چرم

witch

عضو جدید
خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید.

دوستان من یه سری اطلاعات در مورد چرم مصنوعی و مراحل ساخت و تولید این نوع چرم رو میخواستم.

کسی میتونه کمکی در این زمینه به من بکنه؟؟؟

ah504man

عضو جدید
سلام
لطفا در مورد اصطلاح زیر به من پاسخ دهید.
Tannery Pickled Lamb
میخواهم بدانم این دقیقا چه نوع چرمی هستش آیا همان سالامبور گوسفندیه؟
با تشکر:que:

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
خیلی ممنون از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید.

دوستان من یه سری اطلاعات در مورد چرم مصنوعی و مراحل ساخت و تولید این نوع چرم رو میخواستم.

کسی میتونه کمکی در این زمینه به من بکنه؟؟؟
والا منم تا حالا جایی که در مورد چرم باشه کار نکردم و اطلاعاتم محدود و در حد ناچیزه.ولی تا اونجا که بتونم کمک میکنم.:redface:
چرم مصنوعی همون (پلی وینیل کلراید)pvc است که با پلاستیسایزرهای مختلفی از جمله پلی وینیل کلراید مخلوط میشه و پخت میشه(فکر کنم در حدود 150 درجه سانتی گراد).طرز لایه کردن و غلتک هایی که در صنعت استفاده میشوند رو توی همین تاپیک گذاشتم.اما اگه به طور صنعتیش رو بخواید شرمنده م نمی تونم کمک بیشتری بکنم.

ARAMESH

مدیر راهنمای سایت
مدیر تالار
سلام
لطفا در مورد اصطلاح زیر به من پاسخ دهید.
Tannery Pickled Lamb
میخواهم بدانم این دقیقا چه نوع چرمی هستش آیا همان سالامبور گوسفندیه؟
با تشکر:que:
tannery=دباغی
pickled=پیکل شده که در این مرحله پوست با آب و اسید خیس میخوره تا زوائد(مو) از روی پوست راحت تر جدا شود
lamb=گوسفند
پست بعد از پیکل شدن رو سالامبور میگویند.بله فکر میکنم سالامبور گوسفندیه.منظورتون خواصش بود یا اصطلاحاتش؟

آخرین ویرایش:

m_unknown

عضو جدید
كمك

كمك

سلام به دوستان !
بچه ها اگه كسي ميتونه در باره ي تاكسيدرمي كمك كنه ممنون ميشم . حقيقتش يه روش عملي ميخوام با توضيح . ممنون . قول ميدم اگه كسي يه روش بهم گفت دو تا كله گوزن يا بز بهش بدم !
قبلا تشكر ميكنم.

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام به دوستان !
بچه ها اگه كسي ميتونه در باره ي تاكسيدرمي كمك كنه ممنون ميشم . حقيقتش يه روش عملي ميخوام با توضيح . ممنون . قول ميدم اگه كسي يه روش بهم گفت دو تا كله گوزن يا بز بهش بدم !
قبلا تشكر ميكنم.

سلام دوست عزیز
تاکسیدرمی؟:surprised:
اگه اون تاکسیدرمی که من میدونم منظورته،متاسفانه ارتباطی به تالار نساجی نداره.
پیشنهاد من اینه که توی ویکی پدیا سرچ کنید مطالب خوبی میتونید پیدا کنید.

:gol:

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام به دوستان !
قبلا تشكر ميكنم.

Taxidermists seek to continually maintain their skills to ensure attractive, life-like results. Although mounting an animal has long been considered an art form, often involving months of work, not all modern taxidermists trap or hunt for prize specimens.
Taxidermy specimens can be saved for later use by freezing. The taxidermist then removes the skin, to be tanned and treated for later use. The remaining muscle fibers and bones are measured and posed. The carcass is then molded in plaster. The carcass is then removed and the mold is used to produce a cast of the animal called a mannequin. Mannequins can also be made by sculpting the animal first in clay. There are many companies that produce stock forms in many sizes that can be used. Glass eyes are then usually added to the display, and possibly also artificial teeth, depending on the subject's original dental condition.
An increasingly popular trend is to freeze dry the animal. This can be done with reptiles, birds, and small mammals such as cats, large mice and some types of dogs. Freeze drying is expensive and time consuming. The equipment is expensive and requires much upkeep. Large specimens can be required to spend as long as 6 months in the freeze dryer, although it is the preferred technique for pets.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
ببخشید چرا مدیران عزیز که تاکید میکنن حتما فارسی تایپ کنید ولی خودشون رعایت نمی کنن

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
Taxidermists seek to continually maintain their skills to ensure attractive, life-like results. Although mounting an animal has long been considered an art form, often involving months of work, not all modern taxidermists trap or hunt for prize specimens.
Taxidermy specimens can be saved for later use by freezing. The taxidermist then removes the skin, to be tanned and treated for later use. The remaining muscle fibers and bones are measured and posed. The carcass is then molded in plaster. The carcass is then removed and the mold is used to produce a cast of the animal called a mannequin. Mannequins can also be made by sculpting the animal first in clay. There are many companies that produce stock forms in many sizes that can be used. Glass eyes are then usually added to the display, and possibly also artificial teeth, depending on the subject's original dental condition.
An increasingly popular trend is to freeze dry the animal. This can be done with reptiles, birds, and small mammals such as cats, large mice and some types of dogs. Freeze drying is expensive and time consuming. The equipment is expensive and requires much upkeep. Large specimens can be required to spend as long as 6 months in the freeze dryer, although it is the preferred technique for pets.

