چگونه اینطور شد؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!

arefe*

عضو جدید
چگونه وسیله مانند ماشین حساب که ساخته ی خود انسان است جواب سوالاتی را که انسان نمی داند را میداند:que::que::que::que::que::que::que::que::que::warn::warn::warn::warn::warn::warn::warn::warn::warn::warn::warn:

matak49

عضو جدید
سلام
واا... نظر من اینه که کسی که اون وسیله رو اختراع کرده مث همون ماشین حساب، خودش جواب سوالاتو میدونسته اما برای راحت تر شدن و سریع تر انجام شدن کارش از این وسایل استفاده میکنه
ماشین حسابی که شما استفاده میکنید،نوع ساده، چ کارایی براتون انجام میده؟؟ ضرب و تقسیم و جمع و تفریق، خب اینارو هرفردی میتونه انجام بده ،اما برای اینکه سریع تر به جواب برسیم و کارمون سریع تر راه بیوفته از این وسیله استفاده میکنیم!
در مورد بقیه وسایل هم تقریبا اینجورریه!
سوالاتون جالب و عجیبه! و در ضمن هر وسیله ای برنامه یا روشی برای محاسبات داره و یا انجام کارش داره که نیازی نداره کاربرش در مورد اون چیزی بدونه،وسیله کارخودشو انجام میده!!
ایشاا... که به جوابتون رسیده باشید.

arefe*

عضو جدید
ممنون از جوابت ولی انیشتن هم نمیتونه بنخ ضرب ده رقمی رو تو یه دقیقه حساب کنه ولی ماشین حساب میتونه اینو نمیفهمم ولی باز ممنون :smile:

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
ممنون از جوابت ولی انیشتن هم نمیتونه بنخ ضرب ده رقمی رو تو یه دقیقه حساب کنه ولی ماشین حساب میتونه اینو نمیفهمم ولی باز ممنون :smile:
مطمئن باش اگر انسان نمی توانست حساب کند، هرگز ماشین حسابی وجود نداشت
ماشین حساب از همان روش هایی که انسان ها یافتند حساب می کند فقط فرقش سرعت است
مشکل شما این است که فکر می کنید ماشین حساب فکر می کند و به سوالات جواب می دهد. که اصلا این گونه نیست.
همان طور که اگر سنگ را از ارتفاعی رها بکنی به زمین سقوط می کند، جریانات الکتریکی باعث مشاهده جواب سوالات می شود.
البته این را من برای کسانی گفته ام که به خدا اعتقاد دارند و می دانند او بهترین خلق کننده است.
هنوز هیچ کس نفهمیده که انسان چگونه فکر می کند. اما ماشین حساب را خیلی ها بلدند بسازند
توانایی یک مگس چند میلیون برابر توانایی قوی ترین ماشین حساب دنیا است. این مسئله را درک نخواهی کرد تا وارد رشته رباتیک بشوی و بخواهی یک مگس خلق کنی.
برای این که بفهمی ماشین حساب چگونه کار می کند باید درس مدار منطقی را پاس کنی

arefe*

عضو جدید
ممنون ازجوابتون واما در جواب شما باید بگم
من به خداوند و توانایی های وصف نشدنیش اعتقاد کامل دارم ولی باید این را قبول کنیم که اگر عقاید مذهبی را کنار علم میگذاشتیم علم هرگز بیشرفت نمی کرد برای مثال اگر نیوتون دلیل افتادن سیب را عظمت خدا میدانست هرگز جاذبه کشف نمی شد و شاید کسی میتوانست اعداد را حساب کند و ماشینش را ساخت ولی آیا کسی میتوانست مغز و استخوان را ببیند که وسیله ی عکس برداریش را ساخت ؟ ویا اتمی که همه ی نطریه ها مبنی بر ناشکستنی بودنش بود چگونه به وسیله ی دستگاه های بیشرفته آن را شکستند وانرزی اتمی را بدست آ وردند آیا کسی میتوانست آن را ببیند ؟!

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
ممنون ازجوابتون واما در جواب شما باید بگم
من به خداوند و توانایی های وصف نشدنیش اعتقاد کامل دارم ولی باید این را قبول کنیم که اگر عقاید مذهبی را کنار علم میگذاشتیم علم هرگز بیشرفت نمی کرد برای مثال اگر نیوتون دلیل افتادن سیب را عظمت خدا میدانست هرگز جاذبه کشف نمی شد و شاید کسی میتوانست اعداد را حساب کند و ماشینش را ساخت ولی آیا کسی میتوانست مغز و استخوان را ببیند که وسیله ی عکس برداریش را ساخت ؟ ویا اتمی که همه ی نطریه ها مبنی بر ناشکستنی بودنش بود چگونه به وسیله ی دستگاه های بیشرفته آن را شکستند وانرزی اتمی را بدست آ وردند آیا کسی میتوانست آن را ببیند ؟!

