کاراموزی (internship)

pashnetala

عضو جدید
در مورد اینترنشیب یا همون کاراموزی دوستان در این تاپیک تجربیات خودشون به اشتراک بگذارند.

ممنون.

milad.2m

عضو جدید
من یه تجربه خوبی دارم واستون تعرف میکنم
من و دوستم کارآموزیمونو ترم زوج گرفتیم بعد از کلی مکافات افتادیم واحد بهره برداری مارون 2
ما رفتیم از حراست کارت تردد گرفتیم و از 1 اردیبهشت تا 10 خرداد اعتبار کارتمون بود

بعد ما امروز فردا کردیم تا اینکه 8 خرداد شد و ما هنوز تا اون لحظه یکبارم نرفتیم
8 خرداد صبح پاشدیم خوابالو رفتیم اونجا
نشسیم باهاشون صبحونه خوردیم بعد پاشدیم با مسئول آموزش یه 2 ساعتی اونجا چرخیدیم و توضیح داد
ساعت 11 کارمون تموم شد بعدش رفتم پیش رییس گفتم ما چیکار کنیم گفت هر کار دوست دارین بکنین
منم گفتم پس دیگه ما رفع زحمت میکنیم اونم گفت حالا بمونین ناهار بخورین بعد برین.منم قبول نکردم و رفتیم نشسیم پای ورق و دیگه نرفتیم.
1 ماه بعد رفتم پیشش بهم نمره بده 20 داد.:D
و این بود که ما در کل 3 ساعت کارآموزی رفتیم.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
من یه تجربه خوبی دارم واستون تعرف میکنم
من و دوستم کارآموزیمونو ترم زوج گرفتیم بعد از کلی مکافات افتادیم واحد بهره برداری مارون 2
ما رفتیم از حراست کارت تردد گرفتیم و از 1 اردیبهشت تا 10 خرداد اعتبار کارتمون بود

بعد ما امروز فردا کردیم تا اینکه 8 خرداد شد و ما هنوز تا اون لحظه یکبارم نرفتیم
8 خرداد صبح پاشدیم خوابالو رفتیم اونجا
نشسیم باهاشون صبحونه خوردیم بعد پاشدیم با مسئول آموزش یه 2 ساعتی اونجا چرخیدیم و توضیح داد
ساعت 11 کارمون تموم شد بعدش رفتم پیش رییس گفتم ما چیکار کنیم گفت هر کار دوست دارین بکنین
منم گفتم پس دیگه ما رفع زحمت میکنیم اونم گفت حالا بمونین ناهار بخورین بعد برین.منم قبول نکردم و رفتیم نشسیم پای ورق و دیگه نرفتیم.
1 ماه بعد رفتم پیشش بهم نمره بده 20 داد.:D
و این بود که ما در کل 3 ساعت کارآموزی رفتیم.

یعنی خیلی مردی. کلی حال کردم.

منم چهل روز رفتم پتروپارس منو فرستادن بخش منابع انسانی قسمت امور رفاهی:razz:. تو این چهل روز هرچی پرونده پزشکی، ورزشی، مالی، بیمه و ... هرچی بودو دادن به من بدبخت براشون مرتب کردم طبق حروف الفبا هفته ای دوبار هم میفرستادنم تو شهر برای کارای دفترچه بیمه پرسنلو کارای دیگه وسط ماه رمضون. آخرشم یه نامه دادن بهم و خداحافظ.

pashnetala

عضو جدید
دوستان بهترین شرکت واسه انجام یک دوره کاراموزی معرفی میکنید؟

چه حفاری چه مخزن

ممنون

(مثلا در مورد هیدرومکانیک سد میدونم که پیمانکاری، شرکت فراب و مشاور، مهاب قدس از بهتریناهستند)

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
دوستان بهترین شرکت واسه انجام یک دوره کاراموزی معرفی میکنید؟

چه حفاری چه مخزن

ممنون

(مثلا در مورد هیدرومکانیک سد میدونم که پیمانکاری، شرکت فراب و مشاور، مهاب قدس از بهتریناهستند)

ایران یا خارج؟
برای مخزن بهترین جا شرکت پتروپارس و فلات قاره و پژوهشکده صنعت نفت هست.
برای حفاری شرکت حفاری شمال و جنوب

