چطور کسی که عاشقش بودید را فراموش کنید...

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
عشق چیزی بسیار خاص است زیرا وقتی شکست می‌خورد قدرت آسیب زدن به ما را دارد. نباید این شکست را به خودتان بگیرید. هر روز روابط بسیاری با شکست مواجه می‌شوند و این به آن معنی نیست که دیگر عشقی وجود نخواهد داشت. دلیل آن هر چه که باشد، اینکه یاد بگیرید چطور کسی که خیلی دوست داشته‌اید را فراموش کنید کار بسیار سختی است و نیازمند گذشت زمان است. خوشبختانه، خیلی‌ها این کار را انجام داده‌ و با موفقیت روبه‌رو شده‌اند. ما روش آن را به شما آموزش می‌دهیم.


بخش اول: تغییر دیدگاهتان


1. بفهمید که هنوز ممکن است این فرد را دوست داشته باشید.
اگر تصور می‌کنید نمی‌توانید فراموشش کنید، احتمالاً دلیلی دارد. شما اوقات فوق‌العاده‌ای را با هم گذرانده‌اید و بخش مهمی از قلبتان را به او داده‌اید. حالا که تصمیم گرفته‌اید فراموشش کنید، دیگر به آن فرد طوری که دوست دارید باشد نگاه نکنید و سعی کنید خودِ واقعی‌اش را ببینید.

• اگر به شما دروغ می‌گوید یا فریبتان می‌دهد و یا احساسش نسبت به شما عوض شده است باید بفهمید که این رابطه اصلاً رابطه سالمی برای شما به حساب نمی‌آید. ممکن است برایتان سوءتفاهم شود یا عصبانی شوید. فراموش کردن این فرد ممکن است خیلی سخت باشد اما به این معنی نیست که نمی توانید فراموشش کرده و زندگی‌تان را پیش ببرید.


• همچنین درک کنید که فراموش کردن به این معنی نیست که دیگر نمی‌توانید آن فرد را دوست داشته باشید. فقط به این معنی است که عشق شما به او تغییر کرده است. هنوز می‌توانید او را ببینید، بهترین آرزوها را برایش داشته باشید و دعا کنید که خوشبخت شود. فراموش کردن به این معنی نیست که باید به طور کل نادیده‌اش بگیرید؛ یعنی باید بیشتر به فکر خودتان باشید.


• به خودتان باور داشته باشید. شما چیزهای زیادی دارید. عشق یعنی فهمیدن بیشتر درمورد خودتان از طریق دیگران. با تجربه عشق‌های بیشتر، اطلاعات بیشتری درمورد خودتان به دست می‌آورید. اگر خودتان، خودتان را باور نداشته باشید، عشق بعدی‌تان چطور می‌تواند باورتان کند؟


2. درک کنید که آدم‌های دیگری هم هستند--فقط شما نمی‌بینید.
احتمالاً خیلی زیاد این فرد را دوست داشته‌اید که شما را به نقطه‌ای رسانده است که هیچ کس دیگری را در دنیا به جز او نمی‌بینید. فراموش کردن سخت‌ترین قسمت کار است و ممکن است زمان زیادی طول بکشد اما زندگی کوتاه‌تر از آن است که بخواهید آن را هدر دهید.

• همه ما دوست داریم در دنیای افسانه ای زندگی کنیم که در آن همه چیز دقیقاً طبق برنامه‌مان پیش می‌رود و هیچ سختی و مشکلی وجود ندارد، اما زندگی واقعی اینطور نیست. افراد زیادی هستد که قبل از این که با یک فرد خاص بمانند، در طول زندگی‌شان با آدم‌های زیادی رابطه عاشقانه برقرار می‌کنند.


• سعی کنید خوش‌بین باشید. نیمه پر لیوان را ببینید. به جای اینکه فکر کنید، «من عشقم را از دست دادم»، فکر کنید «من الان مجردم!». به جای اینکه فکر کنید «کسی که خیلی وقت بود می‌شناختم را از دست دادم»، فکر کنید «حالا باید با آدمهای زیادی آشنا بشوم». خوش‌بین بودم کمکتان می‌کند زودتر فراموش کنید.