هیچ جای دین نگفته که اتم ناشکستنی است. هیچ جاش هم نگفته شکستنی است.
ابتدا بروید داستان زندگی نیوتن را بخوانید بعد نظر دهید. نیتون جز دین دارا بود. مثل لایب نیتز، استفان هاوکینگ و .. کافر نبود.
دیدن مغز استخوان ربطی به دین دار بودن یا نبودن ندارد. علم چیزی است که با گذشت زمان پیشرفت کرده و خواهد کرد.
این جا تالار رباتیک است و نه تالار عقاید!
همین الان من بعضی ها را می شناسم که می گویند تا چند سال دیگر موجوداتی (نه فقط ربات) هوشمند تر از انسان ساخته می شود و حتی یک بار هم بحث من با یکی شان نزدیک 3 ساعت طول کشید و دلیل خودش را آورد. ولی من نپذیرفتم. شما هم اگر از این جور آدم ها هستی می توانی وارد این زمینه شی و به من یا کس دیگری ارتباطی ندارد.
اولین شرط این که کسی وارد دنیای علم (واقعی) بشود این است که بپذیرد بر این دنیا قوانین منظمی حاکم است (این قوانین اراده خدا هست و او چون رحمان است برای مونین و کافرین فرقی نمی گذارد). حالا حتی اگر یک نفر کافر هم باشد ولی این را بپذیرد (قوانین حاکم بر طبیعت) می تواند وارد دنیای علم شود. ولی بعضی روشن فکر ها گفتند که این که ما بینیم خیال است. یا گفتند پدیده شانسی است و .... این افراد فقط بر چشم ها، گوش ها و ... خود پرده زدند.

دو باره تکرار می کنم: این جا تالار رباتیک است و نه تالار عقاید!

arefe*

عضو جدید
دین را میتوان به وسیله ی علم توجیه کرد و به حقایق محتویاتش و اینکه تمامی نکات ذکر شده در آن به نفع خود بشر است بی برد ولی علم اینگونه نیست برای مثال بیامبر (ص) در قدیم برای اینکه عرب ها را از رفتن شبانه به قبرستان منع کند از کلمه ی جن زده استفاده میکرد ولی آیا جن زده از لحاظ علمی به اثبات رسیده؟ بعد ها معلوم شد که در قبرستان به دلیل وجود مردار میکروب های زیادی وجود دارد که چون شب فاقد نور خورشید است بهتر است آنجا نرویم و بیامبر چون برای عرب ها این موضوع قابل درک نبود از این کلمات استفاده میکرد

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
دین را میتوان به وسیله ی علم توجیه کرد و به حقایق محتویاتش و اینکه تمامی نکات ذکر شده در آن به نفع خود بشر است بی برد ولی علم اینگونه نیست برای مثال بیامبر (ص) در قدیم برای اینکه عرب ها را از رفتن شبانه به قبرستان منع کند از کلمه ی جن زده استفاده میکرد ولی آیا جن زده از لحاظ علمی به اثبات رسیده؟ بعد ها معلوم شد که در قبرستان به دلیل وجود مردار میکروب های زیادی وجود دارد که چون شب فاقد نور خورشید است بهتر است آنجا نرویم و بیامبر چون برای عرب ها این موضوع قابل درک نبود از این کلمات استفاده میکرد

سندی دارید که برای این گفت جن؟

arefe*

عضو جدید
من از کتاب خواندم یا از اینترنت ولی خیلی از نوشته های کتاب ها رد میشود شما اگر میتوانید دلیل دیگر بیاورید

arefe*

عضو جدید
من در مورد اتم عقاید و سوالات زیادی دارم که بهتر است در تالار مهندسی شیمی به بحث در مورد این موضوع ببردازم واین تالار مکان خوبی برای این مباحث نیست و به قول شما تالار عقاید نیست
من حرفی در مورد دین دار بودن یا نبودن نیوتن نزدم من فقط گفتم که و سوالات موجود در ذهنش را با دین توجیه نمی کرد ودلیل اتفاقات اطرافش را معجزه ی خدا نمی دانست بعد از اون شما از کجا میدانید نخواندم؟
ودر آخر من با شما موافقم چون انسان هر چیزی بتواند بسازد نمیتواند به آن درک و فهم و روح بدهد بس برتر از انسان اختراع نخواهد شد

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
من از کتاب خواندم یا از اینترنت ولی خیلی از نوشته های کتاب ها رد میشود شما اگر میتوانید دلیل دیگر بیاورید

شما حرفی می زند و سند باید بیاورید.

