چه نرم افزاری یاد بگیرم؟

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ببخشید اگه جای مناسبی برای پست گذاشتن انتخاب نکردم اما واقغا کمک می خوام
من یه مشورت می خوام
من کد دو بعدی بلدم
تری دی مکس هم تا رسم object ها بلدم
دارم میرم کلاس که vray هم یاد بگیرم
تا امروز همین کد دوبعدی و تری دی تا object
میخوام با سی دی اموزشی تمرین کنم که یه برنامه جدید یاد بگیرم و توماه رمضان بیکار نمونم
چه برنامه ای رو بهم پیشنهاد میکنین(vray رو دارم میزم کلاس)
البته فتو شاپ هم بلدم
آرشیکد رو بگیرم و تمرین کنم یا ...
گیجم لطفا کمک:w27:

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ببین نظر منو میخوای برو رویت یاد بگیر
من خودم ارچیکد بلدم و به نظرم رویت و ارچیکد انچنان تفاوتی با هم ندارن اما به هرحال رویت جدیدتره و واقعا این 2 تا برنامه های به درد بخورین و خیلی وقتا کارتو راه میندازن
بعدشم نامرد فوتوشاپ بلدی بیا اموزش شیتبندی تو فوتوشاپ بده دیگه ماهام تابستون الاف نباشیم:cry::cry::cry::gol::gol::heart::heart:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ببین نظر منو میخوای برو رویت یاد بگیر
من خودم ارچیکد بلدم و به نظرم رویت و ارچیکد انچنان تفاوتی با هم ندارن اما به هرحال رویت جدیدتره و واقعا این 2 تا برنامه های به درد بخورین و خیلی وقتا کارتو راه میندازن
بعدشم نامرد فوتوشاپ بلدی بیا اموزش شیتبندی تو فوتوشاپ بده دیگه ماهام تابستون الاف نباشیم:cry::cry::cry::gol::gol::heart::heart:
بچه ها که زیاد از این تاپیک های آموزش زدن
بعدم من خیلی ماهرانه بلد نیستم
در حد طراحی پوستر و شیت بندی و یکم کارای گرافیکی و اینا :d
تقریبا همه چیزایی که به خودمون مربوط میشه

ارشیتکت86

عضو جدید
من یه مشورت می خوام
من کد دو بعدی بلدم
میخوام با سی دی اموزشی تمرین کنم که یه برنامه جدید یاد بگیرم و توماه رمضان بیکار نمونم
البته فتو شاپ هم بلدم

به نظر من برو مکس رو یاد بگیر که دست همه رو از پشت میبنده ;)

amin_architect22

عضو جدید
من یه مشورت می خوام
من کد دو بعدی بلدم
البته فتو شاپ هم بلدم
به نظر من آرشیکد سرعتش بالاتره و راحت تر...من خودم رویت بلد نیستم نمیدونم چجوریه ولی آرشیکدو خیلی قبول دارم.

multiman

عضو جدید
من یه مشورت می خوام
من کد دو بعدی بلدم
البته فتو شاپ هم بلدم

به نظر من برو مکس رو یاد بگیر که دست همه رو از پشت میبنده ;)
اصلا تر دی مکس برای کار های معماری نیست شما میتوانید وارد این سایت بشی و ببینی این نرم افزار برای طراحی گیم و انمیشن هست ولی متاسفانه داخل ایران برعکسه

شما این مدل در یا هر چی دیگری که فرمت تری مکس را در اینترنت میبیند در زمینه گیم طراحی شده بازی the sims تمام این ابجکتیو ها را لازم داره

در صورتی یک نرم افزار ارشیکد باید تمام پلاگین ها را ساپورت کنه الان در زمینه انمیشن سینما 4d و در زمینه رندر ارتلانتیس که در زمینه نور پردازی و رفلکش معماری بالاتر تری دی مکس کار انجام میده

