چه نرم افزاری یاد بگیرم؟

designer-amd

عضو جدید
سلام دوست عزیز من با آرشیکد (Archicad 16)کار می کنم ، نرم افزار خوبیه و من باش مشکلی نداشتم ، محیط نرم افزار عالیه و همه چیز به بهترین وجه در جای خودش قرار داره در کل نرم افزار استانداردیه ، من همیشه برای طراحی نقشه های معماری از آرشیکد استفاده می کنم، من ازش راضیم ،برای گرفتن رندر از پروژه ها می تونی از نرم افزار آرتلانتیس کمک بگیری ، رندرهای خوبی می ده برای اطلاع بیشتر از نرم افزار می تونی یه سری به سایت گرافیساف بزنی اونجا با نمونه کاراش آشنا می شی و می تونی با ثبت نام در سایت نسخه حرفه ایی اونو دانلود کنی ولی محدود تقریبا 30 روزه ، نسخه های کرک شدش رو هم می تونی گیر بیاری . در ضمن درون سایت گرافیسافت می تونی آموزش نرم افزار رو به صورت کامل و تصویری دانلود کنی ، راستش من جز اتوکد و مکس با نرم افزارهای دیگه ایی آشنایی ندارم فقط خواستم نسبت به آرشیکد آشنا بشی . موفق باشی

sadraman

عضو جدید
ببین رویت یه نرم افزار مخصوص معماریه
و جدیده و جای کار زیاد داره در عین حال روی یه بیس خاص سواره منظورم BIM . ینی اول معمار طرحو می زنه بعد سازه روی همون سوار میشه و نهایتا مکانیکی و الکتریکیش اوکی میشه
که کلا شامل سه نرم افزاره architecture, structure , MEP
به نظر من آینده خوبی داره

درسته که مکس توی رندرینا خیلی قویه ولی من شخصا خوشم نمیاد چون همش ظاهر سازیه و واقعا در و دیواری ساخته نمیشه بلکه یه معکعبه که خالی و پر میشه و متریال بهش داده میشه

venus.

عضو جدید
سلام
بچه ها به نظرتون dvd های گروه معماران قائم برای آموزش 3ds max,اسکچاپ و آرشیکد خوبه؟:confused:

maktoobian

عضو جدید
دوستان من این ترم شروع کردم به یادگیری اتوکد ولی مثل اینکه باید به فکر نرم‌افزارهای دیگه هم باشم! ولی اونقدر تنوع زیاده که اصلا نمیدونم چی به چیه؟! کدوم نرم‌افزارها رو باید یاد بگیرم؟

به نظر من كه يه ماهه دارم تحقيق ميكنم اول رويت ياد يگير بعد vray.ببر تو مكسو رندر كن

shima.2

عضو جدید
سلام بچه ها من دارم مکس روباسی دی آموزشی یادمی گیرم و همه ی ابزارها و ویرایشگرها وساخت موادوتاحدی نورپردازی روبلدم ومی دونم هرکدوم چه عملیاتی انجام میده ولی نمی تونم مدلسازی کنم مثلا یک اتاق یاآشپزخانه طراحی کنم توی مکس میشه راهنمایی کنیدمنوممنون میشم

omid3dmax

عضو جدید
سلام برای تمام کارات بنظرمن ریویت جواب میده اما اگه میخوای نورپردازی و متریال دهی حرفه ای انجام بدی 3dmax-vrayوکارهای صرفن دوبعدی اتوکد جواب میده میتونی تلفیقی کارکنی تا تو تمام این سه تا نرم افزار اپدیت باشی چون خروجی ورودیه خوبی به همدیگه میدن موفق باشی

سعید یاری

عضو جدید
دوستان من این ترم شروع کردم به یادگیری اتوکد ولی مثل اینکه باید به فکر نرم‌افزارهای دیگه هم باشم! ولی اونقدر تنوع زیاده که اصلا نمیدونم چی به چیه؟! کدوم نرم‌افزارها رو باید یاد بگیرم؟[/QU شما باید اول اتوکد رو کامل یاد بگیری بعد نرم افزار دیگر رو باشه