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شرکت حفاری که نمی گیره؟

البته اگه هم بگیر جونتون در میاد

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نه میشه توصیح بدین

اهان بند پ

پارتی

خوب یکی مثل من باید چیکار کنه

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تاپیک کار آموزی (هر کسی نکته ای مطلب ای خاطره ای یا ... از کار آموزی داره بیاد بگه تجربه بشه برای بقیه)

تاپیک کار آموزی (هر کسی نکته ای مطلب ای خاطره ای یا ... از کار آموزی داره بیاد بگه تجربه بشه برای بقیه)

سلام دوستان

از خاطرات کار آموزی و مطالب مفید و تجربیات عملی و و و و هر نکته ای یا چیزی که به کار آموزی قبل و حال و بعدش مربوط میشه رو اینجا بنویسید همه استفاده کنیم

:gol:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خودم شروع می کنم

گرفتن کار آموزی:

تو دانشگاه آزاد به این شکل هست که اگه ترم مهر بگیرین تا پایان امتحانات خرداد ماه وقت دارید

اگرم ترم بهمن یا تابستان بگیرید تا پایان امتحانات دی ماه وقت دارید نمرتون ثبت بشه

=======
معمولا برای رفتن به مکان های صنعتی پر طرف دار مثل پتروشیمی و پالایشگاه که همه مشتاق هستن یا قرعه کشی می کنن (که اسمتون در نمیاد!) یا بر اساس معدل هست که بازم ای دل غافل اسمتون بازم در نمیاد

بهترین کار اینه به واحد مربوطه مراجعه کنید بعد و همون جا در خواست بدید (اگه یه نفر از کارکنان اونجا را هم بشناسید که خیلی راحت تر میشه! حتی در حد سلام علیک تو صف نونوایی!)

خلاصه یه نامه از واحد مربوطه می گیرید بعدم یه نامه معرفی نامه از دانشگاه دوباره میرید واحد معرفی نامه رو می دید و تمام!

این خلاصش بود معمولا جاهای مختلف سیکلشون هم متفاوت هست

شروع دوره:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب شروع دوره :

صبح زود از خواب بلند میشید میرید اونجا!!!

یه تعداد تعهد نامه (هزارتا!) پر می کنید و یه سلام علیک مدیران و... کارت شناسایی و...

==========
2 نکته ی غیر اخلاقی داشت این روز اول تعریف کنم!

تقریبا 150 -200 نفر بودیم

ریس حراست اومد جدی گفت به کسی شماره ندیدن حتی ریس واحد ها ! کارکنان خلاصه همه برای هر کاری و... (چقدرم توصیح داد که اینجا خیلی از پرسنل زن و شوهر هستن ولی تو محیط کار هم دیگر رو نمیشناسن مهندس باشین دنبال این ... نباشین و....)

بچه ها زدن زیر خنده این بنده خدا هم ناراحت شد یه مقدار!

تو راه سوار اتوبوس ها شدیم تو راه برگشت (طرف یه من ریش داشت پیراهن مشکی و تسبیح و.... بعد نشسته بودن ته اتوبوس ... (بگذریم اخطار میگیریم)

البته اینا کارمند جوان غیر رسمی بودن! ولی واقعا جالب بود چون جای خوبی رفتم کاراموزی رو و وجود همچین افرادی:confused:

روز اول بود از روزای بعد نکات علمی سعی می کنم بنویسم

:gol:

naft-shimi

عضو جدید
سلام
مرسی از شما
اگه لطف کنید بگید کار آموزی کجا بودید خیلی بهتر میشه !!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز شما دانشگاه آزاد بودید یا دولتی ؟
برگه های ارزشیابیتون شامل چه چیزایی بود ؟

من در حال گذروندنم!

آزاد

ارزشیابی که قرار شده اخرش یه امتحان بگیرن از همین چیزایی که بهمون گفتن و دیددم و...

اما واقعا مسخرس نمره نهایی دست استاد هست خیلی از استاد ها الکی الکی بیست میدن بعصیا هم رس ادم رو میکشن میدن 17

بدبختی تو دانشگاه ما انتخاب استاد پروزه و کاراموزی رندوم هست و خود سیستم انتخاب می کنه

