چرا دوس دختر و دوس پسر

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظرتون چرا پدر و مادرهای امروزی نمیتونن با دخترهاشون یا پسرهاشون حرف بزنن و دخترها پناه به پسرهای غریبه یا برعکس میارن؟
اکثر پدر و مادرهای امروزی کسانی هستند که تو مدرسه و دانشگاه های نظام فعلی تربیت شده اند.

کلی درس تعلیمات اجتماعی و تنظیم خانواده و اخلاق و تربیت اسلامی گذرانده اند، پس چرا ارتباط والدین با فرزندان اینقدر ضعیف شده؟

برای اینکه همه چیز زوری بوده.
بحث ها آزاد نبوده.
تابو آفرینی و تهدید بوده.

پدر و مادری که در جامعه نتونستن حرفشون رو بزنن حتی اگر حرفشون ناحق بوده یا کفر بوده.
مشخص هست که نمیتونن به فرزندشون یاد بدن بیاد باهاشون حرف بزنه.

یا دختر و پسر رو در فضای خطرناک دوستی رها میکنن، یا اینقدر تهدیدش میکنن که طرف عقده ای بشه.

ما از پدران و مادرانی انتظار تربیت داریم، که آنها را در دوران آموزش مدرسه و دانشگاه، مجبور به خفه شدن کرده ایم.

تنها کسانی که در این جامعه از این بلا در امان هستند که اونایی هستن که تفکرات افراطی مذهبی دارن و هیچ جا احساس سرخوردگی نمیکنند.
بقیه ملت از همه نظر ضرر خواهند کرد و دوستی ها فقط با هدف رابطه های شدید جنسی شکل خواهند گرفت.

دوست عزیز؛همیشه هم به این شکل نبوده!
ما فقط فرهنگ سازی دُرُستی در این مورد نداریم!
ممکنِ در یک خانواده مادر و یا پدر با سوادی نباشن ،اما شعور و درک آنها از این مسائل بالا باشه و با فرزندان خودشان در این مورد صحبت کنن.
متاسفانه همه چیز ریشه در این داره که دو زوجی که میخوان با هم ازدواج کنن در مورد خودشون بیشتر صحبت میکنن تا فرزندانشون!!!
اونم در جامعه ی الان که به نظرم پدر و مادر باید با یه برنامه ریزی دُرست بچه هاشون رو تربیت کنن!
به نظرم وقتی پدر و مادر خانواده هم فکر و هم عقیده هم باشن،این مشکلات هم حل میشه.
این همفکر بودن ربطی به تحصیلات و سن و سال نداره.:smile:
همه چیز بستگی به شعور و فرهنگ خودشون داره.
پدر و مادری که بتونن فرزندان خودشون رو دُرُست تربیت کنن،
مطمئن باشید در یک سنی بچه ها خودشون می تونن گلیم خودشون رو از آب بکشن بیرون.
بعدش هم پدر و مادر تا یک سنی همراه فرزندانشون هستن،همیشه که نیستن!
پس باید درست تربیت بشن و بهشون یــاد بدن خیلی چیزها رو!!!
:smile::gol:

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
با سلام خدمت دوستان گرامي

ضمن تشكر از حضور شما در تالار مشاوره

خواهشمند است فقط در محدوده بحث تاپيك پست ايجاد كنيد.
پست هاي خارج از محدوده و بحث انگيز حذف شدند

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
برای رسیدن به کمال و خواندن نماز شب پشت سر هم در اخر شب ها
و گفتن ذکر در سینما و .....:cool:

یکی از قوی ترین حسای ادم غریزشه!! بعضیام میگن فقط واسه معاشرته و والسلام....همونایی که دیگه جواب غریزه رو میدنو با بقیه هم معاشرت میکنن ....

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون موقع ها که راهنمایی و دبیرستان بودیم،اصلا یکی به ما میگفت که من دوست پسر دارم یا می دیدیم فُلانــی با یه پسر هست.
متاسفانه یا خوشبختانه دید بدی نسبت بهش پیدا می کردیم!!
حتی اگر اون دختر رو میشناختیم و میدونستیم دختر خوبی هم هست باز دید خوبی خوبی بهش نداشتیم.
اما الان اگه یه دختر، دوست پسر نداشته باشه بهش میگن اُمُل!!!
حالا انگار داشتن دوست پسر خیلی هم باعث افتخاره مثلا!
تازه بعضی دخترهای دبیرستانی خیلی راحت با مادرشون در این مورد حرف هم میزنن :|
و حتی میگن من فُلان کار رو برم یاد بگیرم تا از دوست پسرم عقب نمونم!!!:|
حالا ما یه پسر رو به رومون سبز میشد می رفتیم خونه از خجالت نمی تونستیم با کسی حرف بزنیم.
چقدر دنیا و آدما عوض شدن!!!
ما به کجا رسیدیم،اینا میخوان به کجا برسن!!!
نمیگم کار ما درست بوده و کار اینا غلط.
اما متاسفانه یک سری فرهنگ سازی های غلط رو داریم پیش می کشیم.
یه مادر باید دخترشو آگاه کنه و با دخترش راحت حرف بزنه و راه و روش درست رو بهش یاد بده و کنارش باشه.:smile:
هر چند دخترای الان ماشاالله از هزار تا مشاور هم حرفه ایی ترن!!!:D