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
این طور که معومه آرشیکد برنامه ی جالبیه
فرق آرشیکد و اسکچ آپ چیه؟
اصلا مگه تری مکس هم ی نیازای ما رو در زمینه معماری برطرف نمیکنه؟
پس علت رو اوردن دانشجوها به آرشیکو و رویت و ... چیه؟

amin_architect22

عضو جدید
تری دی مکس نیاز رو بر طرف میکنه برنامه خیلی خوبیم هست ولی برای مثال در و پنجره رو باید طراحی کنی بعد ازش استفاده کنی ولی توی آرشیکد این آبجکتهارو خودش داره مثلا همون پنجره رو انواعشو داره از مربع و مستطیل بگیر تا دایره و نیم دایره مثلث و....برای همین سرعت کار رو میبره بالا.

multiman

عضو جدید

همه برنامه ها نيازها را بطرف ميكنندولي صرفه جويي در وقت و لذت در برنامه خيلي مهمه
مثلا 3 بعدي كردن ارشيك راحت شما 2 بعدي ميكشي بعد با يك دكمه f3ان را 3بعدي ميكنيد
در حالي كه در تريديمكس به اين شكل نيست؟مثلا من دوستان را ميبينند كه اول در اتوكد10 ساعت ميان به اين حجم ميدند بعد تازه ميارنش تو تري دي مكس بعد تازه ميخوان بهش متريال بدن حالا نگاه كن چقدر وقت گيره تازه من كامپيوترم cpu 6 رم 3 ddr3 اينقدر سرعت كمه كه گريت در مياد ديگه اخرهاي كار كه متريال ميخواي بدي و رندر كني كامييوتر منفجر ميشه البته اين مشكل از برنامه نيستا مشكل از ما چون اين نرم افزار براي طراحي گيم و انميشن هست و اون كسي كه داره داخل اين موضوع كار ميكنه كاميوترش 100 برابر اينه
يك نمونه ديگر مثال ميزنم

شما يك ديوار ساده + درميخواهيد در تريديمكس بكشيد بايد اول در بكشيد بعد ديوار دورش قرار دهيد كه اين كار براي يك ساختمانه بزرگ خيلي وقت گيره
حالا شما در ارشيكد ديوار رامي كشيد در را در ديوار قرار دهيد به صورتي كه برنامه خودش اتوماتيك در را به ديوار ميچسبانيد

multiman

عضو جدید
vorojak_error البته اين موضوع را خودت ميتوني تشخيص بدهي كه ببيني با كدوم راحت تر هستي و با كدوم نرم افزار لذت ميبري

انشالله همه ياد مگيري

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

ببین در کل یه پیشنهادی بهت میکنم که نتیجه تجربه خودمه که همیشم به خودم میگم کاش وقتی ترم پاین بودم یکی منو اینجوری راهنمایی میکرد تا الکی انقد بین نرمافزارای مختلف گیج نزنم و وقت تلف نکنم
به نظرم اگه میخوای موفق باشه(نه اینکه کاراتو سمبل کنی)یادگرفتنه 4 تا برنامه الزامیه
1.ارچیکد یا رویت(ترجیحا رویت باهاش کار نکردم اما میدونم همون کارای ارچیکدو میکنه با این تفاوت که یه چندتایی مزیت نسبت به ارچیکد بیشتر داره و در هر صورت جدیدتره)حالا چرا گفتم یکی از این 2تا برنامه رو یاد بگیر چون تو کوتا هترین زمان ممکن میتونی پلان نما مقاطع و اگه حجمت خیلی عجیب غریب نباشه حجمتو بده بهت
2.یاد گرفتنه یه برنامه مدلسازی الزامیه مثل(3دی .راینو.مایا.اسکچ اپ....)و باز اگه نظر منو میپرسی هیچ فرقی نداره کدومو یاد بگیری برو اسونترینشو یاد بگیر اصلا مثل اسکچ اپ(دلیل این که میگم یکی از این برنامه ها رو یاد بگیر اینه که رویت و ارچیکد یه سری محدودیتهایی دارن مثلا من خودم همیشه چون کاارم خیلی منحنیو عجیب غریبه همیشه وقتی با ارچیکد کارمیکنم اخرش یه جاهای کوچیکی از کارم ناتموم میمونه اینجور وقتاس که بهترین کار اینه که بقیه کارتو ببری تو یکی از برنامه های مدل سازی که گفتم و بقیه کارتو جاهای عجیب غریبشو تکمیل کنی)
3.به نظر من با هر برنامه ای که کار کنی اگه رند درست حسابی میخوای نه سمبلی یاد گرفتنه یه موتور رندرگیری هم الزامیه که باز موتورای رندرگیری مختلفی هست مثل ویری .مکسول.توایلایت.ارتلانتیس.پودیوم.هایپرشات.....اما به نظر من برو از همون اول وی ری رو یاد بگیر و خیال خودتو راحت کن
4. در اخرم که باید فوتوشاپ یا کرل بلد باشی که بتونی شیتبندی کارتو انجام بدی;)

