[ چرا رشته عمران را انتخاب کردید ] اعلام نظر

admira81

عضو جدید
چرا عمران

چرا عمران

اگه تجربه اجرای داشته باشید می دونید که بعد از اتمام کار ، از اینکه فکر خودتو روی کار پیاده کردی و حاصل کار اون چیزیی که تو فکر تو بوده ،حس خیلی خوبی بهت دست میده که به نظر بنده تو رشته های دیگه نیست چون همیشه هیجان خودشو حفظ می کنه

Amir_ct

عضو جدید
منم توی محیطی بزرگ شدم که مرتبط به این رشته بود.چون هم پدرم و هم عموم مهندس هستن ناخدا گاه منم علاقه ی زیادی به ساختمون پیدا کردم.
یادم میاد که 10 سالم بود که با بابام میرفتم سر ساختمون و اونجا کلی کارا میکردم... از جوشکاری گرفته تا سر بالابر وایستادن و گچ خاک درست کردن. تا جایی که آرزو داشتم بزرگ شدم بنـّا بشم. :دی
گذشت تا من با IT علاقه مند شدم و رفتم تو فاز شبکه... وحتی مدرک MCSE رو هم گرفتم.
ولی بعد ها بدلایلی منصرف شدم که این رشته رو بخونم.
شاید مهمترین عاملی که من رو خیلی علاقه مند کرد به رشته مهندسی عمران حتی بیشتر از قبل...
برنامه ی 4 سوی علم بود.( Extreme engineering and King Of Construction)

saber khosravi

عضو جدید
علاقه به عمران و آبادانی

علاقه به عمران و آبادانی

:gol:با سلام.
خدمت همه ی دوستان و کاربران تالار عمران و عمرانی،درخواست می کنم در صورت علاقه داشتن به رشته خود دست در دست هم دهیم تا مملکت خود را از این هم که هست آبادتر و سرسبز تر ببینیم. ;)
ما سعی داریم تا برای جامعه خود فردی موثر باشی .و بتوانیم آرامش را برای مردم خوبمون فراهم کنیم.با تشکر از شما.مرسی عزیزم.:heart:

malusbarfy

عضو جدید
سلام
ممنون از نظر خواهي تون
راستش كمي احساس غريبي كردم وقتي بقيه جوابارو ديدم رشته من عمران آبه آخه :(.اصلام از ساختمون سازي خوشم نمي ياد :razz:من عاشق آبم برا همين اين رشته رو برا تحصيلات تكميليم انتخاب كردم :).

yavarzade_e

عضو جدید
سلام.جالبه که من عمران رو توی انتخابها آخرین رشته زده بودم و اصلا فکر نمیکردم عمران بخونم،ولی راستش این رشته خیلی بهتر از اون چیزیه که من فکر میکردم.الان نه تنها پشیمون نیستم بلکه خیلی هم خوشحالم و عاشق عمرانم وقصد دارم در گرایش آب(به احتمال زیاد سازه های هیدرولیکی)ادامه بدم.

فرشید_civil

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خدمت همه ی دوستان و کاربران تالار عمران و عمرانی،درخواست می کنم در صورت علاقه داشتن به رشته خود دست در دست هم دهیم تا مملکت خود را از این هم که هست آبادتر و سرسبز تر ببینیم. ;)
ما سعی داریم تا برای جامعه خود فردی موثر باشی .و بتوانیم آرامش را برای مردم خوبمون فراهم کنیم.با تشکر از شما.مرسی عزیزم.:heart:

فعلا که با هزار نفر دست دادیم کارمون راه نیفتاد... خداییش دوس دارم موثر باشم ولی جان تو کار نیست اقا...

