چگونگی برنامه ریزی فردی .

NAV!D

عضو جدید
درود بر دوستان . دوستان عزیز بفرمایند بنده چطور میتونم برای کارهایی که در نظر دارم برنامه ریزی کنم .
مشکل من این هست که نمیدونم چطوری برنامه هام رو ردیف کنم .
مثلا میخواهم زبان بخودنم درسای دانشگاهمو بخونم و میخواهم مثلا ورزش برم و کلاس تنیس و ...

نمیدونم چطوری برنامه ها رو با هم مچ کنم تا بتونم نتیجه خوبی بگیرم . از دوستانی که در این باره اطلاغ دارند خواهشمندم بنده رو در این مسیر کمک کنند .

با سپاس فراوان:gol:

ranalean

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
توو برنامه ریزی مساله ای هست که خیلی مهمه .. اینکه برنامه تون باید انعطاف داشته باشه..
یعنی همه کاراتونو پشت سر هم ردیف نکنید. برنامه تون فشره نباشه..
یک روز رو در هفته (5 شنبه خیلی خوبه) برای کارهای عقب مونده تون در طول هفته اختصاص بدین.. و برای این روز دیگه هیچ برنامه دیگه ای در نظر نگیرید..غیر از انجام کارهایی که در طول هفته بهش نرسیدین

و برای فعالیت هایی که گفتین مثل زبان خوندن، 1 ساعت اختصاص ندید... بلکه 2 ساعت بهش اختصاص بدید.. چرا؟ اینکار برای این است که اگه توو اون 1 ساعت به هر دلیلی نتونستین زبان بخونید.. حداقل از 1 ساعت باقی مونده اش بتونید استفاده کنید... در غیر اینصورت زبان خوندن کلا اون روز از برنامتون حذف میشه که خیلی بده
پس میبینید که انعطاف برنامه چقدر مهمه
برنامه ای که از انعطاف برخوردار باشه، یه برنامه معقول و قابل اجراست از نظر من..

salizadeniri

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین کاری که باید انجام دهید دیده بانی است
یعنی تا یک هفته کارهایی که انجام میدهید را چک کنید و زمانش را یادداشت کنید
مثلا خواب , تلویزیون ,کار, ساعات کلاسها, ساعات رفت و امد ,غذا
یعنی مثلا ببینید بطور متوسط میزان خوابتان چقدر است ؟ ایا مناسب است یا باید تغییرش داد

بعدش میتوانید برنامه ریزی را شروع کنید.
یعنی ببینید چقدر باید متناسب با اهدافتون این زمانها را تغییر دهید.

این را هم باید معین کنید که هر کدام از فعالیتها در چه درجه اهمیتی هستند و اولویت با کدام است؟
هر کدام چقدر زمان شما را بگیرند خوب است؟

اینها گامهای اولیه است.