من حرف نزدم که دلیل بیارم.

من حرفی در مورد دین دار بودن یا نبودن نیوتن نزدم من فقط گفتم که و سوالات موجود در ذهنش را با دین توجیه نمی کرد ودلیل اتفاقات اطرافش را معجزه ی خدا نمی دانست بعد از اون شما از کجا میدانید نخواندم؟

معجزه اسمش روش هست از ریش عجز به معنی ناتوانی می آید. یعنی پدیده ای که یک بار (یا تعداد محدودی) رخ می دهد و انسان از درک ان عاجز (ناتوان) است

سیب بار ها به زمین افتاد. شاید کسی قانون جاذبه روش نگذاشت ولی هیچ کس بهش معجزه نگفت.

به عنوان مثال جملات زیر را بخوان

1- انک لتعلم الجسم اذا خلی و طباعه ولم يعرض له من الخارج تأثير غريب لم يکن له بد من موضع معين و شکل معين من طباعه مبداء استيجاب ذلک «الاشارات و التنبیهات»
2- فان الجسمين لو اختلفا فی قبول الحرکة لم يکن ذلک الاختلاف سبب المتحرک، بل بسبب اختلاف حال القوه المحرکة فان القوه فی الجسم الاکبر، اکثر ممافی الاصغر فهو موجود فی اکبر مع زيادة «المباحث المشرقیه فی علم الالهیات و الطبیعیات»
3- اين الحلقه المتحاذبة بين المصارعين لکل واحد مين المتجاذبين فی جذبها و قوه مقاومة لقوة الاخر وليس اذا غلب احدهما فجذبها نحوه تکون قد خلت من قوة جذ الاخر، بل تلک القوه موجوده مقهوره و لولاه ها لما احتاج الاخر الی کل ذلک الجذب «المعتبر فی الحکمة»

چون یک سوالی از نیوتن درباره وجود خدا می کنند و جواب قشنگی می دهد. اگر شما خوانده بودید حداقل می دانستید.

arefe*

عضو جدید
معجزه اسمش روش هست از ریش عجز به معنی ناتوانی می آید. یعنی پدیده ای که یک بار (یا تعداد محدودی) رخ می دهد و انسان از درک ان عاجز (ناتوان) است

چون هیچ کس بهش فکر نکرده بود در غیر این صورت اون شگفتی هستی میشمورد

arefe*

عضو جدید
چون یک سوالی از نیوتن درباره وجود خدا می کنند و جواب قشنگی می دهد. اگر شما خوانده بودید حداقل می دانست

همون جمله ای که به استادش که وجود خدا را تکذیب میکرد داده رو میگین؟

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک

چون هیچ کس بهش فکر نکرده بود در غیر این صورت اون شگفتی هستی میشمورد

همون سه جمله عربی را که گذاشتم بخوانید تا متوجه شوید کسانی بودند که فکر کرده بود
این 3 کتاب قبل از حیات نیوتن نوشته شده اند

arefe*

عضو جدید
چرا شما فکر میکنید من به خدا اعتقاد ندارم و به من جواب های اینجوری میدید ؟
درضمن یکی از قوانین تالار فارسی نویسی شما به این قانون عمل نکردید باید به این نکته توجه کنید که همه ی باز دید کننده های این صفحه مثل شما عربیشون خوب نیست

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز

ماهم نمیتونیم غذا بپزونیم ولی گاز میتونه!
آخه اینم شد سوال
خوب دقت این وسایل مث ما که نیس که..

arefe*

عضو جدید
ممنون از جوابت ولی تو از گاز سوال میکنی ؟ من در مورد سوال و جواب کردن گفتم نه چیز های دیگه

l-mohajeri

عضو جدید
ماشین حساب اختراع انسانه...همین میتونه نشانه اختراع به این بزرگی باشه

hbigdeli

عضو جدید
هدف از اختراع ماشین حساب این بود که راحت تر عملیات ریاضی رو انجام بده و وقت کمتری ببره