چرا مرگ بر آمریکا؟

چرا مرگ بر آمریکا؟

• بلی

رای: 10 38.5%
  • خیر

رای: 16 61.5%

• مجموع رای دهندگان
    26

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام. دوستان شاید خیلی در بحث هاتون این موارد را بررسی کرده اید که وقتی ما توافق می کنیم با آمریکا ، بعد چرا بر می گردیم مرگ بر آمریکا می گیم؟

اون کسانی که اعتقاد دارن باید مرگ بر آمریکا گفت ، اون اشخاص لطفا بیان دلایل منطقی بیارن و اثبات کنن که چرا مرگ بر آمریکا می گوییم؟ (چه بد عهدی بکند و چه بد عهدی نکند) چرا در هر صورت بعضی ها معتقدن که باید مرگ بر آمریکا گفت؟ اثبات کنید.

چون تفکرات به بیراهه رفته در قشر جوان و نسل جدید ما به وفور دیده میشه و من معتقدم باید هرچیزی که میگی باید دلیلشم بگی ، چون اگر دلیل گفته نشه در افکار عمومی یه حالت خود تخریبی ایجاد میشه و به نظرم باید اون قدیمی ها که بر یه سری عقایدی استوار هستن بیان و همیشه با دلیل و مستحکم صحبت هاشون رو ارایه بدن تا شک و تردید ایجاد نشه و آگاهانه نسل های جدید نیز رشد کنند. با تشکر از حسن توجه شما

بیا1

عضو جدید
امریکا یه کشور جنایتکار بزرگی هست که باعث بی ثباتی و ناامنی در کشورها دیگه میشه درسته خودش رو بی گناه نشون میده ولی هر روز هواپیمایی ها بدون سرنیشن در پاکستان جان مردم رو می گیره علاوه بر این هم باعث ناامنی در افغانستان عراق شد

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
فرض سوال غلطه چون توافق صورت گرفته (که همینو هم دبه کردن ) تاکتیکیه و مربوط میشه به حوزه خاص.نه توافق و تفاهم استراتژیک....ولی در هر صورت:

آمریکا رو از چند حیث میشه بررسی کرد من جمله حیث وجودی و ماهیتش ،حیث امنیتی ،حیث اقتصادی و ....
هر کدوم این موارد رو بخوایم درموردش صحبت کنیم میشه یه دفتر صد من کاغذ...ولی فقط خیانتی که آمریکا از طریق دلار بی پشتوانه ش علیه بشریت میکنه رو بخوایم بگیم ،کفایت میکنه برای توجیه شعار مرگ بر آمریکا.

آمریکا از یه طرف چماق رو بالا میگیره و با زور کشور های دیگه و بخصوص فروشندگان نفت رو مجبور میکنه که باید دلار منو مبنای معاملات خودتون قرار بدید.چرا که دلار آمریکا صرفا کاغذه و سرپا موندنش بخاطر اینه که مبنای معاملاته.همینه که کشور های عضو بریکس (برزیل و روسیه و چین و هند و آفریقای جنوبی) تصمیمی گرفتن که بین خودشون با ارز خودشون معامله کنن.

یعنی کارو شما میکنید ولی ثروتش میره تو جیب اونا.چرا که پول ثروت نیست.نمیبینید چرا دولت نمیتونه یه پولی رو یهویی بریزه تو جامعه و میگه تورم میشه ...دلیلش اینه که این پول پشتوانه نداره.

تو همین مذاکرات هم خیلی سعی شد اون سیستم U-TURN رو بردارن ولی آمریکا هیچ وقت این کار رو نمیکنه چرا که خودش ورشکست میشه.

