چند ماه برای ارشد سراسری کافیست؟

چند ماه برای ارشد سراسری کافیست؟

• مجموع رای دهندگان
    53

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز لطف کنید مقدار زمانی رو که فکر می کنید برای خوندن ارشد (سراسری ) کافی هست، به ما بگید. سعی می کنم یه نظر سنجی به تاپیک اضافه کنم.
2ماه ، 3 ماه، 4 ماه و یا بیشتر. اگر کیفیت خاصی هم در درس خوندن مد نظرتون هست متذکر بشین. مخصوصا دوستان با تجربه تر...

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته باید یه پارامتر دیگه هم تعریف بشه و اون هم رتبه است[FONT=&quot]. شما رتبه رو در حد دو رقمی تخمین بزنید.
[/FONT]

REZAB

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته باید یه پارامتر دیگه هم تعریف بشه و اون هم رتبه است[FONT=&quot]. شما رتبه رو در حد دو رقمی تخمین بزنید.
[/FONT]

قطعا واسه رتبه 2 رقمی باید بیشتر از 5 ماه درس خوند... به نظرم گزینه های نظرسنجی رو باید عوض کرد...
thixotrop چقدر خوندی ؟

kazimoto

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم به بیشتر از 5 ماه رای دادم. اما باور کنید دوستی داشتم 3 هفته خوند رتبش شد 15

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به اطلاعات و پایه هر شخص داره
یکی یک ماه بسه براش
یکی شش ماه هم کمه براش
این ها برمیگرده به کیفیت درس خوندن. منظورتون اینه که یکی یه بار می خونه دیگه نمی خونه یکی صد بار می خونه؟! لطفا در مورد کیفیت زمانی که، بهش رای دادین توضیح بدید.

فرهنگ

مدیر بازنشسته
به نظر من بریا یه ادم نرمال ( یعنی کسی که خیلی حواس پرت یا خییل حواس جمع نباشه) زیر 5 ماه

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
این ها برمیگرده به کیفیت درس خوندن. منظورتون اینه که یکی یه بار می خونه دیگه نمی خونه یکی صد بار می خونه؟! لطفا در مورد کیفیت زمانی که، بهش رای دادین توضیح بدید.

من رای ندادم
چون با اصل سوال مخالفم
نه منظور این نیست
ببین یکی استعداد داره فیزیکی رو دفعه اول می خونه همه چیش رو میفهمه
یکی سر کلاس یاد میگیره
یکی حافظه اش خیلی قویه
یکی یادش میره فردا
یکی ده بار باید بخونه تا بفهمه یه جمله رو
نه به کیفیت ربط داره
اما به استعداد
هوش
ذهن
تمرکز
آی کیو
ای کیو
و خیلی چیزای دیگه بستگی داره

الیته هر کسی میتونه اما همون طور که گفتم بسته به شخص زمان متفاوته

در ضمن نباید روز کنکور هم فراموش بشه
نباید شیوه تست زنی فراموش بشه

یکی خیلی بلده اما بلد نیست تست بزنه
مثل Ielts میمونه

خیلی چیزا دخیله

امیدوارم جوانان ما همه موفق و پیروز باشن

یا حق

pedestrian

عضو جدید
کاربر ممتاز
من رای ندادم
چون با اصل سوال مخالفم
نه منظور این نیست
ببین یکی استعداد داره فیزیکی رو دفعه اول می خونه همه چیش رو میفهمه
یکی سر کلاس یاد میگیره
یکی حافظه اش خیلی قویه
یکی یادش میره فردا
یکی ده بار باید بخونه تا بفهمه یه جمله رو
نه به کیفیت ربط داره
اما به استعداد
هوش
ذهن
تمرکز
آی کیو
ای کیو
و خیلی چیزای دیگه بستگی داره