multiman

عضو جدید
ببین در کل یه پیشنهادی بهت میکنم که نتیجه تجربه خودمه که همیشم به خودم میگم کاش وقتی ترم پاین بودم یکی منو اینجوری راهنمایی میکرد تا الکی انقد بین نرمافزارای مختلف گیج نزنم و وقت تلف نکنم
به نظرم اگه میخوای موفق باشه(نه اینکه کاراتو سمبل کنی)یادگرفتنه 4 تا برنامه الزامیه
1.ارچیکد یا رویت(ترجیحا رویت باهاش کار نکردم اما میدونم همون کارای ارچیکدو میکنه با این تفاوت که یه چندتایی مزیت نسبت به ارچیکد بیشتر داره و در هر صورت جدیدتره)حالا چرا گفتم یکی از این 2تا برنامه رو یاد بگیر چون تو کوتا هترین زمان ممکن میتونی پلان نما مقاطع و اگه حجمت خیلی عجیب غریب نباشه حجمتو بده بهت
2.یاد گرفتنه یه برنامه مدلسازی الزامیه مثل(3دی .راینو.مایا.اسکچ اپ....)و باز اگه نظر منو میپرسی هیچ فرقی نداره کدومو یاد بگیری برو اسونترینشو یاد بگیر اصلا مثل اسکچ اپ(دلیل این که میگم یکی از این برنامه ها رو یاد بگیر اینه که رویت و ارچیکد یه سری محدودیتهایی دارن مثلا من خودم همیشه چون کاارم خیلی منحنیو عجیب غریبه همیشه وقتی با ارچیکد کارمیکنم اخرش یه جاهای کوچیکی از کارم ناتموم میمونه اینجور وقتاس که بهترین کار اینه که بقیه کارتو ببری تو یکی از برنامه های مدل سازی که گفتم و بقیه کارتو جاهای عجیب غریبشو تکمیل کنی)
3.به نظر من با هر برنامه ای که کار کنی اگه رند درست حسابی میخوای نه سمبلی یاد گرفتنه یه موتور رندرگیری هم الزامیه که باز موتورای رندرگیری مختلفی هست مثل ویری .مکسول.توایلایت.ارتلانتیس.پودیوم.هایپرشات.....اما به نظر من برو از همون اول وی ری رو یاد بگیر و خیال خودتو راحت کن
4. در اخرم که باید فوتوشاپ یا کرل بلد باشی که بتونی شیتبندی کارتو انجام بدی;)

البته حرف شما درسته ولي براي من عجيبه
اين طراحي برج العرب و برج شيشه اي نيويورك تا حالا فكر كردي با چه نرم افزاري 3دي شده؟
اين با نرم افزار ارشيكد مدل سازي شده حالا اينكه شما ميگند عجيب غريب جاي سوال داره؟
اين كه ما درست بلد ستيم استفاده كنيم مشكل از ما هست در كل ايران اينطوري هست هيچ نرم افزاري را به صورت كامل ياد نميگيره من نمونه همين ارشيكت را ميگم امده كتاب نشر كرده با قيمت خدا تومن ولي اضافه كردن در و پنجره را نگفته و يا هزاران مورد ديگر؟حالا مني كه دارم استفاده ميكنم بايد بگم نرم افزار اشغاله نه مشكل از ما هست چون هيچ وقت يك نرم افزار را درست ياد نگرفتيم همش بين نرم افزار ها ميچرخيم