3. بدانید که ممکن است شما بیشتر از مقداری که طرف‌مقابلتان دوستتان داشته، دوستش داشته‌اید.
این مورد شاید سخت باشد زیرا به احتمال زیاد طرف مقابل نمی‌دانسته است که شما چقدر عاشقش بوده‌اید. اما اشکالی ندارد. این به آن معنی نیست که شما فردی دوست‌داشتنی، جذاب یا فریبنده نیستید. فقط به این معنی است که فرصت دیگری برایتان هست که کسی را پیدا کنید که درست همان اندازه که شما دوستش دارید، دوستتان بدارد.

• اگر تصورتان این است که شما بیشتر از طرف مقابلتان او را دوست داشته‌اید، از این بعنوان یک انگیزه استفاده کنید. فکر کنید: ترجیح می‌دهید با کسی باشید که کمتر از آن مقداری که دوستش دارید، دوستتان دارد یا به همان اندازه؟


• درگیر این ایده نشوید که «شاید کس بهتری را پیدا نکنم». نباید هیچوقت خودتان را اسیر کسی کنید که به دردتان نمی‌خورد. بیرون بروید، به استانداردهای خودتان باور داشته باشید و سعی کنید کسی که می‌خواهید را پیدا کنید.بهتر است مستقل و شاد باشید تا در رابطه با کسی که به فکرتان نیست.


4. اگر احساستان را به کسی که عاشقش هستید گفته‌اید و هیچ جوابی دریافت نکرده‌اید، درک کنید که هیچ دلیلی برای ادامه آن وجود ندارد. فراموش کردن به نفعتان است.

• با یک فرد بی‌طرف که چنین موقعیتی داشته است حرف بزنید. یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان. اگر مجبور شدید پیش مشاور هم بروید. درمیان گذاشتن فکر و احساستان با یک فرد بی‌طرف سبک‌ترتان می‌کند و کمک می‌کند زودتر فراموش کنید.


• با درد به طرقی سازنده برخورد کنید. وانمود نکنید که غصه‌ای ندارید. راه‌های فرار خلاقانه‌ای پیدا کنید مثل هنر یا گفتگو تا دردتان را از طریق آن بیرون بریزید. سعی کنید بیشتر وقت‌ها به آن فکر نکنید زیرا فکر کردن مداوم به آن بدترش می‌کند.


5. تصمیم بگیرید می‌خواهید همچنان دوست بمانید یا نه.
به خودتان بستگی دارد. خیلی سخت است که دوستی یک عشق قدیمی را با استقلال تازه‌تان در کنار هم داشته باشید. بیشتر افراد تصور می‌کنند آسان‌تر است که یک دوستی دور با فردمقابل نگه دارید اما تصمیم با خودتان است.


بخش دوم: برگرداندن استقلال شخصی


1. به مسافرت بروید.
لازم نیست یک سفر رویایی باشد. مهم این است که فقط مناظر تازه ببینید و چیزی شما را مشغول نگه دارد. افراد زیادی باور دارند که تغییر محل موقتی باعث می‌شود ذهنتان را پاک کنید و به وضعیت عادی برگردید.

• با محلی‌ها معاشرت کنید. اگر قرار است همیشه خودتان تنها باشید چه فایده‌ای دارد که به محلی جدید بروید؟ با محلی‌ها معاشرت کنید، به داستان‌هایشان گوش دهید و خوش بگذرانید.


• زمان‌هایی را به تنهایی بگذرانید. سعی کنید از استقلال کنونی‌تان شاد شوید. اگر نتوانید به تنهایی شاد باشید، چطور فردی که قرار است بعدها به زندگی‌تان بیاید می‌تواند با شما شاد شود؟


2. به دوستان و خانواده تکیه کنید.
دوستان و خانواده‌تان در هر شرایطی در دسترس شما هستند - از آنها استفاده کنید! وقتی احساس ناراحتی می‌کنید، با اعضای خانواده وقت بیشتری را بگذرانید یا با دوستانتان قرار گذاشته و بیرون بروید. دوستان و خانواده‌تان درست به همان اندازه یک شریک عاشقانه دوستتان دارند اما به طریقی متفاوت.

