چگونگی نمایش کد کاربر در فرم دیگر

lahtagolfa

عضو جدید
من می خوام وقتی کاربر وارد سیستم می شه کد کاربر توی یه فرم دیگه توی یه تکست باکس نمایش داده بشه چطور باید کد بزنم؟​

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
من می خوام وقتی کاربر وارد سیستم می شه کد کاربر توی یه فرم دیگه توی یه تکست باکس نمایش داده بشه چطور باید کد بزنم؟​

از یک کلاس و متغیر استاتیک استفاده کنید :gol:

RIG

متخصص C#.net
اینو ننه منم میدونه
ننه شما خیلی چیزامیدونه شما خبر نداری.
ابتدا یک textbox و یک button در فرم اول ایجاد کنید و سپس روی button دوبار کلیک کنید و دستور زیر را به ان اختصاص بدید

کد:

Form2 frm = new Form2(textBox1.Text); frm.Show();
حالا به فرم دوم روفته و یک Label در ان قرار دهید و سپس توی کلاس فرم دوم دستور زیر را وارد کنید .

public Form2(string strTextBox) { InitializeComponent(); label1.Text = strTextBox; }حالا با دادن مقدار به textbox فرم اول این مقدار به label فرم دوم پاس داده می شه .
یه کم سرچ کنی همه چی هست. شما فقط موقعی که لاگین کردی کدتو مستقیم میفرستی . این نمونه پاس دادن مقدار بود

mohsen.unlimited

عضو جدید

دوست عزیز همونطور که دوستمون اشاره کرد، برای این طور موارد که یک بار از کاربر گرفته می شه و مدتها استفاده میشه، متغیر استاتیک (چون شما ویندوزی استفاده می کنید) و البته public استفاده کنید و متغیر رو در خارج از فرم و در داخل یک کلاس public قرار بدید.
بعد از این از هر فرمی می تونید متغیر رو صدا بزنید و اگر خالی بود به صفحه ورود هدایتش کنید.