ايا لازم ادم وقتشو بين چند نرم افزار تلف كنه؟با اين وضع گراني؟

helensj

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
البته حرف شما درسته ولي براي من عجيبه
اين طراحي برج العرب و برج شيشه اي نيويورك تا حالا فكر كردي با چه نرم افزاري 3دي شده؟
اين با نرم افزار ارشيكد مدل سازي شده حالا اينكه شما ميگند عجيب غريب جاي سوال داره؟
اين كه ما درست بلد ستيم استفاده كنيم مشكل از ما هست در كل ايران اينطوري هست هيچ نرم افزاري را به صورت كامل ياد نميگيره من نمونه همين ارشيكت را ميگم امده كتاب نشر كرده با قيمت خدا تومن ولي اضافه كردن در و پنجره را نگفته و يا هزاران مورد ديگر؟حالا مني كه دارم استفاده ميكنم بايد بگم نرم افزار اشغاله نه مشكل از ما هست چون هيچ وقت يك نرم افزار را درست ياد نگرفتيم همش بين نرم افزار ها ميچرخيم

ايا لازم ادم وقتشو بين چند نرم افزار تلف كنه؟با اين وضع گراني؟
سوتفاهم نشه این که من گفتم مثلا فلان حجمو نتونستم در بیارم اصلا به این معنا نیست که من خیلی واردمو من وارد نتونستم پس این نرم افزار از پس در اوردن چنین حجمی بر نمیاد نه
مساله اینجاست که فک نکنم بشه از اموزشگاهو اینجور جاها انقدر یاد گرفت که هررررررر نوع حجمیو بشه دیگه راحت با ارچیکد مثلا در اورد حتی تو اون قسمت از کارم که گیر کرده بودم پیش چند تا استاد ارچیکدم رفتم نتونستن برام درش بیارن و بازم این به این معنی نیست که نمیشه تو ارچیکد دراوردش مساله اینجاست که ادمی که کااااملا وارد باشه بهش تو ایران اقلا کمه برا همین یادگرفتنه یه نرم افزار مدل سازیم در کنارش پیشنهاد کردم
در ضمن فک نکنم یاد گرفتنه فقط 4تا برنامه واقعا کاربردی اتلاف وقتو هزینه اضافه باشه!!!!!!!

lightseeker62

عضو جدید
فقط maya
برای یادگیری هم فقط lynda.com
من هیچی از maya بلد نبودم، ولی چند تا دی وی دی آموزش گرفتم (فایلاش برای همین lynda.com بود) کلا یاد گرفتم
خوبیش اینه اول چیزای پایه رو یاد میده (essential training)، بعدش دیگه کارای پروژه ای و ...
حتما یه سری به lynda.com بزن اگه میخای چیزی یاد بگیری چون الان بزرگ ترین آرشیو آموزش ویدیویی کل اینترنت برای این سایته

معمارباشی

عضو جدید
وروجک جان ... راستش باید تکلیف خودت رو با خودت روشن کنی ... که اصلا دنبال چی هستی ... یادگیری ه نرم افزار های مختلف خوبه ولی یادگیری یکی به طور کامل بهتر از یادگیری 10 تا به صورت نصف نیمه هست ...

باید بدونی و هدفت رو مشخص کنی که می خواهی واسه ی چه نوع کاری ازش می خواهی استفاده کنی ...
اگه کارت فقط طراحی پلان هست خوب خیلی راحت می تونی با برنامه ی ارشیکد پلانتو اکسترود کنی بیاد بالا بشه یه مکعب یا هر چیز دیگه ای .. یا شاید هم بخواهی حجم هایی مثل کارهای گهری طرتحی کنی !!! تا حالا فکر کردی با چه نرم افزاری موزه ی گوگنهایم رو طراحی کرده ؟؟؟؟ با یه نرم افزار مخصوص طراحی ه اتومبیل ....