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام باعرض قبولی طاعاتو عبادات شما عزیزان
من دانشکده فنی مهندسی تهران جنوب خوندم و گرایش هم حفاری هست
با همه سختی که بود تونستم کاراموزی از یه شرکت دولتی بگیرم این قدر کلاس پیچونده بودم تا استادمون میدید منو میگفت رفتی کاراموزیتو ردیف کنی
سرتون درد نیارم بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان رفتم نامه معرفی گرفتم دکل 57 فتح منطقه نفت شهر
بعد رفتم دانشگاه به بچه ها گفتم کجا افتادم گفتن وصیتو خودتو بکن داری نمیری بشی مهندس شهید این حرفا با توجه به فوران چاه 24 نفت شهر بود که چند ماه پیش از تاریخ مراجعه من به اون منطقه اتفاق افتاده بود
خلاصه با یه عالمه ترس رفتم ولی خیلی برام جذاب تر شده بود بیشتر مایل شده بودم که برم ببینم یعنی چی فوران لمس کنم اتش گرفتن چاهو
روز 16 خرداد ماه سال گذشته شروع میشد کاراموزی من ولی من 4 روز زودتر اونجا بودم
با کمپانی من قرار گذاشتم تو فرودگاه و بعد از دیدن مهندس ناظر با هم رفتیم سر چاه
اولش برام زیاد جالب نبود و کمی سخت چون هنوز به جو اشنا نشده بودم
بعد از چند که از رفتم به منطقه گذشته بود رفتم سر چاه 24 که سوخته شوده بود و اون موقع بسته بودنش
وقتی رفتم سر چاه سوخته این قطعات دکل دیدم که اتش تیکه تیکه کرده بود لوله حفاری شده بود مثل ماکارونی
بعد از اینکه اومدم از سر این چاه یه لحظه دیدم کمپانی من و مامور ایمنی هراسان از افیس اودن بیرون اولش نتوجه نشدم چی شده
بعد سوال کردم فهمدم که گاز زده بالا همه هراسان که وقت خدایی ناکرده اتفاق چاه 24 نیفته و اون موقع فهمیدم رفیقام چی میگفتن
مقدار گاز وارده کم بود ولی تونست مهندس کمانی من و ریس دتشگاه بترسونه و همچنین یه کم منو
بعد بررسی شد کنترل شد و مشکل خاصی نبود
این داستانی بود از کاراموزی بنده که واقعا به اندازه 4 سال از درس خوندن تو دانشگاه برام مفید تر بود
بچه های نفتی تا میتونید بریید منطقه عملیاتی و از نزدیک ببیند چه کارهای انجام میشه
من اونجا با مشکلاتی که افراد اقماری کار میکنند رو به شدم و اهمچنین اشنا ، فهمیدم اینده کاری برای من اگر بریم اقماری کار کنیم چی هست
ببخشید سرتون درد اوردم
التماس دعا

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منم یه نکته ای امروز یاد گرفتم در مورد اتش نشانی شاید برای شما هم جالب باشه

صمن تشکر از مهندس نفت

وقتی یه خط لوله ی انتقال گاز یه قسمت دچار نشتی بشه و اتیش بگیره اگه امکان بستن خط لوله وجود نداشته باشه اتیش رو خاموش نمی کنن و سعی می کنن اطراف اتیش از حفاظ استفاده کنن (به همون دلیلی که از فلر استفاده میشه)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
وقتی تاپیک رو دیدم اولش فکر کردم تاپیک گزارش های کار آموزی که در تالار مهندسی شیمی موجود هست اینجا ایجاد شده، اما وقتی متن تاپیک رو قرائت کردم چیز دیگه ای رو متوجه شدم. کاربران تالار همیشه معترض بودن که چرا تالار زیر شاخه مهندسی شیمی هستش، مجزا شد! معترض شدن چرا مدیر نداره! این هم از فعالیت کاربران تالار. منتظر تاپیک های با عنوان های اعتراض آمیز شما نسبت به مدیریت تالار هستیم.

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
وقتی تاپیک رو دیدم اولش فکر کردم تاپیک گزارش های کار آموزی که در تالار مهندسی شیمی موجود هست اینجا ایجاد شده، اما وقتی متن تاپیک رو قرائت کردم چیز دیگه ای رو متوجه شدم. کاربران تالار همیشه معترض بودن که چرا تالار زیر شاخه مهندسی شیمی هستش، مجزا شد! معترض شدن چرا مدیر نداره! این هم از فعالیت کاربران تالار. منتظر تاپیک های با عنوان های اعتراض آمیز شما نسبت به مدیریت تالار هستیم.