شاید سوال کرده باشیم از خودمون که چرا ما پول بلوکه شده دارید تو آمریکا....ما که معاملاتی نداریم باهاشون.......دلیلش همینه که ما اگه مثلا به هند به ارز خودش نفت بفروشیم ،هند این رو میبره تو کشور خودش تبدیلش میکنه به دلار و این قضیه از سیستم بانکی آمریکا عبور میکنه.
همین مسئله باعث میشه آمریکا تورم 400 درصدی خودش رو پخش کنه کشور های مختلف دنیا.در صورتی که شما نفتتون واقعیه،کارتون واقعیه و ....اونیکه حبابه دلاره آمریکاست.
این فقط یکی از صدها دلیله که مربوط میشه به اقتصاد.
دلایل دیگه اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و امنیتی و ... بماند.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام، تاپیک های موضوع سیاسی تا جایی که من یادمه همیشه در انجمن باعث درگیری شدن و آخرش هم قفل شدن و یه عده ای اخراج شدن.

اقای عزیز این مباحث سیاسی نیست بحث افزایش آگاهی و عدم غفلت جوان ها و نسل جدید هست که لازم میدانستم بحث شود.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دلایلی که باعث شد این تاپیک رو بزنم این بود که دو جمله از طرف آمریکا هیچوقت از یادم نمیره. نمیدونم این ها رو شنیدید یا نه. دقیق نمیدونم اینها رو چه کسی گفته اگر شما می دانید بگید...

ما نمی میریم که زندگی کنیم ، می کشیم تا زندگی کنیم.(یکی از مقامات آمریکایی)

کشور بعدی که باید invade کنیم کجاست...(یکی از دانشمندان آمریکایی)

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
موشک های هسته ای آمریکا، قابل حمل با جنگنده ها

موشک های هسته ای آمریکا، قابل حمل با جنگنده ها

لعنت بر آمریکای خدعه گر و غاصب

اگر روزی جنگ جهانی رخ دهد، به حول و قوه الهی ایران عاری از بمب هسته ای از جنگ در حد ممکن دوری خواهد کرد و حیوانات روی زمین به جان هم خواهند افتاد و مکر مکاران به خودشان باز خواهد گشت...

امام خمینی: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

حسین72

عضو جدید
سلام در پاسخ به این سوال مطلب جالبی که خوندم رو مینویسم
از یکی از مقامات عالی رتبه ی ژاپن پرسیدن،چرا علی رغم اینکه امریکا از بمب اتم علیه شما استفاده کرد طبیعتا برای شما دشمن رتبه 1 باشه شعار مرگ بر امریکا رو نمیگید؟
جوابش این بود،شعار برای افرادی است که اهل عمل نیستند ولی ما اهل عمل هستم.همین که رو میز رئیس جمهور امریکا تلفن ما(پاناسونیک)قرار داره این یعنی برد برای ما.
بهتر به جای شعار در عمل امریکا روضربه فنی کنیم

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی عالی. نه بحث صرفا شعار نیست. بعضی ها یه حالت غرب زدکی یا خود باختگی دارن بحث من اون افراد هستن که ایا امریکا را دوست خودشان میدانند؟

reza_19933

عضو جدید
خیلی عالی. نه بحث صرفا شعار نیست. بعضی ها یه حالت غرب زدکی یا خود باختگی دارن بحث من اون افراد هستن که ایا امریکا را دوست خودشان میدانند؟

غرب زدگی و "عرب" زدگی جفتش شده بلای جان ایرانیا.. اگه این جبهه های مزخرف غرب زدگی و عرب زدگی نباشه، همیشه بحثا به نتیجه میرسه..ولی خب تعصبات نمیذاره

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام در پاسخ به این سوال مطلب جالبی که خوندم رو مینویسم
از یکی از مقامات عالی رتبه ی ژاپن پرسیدن،چرا علی رغم اینکه امریکا از بمب اتم علیه شما استفاده کرد طبیعتا برای شما دشمن رتبه 1 باشه شعار مرگ بر امریکا رو نمیگید؟
جوابش این بود،شعار برای افرادی است که اهل عمل نیستند ولی ما اهل عمل هستم.همین که رو میز رئیس جمهور امریکا تلفن ما(پاناسونیک)قرار داره این یعنی برد برای ما.
بهتر به جای شعار در عمل امریکا روضربه فنی کنیم