• برای اتفاقاتی که می‌افتد به نزدیک‌ترین دوستتان پناه ببرید. اگر آمادگی شنیدن نصیحت دارید، از دوستتان بخواهید این کار را بکند. بهترین دوست شما از دیدی شما را می‌بیند که خودتان نمی‌توانید و دیدگاهی واقعاً تازه به شما خواهد داد. دوست نزدیک شما هر کاری هم که نتواند بکند، فرصتی برای بیرون ریختن حرف‌های دلتان در اختیار شما قرار می‌دهد و باعث می‌شود فکر کنید ارزشمندید.


3. همه یادگاری‌های رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید.
شاید خیلی جالب به نظر نرسد اما لازم و ضروری است. فراموش کردن یک عشق قبلی مستلزم این است که در آینده زندگی کنید نه گذشته. همه عکس‌ها، یادداشت‌ها، فیلم‌ها، هدیه‌ها و هر چیز دیگری که به او مربوط می‌شود را جمع کرده و در جایی دور از دسترس و دیدتان بگذارید. کار ناراحت‌کننده‌ای است اما روحیه‌تان را بهتر خواهد کرد.

• به خاطر داشته باشید که برداشتن و دور کردن به معنی از بین بردن نیست. ممکن است دوست داشته باشید که همه یادگاری‌هایتان را نگه دارید، درست همانطور که ممکن است نخواهید آن فرد را به طور کل فراموش کنید. شاید دلتان بخواهد وقتی به کل رابطه را پشت سر گذاشتید، نگاهی به آن یادگاری‌ها بیندازید.


4. همانطور که غصه می‌خورید، حتماً خودتان را خالی کنید. خیلی‌ها تصمیم می‌گیرند همه احساساتشان را جایی بنویسند. وقتی حوصله‌اش را داشتید، یک تکه کاغذ بردارید و افکارتان را روی آن یادداشت کنید. با این روش وقتی توانستید به خوبی رابطه را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته‌ها خواهید فهمید که چقدر قوی بوده‌اید که توانستید آن را فراموش کنید.

• چه حسی دارید؟ پنج سال پیش اگر در چنین موقعیتی می‌بودید چه حسی داشتید؟ پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت؟ به این فکر کنید که آن رابطه چه معنا و مفهومی برایتان داشته است.


• فقط از طریق نوشتن نیست که می‌توانید خودتان را تخلیه کنید. نقاشی، طراحی، رقص، ساخت و ساز و دویدن راه‌های عالی دیگری برای آن هستند. هر چه که باشد، باید از ته قلبتان باشد و چیزی که از آن به دست آید، فوق‌العاده خواهد بود.


5. از جسمتان خوب مراقبت کنید.
به طور مرتب ورزش کنید. اگر آنقدر از بر هم خوردن عشقتان غصه می‌خورید که تصور می‌کنید به جسمتان آسیب می‌زند، حتماً با یک مشاور صحبت کنید.


6. وقتی آماده بودید، دوباره در جستجوی عشق باشید.
این فرایند ممکن است ماه‌ها طول بکشد یک حتی یک سال. اگر هنوز آماده نیستید، خودتان را مجبور نکنید؛ نه برای خودتان و نه آن فرد جدید منصفانه نیست. بدانید که آدم‌های زیاد دیگری هم هستند که اگر به آنها فرصت دهید، برایتان احترام و ارزش قائلند.


• خیلی‌ها تصور می‌کنند که اگر وارد رابطه‌های سرسری شوند کمک می‌کند که زودتر فراموش کنند. اگر تصمیم به این کار گرفتید، حتماً این کار را به دلایل درست انجام دهید: اینکه مثلاً به دنبال محبت هستید، دیدن آدم‌های جدید برایتان جالب است و … دقت کنید که برای جلب حسادت فرد قبلی هیچوقت وارد چنین رابطه‌هایی نشوید چون ارزشش را ندارد.