-civilengineer

کاربر فعال

در مورد ساختمان عموما مسکونی
ما باید کاری کنیم که ساختمان سازی واقا تخصصی بشه :smile:!!!!
الان هر کس برای خودش خوب میسازه ، برای مردم بد (اصطلاحا بساز بندازی)
هر کسی هم توی کار نظر میده:mad: :
1- کارفرما
2- همسر کارفرما
3- دختر کارفرما
4- ...
اینو نمیخواد یا ایجوری میخواد و غیره و اینا:razz:

اینطوری که میگم نیست؟:gol::gol::gol:

Marcus

عضو جدید
عمران یعنی زندگی

عمران یعنی زندگی

سلام به همه عمرانیای عزیز
دلیل ورود من به رشته عمران تنها به این دلیل بود در آینده زندگی خوب و راحتی برای خودم و خونوادم فراهم کنم .
اما بی علاقه هم به این رشته نبودم چون کلا از ساخت و ساز و پروژه های عمرانی و ساختن سازه های بزرگ لذت می بردم .
الانم علاقه ی من نسبت به عمران 100 برابر شده و افتخار میکنم که یک عمرانی هستم.

یا علی

eshagh_kh

عضو جدید
سلام
دلیل من این بود که عمران تنها رشته ای بود که فکر میکردم میتونی توش درست کار کنی ( اشتباه کردم )
و متاسفانه مجبور هم شدم تا آخرش رو برم
ولی بی انصافیه بگیم نمیشه به روزش کرد ولی خدایشش همه ما تناه چیزهایی که یاد گرفتیم دزدی بود ( ر.ک درس روشهای اجرا - درس ترمیم ) و متاسفانه دید ما رو به اون سمت میل داد
و آخرین نکته همه ما ها نسبت به معماری ها تنبل تریم و عمرا تا کار ازمون نکشن کار کنیم چون طرف دار آب هندوانه هستیم
امیدوارم ناراحت نشین چون همش ممتاسفاه واقعیت رشتهمون بود ...

The Lunatic

عضو جدید
سلام
دلیل من این بود که عمران تنها رشته ای بود که فکر میکردم میتونی توش درست کار کنی ( اشتباه کردم )
ولی بی انصافیه بگیم نمیشه به روزش کرد ولی خدایشش همه ما تناه چیزهایی که یاد گرفتیم دزدی بود ( ر.ک درس روشهای اجرا - درس ترمیم ) و متاسفانه دید ما رو به اون سمت میل داد
و آخرین نکته همه ما ها نسبت به معماری ها تنبل تریم و عمرا تا کار ازمون نکشن کار کنیم چون طرف دار آب هندوانه هستیم
با حرفای شما کاملاً موافقم
ولی مشکل از عمران نیست . مشکل از عمرانیاست

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

همه رو قاطی هم کردی عزیز
این رسمش نیست
درسته عمران رشته سختیه و شرایط کاریش هم که از خودش سختتر، اما آدم اگه به هر کاری که مشغوله علاقه مند باشه و با دید مثبتی بهش نگاه بکنه و پیگیر و مسمم باشه، هیچوقت مشکلی براش پیش نمیاد، لازمم نیست کسی ازش کار بکشه، ضمنا کسی هم جرات نمی کنه بهش بگه طرفدار آب هندونه.
اکثر افرادی که در زیرشاخه های مختلف این رشته از کارگری گرفته تا مهندسی، از پیمانکاری گرفته تا نظارت و طراحی و مشاوره و ...، (یعنی عموما افرادی که تو کارشون به موفقیتی رسیدند) آدمهای تیز و زرنگی هستند، بعضا یکم قالتاقی هم تو کارشون دارند.
دوست عزیز اگه بخوایم بین همچین جماعتی کار کنیم و سری تو سرا در بیاریم نباید اجازه بدیم کسی بخواد بهمون دیکته کنه که چیکار بکن و چیکار نکن، و به اصطلاح بخواد کار ازمون بکشه.
مهندس باید خودکار و خودجوش باشه. اهل جنگیدن و دفاع از کارش باشه.
بلانسبت قشر کارگر و عمله بنا نیستیم که بخوان بزنن تو سرمون و بهمون بگن کار کن، بعدشم هر کاری بهمون دادند، بعد از هزار بار تکرار، بازم اشتباه کار کنیم.
ناسلامتی اسممون مهندسه، مثلا.
یکم باید رو طرز فکر و دیدگاهمون کار بکنیم عزیز.
یه ذره احساس مسئولیت مهندسی می خواد کار ما برادر من:gol:

چرا رشته عمران اب را انتخاب کردم:

چرا رشته عمران اب را انتخاب کردم:

سلام.
از همه ی دوستان و کاربران تالار عمران و عمرانی درخواست می کنم تا در صورت داشتن فرصت دلائل انتخاب رشته خودشون رو برای ما بگن و اینکه اگر بین چند رشته شک داشتند، چی شد و چرا رشته عمران رو انتخاب کردند.
بی شک، دوستانی که در گرایش های مختلف و در سطوح متفاوت درس می خونند، دلائل متفاوتی دارند.
حالا که دارید زحمت تایپ رو می کشید، بفرمایید که الآن چه حسی دارین، چقدر محیط در انتخاب رشتتون تاثیر داشت، آیا چیزی که فکر می کردید، بود یا خیر و .....
پیشاپیش از زحمتی که متقبل شدین، تشکر دارم و همچنین به مدیریت تالار لطف می کنید اگر اسپم نکنید، همدیگه رو نقد نفرمایید و ....
با تشکر، مدیریت تالار مهندسی عمران، سپهر خسروداد
بسمه تعالی
از اینجهت که شخصا روستائی بوده ومشکلات ومسائل مرتبط بااب را یعنی قنوات بعنوان منابع تامین اب, کانالها برای انتقال اب , ریزشهای جوی بصورت برف وباران ,پشتوانه تامین اب قنوات وچشمه سارها وایجاد سیلاب برای دریاها ویا تغذیه سفرهای اب زیر زمینی برایم ملموس بود. دوست داشتم روابط حاکم بر این پدیده ها را بدانم.

آخرین ویرایش:

Amir_ct

عضو جدید
همه رو قاطی هم کردی عزیز
این رسمش نیست
درسته عمران رشته سختیه و شرایط کاریش هم که از خودش سختتر، اما آدم اگه به هر کاری که مشغوله علاقه مند باشه و با دید مثبتی بهش نگاه بکنه و پیگیر و مسمم باشه، هیچوقت مشکلی براش پیش نمیاد، لازمم نیست کسی ازش کار بکشه، ضمنا کسی هم جرات نمی کنه بهش بگه طرفدار آب هندونه.
اکثر افرادی که در زیرشاخه های مختلف این رشته از کارگری گرفته تا مهندسی، از پیمانکاری گرفته تا نظارت و طراحی و مشاوره و ...، (یعنی عموما افرادی که تو کارشون به موفقیتی رسیدند) آدمهای تیز و زرنگی هستند، بعضا یکم قالتاقی هم تو کارشون دارند.
دوست عزیز اگه بخوایم بین همچین جماعتی کار کنیم و سری تو سرا در بیاریم نباید اجازه بدیم کسی بخواد بهمون دیکته کنه که چیکار بکن و چیکار نکن، و به اصطلاح بخواد کار ازمون بکشه.
بلانسبت قشر کارگر و عمله بنا نیستیم که بخوان بزنن تو سرمون و بهمون بگن کار کن، بعدشم هر کاری بهمون دادند، بعد از هزار بار تکرار، بازم اشتباه کار کنیم.
منم با نظر شهریار موافقم.;)
اگه می خوایم در آینده موفق باشیم،خب باید درس خوند و کار کرد و به معلومات استاد اکتفا نکرد فقط.:surprised:
در غیر اینصورت ضرر خواهیم کرد در آینده.

موفق باشید

mehrab 13

عضو جدید
من كارشناسيم مهندسي معدن است ولي تو معدن خيلي به ريشه ميزدند درسته من ميخواستم زيربناي زندگيم را خودم بسازم ولي نه اينقده از عمق به همين خاطر اومدم عمران تا زيرسازي كنم.

mehrab 13

عضو جدید
داش شهريار اينو باهاتم.ولي سيويل اينجينير ها كلا غرورشون بالاست از همون اولش فكر اقايي ورييسي دارن در كل چشمها را بايد شست.:):cool:

eshagh_kh

عضو جدید
سلام
اتفاقا این رسمش هست , باور کنید من اولش گفتم جریان چیه !؟ ببینین ما داریم رو عموم صحبت میکنیم و شما نمیتونین بگین عموم عمرانیها تنبل نیستن , شما شرایط ایده آل یه مهندس رو بیان کردی و شرایط واقعی رو , قبول کنید تو دانشگاه ماها چیز خاصی یاد نمیگیریم شاید اصول رو بدونیم و خیلی موضوع برای صحبت داشته باشیم ولی اطلاعات واقعیمون کمه
لطفا از من نرنجین برای گفتن کلمه دزد برای مهندسین عمران منظورم همه نبود بلکه درصدی نزدیک به همه بود , لطفا توجیح کنید وقتی همه ما موقع بتن ریزی میبینیم ترک بر داشته چرا سریع ماله به دست میشیم !؟ لطفا نگین این مثالها رو شما ندیدین که قبولش سخته !!!
ماها با واقعیت باید روبرو باشیم , طراحی که ما میکنیم بر اساس حدس و گمان است وقتی میبینیم برنامه به ما 17 میده ما میزنیم 18 چرا دنبال راه حلش نمیریم که بزنیم 16 و شرایطش رو برا آورده کنیم !
دوست من ناراحت نشو اینجا همه عمرانی بودیم و خواهشن براش چاره بیاندیشیم !!!
همه رو قاطی هم کردی عزیز
این رسمش نیست

shahryar14

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
اتفاقا این رسمش هست , باور کنید من اولش گفتم جریان چیه !؟ ببینین ما داریم رو عموم صحبت میکنیم و شما نمیتونین بگین عموم عمرانیها تنبل نیستن , شما شرایط ایده آل یه مهندس رو بیان کردی و شرایط واقعی رو , قبول کنید تو دانشگاه ماها چیز خاصی یاد نمیگیریم شاید اصول رو بدونیم و خیلی موضوع برای صحبت داشته باشیم ولی اطلاعات واقعیمون کمه
لطفا از من نرنجین برای گفتن کلمه دزد برای مهندسین عمران منظورم همه نبود بلکه درصدی نزدیک به همه بود , لطفا توجیح کنید وقتی همه ما موقع بتن ریزی میبینیم ترک بر داشته چرا سریع ماله به دست میشیم !؟ لطفا نگین این مثالها رو شما ندیدین که قبولش سخته !!!
ماها با واقعیت باید روبرو باشیم , طراحی که ما میکنیم بر اساس حدس و گمان است وقتی میبینیم برنامه به ما 17 میده ما میزنیم 18 چرا دنبال راه حلش نمیریم که بزنیم 16 و شرایطش رو برا آورده کنیم !
دوست من ناراحت نشو اینجا همه عمرانی بودیم و خواهشن براش چاره بیاندیشیم !!!
مسلما پاسخی باید بدم که اصولی بوده و دور از منطق نباشه، حرف شما رو در حالت کلی قبول دارم، یعنی عمومیت گفته هاتون رو قبول دارم، اما ...
اما شو می ذارم برای فرصت مناسب که فکرم یکم ازاد باشه و بتونم بنویسم.
در اولین فرصت

خدمت مدیر محترم تالار عمران، جناب سپهر خسروداد
احساس می کنم که این بحث ها داره موضوع تاپیک رو منحرف می کنه، دوست ندارم خللی در نیت اولیه ایجاد این تاپیک پیش بیاد، چنانچه صلاح بدونید این بحث ها رو (چند تا پست آخری رو) به جای دیگه ای منتقل کنید.
ممنون:gol:

kia112

عضو جدید
منم عمران روخیلی دوس داشتم ودارم اما اونوقتادنبال یه رشته خوب وپردرآمدمیگشتم که بورس بورس عمران بودپس منم زدم توعمران الانم دوس دارم کلیه گرایشهای عمران روتجربه کنم تاالان چندسالی توی آب وفاضلاب سپس توی مقاوم سازی ساختمانهادربرابرزلزله ساختمانهای پیچ ومهره دارونظارت ساختمانهاو...الانم زدم توخط پیمانکاری وخداروشکرخوش میگذره وتنهانارضایتیم ازتجربه هایی هست که کسب نکردم..توصیه منم اینه کسی میخوادبیادتوعمران پشیمون نمیشه چون کارهای مختلف برای سلیقه های گوناگون روداره..

آخرین ویرایش:

AliSmailpoor

عضو جدید
به نام يگانه ي هستي ساز
راستش دليل اينكه عمران انتخاب كردم اين بود كه،به نظر من تنها رشته اي هستش تو مهندسي ها كه ميتوني با دل و جون دركش كني.من تو انتخاب رشته هام فقط مكانيك وعمران رو انتخاب كرده بودم حتي سراسري شبانه مكانيك هم قبول شدم،اما بنا به علايق خودم وراهنمايي هاي خانواده آزاد عمران رو اتنخاب كردم.حالا كه ترم 5 عمران هستم به انتخابم آفرين ميگم .دوست دارم تا جايي كه امكان داره همين رشته رو ادامه بدم.

Omid Jackson

عضو جدید
سلاملکون
راستش من و هفت جدمم اصلا نمیدونستیم نقشه برداری چیه. میخواستم برم گرافیک ولی اون موقعی که من میخواستم برم ثبت نام کنم ما اومدیم کرج. کرج هم چون آزمونی بود وقت از آزمون ورودی فنی گذشته بود و به زور موفق شدم این رشته ثبت نام کنم ولی الان حاضر نیستم رشتمو عوض کنم. خلاصه میکنم توپ ترین رشته روی زمین با اینکه من 65 نفر بعد از قبولی دانشگاه (قبولی دانشگاه 452 نفر) شدم ولی باز از رشتم بدم نمیاد.

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان تازه وارد و قدیمی خودم
راستش من خیلی وقته به علت مشکلات کاری ( خودتون می دونید یه مهندس عمران تو کار چقده مشکلات داره مخصوصا بیرون از شهرت باشه) نمیتونستم بیام الان اومدم این سوالو دیدم اومدم نظرات یکی یکیتونو خوندم
به نظر من عمران یه رشته ای هست که همه یه نوعی بهش علاقه دارن هر کس هم علاقه نداشته باشه وقتی بیاد تو دانشگاه یا شرایط کاری عمران بهش علاقه مند میشه
من خودمو مثال می زنم من از 9 سالگیم تو کارگاه عمران بودم طوری که عاشق این رشته و کارگاه شدم
الان 25 سال دارم ولی نزدیک 15 ساله تو کارگاهام
یادم میاد ار 4 ابتدایی فقط می خواستم تعطیلات تابستان بشه برم کارگاه بابام
ما خوانوادگی عمرانی هستیم 3 تا داداش و بابام و دامادمون هممون عمرانی هستیم
از بیکاری بدم میاد
عاشق راهسازی هستم
خذمتم هم افتادم تو فرماندهی ساختمان ناظر شدم ولی خیلی بیکار بودم عملا کاری نداشتم افسردگی گرفته بودم
الان بعد خدمتم 6 ماهه اومدم تو پرژه زیرگذر قزوین تو 6 ماه 4 روز رفتم شهرمون همش تو کارگاه بودم
خلاصه اینو بگم عمران تو خونمه بدون این رشته و کار نمیدونم چی کار میخواستم بکنم
شماها هم اگه دانشجو هستید یا بیکارید حتی شده با حقوق کم هم شده برید تو یه کارگاهی تا از علاقتون به علت مشکلات بیکاری رشته کم نشه
همتون موفق باسی

satren

عضو جدید
سلام دوستان . من عاشق معماری بودم و هستم .ولی دانشگاه دولتی معماری قبول نشدم و عمران قبول شدم . من بعد از معماری عمران دوست داشتم . الانم خدارو شکر می کنم که عمران قبول شدم . انشاا... ارشد رو معماری می خونم.

mohammad.91

عضو جدید
سلام ببینید رشته ی عمران مخصوصا عمران-عمران به نظر من الان یکیاز بهترین رشته ها تو ایران.
تو کشور ما حالا حالها جا برای ساخت وساز دارد و در واقع به اون صورت ساخت وسازی صورت نگرفته هر سال هم دولت بودجه کلانی رو به امور عمرانی اختصاص میده از همه ی
این ها بگذریم رشته ای هست که درامد خیلی زیادی داره و نسبتا راحت تر از رشته ها یی
مثل برق و ... است.وتازه کارش پشت میز نشینی نیست.علم ساخت وساز هم هرروز داره پیشرفت میکنه.
ممنون امیدوارم همتون موفق باشید.;)

alicad

عضو جدید
یادم میاد ترم اول بودم کلاس اندیشه 1 استاد جلسات اول راجع به علم و این جور چیزا حرف می زد و از تک تک بچه ها می پرسید ایا به نظر شما عمران علم است هر کی یه جوابی میداد اون ته کلاس یکی نشسته بوذد که از قیافش ترم 7-8 می بارید اون یه نگاهی به استاد کرد گفت عمران علم نیست عالم است
منم عمران رو خیلی دوست دارم

shahri_376

عضو جدید
چرا عمران؟

چرا عمران؟

سلام عمرانيهاي عزيز:)
من هم رشته ام عمرانه و الان مدت 4 ساله كه كارم محاسباته دوست دارم اما خيلي خسته شدم از اعداد و ارقام و ...رفتن من به رشته عمران ماجراي طولاني داره شايداگر دست سرنوشت در كار نبود الان اينجا نمي بودم من عاشق خاكم اما چه فايده كه امكان ادامه تحصيل رو ندارم يعني نيست خلاصه با عمران كنار اومدم چون راهي غير از اين نداشتم

6707

عضو جدید
عمران و قرآن

عمران و قرآن

عمران رو بخاطر قداستش دوست دارم
عمران رشته مقدسیه:warn: چون تو قرآن دربارش بحث شده
اگه میخاین چیزی درباره رشته عمران بدونید برید سوره " آل عمران "رو بخونید;)

mare

عضو جدید
من توی هنرستان هنر می خواندم و اصلا شناختی از عمران و درسهاش نداشتم سال سوم تغییر رشته دادم و معماری خواندم ولی باز هم راضی نشدم و معماری هم مرا ارضا نمی کرد یکی از دبیر های ما به نام آقای مهندس مولوی مهندس عمران بود و شخصیت بسیار جالبی داشت برای همه بچه ها مثل پدر و دوست و سنگ صبور همه بود و خیلی هم با سواد با فرهنگ و اطلاعات فوق العاده قوی در مورد همه چیز داشت و بچه ها را خیلی راهنمایی و کمک می کرد ایشان الگوی خیلی از بچه ها بود با کمک و راهنمایی هایی که از ایشان گرفتم در عمران قبول شدم و از رشته عمران هم خیلی راضی هستم و دوست دارم اگر توانستم تا دکترا ادامه بدهم.
البته دیگه آقای مولوی در ایران نیستند و به آمریکا مهاجرت کرده اند و من از همین جا از ایشان تشکر می کنم ولی باز هم از تجربیات و درسهایی که برای ما آموختند می توانم استفاده کنم