الیته هر کسی میتونه اما همون طور که گفتم بسته به شخص زمان متفاوته

در ضمن نباید روز کنکور هم فراموش بشه
نباید شیوه تست زنی فراموش بشه

یکی خیلی بلده اما بلد نیست تست بزنه
مثل Ielts میمونه

خیلی چیزا دخیله

امیدوارم جوانان ما همه موفق و پیروز باشن

یا حق
سلام
موافقم

mahsa.77

عضو جدید
به نظرم برای افراد باتوجه هم به میزان یادگیری وپایه شون و.......متفاوته

kavand88

عضو جدید
من ماهان بودم و کل کلاس هاش رو رفتم.فکر کنم شهریش حدود 1000000 شد.جزوه هاش رو هم دارم.خیلی خوبه.کل کتابای راهیان ارشد و جهش و...را هم دارم.به نظرم اینا بهترین منابع برا کنکور هستند.اگه کسی میخواد میتونم در اختیارش بذارم.:gol::gol::gol:
اینم ایمیلمه
a.kavand84@gmail.com

samar_eng

عضو جدید
یکی از دوستای من 3ماه کامل و روزی 10 ساعت خوند با رتبه 200 و خورده ای:surprised: شریف عمران قبول شد.

elmental

عضو جدید
بنظر من بستگي به زمينه علمي خودت داره.من چون خودم تو دانشگاه خوب درس نخونده بودم حدود 6 ماه براي ارشد لازم داشتم.ولي يجورايي از صفر شروع كردم ها !!!:D

reza_tima

عضو جدید
فقط و فقط به خود ادم بستگی داره، نحوه درس خوندن و اطلاعات و ... هر کسی با بقیه فرق می کنه. بعضیا زود شروع کنن اواخر کم میارن، بعضیا دیر شروع کنن استرس می گیرن.من خودم از ابان شروع کردم و هفته ای حداکثر 30 ساعت درس می خوندم، زیر 50 هم شدم. البته پشت کنکوری بودم.

mohammad asgary

عضو جدید
فارق یا دانشجو؟

فارق یا دانشجو؟

من خودم هنوز دانشجو هستم وبرای اینکه درسم سال دیگه که میخوام ارشد شرکت کنم تموم بشه باید توی هموم ترم 20 واحد بردارم .::confused:

حالا به نظر من که باید از فردای امتحانای این ترم شروع بکنم .:thumbsdown:

پس جواب برای من بیش از 5 ماه ، ولی برای اونایی که فارق شدن با سه ماه هم (شبانه روزی درس خوندن) باید بس باشه. به همین دلیل من به 5 ماه نظر میدم.

frooh

عضو جدید
من 3 ماه خوندم روزی 4 ساعت و قبول شدم با زتبه زیر 50 .هیچ کلاسی هم نرفتم.چون ترم 7 بودم یکی از درسای کنکور رو هم هنوز پاس نکرده بودم (سخت ترین درس و مهمترین درس کنکور هم بود)و خودم تو خونه خوندم. دوستی هم داشتم که دو سال خوند و تمام کلاسهای ماهان و قلم چی رو هم رفت و قبول نشد. به زمان خوندن نیست به درست خوندن است.
من حساب شده خوندم. میانگین سالهای قبل رو چک کردم. حساب کتاب کردم چی رو بخونم و چی رو نخونم. این خیلی مهمه چون بین کنکور لیسانس و ارشد یک تفاوت اساسی هست در لیسانس باید همه مطالب رو خوند و برای 100% تست زد اما در ارشد اینطور نیست و تو مجبور نیستی خیلی مطالب رو بخونی. پس باید ببینی کدوم قسمتها باید خونده بشه و کدومها نه. اون سال هم فقط من از دانشگاه همون قبول شدم. چون باقی فقط می خوندن بی حساب کتاب.
از اول هم می دونستم رتبم دو رقمی میشه. اینا رو گفتم تا بدونید که در چه شرابط معمولی و حتی زیر معمولی( پاس نکردن سخت ترین درس کنکور و دانشجو بودن) می شه در 3 ماه قبول شد.

پیشنهاد می کنم بودجه بندی سوالات رشته هاتون رو پیدا کنید و بر اساس انها بخونید. مثلا من چک کردم دیدم اعداد اول در 10 سال گذشته فقط ازشون 2 تا سوال امده خوب چرا باید این مبحث رو می خوندم! اینطور حجم کتابها و مطالب کم شد. یا مثلا برای یکی از درسای ما 26 تا کتاب هست. درس ضریب 3. من 3 تا کتاب خوندم و وقتی روش نگذاشتم چون دیدم همه این درس رو بد می زنن منم 30 درصد زدم. جالب اینه یکی از دوستام خودش رو برای این درس کشت 65 درصد هم زد اما قبول نشد. چون درسای دیگه رو وقت نکرد بخونه. در عوض من دو تا درس ضریب 2 داشتیم، هر کدوم 2 تا کتاب. دیدم سالهای گذشته بچه ها این دو تا رو بد زدن زیر چهل. من 2/3 وقتم رو روی اینا گذاشتم و بالا 50 زدم. گول ضریب درسا رو نخورید.