• از اشتباهاتتان درس بگیرید. وقتی دنبال فرد جدیدی هستید که عشقتان را با او سهیم شوید، با انجام اشتباهات قبلی یک دل‌شکستگی دیگر را رقم نزنید. اشتباهات و تقصیراتتان در رابطه قبلی را پیدا کرده و سهی کنید دیگر آنها را تکرار نکنید.


• خودتان باشید. مهم نیست که با چه کسی آشنا شوید، فقط باید خودتان باشید. برای اینکه کسی دوستتان داشته باشد، باید خود واقعی‌تان را به او نشان دهید. آنها باید بپذیرند که اشتباهاتشان را بپذیرند، آنها را برای پارتنر جدیدشان عنوان کنند و بدانند که پارتنرشان هم آنها را قبول می‌کند.


نکات


• کسی که شما برایش فقط یک گزینه هستید را به اولویت زندگی‌تان تبدیل نکنید.


• وقتتان را برای کسی که با شما وقت نمی‌گذراند تلف نکنید.


• اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید، فقط درمورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچکس ارزش اینهمه ناراحتی و غصه شما را ندارد.


• یادتان باشد که بالاخره فراموشش خواهید کرد اما باید از کارهایی که شما را یاد او می‌اندازد دست بکشید. زندگی بسیار کوتاه است و نباید خودتان را نگران این کنید. تا می‌توانید از آن استفاده کنید.


• اشکالی ندارد که بعد از آن احساس ناراحتی و تنهایی کنید، فقط مطمئن شوید که نگذارید خیلی اذیتتان کند. گاهی‌اوقات احساس ناراحتی و گریه باعث می‌شود حالتان بهتر شود.


• زمان بهترین دارو است.


• به جای اینکه بخواهید فردی خاص دوباره وارد زندگی‌تان شود، عشق و خوشبختی بخواهید.


• تلفنتان را عوض کنید تا مدام پیام‌های قبلی‌تان را چک نکنید.


• فراموش کردن خیلی سخت است اما اصلاً دلیلی ندارد که بگذارید آسیب ببینید و یا با شما بدرفتاری شود. شما لایق بهترین‌ها هستید!
 
آخرین ویرایش:

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
خب بود ولی احساس میکنم کامل نبود
اگر بتونی باز مطالب مفید بزاری خیلی خوبه !!
بنظرم انسان اول باید خودشو بشناسه و بعد وارد رابطه بشه ! از اول دلیلشو مشخص کنه چرا دوستش داره ‍!!!
نکته دیگه دخترا زیاد دنبال این نیستن که چرا پسرا دوستشون دارن ! بعدش به پیامداش توجه نمی کنن ! این ضریه می زنه !
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
خب بود ولی احساس میکنم کامل نبود
اگر بتونی باز مطالب مفید بزاری خیلی خوبه !!
بنظرم انسان اول باید خودشو بشناسه و بعد وارد رابطه بشه ! از اول دلیلشو مشخص کنه چرا دوستش داره ‍!!!
نکته دیگه دخترا زیاد دنبال این نیستن که چرا پسرا دوستشون دارن ! بعدش به پیامداش توجه نمی کنن ! این ضریه می زنه !

سلام
درسته
منم موافقم
آدم باید ببینه خودش از یه رابطه چی میخواد
هدفشو مشخص کنه
چون دلبستگی و وابستگی که پیش میاد اونقد زیاد میشه که اگه مشکلی پیش بیاد آسیب سختی میبینیم
متاسافنه الان خیلی چیزا کلا زیرو رو شده و دوستایی الکی و چندگانه داره عادی میشه
بعضی موقعهام میبینی کسی که صادقانه تو رابطه قدم گذاشته به خاطر اینکه طرفشو درست انتخاب نکرده شکست میخوره

این متن واقعا نکات خوبی داره
من این متنو واسه خاطر کسانی گذاشتم که خوبن پاکن و صادق بودن اما قدرشون دونسته نشد و بهشون بد شد!