خوب من چیکار کنم؟
بحث علمی راه انداختم در مورد خوردگی بچه ها شرکت نکردن گفتن آشنایی نداریم. بحثو عوض کردم گذاشتم گیر کردن رشته حفاری بازم کسی نیومد. کلی کتاب گشتم گذاشتم رو سایت اصلا فکر نکنم کسی سراغشون رفته باشه. تاپیکهای درخواست و نامرتب رو که خیلیها ابراد گرفته بودن مرتب کردم ولی بازم کسی فعالیت نمیکنه. واقعا چرا؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب من چیکار کنم؟
بحث علمی راه انداختم در مورد خوردگی بچه ها شرکت نکردن گفتن آشنایی نداریم. بحثو عوض کردم گذاشتم گیر کردن رشته حفاری بازم کسی نیومد. کلی کتاب گشتم گذاشتم رو سایت اصلا فکر نکنم کسی سراغشون رفته باشه. تاپیکهای درخواست و نامرتب رو که خیلیها ابراد گرفته بودن مرتب کردم ولی بازم کسی فعالیت نمیکنه. واقعا چرا؟

دستت درد نکنه

هنوز یادمه پارسال که اومدم اینجا نمی دونستم دنبال چی باید باشم قشنگ راهنماییم کردی و... مشخصه که هستی و زحمت می کشی درسته منم سر نزدم ازت معذرت می خوام

بهر حال بچه های نفت به اندازه ی رشته ی کشاورزی و شیمی نیستن!

ولی شاید برای یه مدت قرار بذاریم یه روزای خاصی و یه ساعت های خاصی که همه باشیم رقبت بیشتر میشه

این اقا معین هم خیلی فعال هست واقعا

ازش کمک بگیر بیاد تو پروف بچه ها دوستانو جمع کنه دور هم (برای شروع هم از مباحث سبک که همممون بلد هستیم شروع کن که لپامون گرم بشه بعد خودمون با دست چاه کج و ازدیاد برداشت پیشرفته و غیر رو انجام میدیدم

سوال ساده بپرس که فعلا گرم بشیم ( یه مسابقه باشه هم بهتره روزی 3 -4 تا سوال بعد امتیاز ها رو بنویس هر کی زودتر جواب داد!!!!!)

کم کم پا بگیره از نو

این نوید هم خیلی قشنگ توصیح میده تو 2-3 خط مطلب مفید و دقیق حقیقتش مطالبی که میذاشتی میتینگ خیلی زیاد بود و یه جور هصم نشده بود!

خودت هصمش کن که شیرین بشه و بچه ها جمع بشن)

فقط نظر دادم (متاسفانه خودم هم گیر کاراموزی هستم):gol:

pashnetala

عضو جدید
دوستان واسه کاراموزی میشه جایی معرفی کنید که هنوز زیرمجموعه سپاه نشده باشه

ممنون

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
دوستان واسه کاراموزی میشه جایی معرفی کنید که هنوز زیرمجموعه سپاه نشده باشه

ممنون

پزوهشگاه صنعت نفت پشت ورزشگاه ازادی
پتروپارس توی سعادت اباد
شرکت o1 چهارراه فرمانیه
شرکت pedex هفت تیر
شرکت حفاری شمال
شرکت حفاری جنوب
پارس جنوبی
مناطق نفت خیز جنوب
فلات قاره و ... .
اغلب شرکتها باید یه معرف داشته باشی همون بند پ. دو ماه قبل از کاراموزی اقدام کنی راحت جا بهت میدن ولی بعضی جاها خیلی گیرن مثل فلات قاره یا پتروپارس. اون معرف حتما باید باشه. بعضیهاشون هم معرف نمیخواد مثل o1 . اگر کار صنعتی میخوای یاد بگیری باید بری خارج از تهران. البته توی تهران شاید بفرستنت آزمایشگاههای مختلف.

مهندس نفت

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام پدکس رفتن رفیقای من زیاد راضی نیستن امروز میان تموم میشه کاراموزیشو
اگر تونسیت برو مناطق مرکزی بگیر اونجا خیلی خوبه دفتر بخش اموزشش تو خیابونه طالاقانی هست
و به قول حمید جان باید بند پ داشته باشی

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
پست امروز رو کوتاه تر میگم

امروز یه سوال پرسیدن که بهتر بتونیم کاراموزی رو درک کنیم

طرف گفت تو مصاحبه این اولین سوالی هست که می پرسیم!:

کولر ابی جطور کار می کنه؟(البته جواب یک مهندس رو می خواست نه جوابی که پدر بزرگمون هم می تونه بده!)

گفت این سوال رو گوشه ی ذهنتون داشته باشین تا تو واحد ها درستر و دقیق تر بفهمید و...

دوستان حالا واقعا کسی می دونه کولر ابی چطور کار می کنه ؟

pashnetala

عضو جدید
پزوهشگاه صنعت نفت پشت ورزشگاه ازادی
پتروپارس توی سعادت اباد
شرکت o1 چهارراه فرمانیه
شرکت pedex هفت تیر
شرکت حفاری شمال
شرکت حفاری جنوب
پارس جنوبی
مناطق نفت خیز جنوب
فلات قاره و ... .
اغلب شرکتها باید یه معرف داشته باشی همون بند پ. دو ماه قبل از کاراموزی اقدام کنی راحت جا بهت میدن ولی بعضی جاها خیلی گیرن مثل فلات قاره یا پتروپارس. اون معرف حتما باید باشه. بعضیهاشون هم معرف نمیخواد مثل o1 . اگر کار صنعتی میخوای یاد بگیری باید بری خارج از تهران. البته توی تهران شاید بفرستنت آزمایشگاههای مختلف.

الان اینا همه یعنی هیچ کدومشون زیرمجموعه سپاه و خاتم نیستن دیگه !

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
الان اینا همه یعنی هیچ کدومشون زیرمجموعه سپاه و خاتم نیستن دیگه !

نه هیچکدوم ربطی به قرارگاه خاتم الانبیا ندارن ولی ممکنه قرارگاه بصورت پیمانی تو بعضی از قسمتهارو کار کنه ولی این شرکتها خودشون بطور مستقل هم کار میکنن.

jpt

عضو جدید
کارآموزی

کارآموزی

ببین عزیزم بهترین جا برای کارآموزی شرکت مناطق نفت خیز جنوبه (البته به نظر من و دلایل خاصی هم دارم)

قلب تپنده نفت ایران جنوب کشوره وبزرگترین های نفت هم اونجا قرار دارن (مثلا یکیش همین شرکت مناطق نفت خیز جنوب) بخصوص تو زمینه حفاری و بهره ولی اگه میخوای یه چیزی تو مایه های شبیه سازی و اینجور چیزا که بیشتر تو آفیس انجام میشه یاد بگیری تو تهران دنبال کارآموزی بگرد

lp.love

عضو جدید
سلام
ادرس دفاتر نفتی شرکت های نفت که تو تهران هستن رو برای قضیه کاراموزی میخوام!سمت ما مشهد که اصلا برای کاراموزی قبول نمیکنن!
فقط خواهشا هرکی ادرس این دفاتر رو داره بده ممنون میشم!
میزان درصد نقش پارتی هم در صورت اطلاع قید شود:D
ممنون

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
ادرس دفاتر نفتی شرکت های نفت که تو تهران هستن رو برای قضیه کاراموزی میخوام!سمت ما مشهد که اصلا برای کاراموزی قبول نمیکنن!
فقط خواهشا هرکی ادرس این دفاتر رو داره بده ممنون میشم!
میزان درصد نقش پارتی هم در صورت اطلاع قید شود:D
ممنون

پژوهشگاه صنعت نفت: ضلع غربی ورزشگاه آزادی- پارتی ۱۰۰درصد یعنی بدون معرف اصلا نمیپذیرنت وقتی هم که بری میگن از طرف کی معرفی شدی.(منظورشون از پرسنل خود پژوهشگاه هست)
شرکت oyec سر چهارراه فرمانیه- پارتیشو نمیدونم چقدر میخواد
شرکت pedex هفت تیر پارتی خیلی نمیخواد
شرکت پتروپارس توی سعدات آباد میدان کاج- خیلی پارتی نمیخواد ولی اونایی که پارتی دارن در اولویت هستن. شرکت نیکو هم کنار همین پتروپارس هست.
شرکت ملی نفت: زیر پل حافظ- پارتی میخواد
شرکت ملی گاز: پارتی میخواد
شرکت فلات قاره- ادرسشو نمیدونم ولی پارتی میخواد
شرکت حفاری شمال- حفاری جنوب- حفاری مرکز و جاهای دیگه هم هست.
شرکت حفاری شمال توی محدوده خانگیران کار میکنن و کاراموز هم میگیرن. منتها اگر میخواید کار اموزی بگیرید از یکماه پیش باید دنبالش راه میفتادین ولی با این حال تلاشتون رو بکنید.
موفق باشید.

بالا