بهر حال هر نرم افزاری ویژگی ها و خوبی و بدی هایی داره ...

--- نظر شخصی من : کار یه معمار فقط طراحی پلان نیست تک تک اجزا از کف و سقف و دیوار بگیز تا دست گیره ی در باید توسط یه معمار دیتایله شه !!! همون کاری که خیلی از معمار ها !!! برای طراحی بازی ها و انیمیشن سازی ها ازش استفاده می کنند ...

معذرت من ارشیکد نصب دارم ولی فقط واسه بچه ی 4 ساله ی عمه ام هست میاد این جا خونه بازی می کنه باهاش :">

saeid_skz

عضو جدید
سلام
به نظر من بورو کلاس Revit architecture این 1 نرم افزار جدید که 1 چیزی بین کد و مکس هستش
تو سایت گفته که رندرش از مکس خیکی بهتره
کاری داشتی من بیشتر تو یاهو هستم اینم ایدیم
saeid_skz_saeid

multiman

عضو جدید
معذرت من ارشیکد نصب دارم ولی فقط واسه بچه ی 4 ساله ی عمه ام هست میاد این جا خونه بازی می کنه باهاش :">

اين براي من خيلي جالبه پس چرا با اين نرم افزار طراح خيلي بزرگ باهاش درست كردن:biggrin::biggrin:

اگر از كساني كه خارج تحصيل كردن بپرسيد ميتوانند راهمنايتون كنند

مشكل با اينه كه هر نرم افزاري رو تو جاي خودش استفاده نميكنم براي اينه كه وضع جامعه ما اينه
همه فقط ادعا هستيم

در ظمن معماري نوعي خونه بازي پيشرفته هست مگر شما ميخواهيد ستون طراحي كنيد;)

معماري مهم نيست كه مهندسي معماري خونده باشي مهم اين است خلاقيت داشته باشي كه متاسفانه 90 درصد نداريم فقط دنبال اين هستيم 10 تا نرم افزار ياد بگيريم بعد تو همشون هم مشكل داريم

اين مشكل بزرگ ما هست شما تمام استادها اين برنمامه ها رو نگاه كنيد همشون ميگن بلديم بعد وقتي پيچيده ميشه ميگه مشكل از برنامه هست در صورتي تا قبلا ان ادعا ميكرد كه بلاد بود چون من الان اين مشكل با اساتيت دارم

ارشیتکت86

عضو جدید
اصلا تر دی مکس برای کار های معماری نیست شما میتوانید وارد این سایت بشی و ببینی این نرم افزار برای طراحی گیم و انمیشن هست ولی متاسفانه داخل ایران برعکسه

شما این مدل در یا هر چی دیگری که فرمت تری مکس را در اینترنت میبیند در زمینه گیم طراحی شده بازی the sims تمام این ابجکتیو ها را لازم داره

در صورتی یک نرم افزار ارشیکد باید تمام پلاگین ها را ساپورت کنه الان در زمینه انمیشن سینما 4d و در زمینه رندر ارتلانتیس که در زمینه نور پردازی و رفلکش معماری بالاتر تری دی مکس کار انجام میده

دوست جون نمیدونم مال معماریه یا نه ولی ما هدفمون چیه؟خوب بیان کردن طرح از دتیل های ریز تا رنگ وکف وسقف و... من بلد نیستم اما 1 سال دوستم کارمو برام مکس کرد کاراوحرفام وطرحامو کامل باهاش بیان کردم چون با دست صدیقم نمیشه این جزئیات رو واقعی وطبیعی بیان کرد:gol:

multiman

عضو جدید
دوست جون نمیدونم مال معماریه یا نه ولی ما هدفمون چیه؟خوب بیان کردن طرح از دتیل های ریز تا رنگ وکف وسقف و... من بلد نیستم اما 1 سال دوستم کارمو برام مکس کرد کاراوحرفام وطرحامو کامل باهاش بیان کردم چون با دست صدیقم نمیشه این جزئیات رو واقعی وطبیعی بیان کرد:gol:

