کارشناسی ارشد با گرایش خاک و پی؟؟؟؟

mahans

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان...
من تو گرایش خاک و پی دانشگاهی در شمال و مدیریت اجرا در دانشگاه تبریز قبول شده ام.
از دوستان گرامی که اطلاعات لازم را دارن چند تا سوال داشتم
1_گرایش خاک و پی بهتره یا مدیریت؟
2_ دروس گرایش خاک و پی چیا هستن؟(محاسباتی و حفظ کردنی)
3_ دربین گرایشات رشته عمران گرایش خاک و پی در چه حدی است؟
ممنون میشم که زود جواب بدین.اخه دانشگاه منتظر جواب منه که برا ثبت نام اقدام میکنم یا انصراف میدم
با تشکر فراوان از دوستان

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام .
گرایش خاک و پی یکی بهترین گرایش های مهندسی عمرانه بهترین از این لحاظ که اولا بسیار تخصصیه پس یعنی رغیب شغلی کمی دارید دوما بسیار گرایش پول سازی هستش به شرطی که در زمینه خاک و پی فعالیت داشته باشید ( مثلا پیمانکاری میکروپایل یا نیلینگ ) .

دروس این رشته به شدت محاسباتی هستش که شامل میکانیک خاک پیشرفته ، مهندسی پی پیشرفته ، دینامیک خاک ، و ریاضیات عالی مهندسی . اینا دروس اجباری بود .

و یک درس هم از دروس روبه رو باید انتخاب کنید : مکانیک محیط های پیوسته ، روش های عددی در مکانیک خاک ، مکانیک سنگ . خب از اسم این دروس هم باید متوجه بشید که به شدت محاسباتی هستن و بدون داشتن پایه قوی تو مقطع کارشناسی عمران ، گذراندن این دروس بسیار سخته .

اما درباره رشته مدیریت اجرا نمیدونم منظورتون مدیریت ساخته یا مدیریت اجرایی که از رشته های علوم انسانی هستش .

به هر حال از اونجایی که رشته شما معماری بوده بنده ژئوتکنیک ( خاک و پی ) رو به شما توصیه نمیکنم .

توی عمران چیزی به اسم حفظیات وجود نداره :biggrin:

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
با سلام خدمت همه دوستان...
من تو گرایش خاک و پی دانشگاهی در شمال و مدیریت اجرا در دانشگاه تبریز قبول شده ام.
از دوستان گرامی که اطلاعات لازم را دارن چند تا سوال داشتم
1_گرایش خاک و پی بهتره یا مدیریت؟
2_ دروس گرایش خاک و پی چیا هستن؟(محاسباتی و حفظ کردنی)
3_ دربین گرایشات رشته عمران گرایش خاک و پی در چه حدی است؟
ممنون میشم که زود جواب بدین.اخه دانشگاه منتظر جواب منه که برا ثبت نام اقدام میکنم یا انصراف میدم
با تشکر فراوان از دوستان
همه چی رو دوست خوب مون مهندس بهروز کامل توضیح دادن اما این رو بهت بگم که رشته خاک و پی خیلیییییییییی پول سازه ولی زمانی که بتونی یه آزمایشگاه خاک بزنی مثلا من یکی از استادام یه آزمایشگاه خاک داره تو جنوب فکر کنم هر روز با یه ماشین میاد دانشگاه ولی اصلا علم بالایی نداره یعین نمی تونه انتقال بده با اینکه تربیت مدرس ارشد گرفته خودش بعضی جاها واقعا گیر میکنه اما خاک و پی خیلیییییی سنگینه اگر فکر میکنه با اطلاعاتی که در حد آشنایی داری با توجه به اینکه کارشناسیت معماری بوده می تونی از پس این رشته بر بیایی خیلی عذر میخوام ولی در اشتباهی چون بعضی ها هم که پایه شون قوی هستش تو این گرایش گیر کردن ما بعضی از ارشدی ها هستن تو دانشگاه مون که درس های کارشناسی شون پیش نیاز خورده بهشون یا واسه اینکه اشکالات پایه شون رو برطرف کنند میان میشینن سر کلاس های کارشناسی اما اگه منظورت از مدیریت اجرا تو شاخه عمرانه که باید بهت بگم از نظر سختی و آسونی زمین تا ُمون با خاک و پی فرق داره و به مراتب سبک تر از خاک و پی هستش و به نظر شخص من از نظر پول ساز بودن زودتر از خاک و پی جواب میده خوب فکر کن دودوتا چهارتا کن بعد تصمیم بگیر و تصمیمی که گرفتی به هیچ وجه تغییرش نده!
موفق باشی

بالا