دو تا کشور در امروز دنیا وجود داره که حق ندارن از سطح تکنیکی فراتر برن.یکی ژاپنه و دیگری المان.
حساب کن المان کانت و هگل و مارتین هایدیگر و نیچه و .... که یه روز صاحب مکاتب مختلف بودن ،امروز حتی دولتشون هم نصفه و نیمه ست(5+1 رو میدونید که اون یکش المانه) فقط سطح تکنیکی و تولید بنز و بی ام و
لذا این حرف مقام ژاپنی در همون سطح تکنیکیه.لیبرالبسم کل فرهنگ ژاپن رو نابود کرده بعد این به تلفن رو میز اوباما افتخار میکنه:)))
ایران هم اگه اقدام عملی نمیکرد اینطوری علیه ش بسیج نمیشدن.

حسین72

عضو جدید
دو تا کشور در امروز دنیا وجود داره که حق ندارن از سطح تکنیکی فراتر برن.یکی ژاپنه و دیگری المان.
حساب کن المان کانت و هگل و مارتین هایدیگر و نیچه و .... که یه روز صاحب مکاتب مختلف بودن ،امروز حتی دولتشون هم نصفه و نیمه ست(5+1 رو میدونید که اون یکش المانه) فقط سطح تکنیکی و تولید بنز و بی ام و
لذا این حرف مقام ژاپنی در همون سطح تکنیکیه.لیبرالبسم کل فرهنگ ژاپن رو نابود کرده بعد این به تلفن رو میز اوباما افتخار میکنه:)))
ایران هم اگه اقدام عملی نمیکرد اینطوری علیه ش بسیج نمیشدن.
دوست گرامی بحث سر ژاپن و المان غیره نیست.بحث کلیه.در واقع منظورم اینه که اگر قرار باشه قدرت نمایی کنیم بهتر به جای حرف مرد عمل باشیم.
یه مثال دیگه کشور چین.چه طور میشه اقتصاد این کشور میتونه تنه به تنه اقتصاد امریکا بزنه؟
اقدام عملی فقط مربوط به دولت و دولت مردان نمیشه.باید کل 80 میلیون ایرانی اقدام به عمل کنن.باید تعصب ایرانی وجود داشته باشه.اگر این تعصب وجود داشته باشه سازنده کالا به یک فرد با وجدان تبدیل میشه وبهترین کالا رو عرضه میکنه.اگر تعصب وجود داشته باشه مردم در بین برند های مختلف و رنگارنگ موجود در بازار برند وطنی رو انتخاب میکنه.اونوقت این رو بهش میگن عمل کردم.نه اینکه دولت عمل کنه و مردم بیخیال یا برعکس مردم عمل کنند و دولت بیخیال.
من خودم رو مثال میزنه.من دانشجو با شعار دادن به هیچ جا نمیرسه.اینکه بشینم توی خونه و شعار بدم و بدون زحمت و مشقت انتظار رسیدن به بهترین ها رو داشته باشم.
تا شروع به حرکت نکنم به هیچ جا نمیرسم.
خلاصه کلام،شعار در کنار عمل عامل موفقیته.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
دوست گرامی بحث سر ژاپن و المان غیره نیست.بحث کلیه.در واقع منظورم اینه که اگر قرار باشه قدرت نمایی کنیم بهتر به جای حرف مرد عمل باشیم.
یه مثال دیگه کشور چین.چه طور میشه اقتصاد این کشور میتونه تنه به تنه اقتصاد امریکا بزنه؟
اقدام عملی فقط مربوط به دولت و دولت مردان نمیشه.باید کل 80 میلیون ایرانی اقدام به عمل کنن.باید تعصب ایرانی وجود داشته باشه.اگر این تعصب وجود داشته باشه سازنده کالا به یک فرد با وجدان تبدیل میشه وبهترین کالا رو عرضه میکنه.اگر تعصب وجود داشته باشه مردم در بین برند های مختلف و رنگارنگ موجود در بازار برند وطنی رو انتخاب میکنه.اونوقت این رو بهش میگن عمل کردم.نه اینکه دولت عمل کنه و مردم بیخیال یا برعکس مردم عمل کنند و دولت بیخیال.
من خودم رو مثال میزنه.من دانشجو با شعار دادن به هیچ جا نمیرسه.اینکه بشینم توی خونه و شعار بدم و بدون زحمت و مشقت انتظار رسیدن به بهترین ها رو داشته باشم.
تا شروع به حرکت نکنم به هیچ جا نمیرسم.
خلاصه کلام،شعار در کنار عمل عامل موفقیته.
سلامم.
اتفاقا اونایی که عمل میکنن کسایی هستن که شعارش رو هم میدن.برعکس خمودگی و کم حوصلگی و ... واسه کساییه که اصلا به این مسئله اعتقادی ندارن.اینا دوست دارن همه چیز حاضر و آماده بیاد تو کشور و وقتی میگی استقلال،میگن تو عصر جهانی سازی استقلال معنی نداره.
بری سر نخش رو بگیری میبینی اونایی که شعار رو نمیپسندن،تو عمل هم حرکتی ندارن.