وقتی کسی ترکت کرد
وقتی کسی حاضر نمیشه که باهات بمونه
وقتی واسه رفتن و نموندن بهونه میاره

دیگه ارزشی نداره که بخوایم بهش فکر کنیم و یا از دوری و نبودنش غصه بخوریم
اونی که رفته واسه موندن نیومده بوده

پس همون بهتر که بره

کسی که به کسی بدی کنه یه روزی بدی میبینه و دلش و غرورش میشکنه

پس وقتی یه رابطه تموم میشه باید بدونیم اون رابطه اصلا سرانجمای نداشته و بالاخره یه روزی تموم میشده
 

mina12345

کاربر ممتاز
. درک کنید که آدم‌های دیگری هم هستند--فقط شما نمی‌بینید.
3. همه یادگاری‌های رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید.
اين دو روش عاليه... تا جائي كه ممكنه بايد از خاطرات اون طرف و يادگاري هاش دوري كرد
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
. درک کنید که آدم‌های دیگری هم هستند--فقط شما نمی‌بینید.
3. همه یادگاری‌های رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید.
اين دو روش عاليه... تا جائي كه ممكنه بايد از خاطرات اون طرف و يادگاري هاش دوري كرد

درسته
بهترین کار اینه که متوجه انتخاب اشتباه خودمون بشیم
و بدونیم آدمای خوبی وجود دارن که لیاقت احساس پاک مارو دارن

نگه داشتن یادگاری فقط باعث عذاب دادن خود شخص میشه

یه بار برای همیشه پاک بشه خیلی بهتره
 

mina12345

کاربر ممتاز
درسته
بهترین کار اینه که متوجه انتخاب اشتباه خودمون بشیم
و بدونیم آدمای خوبی وجود دارن که لیاقت احساس پاک مارو دارن

نگه داشتن یادگاری فقط باعث عذاب دادن خود شخص میشه

یه بار برای همیشه پاک بشه خیلی بهتره

آره گاهي عاشق يه نفر ميشي كه براي توساخته نشده و اينم درسته كه ميگن عاشق كوره بعدا ميفهمي كه خيلي از كساني كه لياقتتو داشتن از دست دادي بله بايد تمامي خاطرات با اون شخص رو از بين برد
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
آره گاهي عاشق يه نفر ميشي كه براي توساخته نشده و اينم درسته كه ميگن عاشق كوره بعدا ميفهمي كه خيلي از كساني كه لياقتتو داشتن از دست دادي بله بايد تمامي خاطرات با اون شخص رو از بين برد

گاهی آدمهای خوب انتخابهای بد میکنند
معنایش این نیست که آنها بد هستند بلکه یعنی انسانند...


درسته باهات موافقم

عاشق بودن و خود عشق همیشه خوب بوده و هست
اما وقتیم خوب بودنشو میفهمیم و درک میکنیم که انتخاب درستی با معیارای درستی داشته باشیم
هرچیزیو نمیشه اسم عشق روش گذاشت
 

mina12345

کاربر ممتاز

گاهی آدمهای خوب انتخابهای بد میکنند
معنایش این نیست که آنها بد هستند بلکه یعنی انسانند...


درسته باهات موافقم

عاشق بودن و خود عشق همیشه خوب بوده و هست
اما وقتیم خوب بودنشو میفهمیم و درک میکنیم که انتخاب درستی با معیارای درستی داشته باشیم
هرچیزیو نمیشه اسم عشق روش گذاشت

درسته ولي وقتي دلت بلرزه اسمشو ميزاريم عشق...وقتي ذره ذره وجودتو فراگرفت ديگه نميتوني عاقلانه تصميم بگيري وقتي ميفهمي كه ديگه دير شده ولي بازم نبايد مائوس شد چون پس از هر تاريكي روشنائي هست
 

maahzad

New member
مطالبتون عالی بود
فقط یه چیزایی باید اضافه بشه...
به همه هم جنس های خودم فقط یه توصیه دارم
هیچ وقت ....هیچ وقت .........حتی جوابه تلفن یه پسر رو ندید ........خیلی از اتفاق های وحشتناک با یه شوخی ..با یه اس ام اس اشتباه ........یا یه زنگ اشتباه........فیس بوک......چت کردن و این طور چیزای ساده شروع شده
تنها خواهشی که دارم اینه که خودتون رو از پسرا دور نگه دارین
و اجازه ندین کسی مثل یه وسیله ی خوش گذرونی بهتون نگاه کنه .........
همین .......از پسرا دوری کنید .......مرد خوب وجود نداره ........اینو همیشه یادتون باشه
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
درسته ولي وقتي دلت بلرزه اسمشو ميزاريم عشق...وقتي ذره ذره وجودتو فراگرفت ديگه نميتوني عاقلانه تصميم بگيري وقتي ميفهمي كه ديگه دير شده ولي بازم نبايد مائوس شد چون پس از هر تاريكي روشنائي هست