سلام
حرفتون قبول دارم
واقعا برام یه سوال دختر با یه پس به چه امیدی دوست میشه؟!
آخه پسر میگی 99.9999999% فقط تمایل جنسی ....

آخه خدا تو قرآن (مائده آیه 5 و سوره نور آیه 26) اگه گفته به این روش دوستی که احتمال ازدواجش زیر 0.01%
این کارو رد کرده
و جالب تر از اونم میبینن دوستشون با یه پسر دوست شد بدبخت شد بازم میگن نه این یکی از کره ماه اومده فرق میکنه...

نمیدونم چرا دخترا دنبال امر به معروف کمتر میرن؟!!
اصلا من خیلی کم دیدم که دختری بیاد دوستش/خواهرش و... از دوستی منع کنه !!!
آخه چرا؟!!!

EECi

مدیر بازنشسته
سلام دوستان عزیز دراین تاپیک دلایل این که پسر ها و دخترا دوس دارن رابطه با هم داشته باشن رو مطرح کنید
سلام

من فکر می کنم منظور شما برقراری رابطه عاطفی هست و نه شکل کاری و اجتماعی و ... . برای مثال در یه گروه خیریه ممکنه آدم ها ارتباط اجتماعی با هم داشته باشن

در مورد رابطه عاطفی و یا شکل پیشرفته خودش یعنی عاشقانه :
اگه این ارتباط به قصد گذران وقت باشه اصلا کار درستی نیست و بسیار آسیب زاست و با حرمت خانواده منافات داره

اگه با هدف ازدواج باشه هم اصول داره . مثلا بعد اینکه از نظر معیار های اخلاقی و اعتقادی و فرهنگی و ظاهری و... دو طرف مورد قبول هم واقع شدن باید خانواده ها رو در جریان بزارن تا همه چیز شکل درستش رو طی کنه و بی جهت هیجانی و عاشقانه نشه

اینکه دختر و پسر به هم جذب میشن ، بخاطر آفرینش خدا بوده و موضوع عجیب و غریب و خجالت آوری هم نیست !
مهم اینه که حدود اخلاق و شرع رعایت بشه
حرمت ادم ها حفظ بشه و حد و مرز مشخص باشه

این هم بستگی به باور های دو طرف داره که همه چیز رو گام به گام جلو ببرن و اصولش رو رعایت کنند

ilili

عضو جدید
یه مساله ی کاملا طبیعیه که هر دو جنس به هم گرایش دارن
چون شرایط ازدواج ندارن رابطه فقط ختم میشه به دوستی و... به دنبال اون کلی مشکلات دیگه
برای پسر ها که بد نمیشه یه رابطه بدون هیچ مسئولیتی.تو این رابطه ها بیشترین اسیب رو دختر ها میبین .

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه مساله ی کاملا طبیعیه که هر دو جنس به هم گرایش دارن
چون شرایط ازدواج ندارن رابطه فقط ختم میشه به دوستی و... به دنبال اون کلی مشکلات دیگه
برای پسر ها که بد نمیشه یه رابطه بدون هیچ مسئولیتی.تو این رابطه ها بیشترین اسیب رو دختر ها میبین .

من انقد آسیب زدم به پسرا!!:d
هر کی آسیب میبینه دوس نشه.:D

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با تعدادی دختر دوست بودم، هیچکدوم هم از من آسیب ندیدن ! :smile:

سلام
میشه معنی آسیب تعریف کنین
از نظر شما به چه چیزی آشیب میگن؟!!
اگه دوست داشتین در مورد رابطتون توضیح بدین تا منظورتون واضع تر متوجه بشیم البته اگه دوست دارید
با تشکر

ilili

عضو جدید
انگار يه كم دير رسيدم
منظورم از اسيب اين نيست كه پسر به دختر اسيب ميرسونه منظورم اينه كه بيشترين آسيب از اين رابطه رو دختر ميبينه.
به عنوان مثال دختري رو ميشناسم 10 سال از عمرش رو با پسري دوست بوده و بعد 10 سال حالا به هر دليلي جدا شدن.الان اين دختر 38 سالشه كي ميخواد ازدواج كنه و كي ميخواد بچه دار بشه.احتمال اينكه حس مادر بودن و هيچ وقت تجربه نكنه بالاي 50 درصده.ولي پسره تو سن 40 يا 50 يا 60 سالگي هم ميتونه پدر بودن و تجربه كنه.و در اين ميان بيشترين اسيب سهم اين دختر بود
اين يه مثال كوچكي از اين اسيب ها بود

