ژنراتور

فرامرز نوری

عضو جدید
سلام دوستان من یک ژنراتور40kwدارم که برق نمیدهد رگولاتور را چک کردم سالم است اما با ولت متر که اندازه گیری میکنم 12 یا 14ولت بیشتر نداره لطفا کمکم کنید ممنونم از لطفتون

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام دوستان من یک ژنراتور40kwدارم که برق نمیدهد رگولاتور را چک کردم سالم است اما با ولت متر که اندازه گیری میکنم 12 یا 14ولت بیشتر نداره لطفا کمکم کنید ممنونم از لطفتون

چه نوع ژنراتوری ؟
رگولاتور کدوم قسمت ؟
عجیبه ژنراتور 40 کیلو وات باشه
اطلاعات بیشتر بده
ولتاژ نامی؟

فرامرز نوری

عضو جدید
چه نوع ژنراتوری ؟
رگولاتور کدوم قسمت ؟
عجیبه ژنراتور 40 کیلو وات باشه
اطلاعات بیشتر بده
ولتاژ نامی؟

موتور ژنراتورKATOLIGHT KW=40/50 KVA=50/62.5 Engine Model=3-71N unit Model=40/50FRX5/16می باشد رگولاتور قسمتی که برق رو تنظیم میکنه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
موتور ژنراتورKATOLIGHT KW=40/50 KVA=50/62.5 Engine Model=3-71N unit Model=40/50FRX5/16می باشد رگولاتور قسمتی که برق رو تنظیم میکنه
من تجربه عملی در رابطه با ژنراتور ندارم . مهندسای عزیز حتما راهنمایی میکنن
.
گاز سوز رو نمیدونم چطور کار میکنه
دیزلی باشه که اگر دیزل بچرخه ژنراتور هم به چرخش درمیاد و حتما ولتاژ میده اگر بچرخه.
حالا چی باعث شده که ژنراتور در حال چرخش ولتاژ نده ...؟! نمیدونم
اطلاعاتم راجب اون رگولاتوری ک میگید کمه و الا میشد یه طوری مشکل رو پیدا کرد.
...
نظر دوستان رو هم بدونیم

گردن کلفت

اخراجی موقت

شاید دو قسمت از سیم پیچش از داخل اتصال کوتاه شده و باعث شده یه قسمت بزرگی از سیم پیچ مدار باز بشه و القا نداشته باشه.... اگر ژنراتور القایی باشه که نمیدونم هست یا نه!

می تونه دلیل افت ولتاژ و اینا باشه....:confused:

آخرین ویرایش:

گردن کلفت

اخراجی موقت
من تجربه عملی در رابطه با ژنراتور ندارم . مهندسای عزیز حتما راهنمایی میکنن
.
گاز سوز رو نمیدونم چطور کار میکنه
دیزلی باشه که اگر دیزل بچرخه ژنراتور هم به چرخش درمیاد و حتما ولتاژ میده اگر بچرخه.
حالا چی باعث شده که ژنراتور در حال چرخش ولتاژ نده ...؟! نمیدونم
اطلاعاتم راجب اون رگولاتوری ک میگید کمه و الا میشد یه طوری مشکل رو پیدا کرد.
...
نظر دوستان رو هم بدونیم

مصطفی جان رگولاتور یه قطعه هست که هم تو الکترونیک و هم قدرت کاربرد داره و یکی از مهمترین وظایفش تثبیت ولتاژ هست.:gol:

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام
دوست من اگر ژنراتورتون 3 فاز هست مدار تحریک رو اگه میشه چک کنید
اصولا باید روی روتور یه سیم پیچی داشته باشید که با ولتاژ دی سی تغذیه میشه. اگه برق اون قسمت قطع باشه کلا هیچ ولتاژی تولید نمیشه

فرامرز نوری

عضو جدید
سلام
دوست من اگر ژنراتورتون 3 فاز هست مدار تحریک رو اگه میشه چک کنید
اصولا باید روی روتور یه سیم پیچی داشته باشید که با ولتاژ دی سی تغذیه میشه. اگه برق اون قسمت قطع باشه کلا هیچ ولتاژی تولید نمیشه

سلام سعید ان از راهنمایی تون اگه منه یک مقداریتوضیح بدهید توضیحات دوستان رو دیدم ولی توضیحات شما منطقی تر است لطفا سیم پیچ روی روتور را بیشتر توضیح بده با تشکر فرامرز

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام سعید ان از راهنمایی تون اگه منه یک مقداریتوضیح بدهید توضیحات دوستان رو دیدم ولی توضیحات شما منطقی تر است لطفا سیم پیچ روی روتور را بیشتر توضیح بده با تشکر فرامرز
سلام
فرامرز عزیز اگه بخوام ساده توضیح بدم یک ماشین سنکرون 3 فاز از 2 قسمت استاتور (ثابت) و روتور (دوار) تشکیل شده.
روی استاتور 3 تا سیم پیچی داریم که باهم 120 درجه اختلاف فاز مکانی دارن. و یک سیم پیچی داریم که روی روتوره و با ولتاژ دی سی تغذیه میشه
به این سیم پیچی میدان یا تحریک میگن
اگر محور ژنراتور وقتی بچرخه (توسط یک موتور دیزلی یا بنزینی یا ...) و جریان در سیم پیچی تحریک برقرار بشه، ژنراتور برق تولید میکنه
حالا کاری که شما باید بکنید اینه که با یک آمپرمتر چک کنید که آیا مدار تحریک دارای جریان هست یا نه
باز اگه مشکلی داشتید د خدمتم

یاسر جاوی

عضو جدید
سلام آقا فرامرز اول اهم سیم پیچ تحریک رو بگیر به صورت تجربی بیشتر این جور عیب ها به دلیل مشکلات سیم پیچ تحریکه اگه مدار باز نبود برو سراغ تست دیودها

Sent from my GT-S7562 using Tapatalk

فرامرز نوری

عضو جدید
با درود
سعید جان اگه ممکنه بگو مدار تحریک کجاست و چطوری باید چک کنم؟ ازلطفت بی نهایت ممنونم پاینده باشید

h.ghanbarpoor

عضو جدید
سلام اقا فرامرز شما با یک باطری 12 ولت مدار سیم پیچ رو تحریک کن البته برای چند ثانیه(فقط سیم پیچ تحریک) موفق باشید

فرامرز نوری

عضو جدید
سلام یاسر جان ممنون از راهنمایی شما اگه میتونی یه کم بیشتر توضیح بدهید ممنون میشم چطوری سیم پیچ رو تحریک کنم؟
با تشکر.

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
تحریک کردن یا به اصطلاح شک دادن زمانی مناسبه که ثانویه ژنراتور (رتور) حرکت نمیکنه .
برای حفاظت از سیم پیچ ها میتونید اهنربای قوی ای رو نزدیک به رتور کنید به جای استفاده از منبع ولتاژ. ولی این کار زمانی لازم میشه که محور حرکت نمیکنه

آخرین ویرایش:

hamedsekhavat

عضو جدید
پمپ وکیوم الکتروموتور اینورتر سروموتور پمپ شناور موتور دیزل ژنراتور سافت استارتر موتور ویبره گیربکس