آره کاملا موافقم
وقتی دلت چیزیو بخواد دیگه عقل و منطق هیچکاره میشه
خوب چنین شرایطی به سن وسال طرف هم بستگی داره
حرفاتو قبول دارم
فارغ از هر سنی
فارغ از هر شرایطی وقتی تو طرف صادقانه همو بخوان میتونن باهم ادامه بدن
بعضی موقعهام خدا رحم میکنه و نمیذاره که ادامه پیدا کنه
گذر زمان نشون میده که ضرری نکردی
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
مطالبتون عالی بود
فقط یه چیزایی باید اضافه بشه...
به همه هم جنس های خودم فقط یه توصیه دارم
هیچ وقت ....هیچ وقت .........حتی جوابه تلفن یه پسر رو ندید ........خیلی از اتفاق های وحشتناک با یه شوخی ..با یه اس ام اس اشتباه ........یا یه زنگ اشتباه........فیس بوک......چت کردن و این طور چیزای ساده شروع شده
تنها خواهشی که دارم اینه که خودتون رو از پسرا دور نگه دارین
و اجازه ندین کسی مثل یه وسیله ی خوش گذرونی بهتون نگاه کنه .........
همین .......از پسرا دوری کنید .......مرد خوب وجود نداره ........اینو همیشه یادتون باشه

بد بودن یه نفر دلیلی به بد بودن همه نیست!
بهترین کار واسه تلفن جواب ندادن به شماره های ناشناسه

پسر و دختر خوب زیاده
خیلی زیاد
 

miss.x0000

New member
آدمای که غرور واقعی دارن کمتر لطمه می خورن ، چونکه واسشون خیلی سنگینه که بشینن واس کسی غصه بخورن که رفته، حالا اگه طرف بمیره باز شرایطش فرق میکنه، اما خود من در مواجهه با مسائلی که عاطفی هستن ، با خودم میگم : نمیخوام از این بیشتر لطمه بخورم ..............
 

mina12345

کاربر ممتاز
آره کاملا موافقم
وقتی دلت چیزیو بخواد دیگه عقل و منطق هیچکاره میشه
خوب چنین شرایطی به سن وسال طرف هم بستگی داره
حرفاتو قبول دارم
فارغ از هر سنی
فارغ از هر شرایطی وقتی تو طرف صادقانه همو بخوان میتونن باهم ادامه بدن
بعضی موقعهام خدا رحم میکنه و نمیذاره که ادامه پیدا کنه
گذر زمان نشون میده که ضرری نکردی

آره دقيقا گذر زمان خيلي چيزا رو بهت ثابت مبكنه باعث ميشه طرفتو بشناسي متاسفانه به سن و سال بستگي نداره توي هر سني ممكنه برات پيش بياد
 

mina12345

کاربر ممتاز
آدمای که غرور واقعی دارن کمتر لطمه می خورن ، چونکه واسشون خیلی سنگینه که بشینن واس کسی غصه بخورن که رفته، حالا اگه طرف بمیره باز شرایطش فرق میکنه، اما خود من در مواجهه با مسائلی که عاطفی هستن ، با خودم میگم : نمیخوام از این بیشتر لطمه بخورم ..............