الان گوزنو گرفتی یا بزو؟؟؟:D
ببخشید چرا مدیران عزیز که تاکید میکنن حتما فارسی تایپ کنید ولی خودشون رعایت نمی کنن

سلام هادی جان.قرار دادن مطالب انگلیسی اشکالی نداره ولی مکالمات و غیره باید حتما به فارسی باشه.;)
البته روش انجام تاکسیدرمی بیشتر به جانورشناسی و زیست و... مربوط میشه!!!:)

arash mh

عضو جدید
مطالبی درباره ساخت کراست می خواست
ممنون میشم اگر مقاله یا مطالبی درباره کراست دارید در داخل سایت قرار بدین.

یسنو

عضو جدید
در مورد تکمیل چرم مقاله اگه دارین بفرستین ضروریه واسه دوست میخوام

TASHA

عضو جدید
سلام
دوستان من در یک شرکت تولید چرم مصنوعی کار میکنم.ما چرمی را تولید کرده ایم که در آن لکه هایی وجود دارد خیلی هم کم رنگ هستند.آیا می توان پس از تولید این لکه ها رو با ماده ایی از بین برد که سطح رنگ چرم کاملا یک دست شود. تشکر

amir.espero

عضو جدید
سلام.دوستان کسی در مورد قیمت چرم سنتی مودار خبر داره...تا حالا درست نکرده بودم یه نمونه درست کردم.

samon1

عضو جدید
سلام به همگی

من قصد دارم بعد از کشتار شترمرغ پوستشو به چرم تبدیل کنم(فرضا")

از دوستان کسی هست بنده رو راهنمایی کنه ؟ از ب بسم الله تا انتها؟؟ بصورت تیتر وار کفایت میکنه(فقط لطفا در صورت امکان مرحله پوست کنی رو هم بفرمایین)

ممنون

amir.espero

عضو جدید
سلام.کسی اینجا نیست که کارش با چرم باشه و یا کارخونه داشته باشه...کسی رو میخوام که بحث کنیم در مورد چرم.
متاسفانه اصلا اطلاعات در مورد چرم و فرمول ها و بقیه بحث ها چیزی تو اینترنت نیست.چرم سازی خیلی عقب مونده.من کسی رو میخوام که با ارائه فرمول های روز منو در تولید چرم با کیفیت های بهتر یاری کنه.

آخرین ویرایش:

notebook60

عضو جدید
با سلام

برای دباغی پوست شترمرغ به چه دستگاها ویا وسایلی احتیاج است و روش باغی آن به چه صورت می باشد؟
در چرم شهر تبریز یا هر جای دیگه کسی به صورت حرفه ای کار دیاغی چرم شترمرغ را انجام میده؟
متاسفانه من تعدادی پوستو در چرم شهر ورامین دادم دباغی کردن ولی کیفیت چرم حاصله خوب نیست.هم بد رنگ شده و هم چروک ...
من مهندس مکانیکم و با توجه به اینکه این کار در تخصصم نیست اگر شخص ماهری را پیدا نکنم،مجبورم خودم این پروسه رو انجام بدم...
اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم

amirpor

عضو جدید
سلام
دوستان خواهشا اگر كسي توليد كنندهاي ايراني چرم مصنوعي رو ميشناسه مشخصاتشو بده(البته بجز دلتا)ممنون

amir.espero

عضو جدید
با سلام

برای دباغی پوست شترمرغ به چه دستگاها ویا وسایلی احتیاج است و روش باغی آن به چه صورت می باشد؟
در چرم شهر تبریز یا هر جای دیگه کسی به صورت حرفه ای کار دیاغی چرم شترمرغ را انجام میده؟
متاسفانه من تعدادی پوستو در چرم شهر ورامین دادم دباغی کردن ولی کیفیت چرم حاصله خوب نیست.هم بد رنگ شده و هم چروک ...
من مهندس مکانیکم و با توجه به اینکه این کار در تخصصم نیست اگر شخص ماهری را پیدا نکنم،مجبورم خودم این پروسه رو انجام بدم...
اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید ممنون میشم
دوست عزیز من تو چرمشهر تبریز هستم ولی تا حالا شتر مرغ کار نکردم...
اگه تونستم اطلاعاتی کسب بکنم حتما خبر میدم...

reza rohi

عضو جدید
سلام.دوستان کسی در مورد قیمت چرم سنتی مودار خبر داره...تا حالا درست نکرده بودم یه نمونه درست کردم.

چرم مودار بستگی به حیوننش داره من سمور گرفته بودم هر فوت 25 تومن به قیمت شترمرغ مرغوب برام افتاد .

ehsanbarghi

عضو جدید
سلام
دوستان من قصد راه اندازی کارخانه دباغی و تولید چرم سنگین را دارم.لیست دستگاههای مورد نیاز به همراه تعداد و قیمت آنها را میخواستم.
و اینکه آیا در ایران تولید کننده دستگاه داریم؟:que:

af son

عضو جدید
چقدر عالی! مرسی از این تاپیک. پایان نامه منم راجع به چرمه. ولی هنوز اول راهم و اطلاعاتی ندارم

neda-textie

عضو جدید
دوستان من کارشناس ستاندارد هستم. و کار تدوین استاندارد ملی رو انجام میدم.عزیزانی که در حوزه تخصصی نساجی و چرم سررشته دارند و میخواهند که بعنوان اعضا همکاری داشته باشند به من ایمیل بزنند:
nshafabakhsh@yahoo.com

بالا