آخرین ویرایش:

Neverhood

عضو جدید
من ماهان بودم و کل کلاس هاش رو رفتم.فکر کنم شهریش حدود 1000000 شد.جزوه هاش رو هم دارم.خیلی خوبه.کل کتابای راهیان ارشد و جهش و...را هم دارم.به نظرم اینا بهترین منابع برا کنکور هستند.اگه کسی میخواد میتونم در اختیارش بذارم.:gol::gol::gol:
اینم ایمیلمه
a.kavand84@gmail.com

آقا جواب این ایمیل ما رو بده تورو خدا
مرسی

Neverhood

عضو جدید
من خودم هنوز دانشجو هستم وبرای اینکه درسم سال دیگه که میخوام ارشد شرکت کنم تموم بشه باید توی هموم ترم 20 واحد بردارم .::confused:

حالا به نظر من که باید از فردای امتحانای این ترم شروع بکنم .:thumbsdown:

پس جواب برای من بیش از 5 ماه ، ولی برای اونایی که فارق شدن با سه ماه هم (شبانه روزی درس خوندن) باید بس باشه. به همین دلیل من به 5 ماه نظر میدم.

منم دقیقا شرایط تو رو دارم
چیکار کنیم ؟

parvin24

کاربر فعال
اگه منابع اصلی اساتید تهرانو پیدا کنی وبکوب بخونی 6 ماه کافیه

mohammad asgary

عضو جدید
منم دقیقا شرایط تو رو دارم
چیکار کنیم ؟

آخرشم نگفتی تو شریفی هستی یا علوم تحقیقاتی :question:

ولی من پیدا میکنمت :heart:

این ترم چه درسایی میخوای برداری :que:

منکه باید ریاضی مهندسی؛ عملیات ؛ جوش؛ آلیاژهای غیر آهنی؛ و .... و شرمنده تنظیم بردارم. که میشه 20 تا :confused:
وضع تو چیه :que:

Neverhood

عضو جدید
آخرشم نگفتی تو شریفی هستی یا علوم تحقیقاتی :question:

ولی من پیدا میکنمت :heart:

این ترم چه درسایی میخوای برداری :que:

منکه باید ریاضی مهندسی؛ عملیات ؛ جوش؛ آلیاژهای غیر آهنی؛ و .... و شرمنده تنظیم بردارم. که میشه 20 تا :confused:
وضع تو چیه :que:

من ایشالاه در آینده شریفی هستم ! :D
منم دقیقا شرایط تو رو دارم این ترم باید 20 تا بردارم البته تنظیمو پاسیدم
بعدشم پسر مگه تو فردا امتحان سطوح نداری ؟ همش تو نتی ؟! ;)
نمیگم کیم بمونی تو کف ؟ ممد جووووووووون :biggrin:

mohammad asgary

عضو جدید
من ایشالاه در آینده شریفی هستم ! :D
منم دقیقا شرایط تو رو دارم این ترم باید 20 تا بردارم البته تنظیمو پاسیدم
بعدشم پسر مگه تو فردا امتحان سطوح نداری ؟ همش تو نتی ؟! ;)
نمیگم کیم بمونی تو کف ؟ ممد جووووووووون :biggrin:

سلام ;)

والا من انقدر خنگم که نمی فهمم :whistle:

حالا این استاد یاری به تو چند داد ؟

من که شدم 14 ( دو نمره یادش رفته بود بهش گفتم داد ((سوال 4 منو ندیده بود)) ):w18:

حالا کی شروع میکنی بره ارشد بخونی:que:

من که از امروز صبح شروع کردم دیگه تعطیلی ام تو کارش نیست:
:w10::surprised::cry::book::w10::confused::w10::book::w10:

آخرین ویرایش: