[ چرا رشته عمران را انتخاب کردید ] اعلام نظر

ani25

عضو جدید
من اول پتروشیمی دوس داشتم اما میشه گفت دست روزگار منو عمرانی کرد. :heart:اما بعدا عاشق عمران شدم،:heart:

T I T A N I U M

عضو جدید
عمران رشته عشق هستش
کیف می کنم وقتی میرم سر ساختمون
وقتی صورت وضعیت اصلاح می کنم با عشق ورق به ورقش رو نگاه می کنم و خط می زنم و ....
کاشکی میشد یکم هم وارد بحث طراحی می شدم
قبلا طراحی کار می کردم ولی الان اصلا وقت نمیشه
الان ناظر هستم که اصلا وقت نمی تونم بکنم به طراحی برسم
طراحی بنظرم از نظارت شیرین تر و مسئولیتش هم کمتره

mohandes masood

عضو جدید
salam

salam

من از بچگی با بابام و داداشام که هکشون عمرانی هستن می رفتم سر پروژه ها و از همونجا عاشق این رشته شدم من یه چند سالی هم تو آزاد راه تبریز زنجان کار کردم که اونجا بیشتر عاشق عمران شدم و به هرکی که میخواهد یه رشته ای انتحاب کنه این رشته رو بهش پیشنهاد می کنم;):heart:عمران:heart:

Javid64

عضو جدید
منم یه عمرانی ام.
از این رشته بیزارم... از کار کردن در این رشته هم حالم به هم میخوره و هر روز که میرم سر کار انگار میرم جهنم.
از بچگی به کارگردانی علاقه داشتم اما نرفتم دنبال علاقم و این شد که روز به روز دارم با این بنا و عمله های نفهم زندگیو عمر مسخره رو بیشتر و بیشتر تلف می کنم....
اگر هم فکر کردید داخل دانشگاه نکات اجرایی برای کار و بار پسفرداتون یاد میگیرید باید بگم سخت در اشتباهید...
من وقتی وارد بازار کار شدم دیدم انگار کلا اومدم داخل یه رشته ی جدید که هیچ ربطی به دانشگاه نداره!

جوونای کنکوری.. تروخدا برید دنبال چیزی که بهش علاقه دارید... اگر نه یه عمری که ازتون میگذره تازه متوجه میشید چه اشتباه بزرگی کردید..

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام. من اول فقط چون فکرکردم بازار بهتری برای کار داره اومدم این رشته.ولی الان بهش علاقه پیدا کردم.هم به رشته عمران هم به عمرانی هایی مثل شما.

R3iHan3H

عضو جدید
کاربر ممتاز
برعکس همگی من به تنها چیزی که فکر نمی کردم عمران بود!:surprised:
راستش اوایل می خوندم واسه ی نرم افزار اما یکم که تحقیق کردم دیدم نمای بیرونش با درونش خیلی فرق داره و رشته ی خیلی سختیه!:w20:برای همین انتخابهای بعدی که نرم افزار رشت هم توش بود بیخیال شدم و همین عمران رو رفتم. در کل رشته ی خوبیه تنوع داره !;)
من گرایشم فتوگرامتریه اما با واحدهای نقشه برداری بیشتر حال میکنم تا تخصصیه خودم.

hosseynian

عضو جدید
من از بچگی عاشق طراحی بودو هستم؛ اما بهم گفتن یه مهندس میشه یه نقاش خوبم باشه اما یه نقاش هیچوقت نمیتونه مهندس باشه؛ دیدم راس میگن:razz: راستشو بخواین اصلا فکر عمرانم نمیکردم یعنی یه ذهنیت بدی به مهندسای عمران داشتم؛ همیشه فکر میکردم معماری میخونم؛ تاااااا بعد انتخاب رشته که دیدم بببببعله ؛انگار سرنوشت مام به عمران گره خورده:redface:الانم به رشتم علاقه دارم و خوشحالم:gol: اما راستشوبخاین روحیات من عمرانی نبود ؛دارم عوضشون میکنم:biggrin:;)

civil.7

عضو جدید
من که راستش قبل ورورد به این رشته عاشقش بودم شاید چون صدای دهل از دور شنیدن خوش است. حالا که وارد این رشته شدم میبینم نه هیچ بهایی به خانوما نمیدن هر جا میخوایم دست بذاریم میگن آخرش که چی؟ درسته خیلی دیگه ذوق و شوق روزای اول رو ندارم اما دلم میخواد پیشرفت کنم. و یه چیز دیگه اینکه اگه الان عمران نمیخوندم قطعا الان موسیقی کار میکردم اما باز در اون رشته هم در ایران جایی برای خانوما نیست. اما این وضیعیت عوض میشه میدونم.......... یه روز خوب میاد.......

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر همهی مهندسین عزیز
آقا جان یک چیز خدمت تمامی مهندسین عارض بشم آن هم اینکه عمران سرور رشته هاست چرا ؟؟؟فارغ التصیل شدی میفهمی که چرا
بعدشم من چرا عمرانی شدم: من عاسق خرابکاری هستم هی یه چیزی رو خراب میکنم بعدشم 1 تا چیز از جسدش میسازم میخواستم برم برق ولی نشد یعنی نشد دیگه اومدم عمران کاردانی بعدم کارشناسی بعدشم تمام
اما حالا
عمران خوندم عاشقشم عشقمه جونمه وجودمه
خانم ها هم هر کی یه جوریش میشه که عمران خونده نا امید نشه ها بهم پیام بده بهش بگم که یک خانم مهندس عمران چه کارا که نکیکنه
پسراش هم که تاج سرن
یادم رفت بگم چرا اومدم عمران معلم زبان مون برام انتخاب رشته کرد شدم عمرانی
فدای همتون

ho3in1991

عضو جدید
من از همون لحظه ای که به دنیااومدم تصمیم گرفتم مهندس عمران بشم!!!!!!!!

starrr

عضو جدید
چه سوالایی میکنن بعضیها
به خدا آدم می مونه
حلا چه فرقی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

hoomanghaderie

عضو جدید
خوشا آن دل که خالی از کینه باشد

خوشا آن دل که خالی از کینه باشد

بچه ها (خودمونی نوشتم) چطور میتونم شماها رو به دوستی دعوت کنم؟
اگر اونایی که این نوشته رو میخونن زحمت بکشن درخواست دوستی رو برای من بفرستن ممنون میشم. چون اصلا" نمیدونم اینجا چه جوریه!!!
راستی چطوری میتونم تاپیک بزارم ؟
کمکم کنید وگرنه به خدا دعا میکنم چوب بشین:mad:!!!مثل پینوکیو!!!هه هه هه

:gol:

starrr

عضو جدید
بچه ها (خودمونی نوشتم) چطور میتونم شماها رو به دوستی دعوت کنم؟
اگر اونایی که این نوشته رو میخونن زحمت بکشن درخواست دوستی رو برای من بفرستن ممنون میشم. چون اصلا" نمیدونم اینجا چه جوریه!!!
راستی چطوری میتونم تاپیک بزارم ؟
کمکم کنید وگرنه به خدا دعا میکنم چوب بشین:mad:!!!مثل پینوکیو!!!هه هه هه

:gol:

سلام هومن جان
دوستی رو نمیدونم چه جوریه
اما برای تاپیک
مثلا مهندسی عمران رو تو صفحه اول انتخاب کن
وارد صفحه جدید که شدی
نیمه پایینی صفحه یه جدول داره با عنوان تالار مهندسی عمران(البته بطور مثال)
برو قسمت ابزارهای تالار
روی ارسال تاپیک جدید کلیک کن
تموم شد
:gol::gol:

lars_manson2002

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش از اونجایی این رشته رو انتخاب کردم که میدیدم همه مهندسهای عمران آدمهای موفقی تو زندگیشون هستن.
گذشته از این حرفها عمران رشته ای هست که میتونی اون چیزی رو که مد نظرته رو لمسش کنی و ببینی.

راستش علم مهندسی عمران واقعا شیرین و زیبا و فوق العاده هست و واقعا بهش علاقه دارم اما بازار کاریش امروز افتضاحه, با این همه دانشگاههای من در آوردی که همشون مهندسی عمران میدن بیرون دیگه رشته خوبی واسه کسی که بخواد پول قلنبه در بیاره نیست. اصلا نیست.
شاید اگه برگردم به چند سال پیش هرگز عمران رو انتخاب نکنم.

The King

عضو جدید
فقط یک کلمه.عشق....
من از سوم راهنمایی با خودم عهد کردم مهندس عمران بشم و شدم!
از خدا هم شکر میکنم.
من عاشق ساختمونم.تا ته عمران هم میرم.کارامو راستو ریس دارم میکنم واسه فوق برم آلمان.می خوام تو رده ی سازه ادامه بدم...
خلاصه امیدوارم همیگیتون موفق بشین.

hadimim

عضو جدید
سلام
دوستان از اوضاع کاری این رشته و فاصلش به اموزش بین الملل هم بگن
دستتون درد نکنه

m86

عضو جدید
سلام به همه هم رشته های عزیز
من 5-6 سالی هست که لیسانس عمران رو از یکی از دانشگاههای سراسری گرفتم و مهمترین چیزی که میتونم به دوستهای دانشجو که تجربه کاری ندارن بگم اینه که خودتونو واسه تغییرات بزرگ آماده کنید. محیط کار، زمین تا آسمون با دانشگاه فرق داره. آدمهایی با خصوصیات خاصی میطلبه. مخصوصا تو کار اجرا، که شتریه که ......
مثلا اگه:
عادت دارید که تو یه لیوان تمیز چایی بخورید
عادت دارید که بعد غذا مسواک بزنید
عادت دارید که همراه ناهار سالاد بخورید
عادت دارید که یکی دو روز درمیون با آب گرم حموم کنید
عادت دارید که صورتتونو منظم اصلاح کنید
عادت دارید که اگه لباستون کثیف شد اونو دیگه نپوشید تا بشورید
عادت دارید که حتما روی تشک و بالش بخوابید
عادت دارید که تو جایی که سوسک و مارمولک و حشرات پرنده و گزنده نداره بخوابید
عادت دارید که با کارگر، عمله، بنا، راننده لودر، نقاش، جوشکار، لوله کش،... خودمونی نشید
عادت دارید که بحث، کل کل، مشاجره، دعوا و.... با عزیزان بالا رو بی شخصیتی میدونید یا بلد نیستید
عادت دارید که دستور رئیستون مبنی بر ماله کشی روی بتن کرمو رو خلاف بدونید
عادت دارید که مقررات ملی، استاندارد آبا،.... رو خدای نکرده معتبرتر از رئیستون بدونید
عادت دارید که همیشه دو دو تا چهار تا بشه
عادت دارید که همیشه ماست سفید باشه
و ........
پیشنهاد میکنم دنبال یه رشته دیگه ای بگردین ;)
موفق باشین

آخرین ویرایش:

Amude

عضو جدید
والا به اصرار مایکل اومدم این رشته.رشته توپیه
سید حسن و وین دیزل هم قبلا اومدن تو این رشته از پیشکسوتا هستن

ahourayasna

عضو جدید
من از دبیرستان عاشق معماری بودم.وقتی کنکور قبول شدم دیدم جنبه های مهندسی عمران خیلی بیشتر از معاریه و چون هر دو مربوط به ساختمانند(تقریبا!!)عمران رو انتخاب کردم.

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
m86خیلی خوب عمران رو معرفی کردی
اضافه می کنم مهندس عمران یعنی کارگر تحصیل کرده

