چه کسانی بی‌اجازه از اینترنت بی‌سیم شما استفاده می‌کنند (داغ...داغ...داغ...)

Arman 512™

عضو جدید

اگر شما هم به صورت بی‌سیم از اینترنت خود استفاده می‌کنید و همواره شک دارید که آیا شخص دیگری
هم از اینترنت بی‌سیم شما استفاده می‌کند یا خیر، تنها کافی است یک برنامه بسیار سبک را بر روی
سیستم خود نصب کنید تا هر گاه غریبه‌ها قصد استفاده از اینترنت شما را داشتند، به شما هشدار دهد.

eless Network Watcher یک برنامه ویندوزی رایگان است که Wi-Fi شما را از گزند غریبه‌ها در امان می‌دارد. در واقع با استفاده از این برنامه هرگاه دستگاه دیگری نیز از اینترنت شما استفاده کند، به شما هشدار داده خواهد شد. برای استفاده از این برنامه بسیار ساده مراحل زیر را طی کنید.

ابتدا برنامه Wireless Network Watcher را دانلود و نصب کنید.
برنامه را اجرا کنید و از منوی Options گزینه های Beep On New Devices و Background Scan را اجرا کنید.
سپس کلید F5 را فشار دهید تا کلیه دستگاه‌هایی که از اینترنت بی‌سیم شما استفاده می‌کنند را مشاهده کنید.

توجه کنید که پرینتر و سایر دستگاه‌های موجود در شبکه خانگیتان در این برنامه نمایش داده می‌شوند. بنابراین در صورت مشاهده استفاده غریبه‌ها از اینترنت، قبل از خاموش کردن مودم و تعویض رمزعبور کلیه دستگاه‌ها را شناسایی کنید.

لینک دانلود برنامه Wireless Network Watcher

منبع : Cnet

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال چه جوری خودمون می تونیم رمز مودم adsl خودمون رو عوض کنیم؟

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
ببخشید یه سوال چه جوری خودمون می تونیم رمز مودم adsl خودمون رو عوض کنیم؟

باید توی کانفیگ های مودم دنبالش باشید.

در ویندوز با دستور ipconfig ، قسمت default getway رو ببینید، معمولا برای ADSL باید 192.168.1.1 باشه. بعد این آدرس رو توی مرورگر کپی کنید.
سپس یوزر و پس admin وارد کنید. توی کانفیگ مودم همه چیز مشخصه ;)
بعد از اتمام کانفیگ هم یک دور مودم ریبوت میشه. بهتره خودتون هم خاموش و روشنش کنید و بعد توی cmd این دستور رو به کار ببرید:

کد:
ping -n 3 192.168.1.1

و در لینوکس، بجای ipconfig از ifconfig و در پینگ بجای -n از -c استفاده کنید ;)

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
باید توی کانفیگ های مودم دنبالش باشید.

در ویندوز با دستور ipconfig ، قسمت default getway رو ببینید، معمولا برای ADSL باید 192.168.1.1 باشه. بعد این آدرس رو توی مرورگر کپی کنید.
سپس یوزر و پس admin وارد کنید. توی کانفیگ مودم همه چیز مشخصه ;)
بعد از اتمام کانفیگ هم یک دور مودم ریبوت میشه. بهتره خودتون هم خاموش و روشنش کنید و بعد توی cmd این دستور رو به کار ببرید:

کد:
ping -n 3 192.168.1.1

و در لینوکس، بجای ipconfig از ifconfig و در پینگ بجای -n از -c استفاده کنید ;)
فقط همین ؟؟؟؟من فکر می کردم تنظیم اش دستیه یعنی از روی خود مودم

prp-e

متخصص سیستم های Apple
کاربر ممتاز
فقط همین ؟؟؟؟من فکر می کردم تنظیم اش دستیه یعنی از روی خود مودم

خب اینم روی خود مودمه دیگه :surprised:

از روی مودم همسایه که نیست :D

وقتی با gateway پیشفرض مودم وارد میشید، در اصل وارد Firmware اون مودم شدید ;)

poorig

عضو جدید
ممنون فقط میشه مک رو تنظیم کرد ک فقط خودمون وصل شیم؟

بالا