من يك سوال دارم از شما ايا با برنامه اetabs كه يك برنامه براي طراحي ستون ها ي وپلان هست ميشه راحت پلان ساختمان كشيد؟اين برنامه قابليت اينو داره ولي به راحتي اتوكد نيست چون اصل كاراين برنامه طراحي هست كه كشيدن پلان امده زيز مجموعه قرار داده

حالا پحث به اين ميرسه ايا واقعا تريديمكس مال طراحي ساختمان هست والا اگر شما بريد امريكا اين بكيد بهتون ميخندند؟شما به من بگيد اصلا يك ساختمان 2 طبقه داخل تريديمكس ميكشيد يا اتوكد ؟
يك نرم افزار طراحي بايد 90 درصد فرمت هاي ديگر برنامه را بخونه كه داخل تريديمكس انطور نيست.

شما اگر داخل سايت ارتلانتيس بريد 4 برنامه معماري گذاشته براي ساپورت كه جديدا رويت كه مال شركت اتوكد و تري دي مكس هم هست قرار داده در صورتي كه رويت رندر بالاي داره
چرا تري دي مكس را نگگذاشته؟
نگيد كه رندر تردي مكس در نورپردازي معماري قوي تر از ارتلانتيس هست چون اگر به صورت حرفهاي با اين نرم افزار كار كنيد ميبينيد چه كفيتي و چه نور پردازي داره

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اول می خوام که از همه ی دوستای گلم تشکر کنم
اعتراف میکنم که هرگز فکر نمیکردم این همه همتون برام وقت بزارین
ممنونم از همه
چیزی که جالب بود برام اینه که تقریبا همتون طرفدار پر و پا قرص برامه آرشیکد هستین در حالی که همکلاسیام میگناسکچ آپ از همهش آسونتر و با سرعت تره

حالا گیرم یانه
اسکچ آپ یا ارشیکد؟؟
اینم بگم من تا به حال نه هبچکدوم از محیط این 2 تا برنامه رو دیدم نه آشنایی دارم
تری دی مکس الا خوشم نمیاد
پدر ادمو در میاره
یم خوام با یه برنامه دیگه سه بعدی کنم
ممنونم اگه رای بدین

آرشیکد یا اسکچ آپ؟؟ و چرا؟؟

amin_architect22

عضو جدید
اول می خوام که از همه ی دوستای گلم تشکر کنم
اعتراف میکنم که هرگز فکر نمیکردم این همه همتون برام وقت بزارین
ممنونم از همه
چیزی که جالب بود برام اینه که تقریبا همتون طرفدار پر و پا قرص برامه آرشیکد هستین در حالی که همکلاسیام میگناسکچ آپ از همهش آسونتر و با سرعت تره

حالا گیرم یانه
اسکچ آپ یا ارشیکد؟؟
اینم بگم من تا به حال نه هبچکدوم از محیط این 2 تا برنامه رو دیدم نه آشنایی دارم
تری دی مکس الا خوشم نمیاد
پدر ادمو در میاره
یم خوام با یه برنامه دیگه سه بعدی کنم
ممنونم اگه رای بدین

آرشیکد یا اسکچ آپ؟؟ و چرا؟؟
دوست عزیز اسکچ آپ که میگن سریعه درسته برنامه سریعیه ولی اسکچ آپ واسه اینه که حجمتو ببینی چجوری میشه نمیشه به صورت ریز به ریز طراحی کنی
ولی توی آرشیکد حتی میتونی دقیقتر نسبت به اسکچ آپ به جزییات بپردازی
.

