کاراموزی (internship)

مسعودی 563

عضو جدید
من ترم 2 اکتشاف غیر انتفاعی میخونم .معدلم هم زیاد جالب نیست .
به نظرتون چکار کنم که بتونم تو صنعت کار پیدا کنم

mamadsadeghi

عضو جدید
دوست عزیز من اکثر صحبت های شما رو تو این تاپیک دنبال کردم
دوستانه خدمتت عرض کنم که تو این کشور کار نیست .. کار نیست .. کار نیست ... اگه دنبال کاری باید از همین فردا شیوه زندگیتو عوض کنی
بنظر من دو تا راه داری اولی اینه که اینقدر سواد داشته باشی که نتونن ازت کار نکشن یعنی همه جا تو رو بخوان همه آرزوشون باشه تو بری براشون کار کنی... دوم اینکه از کشور خارج شی(البته قبلش باید بدونی برا چی داری میری .... همین جور الله بختکی نباشه ...)

ولی به نظر من اینجا همین ایران که هزار مشکل و گرفتاری از در و دیوار براش میریزه هم میشه کار کرد و پول در اورد...

mamadsadeghi

عضو جدید
دوست عزیز من اکثر صحبت های شما رو تو این تاپیک دنبال کردم
دوستانه خدمتت عرض کنم که تو این کشور کار نیست .. کار نیست .. کار نیست ... اگه دنبال کاری باید از همین فردا شیوه زندگیتو عوض کنی
بنظر من دو تا راه داری اولی اینه که اینقدر سواد داشته باشی که نتونن ازت کار نکشن یعنی همه جا تو رو بخوان همه آرزوشون باشه تو بری براشون کار کنی... دوم اینکه از کشور خارج شی(البته قبلش باید بدونی برا چی داری میری .... همین جور الله بختکی نباشه ...)

ولی به نظر من اینجا همین ایران که هزار مشکل و گرفتاری از در و دیوار براش میریزه هم میشه کار کرد و پول در اورد... کافیه فکرتو بکار بگیری

مسعودی 563

عضو جدید
یعنی خارج از کشور کار هست ؟اگه باشه خب رزومه قوی باید داشته باشی که ...؟مثلا چطوری میتونی رزومه خودت رو ارسال کنی به شرکت های خارجی ؟یا چطوری میتونی کار پیدا کنی ؟/

مسعودی 563

عضو جدید
یعنی خارج از کشور کار هست ؟اگه باشه خب رزومه قوی باید داشته باشی که ...؟مثلا چطوری میتونی رزومه خودت رو ارسال کنی به شرکت های خارجی ؟یا چطوری میتونی کار پیدا کنی

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
یعنی خارج از کشور کار هست ؟اگه باشه خب رزومه قوی باید داشته باشی که ...؟مثلا چطوری میتونی رزومه خودت رو ارسال کنی به شرکت های خارجی ؟یا چطوری میتونی کار پیدا کنی

خارج از کشور کار هست. با حقوق های خیلی بیشتر و شرایط خیلی بهتر. منتهای مراتب شما باید یه چیزی تو چنته داشته باشی تا اونها بپذیرنت. یکی از سوالهایی که مستقیما اونجا ازت میپرسن اینه: ما چرا باید شما رو قبول کنیم؟ یعنی اینکه شما چه مزیتی داری که نسبت به بقیه ارجحیت داری؟ سابقه کار داری؟ گواهینامه خاصی داری؟ مدرک خاصی داری؟ تخصص خاصی داری؟ چقدر سواد داری؟
من توی تمام پستهام به شما به نحوی گفتم که شما تو این مرحله ای که قرار داری میبایست اول از همه سواد خودت رو بالا ببری. اگه دقت کنی اقای صادقی هم همینو گفته که اگر سواد داشته باشی همه جا رو سر همه جا داری.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
کامپیوتر و زبان چقدر تا ثیر داره ؟؟
تا چه حدی باید بلد باشی؟

زبان انگلیسی که الان همه دارن یاد میگیرن. باید به فکر زبان سوم باشی. برای مهندسی نفت که یه رشته صنعتی هست زبان المانی یا فرانسوی یا ایتالیایی یا اسپانیایی به عنوان زبان سوم. اینو اغراق نمیکنم. چون خودم نصف و نیمه این کارو کردم.
کامپیوتر هم باید افیس رو بلد باشی. از همه بیشتر اکسل. بعدش ورد و باقی ماژولهاش رو.
بجز افیس هم یه نرم فازار رو سعی کن کامل و تخصصی یاد بگیری. پایپسیم. الگا. اکلیپس. دریلینگ افیس. سفیر و ... . سعی نکن همه نرم افزارهارو یاد بگیری. چون نه میتونی نه اینکه اگرم بتونی سواد خوبی تو همشون پیدا میکنی.

مسعودی 563

عضو جدید
این نرم افزار ها رو کجا میتونم اموزش ببینم ؟
کدومشون بیشتر کاریردی و بهتره اموزش ببینی ؟

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
این نرم افزار ها رو کجا میتونم اموزش ببینم ؟
کدومشون بیشتر کاریردی و بهتره اموزش ببینی ؟

بستگی داره چقدر بخوای مدرکت معتبر باشه. دوره های این نرم افزارهارو میتونی توی پژوهشگاه صنعت بگذرونی. یا اینکه اگه میتونی و هزینه اش برات مهم نیست بری یه جایی که شرکت شلمبرژه دوره اش رو میذاره اونجا بگذرونی. هزینه شرکت شلمبرژه خیلی بالاست. بالای دو سه میلیون برای هر نرم افزار ولی مدرکش همه جای دنیا مورد تاییده.
بسته به گرایش و علاقه و زمینه تخصصت میتونی نرم افزار رو انتخاب کنی.

jpt

عضو جدید
اخه مشکل اینجاس نمیشه اینجارو با المان مقایسه کرد... هر چی باشه لاقل اونجا امکانات هستش... یعنی برای ادم وقت میزارن .. ی تجربه خوب برام میشه .. هم اینکه رزومم بهتر میشه... و یا اینک در اینده بخوام یرم سر کار میتونه برام ی پوئن مثبت تلقی شه..
اگه از دانشگاه های شناخته شده ایران هستی به نظر بنده کلا بودن در یک دوره کارآموزی دراروپا (اگه پولشو داری) ارزش رفتن داره ولی بهتره بری نروژ چون آلمان تو نفت تقریبا چیزی نداره و بهتره اگه نشد برا فرانسه Pau یا انگلیس اقدام کنی اگه اطلاعات جزیی تر خواستی پیام خصوصی بده

بالا