چسب مخصوص رزوه پیچ

Morteza.3059

عضو جدید
سلام چسب استخونی رنگ مخصوصی که در دستگاه های نو بعد از باز کردن پیچ, روی رزوه ی پیچ ها مبینیم تا پیچ در اثر لرزش دستگاه و با گذشت زمان شل نشه, این چسب جوری پیچ رو سفت نگه میداره که در اثر لرزش شل نمیشه اما با آچار بشه پیچ رو باز کرد مشخصات این چسب رو میخواستم؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام چسب استخونی رنگ مخصوصی که در دستگاه های نو بعد از باز کردن پیچ, روی رزوه ی پیچ ها مبینیم تا پیچ در اثر لرزش دستگاه و با گذشت زمان شل نشه, این چسب جوری پیچ رو سفت نگه میداره که در اثر لرزش شل نمیشه اما با آچار بشه پیچ رو باز کرد مشخصات این چسب رو میخواستم؟

سلام، بر روی پیچ معمولاً مقداری رنگ میزنند که زمانی که اگر یک زمانی دستگاه توسط غیر باز شد، تولید کننده متوجه شود. برای لرزش پیچ نه در تئوری و نه در عمل، تا حالا استفاده از چسب رو نشنیدم. برای جلوگیری از شل شدگی ناشی از لرزش هم اتصالات پیچ شکل مخصوصی هست و هم پروتوکول های خاص که چسب من داخل هیچ کدومشون ندیدم.

Uchiha Itachi

عضو جدید
جالب بود، مثل اینکه یک جور واشر الاستیک اطراف رزوه ایجا میکنه.

ahp2009

عضو جدید
سلام من از چسب سیلیکونی مزدا برای بستن پیچ و آب بندی استفاده کردم خوب بوده توی فشار حدود 300 بار هم مشکلی نداشت و جلو نشتی رو گرفته

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام من از چسب سیلیکونی مزدا برای بستن پیچ و آب بندی استفاده کردم خوب بوده توی فشار حدود 300 بار هم مشکلی نداشت و جلو نشتی رو گرفته

300 بار!
یکم اطلاعات بیشتر بدید ممنون میشم تا یک مقداری از تجربه شما یاد بگیریم. چون 300 بار عددی کمی نیست. این فشار کجا بوده و شما ازچسپ چطوری استفاده کردین؟ همچنین، سیالاتون چی بوده؟

آخرین ویرایش:

ahp2009

عضو جدید
300 بار!
یکم اطلاعات بیشتر بدید ممنون میشم تا یک مقداری از تجربه شما یاد بگیریم. چون 300 بار عددی کمی نیست. این فشار کجا بوده و شما ازچسپ چطوری استفاده کردین؟ همچنین، سیالاتون چی بوده؟

من تفنگ PCP گانپاور
http://s1.picofile.com/file/7101344408/ahp2009_Condor_02.jpg

http://s4.picofile.com/file/8184047876/condor2.jpg
دارم مخرن هوای فشرده 200 بار (0.3 لیتری) پشتش داره و با یه کپسول هوا تنفسی 6 لیتری (که دقیقا همون کپسول که آتش نشانان پشت شون میبندن و میرن تو آتیش یا غواص ها میرن تو آب) این مخزن تفنگ رو شارژ میکنم برای نشون دادن فشار هوای داخل مخزن تفنگ که هواش حداکثر 200 بار میشه یه مانومتر خریدم و با رابط که خودم طراحی کردم روش بستم.
برای آب بندی هوا از چسب
چسب لاک تایت میخواستم استفاده کنم که خیلی گرون بود من از چسب
مزدا استفاده کردم خیلی هم عالی شده و هوا هم نشتی نمیده

بالا