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
revit رو حتما یاد بگیر و سرعت انجام کاراتو و فنی بودنشو ببین
بعد ببر تو 3dmax رندر بگیر

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سریع ترین نرم افزاربرای کشیدن نقشه های شهرداری

سریع ترین نرم افزاربرای کشیدن نقشه های شهرداری

سلام دوستان. کسانی که توبازار کارمشغول طراحی هستن وباضوابط شهرداری آشنا هستن وطبق دستورنقشه طراحی میکنند سوالی داشتم.دوستان باچه نرم افزاری میشه این چنین نقشه هایی ترسیم کردکه هم سریع انجام بشه وبه راحتی قابلیت edit داشته باشه.البته من با cadاین کاروانجام میدم ولی خیلی وقت گیره.میگن revit یا archicad خوب وسریعه.آیا edit نقشه ها راحت انجام میشه دردسرزیادنداره مثلا تو زمین های قناس یا شیب دار چطوره؟یا همون cad راحتتره؟لطفا راهنماییم کنید که باید چیکار کنم.ممنونم

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان میخوام رویت یادبگیرم.به نظر شما با مطالب قسمت آموزش رویت تو همین سایت میتونم یاد بگیرم یا باید از منابع آموزشی دیگه استفاده کنم؟

sheyda**

عضو جدید
نرم افزارها

نرم افزارها

سلام خسته نباشید.من به درستی استفاد از این باشگاه رو نمیدونم ولی یه سوال داشتم .اگ درست و به جا پرسیده باشم میخوام بدونم تو تمام نرم افزار هاکدوم از همه سخت تره و پیش نهاد میکنید ک کلاس بریم ایا راینو برم خوبه!؟یا ریویت!؟

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید.من به درستی استفاد از این باشگاه رو نمیدونم ولی یه سوال داشتم .اگ درست و به جا پرسیده باشم میخوام بدونم تو تمام نرم افزار هاکدوم از همه سخت تره و پیش نهاد میکنید ک کلاس بریم ایا راینو برم خوبه!؟یا ریویت!؟

سلام
سختی نرم افزار توی کار معماری دلیل بر کاربردی بودنش نیست. تعداد خیلی زیادی هم وجود داره برای مدل سازی و رندرگیری اما شما باید به این توجه کنی که توی کارتون کدوم بیشتر تاثیر داره.
در حال حاضر اونچه که اکثر کارفرماها و شرکت ها نیاز بهش دارن همین 3DS MAX هست که البته به تنهایی نمیتونه کافی باشه. در کنار اون باید دوره V-RAY رو هم ادامه بدین . ولی اگه همین دو نمونه که البته مبنای اینها آشنایی کامل با Auto Cad هست رو یاد بگیرید به خوبی میتونید یه کار عالی و تحویل بدید.

a.nahalparvar

عضو جدید
به نظرم حالا که تری دی مکس رو یه مقدار پیش رفتید دیگه قطعش نکنید و ادامه بدید
البته منظورم این نیس که نرم افزار دیگه ای رو یاد نگیرید
رویت با آرچی کد تفاوت زیادی نداره کسی که رویت بلده زبون آرشیکد رو هم میفهمه و برعکس...... ولی بچه های معمار بیشتر رویت رو ترجیح می دهند.
اگر مکس رو یاد بگیرید باید پست پروداکشن رو در فتوشاپ هم یاد بگیرید چون مکس برای رندر صحنه های زیباتر نیاز به زمان بیشتر والبته سیستم قویتری داره درصورتی که با فتوشاپ شاید درکمتر از یک ساعت بشه یک رندر معمولی رو به یک رندر زیباتر و واقعی تر تبدیل کرد
چند تا سایت براتون معرفی میکنم بهشون سر بزنید آموزش های تریدی خوبی دارند
artaaria.ir
www.iran3dcenter.ir البته اینجا وی رو رو نداره ولی آموزش هاش فوق العادس و با موتور رندر منتال ری کار میکنه
http://saze20.ir/ این سایت حتی آرشیکد و فتوشاپ رو هم آموزش میده
http://www.cgtools.ir/
آموزش های www.digitaltutors.com
و...
من خودم از اینها و چند تا سایت خارجی استفاده کردم و بدون کلاس از مطالب همین سایتا استفاده کردم تونستم تری دی رو یاد بگیرم
والان هم با آموزش های خوبی که سایت سازه بیست برای پست پروداکشن و همینطور آموزش های استاد ارجمند آقای بهمن رئوفی دارم فتوشاپ رو یاد میگیرم
بعضی مواقع هم که سوالی از یک قسمت نرمافزارها برام پیش میاد اون رو تو یوتیوب یا آپارات به زبان های انگلیسی و فارسی مینویسم و آموزش های خوبی برام میاره
ممنون