البته من با بخش زیادی از حرفاتون موافقم.ولی اینکه شعار ور حذف کنی ،به عمل میرسی نه.اگه یه روزی در سطح عمل هم بهترین بودی ،نباید شعار رو کنار بزاری.

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامم.
اتفاقا اونایی که عمل میکنن کسایی هستن که شعارش رو هم میدن.برعکس خمودگی و کم حوصلگی و ... واسه کساییه که اصلا به این مسئله اعتقادی ندارن.اینا دوست دارن همه چیز حاضر و آماده بیاد تو کشور و وقتی میگی استقلال،میگن تو عصر جهانی سازی استقلال معنی نداره.

البته من با بخش زیادی از حرفاتون موافقم.ولی اینکه شعار ور حذف کنی ،به عمل میرسی نه.اگه یه روزی در سطح عمل هم بهترین بودی ،نباید شعار رو کنار بزاری.

عدم خود باوری ، موج میزنه در ماها

حسین72

عضو جدید
سلامم.

دوست عزیز فکر کنم منظورم رو بد گفتم که باعث شده شما بد متوجه بشی.
من نگفتم شعار ندیدم.اتفاقا معتقدم شعاریکی از مقدمات رسیدن به موفقیت.مشکل من اینه که من(خودم رو مثال زدم که کسی ناراحت نشه) فقط با شعار خالی به جایی نمیرسم.شعار باید با عمل همراه بشه.من نه با مرگ با امریکا مشکل دارم نه با مرگ بر ال سعود.من میگم توی این چند سال n هزار بار شعار دادیم ولی در مقابلش چند بار عمل کردیم؟
بحث من سر شعار خالی هستش وگرنه من هم معتقدم ادم برای رسیدن به موفقیت در کنار هدف گذاری وعمل کردن باید شعاری هم داشته باشه تا توی این راه کم نیاره.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
دوست عزیز فکر کنم منظورم رو بد گفتم که باعث شده شما بد متوجه بشی.
من نگفتم شعار ندیدم.اتفاقا معتقدم شعاریکی از مقدمات رسیدن به موفقیت.مشکل من اینه که من(خودم رو مثال زدم که کسی ناراحت نشه) فقط با شعار خالی به جایی نمیرسم.شعار باید با عمل همراه بشه.من نه با مرگ با امریکا مشکل دارم نه با مرگ بر ال سعود.من میگم توی این چند سال n هزار بار شعار دادیم ولی در مقابلش چند بار عمل کردیم؟
بحث من سر شعار خالی هستش وگرنه من هم معتقدم ادم برای رسیدن به موفقیت در کنار هدف گذاری وعمل کردن باید شعاری هم داشته باشه تا توی این راه کم نیاره.