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
دوست عزیز اسکچ آپ که میگن سریعه درسته برنامه سریعیه ولی اسکچ آپ واسه اینه که حجمتو ببینی چجوری میشه نمیشه به صورت ریز به ریز طراحی کنی
ولی توی آرشیکد حتی میتونی دقیقتر نسبت به اسکچ آپ به جزییات بپردازی
.
اما من شنیدم حتی اسکچ آپ قابلیت این رو داره که نور رو مثلا ساعت 5 بعد زا ظهر ببینی!

Fathy

متخصص مهندسی سازه و زلزله
اما من شنیدم حتی اسکچ آپ قابلیت این رو داره که نور رو مثلا ساعت 5 بعد زا ظهر ببینی!

سلام

آرشیکد هم یه همچین امکاناتی رو داره.

و اینکه اینو بگم که اسکتچ آپ و آرشیکد اصلا قابل مقایسه نیستن چون اسکتچ آپ یه نرم افزار مدلینگ هستش (مثل اتوکد ولی بسیار ضعیف تر از اون) و آرشیکد یک نرم افزار مخصوص ساختمان. در واقع اگه از دید ساختمان و معماری به این دو نرم افزار نگاه کنیم آرشیکد بسیار بسیار قویتر هستش.

بنده خودم چند ساله که آرشیکد کار می کنم و خیلی هم دوسش دارم :smile: و بسیاری از پلانهای پیچیده رو راحت باهاش کشیدم ولی اگه اتوکد بلدید اکیدا توصیه می کنم که برید دنبال Autodesk REVIET که رو دست نداره!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام

آرشیکد هم یه همچین امکاناتی رو داره.

و اینکه اینو بگم که اسکتچ آپ و آرشیکد اصلا قابل مقایسه نیستن چون اسکتچ آپ یه نرم افزار مدلینگ هستش (مثل اتوکد ولی بسیار ضعیف تر از اون) و آرشیکد یک نرم افزار مخصوص ساختمان. در واقع اگه از دید ساختمان و معماری به این دو نرم افزار نگاه کنیم آرشیکد بسیار بسیار قویتر هستش.

بنده خودم چند ساله که آرشیکد کار می کنم و خیلی هم دوسش دارم :smile: و بسیاری از پلانهای پیچیده رو راحت باهاش کشیدم ولی اگه اتوکد بلدید اکیدا توصیه می کنم که برید دنبال Autodesk REVIET که رو دست نداره!

revit??
وای یه گزینه دیگه هم پیدا شد
میشه یه نفر لطف کنه از رویت ، آرشیکد و اسکچ آپ نمونه کار بزاره
گه شده در حد یه میز یا صندلی که نمونه ببینیم
ممنون:w27:

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
راحتر اینه که کارای دو بعدی مثل ترسیم نقشه هارو با همون اتوکد انجام بدی و البته سه بعدی و مدلینگ رو نیز هم! بعد فایل سه بعدی کد رو میبری تو اسکچاپ و با پلاگین های فراوون و راحت النصب و راحت الاستفاده ای که داره مثل تیا رندر، کرکیتیا و پودیوم رندر میگیری مرگ! از مکس هم بهتر! مکس همیشه منو اذیت می کنه! یه مدتی کلاس رفتم، کتاب آموزشی خریدم، تمرین کردم ولی رندر هام اصلا خوب نمیشد! چون از بس تظیماتش زیاد بود نمی تونستم باهاش کار کنم! هزار تا ورژن هم داره که هر کدوم وی ری مخصوص خودشو می خواست و هر وقت وی ری نصب می کردم مکسم کلا تعطیل میشد واسه همین بی خیال مکس شدم! ولی اسکچاب تا بخوای گلابیه! من خیلی باهاش حال می کنم! واقعا یوزر فرندلیه! در ضمن رندر غیر رئال هم داره که میشه باهاش کار خاص و تک ارائه داد ( البته با کمی خوش سلیقگی و مدد فتوشاپ)

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز

اینم یه کار غیر رئال! با استایل مداد کنته س، آسمونشم که عکسه.

بالا