چگونه نقشه ی اتوکد رو به لند تبدیل کنیم ؟ که دستورات لند روی نشقه اجرا بشه

rasulgalandar

عضو جدید
چگونه نقشه ی اتوکد رو به لند تبدیل کنیم؟
که دستورات لند روی نشقه اجرا بشه
مثلا من یه نقشه ی توپوگراف دارم
چطوری به لند تبدیلش کنم

که بتونم دستورات پروفیل عرضی و طولی رو روی منحنی ها اعمال کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
چگونه نقشه ی اتوکد رو به لند تبدیل کنیم؟
که دستورات لند روی نشقه اجرا بشه
مثلا من یه نقشه ی توپوگراف دارم
چطوری به لند تبدیلش کنم

که بتونم دستورات پروفیل عرضی و طولی رو روی منحنی ها اعمال کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام ......

دوست من .........فکر نکنم ..........شما تو اتوکد بتونید از فرمانهای لند استفاده کنید....................... آخه برخی فرمانهایی که در لند هست در اتوکد نیستش ....................و شما برای زدن پروفیل طولی و عرضی حتما بایستی از نرم افزارهای لند یا سیول تری دی استفاده کنید.............. مگه اینکه بخواهید به صورت دستی ............ پروفیل رو ترسیم کنید...........

rasulgalandar

عضو جدید
منم راهی بلد نیستم

ولی یه نقشه ی توپوگرافی دارم

که نقشه ی اتوکده

نمیخام دستی ترسیم کنم دستورهارو

راهی وجود نداره که به لند تبدیل شه؟ که دستورات لند روش اجرا شه؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
منم راهی بلد نیستم

ولی یه نقشه ی توپوگرافی دارم

که نقشه ی اتوکده

نمیخام دستی ترسیم کنم دستورهارو

راهی وجود نداره که به لند تبدیل شه؟ که دستورات لند روش اجرا شه؟

با سلام ..........بله راهی هست .............

شما تاپیک آموزش استخراج مختصات از اتوکد که توسط مهندس آجامی تهیه شده رو مطالعه کنید......................به شما کمک می کنه ............. تا مختصات نقشه تون رو استخراج نموده و بتونین از اون در لند یا سیول تری دی استفاده کنید............

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/pdf.gif آموزش استخراج مختصات نقاط از اتوکد

این فایل آموزشی رو هم دانلود کن ...........جالبه و کمکتون می کنه .........

پیوست ها

• تبدیل نقشه کد به &.pdf
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 0

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
با سلام ..........بله راهی هست .............

شما تاپیک آموزش استخراج مختصات از اتوکد که توسط مهندس آجامی تهیه شده رو مطالعه کنید......................به شما کمک می کنه ............. تا مختصات نقشه تون رو استخراج نموده و بتونین از اون در لند یا سیول تری دی استفاده کنید............

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/pdf.gif آموزش استخراج مختصات نقاط از اتوکد

این فایل آموزشی رو هم دانلود کن ...........جالبه و کمکتون می کنه .........
مهندس جان بعضی وقتها ،بعضی نقشه ها هست که گیر میندازه آدم رو یعنی با این موارد بالا حل نمیشه،و باید حتما از دستور (list (li استفاده کنی و در فایل txt یا هر فرمتی ذخیره کنی و ادامه ماجرا،
اما اگر فایل کدی رو بتونی در نسخههای هم ورژن لند ذخیره کنی فایل با لند باز میشه،اگر هم بنا به دلایلیباز نشد از دستور copy و paste to orginal coordinate میتونی عوارض را از کد به لند انتقال بدی.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
مهندس جان بعضی وقتها ،بعضی نقشه ها هست که گیر میندازه آدم رو یعنی با این موارد بالا حل نمیشه،و باید حتما از دستور (list (li استفاده کنی و در فایل txt یا هر فرمتی ذخیره کنی و ادامه ماجرا،
اما اگر فایل کدی رو بتونی در نسخههای هم ورژن لند ذخیره کنی فایل با لند باز میشه،اگر هم بنا به دلایلیباز نشد از دستور copy و paste to orginal coordinate میتونی عوارض را از کد به لند انتقال بدی.

با سلام ......

چه جالب نمی دونستم ............ممنون از شما مهندس هاشمی

بالا