mahnaz lorestani

عضو جدید
با سلام و آرزوی موفقیت.درسهای ارشدآبیاری زهکشی عبارتند از:زهکشی(کتاب دکتر علیزاده).هیدرولیک وهیدرولیک انهار((کتاب دکتر ابریشمی).رابطه آب و خاک(کتاب دکتر علیزاده).ریاضی(ریاضیات کیوان صیفی).سیستم های سطحی و تحت فشار(کتاب جلد 1و2 دکتر علیزاده).زبان.واسه کتاب تست هم از کتاب های انتشارات دیباگران استفاده کن عالین.موفق باشید.

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
رشته آینده دار گداییه نه آبیاری. به لطف سیاست های غلط نظام مهندسی، جهاد کشاورزی و در کل دولت

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ارشد 93

ارشد 93

سلام خسته نباشید کنکوریای عزیز
کیا امروز ارشد ازمون داشتند من ابیاری زهکشی بودم سوالا خیلی آسون بود اما خیلی خوب نیودم شما چیکار کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

(M&M)

کاربر بیش فعال
سلام خسته نباشید کنکوریای عزیز
کیا امروز ارشد ازمون داشتند من ابیاری زهکشی بودم سوالا خیلی آسون بود اما خیلی خوب نیودم شما چیکار کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام

منم امروز داشتم.گرایشم منابع بود. به نظرم پارسال بهتر بود.

(رها)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بچه ها میانگین درصدهای کنکور امسالم 35 شده ب نظر تون امکان داره قبولشم در ضمن من گرایش ابیاری زهکشی هستم....

ha wk

عضو جدید
سلام بچه ها میانگین درصدهای کنکور امسالم 35 شده ب نظر تون امکان داره قبولشم در ضمن من گرایش ابیاری زهکشی هستم....

با زبان یا بی زبان میانگینت 30 بود ؟
منظورت از قبولی چیه ؟
با میانگین زیر 30 قبول میشی اما کجا منظورته ؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام بچه ها !! منم امسال کنکور حشره شناسی دادم

همه درصد هام زیر 50 است با زبان منفی به نظرتون امکانش هست رتبه خوبی بیارم ؟؟!؟

آ ب

عضو جدید
دروس کنکور ارشد زهکشی ؟؟؟

دروس کنکور ارشد زهکشی ؟؟؟

دوستان سلام
میخوام برای ارشد زهکشی امتحان بدم اما دقیقا نمیدونم چ درسایی رو باید بخونم..اگه کتابای خوبو روونی میشناسید معرفی کنید..لطفا کمکم کنید.

arshin shams

عضو جدید
سلام هم رشته ای عزیز
من الان ترم سوم ارشد ابیاری زهکشی هستم.توی دروس تخصصی کتابهای دکتر علیزاده رو بخون.خیلی خوبن