simiar

عضو جدید
سلام به همه هم رشته های عزیز
من 5-6 سالی هست که لیسانس عمران رو از یکی از دانشگاههای سراسری گرفتم و مهمترین چیزی که میتونم به دوستهای دانشجو که تجربه کاری ندارن بگم اینه که خودتونو واسه تغییرات بزرگ آماده کنید. محیط کار، زمین تا آسمون با دانشگاه فرق داره. آدمهایی با خصوصیات خاصی میطلبه. مخصوصا تو کار اجرا، که شتریه که ......
مثلا اگه:
عادت دارید که تو یه لیوان تمیز چایی بخورید
عادت دارید که بعد غذا مسواک بزنید
عادت دارید که همراه ناهار سالاد بخورید
عادت دارید که یکی دو روز درمیون با آب گرم حموم کنید
عادت دارید که صورتتونو منظم اصلاح کنید
عادت دارید که اگه لباستون کثیف شد اونو دیگه نپوشید تا بشورید
عادت دارید که حتما روی تشک و بالش بخوابید
عادت دارید که تو جایی که سوسک و مارمولک و حشرات پرنده و گزنده نداره بخوابید
عادت دارید که با کارگر، عمله، بنا، راننده لودر، نقاش، جوشکار، لوله کش،... خودمونی نشید
عادت دارید که بحث، کل کل، مشاجره، دعوا و.... با عزیزان بالا رو بی شخصیتی میدونید یا بلد نیستید
عادت دارید که دستور رئیستون مبنی بر ماله کشی روی بتن کرمو رو خلاف بدونید
عادت دارید که مقررات ملی، استاندارد آبا،.... رو خدای نکرده معتبرتر از رئیستون بدونید
عادت دارید که همیشه دو دو تا چهار تا بشه
عادت دارید که همیشه ماست سفید باشه
و ........
پیشنهاد میکنم دنبال یه رشته دیگه ای بگردین ;)
موفق باشین
اون جورام که این همکارمونم گفتن نیست ، ولی کلا مهندس عمرانی که سرپرست کارگاهه نباید خیلی اتوکشیده باشه البته بستگی داره کارگاهی که کار میکنه کجا باشه . ولی همکارانی که در بخش نظارت و یا دفتر فنی و یا طراحی مشغول به کار هستند ، میتونن اتو کشیده هم باشن.

.

amir.s.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون جورام که این همکارمونم گفتن نیست ، ولی کلا مهندس عمرانی که سرپرست کارگاهه نباید خیلی اتوکشیده باشه البته بستگی داره کارگاهی که کار میکنه کجا باشه . ولی همکارانی که در بخش نظارت و یا دفتر فنی و یا طراحی مشغول به کار هستند ، میتونن اتو کشیده هم باشن.

.
بله که اینجوریه.عمران خیلیم رشته با کلاس و عالی هستش.
من که علاقه زیادی به رشتم دارم.

simiar

عضو جدید
بله که اینجوریه.عمران خیلیم رشته با کلاس و عالی هستش.
من که علاقه زیادی به رشتم دارم.

معلومه که اصلا پست منو نخوندین ، دوستمون گفته بودن کار عمران با در تضاد با بهداشت شخصیه و منم گفتم اون جورا نیست و یه کوچولو توضیح دادم . صحبت من ربطی به کلاس ملاس و علاقه نداشت.

.

esmaeili60

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

به نظر من عمران يه رشته نيست يه دنياي كامله كه شامل همه چيز ميشه - ساختمان .جاده . سد . سازه . زير سازي . و .........

من بعد از چند سال توي كارگاههاي صنعتي و شركت فولاد و كارخونه زمزم و فولاد سازي ( البته بخش ساخت و گسترش اين قسمت ها) به اين نتيجه رسيدم كه يه مهندس عمران علاوه بر كار ظبق ايين نامه ها و كار درست بايد راه حلهايي براي بهتر انجام كار و زمان مناسب و تنظيم و برنامه ريزي كارها داشته باشه تا موفق بشه

و البته نحوه اصلاح خراب كاريها به شكل منطقي و درست - چرا كه توي هر كاري امكان اشتباه هست بايد كسي باشيم كه بتونه نظر براي اصلاح بده -و هيچ موقعه توي كار خودمون رو خنگ و بي دست و پا نشون نديم

اما من توي كارداني هيچ علاقه اي نداشتم ولي بعد از شركت توي كنكور ليسانس خيلي خوشم اومد و ادامش دادم

ولي مهمترين چيز اينه كه فقط پيش خودتون اينو ياد اور باشيد كه هيچي نميدونيد و بايد هميشه به روز و مطالعه كامل داشته و دقت كنيد كه مغرور نشيد( البته فقط پيش خودتون)

و يه سرپرست خوب بايد نرمش و كاردان و خاكي باشه تا همه حساب بكشن - هم كارگر و هم مهندسين زبر دست و هم مشاور و كارفرما

amir.s.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
معلومه که اصلا پست منو نخوندین ، دوستمون گفته بودن کار عمران با در تضاد با بهداشت شخصیه و منم گفتم اون جورا نیست و یه کوچولو توضیح دادم . صحبت من ربطی به کلاس ملاس و علاقه نداشت.

.
رشته عمران هیچ منافاتی با بهداشت نداره.کاملا تمیز و شیک و برای آدمهای با شخصیته.

R.N.Z

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان به اعصابای عمرانیتون مسلط باشید