سلام.
بله موافقم باهاتون.
منم شعار زدگی زیاد میبینم.

parto.ra

عضو جدید
خب من سنم به باتجربه های گذشته نمیرسه که خیلی چیزا رو واقعی لمس کردن! دهه هفتادیم! با کلی سوال. اما سعی کردم سوالام رو به جواب منطقی برسونم. نه صرفا جواب!!
مرگ به امریکا، مرگ به مردم و ملیت امریکایی نیس! این مرگ به یه تفکر و سیاسته. صفحه قبل یکی از عزیزان خیلی خوب تونستن به مواردی اشاره کنن. این اگاهی و اطلاعات برای هر ادمی رو سطح زمین لازمه. این مرگ! به تفکر استعماری و زنجیر واریه که اجازه نمیده شما یه استقلال واقعی رو درک کنین و ذهنیت شما همواره باید تحت یه چارچوب خاصی باشه در غیر این صورت با تمام قدرت سعی میکنه حذفت کنه! این تفکر استعماری فقط منحصر به سیاست و حکومت داری نیس. هر بعدی رو دربر میگیره. فرهنگ...اقتصاد...اجتماع حتی دین و مذهب شما !
از بعد صرفا یک شعار نباید بهش نگاه بشه! که اگه اینجوری دیده بشه مشکل از گیرنده س!!!! درسته که عمل کردن اهمیت داره و درواقع اصله کاره. اما همونجوری که گفته شده فعلن اونایی که شعار میدن بهتر میتونن میدون داری کنن تا کسایی که مخالفشن.
درباره ظلم و جوری که تا حالا همین امریکا در حقمردم ایران صرفا( نه مردم جهان) از کودتای 28 مرداد که هرچه بود یه دولت مردمی بود بشمرید تا جنگ هشت ساله با اون همه شهید و جنگ کاملا نابرابر و کمک های همه تسلیحاتی و مستشاری شاید هم کمی هم اونور تر!!که فرمانش رو همین تفکر امریکایی تایید کرد...تا هواپیمای مسافری بری که تو خلیج فارس رو هوا زده شد...ترور دانشمندان هسته ای...حمایت از منافقین و ترور بیش از هفده هزار شهید!!!! که مردم عادی زیادی بینشون بود... تحریما!!!! هوووف! خیلی زیاده! و غیره!
کلام اخر رو همون اول گفتم! اینکه فک کنیم مرگ به امریکا به این معنیه که مرگ به مردمش و کشورش!... متاسفانه یه تفکر کاملا سطحی و غلطیه.

آخرین ویرایش:

حسین72

عضو جدید
خب من سنم به باتجربه های گذشته نمیرسه که خیلی چیزا رو واقعی لمس کردن! دهه هفتادیم! با کلی سوال. اما سعی کردم سوالام رو به جواب منطقی برسونم. نه صرفا جواب!!
مرگ به امریکا، مرگ به مردم و ملیت امریکایی نیس! این مرگ به یه تفکر و سیاسته. صفحه قبل یکی از عزیزان خیلی خوب تونستن به مواردی اشاره کنن. این اگاهی و اطلاعات برای هر ادمی رو سطح زمین لازمه. این مرگ! به تفکر استعماری و زنجیر واریه که اجازه نمیده شما یه استقلال واقعی رو درک کنین و ذهنیت شما همواره باید تحت یه چارچوب خاصی باشه در غیر این صورت با تمام قدرت سعی میکنه حذفت کنه! این تفکر استعماری فقط منحصر به سیاست و حکومت داری نیس. هر بعدی رو دربر میگیره. فرهنگ...اقتصاد...اجتماع حتی دین و مذهب شما !
از بعد صرفا یک شعار نباید بهش نگاه بشه! که اگه اینجوری دیده بشه مشکل از گیرنده س!!!! درسته که عمل کردن اهمیت داره و درواقع اصله کاره. اما همونجوری که گفته شده فعلن اونایی که شعار میدن بهتر میتونن میدون داری کنن تا کسایی که مخالفشن.
درباره ظلم و جوری که تا حالا همین امریکا در حقمردم ایران صرفا( نه مردم جهان) از کودتای 28 مرداد که هرچه بود یه دولت مردمی بود بشمرید تا جنگ هشت ساله با اون همه شهید و جنگ کاملا نابرابر و کمک های همه تسلیحاتی و مستشاری شاید هم کمی هم اونور تر!!که فرمانش رو همین تفکر امریکایی تایید کرد...تا هواپیمای مسافری بری که تو خلیج فارس رو هوا زده شد...ترور دانشمندان هسته ای...حمایت از منافقین و ترور بیش از هفده هزار شهید!!!! که مردم عادی زیادی بینشون بود... تحریما!!!! هوووف! خیلی زیاده! و غیره!
کلام اخر رو همون اول گفتم! اینکه فک کنیم مرگ به امریکا به این معنیه که مرگ به مردمش و کشورش!... متاسفانه یه تفکر کاملا سطحی و غلطیه.
متشکرم دوست گرامی.خیلی جالب وزیبا بود.
یک نکته جالب توی حرفاتون بود"ترور دانشمندان هسته".چرا امریکا اقدام به چنین عملی کرد؟
جواب:ترس از ایران.
این ترس از کجا اومد؟
جواب:ایران شروع به ساخت نیروگاه اتمی کرد(عمل).
من با نظرتون موافقم حداقل من با مردم امریکا و تفکراتشون مشکلی ندارم.مرگ بر امریکا خیلی فراتر از یک شعاره.مشکل من اینه که ما توی همین قسمت موندیم و یه جورایی به همین شعار راضی هستیم و خیال میکنیم با همین شعار تمام مشکلاتمون حل میشه.
سیاستمردان امریکا با ایران مشکل دارند چون از ایران میترسن.چون ایران بارها و بارها اقدام به عمل کردن کرده.چرا امریکایی ها با کشور های عربی مشکلی ندارن؟.
پس این نشون میده تا زمانی که ما اقدام به انجام کارهای بزرگ کنیم ترس امریکا روزبه روز بیشتر وبیشتر میشه.
خلاصه کلام:اگر توی خانه اول بمونیم(شعار دادن) با گذشت زمان خواه ناخواه تسلیم خواهیم شد.ولی زمانی که تصمیم به حرکت بگیریم و شروع به حرکت کنیم شرایط عوض میشه.

amirdolu

عضو جدید
شعار "مرگ بر آمریکا" میراثیه که از تو شعارهای چپ گرایانه مارکسیستی اسلام زده 40 سال پیش برامون جامونده. و حالا با تعمیق اون داریم به خودمون هویت میدیم.

برای اینکه بفهمیم آب در هاون میکوبیم به سوال زیر جواب بدیم:

آمریکا چکار کنه تا ما دیگه نگیم مرگ بر آمریکا؟

البته شاید یه لیست بلند بالایی هم در جواب بشه گفت. ولی فورا این سوال پیش میاد که اساسا چرا باید به این لیست عمل کنه؟

از یه جنبه دیگه هم میشه به قضیه نگاه کرد و اون اثراتیه که این شعار در داخل و خارج می ذاره. به نظر می رسه استفاده های داخلی این شعار خیلی بیشتر باشه تا صرف مخالفت ملت با سیاست های یک کشور.

آخرین ویرایش:

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه در دنیا صلح معنی ندارد، همیشه اندیشه غصب و برتری در ذهن انسان بوده، حالا هرکس در حد وسع خودش بریده از دیگری، وضعیت کشورها هم به این صورت روی منفعت طلبی است و نه خیرخواهی، چون هر حکومتی خیره تبعه اش رو میخواد حداقل برای اینکه از هم نپاشه. در حالت کلی مرگ بر ظلم و ورای همه ی این مسایل، مرگ بر جهل آدمی...