اتفاقا دوست من آدماي مغرور بيشترين ضربه رو ميخورنداز يه طرف دلشون با اون طرفه و از طرفي غرورش اجازه برگشت به اون شخص رو نميده اين واقعا عذاب آورتره
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
آره دقيقا گذر زمان خيلي چيزا رو بهت ثابت مبكنه باعث ميشه طرفتو بشناسي متاسفانه به سن و سال بستگي نداره توي هر سني ممكنه برات پيش بياد

آره منم موافقم
درسته به سن و سال ربطی نداره اما به خود شخص خیلی ربط داره
اوایل هر رابطه ای یه جذابیتایی واسه طرفین وجود داره

به نظر من باید واسه خودت مشخص کنی که دلیلت از شروع یع رابطه چیه
چی میخوای؟

بنا به همون دلایل هم میتونی طرف مقابلتو انتخاب کنی

البته اینم میدونم که به قول شما وقتی پای دل وسط بیاد نمیتونی اونجوری که باید فکر کنی و تصمیم بگیری

مطالب این تایپیک هم بیشتر واسه کسانیه که رابطه ای که داشتن تموم شده و هنوز هم با خاطرات گذشته سر میکنن
 

mina12345

کاربر ممتاز
آره منم موافقم
درسته به سن و سال ربطی نداره اما به خود شخص خیلی ربط داره
اوایل هر رابطه ای یه جذابیتایی واسه طرفین وجود داره

به نظر من باید واسه خودت مشخص کنی که دلیلت از شروع یع رابطه چیه
چی میخوای؟

بنا به همون دلایل هم میتونی طرف مقابلتو انتخاب کنی

البته اینم میدونم که به قول شما وقتی پای دل وسط بیاد نمیتونی اونجوری که باید فکر کنی و تصمیم بگیری

مطالب این تایپیک هم بیشتر واسه کسانیه که رابطه ای که داشتن تموم شده و هنوز هم با خاطرات گذشته سر میکنن

آره سخته فراموش كردن ولي ميشه فراموش كرد زمان كليد بيشتر مسائل هست
 

Ahmad Engineer

کاربر ممتاز
آره سخته فراموش كردن ولي ميشه فراموش كرد زمان كليد بيشتر مسائل هست

بله خیلی سخته
اینکه آدم ناراحت و غمگین نشه که اصلا نمیشه
چون آدما احساس دارن
همین که قلبی داشتی که توش محبت بوده و تونستی کسی رو پاک و صادقانه دوست داشته باشی این خودش نشون دهنده ی داشتن یه قلب خوب و پاکه

اما این یه حقیقته که همه ی آدما خوب نیستن(یعنی رفتارا و اعتقادای خوبی ندارن)
این یه حقیقته که ممکنه کسی بهمون بدی کنه
این یه حقیقته که ممکنه اشتباه کنیم

اما وقتی چنین مشکلی پیش اومد باید یکم زمان بگذره که بتونیم روحیمونو تقویت کنیم
که بتونیم خوب به تموم قضایا فکر کنیم

این خودش زمان بره اما اینکه زیاده از حد و با وجود اینکه میدونی که رابطه تموم شده باز به گذشته فکر کنی فقط به خودت و خونوادت آسیب میزنی

خواه ناخواه سالای عمرمون میگذره و بعد از چند سال به خودت میگی من چقد ساده بودم که این همه عمرو وقتمو گذاشتم

واسه کی؟ واسه چی؟

واسه همینم نباید بیشتر از زمانی که لازم داره به گذشته فکر کنیم
 

maahzad

New member
بد بودن یه نفر دلیلی به بد بودن همه نیست!
بهترین کار واسه تلفن جواب ندادن به شماره های ناشناسه

پسر و دختر خوب زیاده
خیلی زیاد

من رو حساب یه نفر جواب ندادم رو حساب همه ی مردهایی که تابه حال دیدم نوشتم
به نظر من مرد واقعا وجود نداره
 

AMMARIYA

کاربر ممتاز
من رو حساب یه نفر جواب ندادم رو حساب همه ی مردهایی که تابه حال دیدم نوشتم
به نظر من مرد واقعا وجود نداره

چرا حرفی میزنید که میدونید اشتباهه؟؟ به صرف اینکه دختریم نباید این حرفو بزنیم که..
 

suniya2012

New member

عشق دردسری که برای فراموش کردنش باید عشق تازه تری پیدا کرد:cool:.

فقط عشق به خدا، همینو بس
 

Similar threads

بالا