h.abd

عضو جدید
یکی از بهترین سایتها برای vray و 3dsmax از پایه:.digischool.ir

دوستانی که در زمینه معماری نیاز به نرم افزار دارند باید چند مورد رو بدونن که برای چه کاری میخوان از نرم افزار استفاده کنن که در زیر بهش اشاره میکنم
برای conceptual design : نرم فزارهای sketchup و rhino
برای presentation : نرم افزار 3dsmax + vray یا
sketchup + vray یا rhino + vray
برای نقشه های نهایی و presentation ساده ای از پروژه : Autocad یا revit

آخرین ویرایش توسط مدیر:

draz

عضو جدید
سلام به دوستان
نمی خوام ازخودم تعریف کنم بلکه میخوام تجربمو براتون بزارم خیلی وقت پیشا که ما تازه وارد هنرستان ودانشگاه شدیم کسی که می تونست کد سه بعدی کار کند قول معماری بود یادم نمی ره اون موقع ها من خودم بدون هیچ کلاسی شروع به یادگیری آرشیکد کردم اون زمونا کلاسای ارشیکد هم تو ایران خیلی کم بود یادم می یاد ارشیکد 6 بودبه هرصورت به هر سختی یادش گرفتم لذتی داشت کار باهاش برام دیگه من تو دانشگاه ابر قدرتی بوم کم کم تری دی مکس امد بازار دانشگاه اونم یاد گرفتیم وآموزش دادیم دیگه بعد از اون رویت وراینو سالید وروکودم و...اونم را یاد گرفتیم دیگه اینا هم منو ارزا نمی کرد رفتم سراغ انیمشن کار با مایا چند سالی دیگه خسته شدم اینو از من به یادگار داشته باشید بدونید هر نرم افزاری یه ضعفایی داره یه قدرتایی به نظر من شما یه نرم افزار هرچند ساده مثل اسکچاپ ویا تردی هوم ویا هر نرم افزار دیگه ای رو یاد بگیرید که ایدتونو به طرف بگه کافیه دیگه دنبال چند تا نرم افزار نرید چون گیج میشید یادم نمی ره وقتی داشتم همزمان تردی مکسو مایا رو یاد می گرفتم به مشکل برخوردم چون یه فرمان توی یه نرم افزار با نرم افزار دیگه فرق داشت واین عامل منو گیج می کرد

semnar

عضو جدید
دوست عزیز من مدرسه نرم اقزار رو پیشنهاد میکنم
خودم رویت رفتم با مهندس کرمی عالی بود بهترین مدرس رویت در ایرانه و اکثر کارهای مطرح ایران رو ایشون و گروهشون فاز دو کردن با رویت مثل پدیده شاندیز، برج های سارینا و ...
خوبیشم اینه که اگر کارتون خوب باشه اخرش شما رو به شرکتهای معتبر معرفی میکنند

halal314

عضو جدید
دوست عزیز من مدرسه نرم اقزار رو پیشنهاد میکنم
خودم رویت رفتم با مهندس کرمی عالی بود بهترین مدرس رویت در ایرانه و اکثر کارهای مطرح ایران رو ایشون و گروهشون فاز دو کردن با رویت مثل پدیده شاندیز، برج های سارینا و ...
خوبیشم اینه که اگر کارتون خوب باشه اخرش شما رو به شرکتهای معتبر معرفی میکنند

حالا شما از کجا فهمیدی بهترین مدرس رویته؟ آمار گرفتی؟ اینم که میگن فلانی به شرکتها معرفی میکنه صرفا یک شعار تبلیغاتیه و بس. در کل ممنون از تبلیغ شما

بالا