کاربرد Revit در بازار کار

saman44

عضو جدید
سلام. دوستان به نظر شما نرم افزار Revit در بازار کار ایران در حال حاضر جای خودش رو تونسته باز کنه؟ چقدر کاربرد داره؟ تا اونجایی که من اطلاع دارم بیشتر شرکت ها از CAD و 3DMAX استفاده می کنند. اگه من بخوام برم سر کار بهتره روی این دوتا نرم افزار سرمایه گذاری کنم یا Revit؟

faeze1366

عضو جدید
اگر اصلا با کد آشنایی هم نداری برای شروع بهت پیشنهاد میکنم رویت رو شروع کن من خودم 7 سال اتوکد کار میکنم و تریدی مکس هم جدا آموزش دیدم اما احساس می کنم رویت برنامه کامل تری واسه معماری هست موفق باشی
سلام. دوستان به نظر شما نرم افزار Revit در بازار کار ایران در حال حاضر جای خودش رو تونسته باز کنه؟ چقدر کاربرد داره؟ تا اونجایی که من اطلاع دارم بیشتر شرکت ها از CAD و 3DMAX استفاده می کنند. اگه من بخوام برم سر کار بهتره روی این دوتا نرم افزار سرمایه گذاری کنم یا Revit؟

tv.kade

عضو جدید
بنظر من تا چند سال اینده یکی از نرم افزار های مهم محسوب میشه
اما در کل تردی مکس و اتودکد هم یاد بگیر .

farzadrevit

عضو جدید
سلام
بنظره من رویت 3دی مکس و اتوکدو باید همرو بلد باشیم و از همه بهتر و پر کاربرد تر رویت هست واسه معماری و تاسیسات عالیه من که خیلی ازش دارم بهره میگیرم و مطمئنم تا چند سال آینده بشه یکی از پر کاربردترین نرم افزار معماری و تاسیسات در ایران.;)

علیرضا-خ

عضو جدید
فعلا رویت در بازار کار ایران جایگاه نداره -از هر 100 شرکت شاید یک شرکت با رویت کار کنه -حتما روی اتوکد و مکس و وی ری کار کن - البته آینده متعلق به رویت است -در کانادا و بسیاری از کشورهای پیشرفته دیگر اتوکد جایگاهی نداره و رویت جایگزین شده است. اما برای کشور جهان سومی مثل ایران هنوز حرف اول را میزنه .در ضمن پیشنهاد میکنم آگهی های روزنامه همشهری را یک نگاهی بیاندازی تا ببینی شرکتها چی میخوان.

ناصر نقدی

متخصص نرم افزار معماری REVIT
کاربر ممتاز
سلام
خب منم اجاز بدید یه نظرم رو بدم
رویت یه برنامه سه بعدی نیست راستش .برنامه BIM هست
Building Information Management یا Modeling . شما با این برنامه اطلاعات پروژه رو برای پیمانکار وکارفرما طوری وارد میکند که اونها بتونن مدیریت مصالح و کنترل پروژه رو انجام بدن
مدل رویت در برنامه Navis work وارد میشه و میشه کنترل پروژه و برنامه زمانبندی رو اونجا وارد کنید و ببینید به صورت سه بعدی مثلا سه ماه وده روز و پنج ساعت دیگه پروژه در چه وضعیتی از نظر
اجرا هست.
چه قسمت هایی طبق برنامه هست چه بخش هایی از برنامه عقب یا جلو هست . حتی کنترل میشه کرد که مثلا نرم افزارکنترل کنه که درچه قسمتی لوله از سقف کاذب بیرون زده یا حتی هر جایی که
لوله از 2 سانتی سقف یا ستون رد شده رو نشون بده که کار کنترل رو خیلی راحت میکنه
یعنی یه رنامه دیگه هست.
من سالها با این برنامه کار میکنم و پروژه های بزرگی رو با این کردم .با اتوکد هم کار میکنم ولی کد یه تخته رسم خیلی خوب هست .
الان کارفرما ها اصراردارن پروژه به صورت BIM انجام بشه و اتوکد رنامه دوم شرکت های مهندسین مشاور شده .
در کل قطاری هست که اگر سوار نشید از قافله جامیمونید

shayan@

عضو جدید
سلام
خب منم اجاز بدید یه نظرم رو بدم
رویت یه برنامه سه بعدی نیست راستش .برنامه BIM هست
Building Information Management یا Modeling . شما با این برنامه اطلاعات پروژه رو برای پیمانکار وکارفرما طوری وارد میکند که اونها بتونن مدیریت مصالح و کنترل پروژه رو انجام بدن
مدل رویت در برنامه Navis work وارد میشه و میشه کنترل پروژه و برنامه زمانبندی رو اونجا وارد کنید و ببینید به صورت سه بعدی مثلا سه ماه وده روز و پنج ساعت دیگه پروژه در چه وضعیتی از نظر
اجرا هست.
چه قسمت هایی طبق برنامه هست چه بخش هایی از برنامه عقب یا جلو هست . حتی کنترل میشه کرد که مثلا نرم افزارکنترل کنه که درچه قسمتی لوله از سقف کاذب بیرون زده یا حتی هر جایی که
لوله از 2 سانتی سقف یا ستون رد شده رو نشون بده که کار کنترل رو خیلی راحت میکنه
یعنی یه رنامه دیگه هست.
من سالها با این برنامه کار میکنم و پروژه های بزرگی رو با این کردم .با اتوکد هم کار میکنم ولی کد یه تخته رسم خیلی خوب هست .
الان کارفرما ها اصراردارن پروژه به صورت BIM انجام بشه و اتوکد رنامه دوم شرکت های مهندسین مشاور شده .
در کل قطاری هست که اگر سوار نشید از قافله جامیمونید
سلام مهندس
موافقم با صحبتاتون

alikermani

عضو جدید
سلام مهندس دمت گرم.معلوم میشه با سوادی. در رشته معماری متاسفانه 90درصد بی سوادن که ابروی معماری ومعماران میبرن.