چطور از اقیانوس الکترونیک،بهره برداری کنیم؟ بین اینهمه نرم افزار و شاخه شغلی چطور اتخصصمون رو کنیم؟

roozbeheng

عضو جدید
:surprised:سلام دوستان
اونایی که فارغ التحصیل شدن حتما متوجه اقیانوس عظیم برق و سردر گمی شغلیش شدن؟
یه فارغ التحصیل برق، یه روز تصمیم میگیره پروتل رو اساسی کار کنه ، طراح پی سی پی بشه، یه روز میگه اتوکد کار میکنم طراح تابلو برق mv-lv میشم، بعد میبینه بازار کار پی ال سی خوبه ، هنوز پی الل سی رو تموم نکرده ، عاشق برنامه نویسی زبان سی میشه، فرداش آگهی تو روزنامه میبینه به سرش میزنه پروانه نظام مهندسی بگیره بره مهندس تاسیسات بشه، دو روز تو این فکره یهوحس میکنه علاقمند به طراحی دیجیتال و ساخت تابلو ال ای دی و نور پردازی شده و....
بعد میبینه شده دریای وسیعی از اطلاعات مهندسی اما فقط با عمق یک سانت !!!
باز کار گیرش نمیاد، افسردگی میگیره!!!

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز
اولین گام توجه به علاقمندی شخصی هست. اگر طیف علاقمندیتون هم زیاده و سر در گم میشید باید سعی کنید نیاز بازار رو پیدا کنید و ببنید واقعاْ بازار به چه چیزی نیازه داره. این موضوع به تحقیق نیاز داره.

اما اگه دنبال پیشنهاد هستینُ من به شما ورود به مقوله FPGA رو پیشنهاد می کنم چراکه هنوز تو این زمینه متخصص زیادی نداریم و جا برای کار بسیار هست.
امیدوارم بتونید با تصمیم گیری سرع و به موقع و همت والا بتونید آینده ای سرشار از موفقیت رو داشته باشین.

aminvo

عضو جدید
بزرگترین مشکل الکترنیک همین گسترده بودنش هست، کسی توی الکترونیک موفق تر هست که توانایی های بیشتری داشته باشه. بهتره از یک جا شروع کنی چون خود به خود نیاز به نرم افزار های دیگه منجر میشه بقیه را هم یاد بگیری، ولی شروع کن. به نظرم هم با AVR شروع کن.

موفق و پیروز باشی

GNMS

عضو جدید
سلام به همگی
دوستان یادگیریه avr چه مدت طول میکشه؟و بیشتر در چه زمینه های کاربرد داره؟

زهرا 1 عزیز با سلام

اگه با زبانهای برنامه نویسی آشنا باشی، میتونی تو 2-3 هفته یاد بگیری، کاربردش هم پروژه های کوچیک و غیر صنعتی هست. چون بشدت به نویز حساسه و واسه همین کاربردش خیلی محدوده.

GNMS

Pencil

عضو جدید
من با نظر دوستمون Benefic.H موافقم چرا که میکرو کنترلر ها دیگه قدیمی شدن و کم کم کارهای سفارشی داره میره رو پروسس بالا در ضمن یاد گرفتن میکرو رو یه دانش آموز هم از پسش بر میاد!!
اون چیزی که سخت هست یاد گرفتن تخصصی های رشتمون هست مثل vhdl که زبان سخت افزاری Fpga هست به نظر منم ارزش داره آدم روش وقت بزاره :gol:

زهرا 1 عزیز با سلام

اگه با زبانهای برنامه نویسی آشنا باشی، میتونی تو 2-3 هفته یاد بگیری، کاربردش هم پروژه های کوچیک و غیر صنعتی هست. چون بشدت به نویز حساسه و واسه همین کاربردش خیلی محدوده.

GNMS

منطورتون از زبان برنامه ها کدومان؟چه برنامه هایی؟

powerelec

عضو جدید
منطورتون از زبان برنامه ها کدومان؟چه برنامه هایی؟

سلام
برای برنامه نویسی میکرو بهتره از زبان برنامه نویسی c استفاده کنید. در ضمن دوستانی که گفتند AVR قدیمی شده درست می گویند ولی برای یاد گرفتن میکروAVR ، بهترین گزینه است. چون که هم ساده هست و هم تمام موضوعاتی که میکروهای قوی تر مانند آرم دارند رو پوشش می دهد. برای برنامه نویسی AVR می تونید از codevision استفاده کنید. زمانی که AVR رو خوب یاد گرفتید خیلی سریع می تونید کارکرد میکروهای قدرتمند رو یاد بگیرید.

Yuri Boyka

عضو جدید
دوست عزیز من زیاد با نظر دوستان موافق نیستم.هر قطعه ای یه کاربردی داره که با توجه به توجیه اقتصادیش ارزش پیدا می کنه(حتی میکروهای8051).یاد گرفتن کار با میکروکنترلر ها خیلی سادست و مستلزم خوندن دیتا شیت و چند برنامه ساده است.

roozbeheng

عضو جدید
الکترونیک در تهران بیشتر فکر میکنم
بازار کار برنامه نویسیش داغه

blue Beryl

عضو جدید
من توصیه میکنم برای کسایی که رشتشون برق هست حتما زبان C و برنامه ریزی میکرو ابتدا ترجیحا AVR رو یاد بگیرند.برای کارهای حرفه ای معمولا سراغ زبان بسکام نمیرن...
فیلم های اموزشی میکرو های پر استفاده هم هست.اگه کسی تمایل به یادگیری داره بگه تا من یا دوستان دیگه منابع خوبی رو بهش پیشنهاد بدیم...
سپاس