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
انگار يه كم دير رسيدم
منظورم از اسيب اين نيست كه پسر به دختر اسيب ميرسونه منظورم اينه كه بيشترين آسيب از اين رابطه رو دختر ميبينه.
به عنوان مثال دختري رو ميشناسم 10 سال از عمرش رو با پسري دوست بوده و بعد 10 سال حالا به هر دليلي جدا شدن.الان اين دختر 38 سالشه كي ميخواد ازدواج كنه و كي ميخواد بچه دار بشه.احتمال اينكه حس مادر بودن و هيچ وقت تجربه نكنه بالاي 50 درصده.ولي پسره تو سن 40 يا 50 يا 60 سالگي هم ميتونه پدر بودن و تجربه كنه.و در اين ميان بيشترين اسيب سهم اين دختر بود
اين يه مثال كوچكي از اين اسيب ها بود

این به نظر من دختر نبوده گلابی بوده!!!!:razz:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی به نظر خودم ضعف اصلی از خانواده ها ایجاد میشه که سر منشا تمام این مشکلات نیاز های عاطفی هست که به دلیل کمبود محبت اکثر افراد روی به این کار میارن
به نظر خود کار اشتباهی نیست ولی متاسفانه از ان بد استفاده می شه
:surprised::eek: همیشه دنبال یک مقصر بیرونی می گردیم ، نه ؟!
یعنی کل مفهوم نیاز و کشش دو جنس به همدیگه رو بردی زیر سوال با این تزی که دادین

الان مثلا توی خارج همه پسرایی که دوست دختر دارن، در جهت ارتباطات سالم دارن پیش میرن؟!:D:surprised:

... باید خداروشکر کرد که هنوز دوستی دختر و پسر ، مذموم هست تا بیشتر به فکر ازدواج باشیم.
اگه راحت بشه خودتو ارضا کنی که دیگه ازدواج لزومی نداره برای مردم. میشیم مثل کشورای بدتر از ما که توی تکنولوژی صد سال از ما جلوترن.
تو مملکت ما رابطه جنسی اخ و پیفه ، باقی روابط ( حالا هر چی که باشه ) گل و بلبل ! فقط مهم اینه ناخونشون به ناخون هم نخوره ! وگرنه احساسات و عواطف بوق !
حالا دوستی واقعا مذموم هست !؟؟! پس چرا من جور دیگه ای دارم می بینم تو اطرافیانم ؟؟؟

این یجور حریم شخصیه واسه افراد و دخالت هست تو زندگیشون

تو خارج حالا کلی میگم شما برداشت خودتون رو داشته باشید اگر هم مخالفید که کلا نخونید
...
این گروه، هم توی ایران هستند،هم توی خارج هستند
.
یه نوع طرز فکره حالا درست و غلطش یه بحثه دیگس

حالا هرکسی تونست کنترلش کنه و به ورته ی حیوانی کشیده نشه،بهتر و مناسب تر هست و از حالت حیوانی خارج میشه،هرکسی هم خواست حیوان باشه،خب باشه نوش جانش،شبیه به خودش هم جذب میکنه.منظورم از حیوانی هم کاملا نسبیه هر دختر و پسری یه حد و مرزی دارن واسه اینکه اینجوری نشن.
آره یه مسئله ی کاملن شخصیه - بهتره جوونای ما یاد بگیرن مسئول زندگی خودشون هستن و توان تجزیه تحلیل و انتخاب مسیر زندگیشون رو داشته باشن . نه اینکه دنبال مقصر یا اینجور چیزا باشن
ضمنن من با این لفظ حیوانی بودن و حیوانیت خطاب کردن خیلی از این روابط موافق نیستم ! حیوانات بر حسب غریزه ، صرفا برای بقا و ادامه ی نسل جفت گیری می کنن ، تنها موجودی که برای لذت و بالاتر از اون عشق وارد رابطه می شه انسان هست ! حالا اینکه چطور برخورد کنه باعث می شه یا با همین ارتباط شخصیتش و روحش ارتقا پیدا کنه ! یا اینکه رفتار هایی داشته باشه تا مقامش بشه پست تر از هر حیوانی ...

سلام
کسانی که دنبال دختر یا پسر میروند
از نظر شخصیت اجتماعی از درجه پایین تری بر خورددار هستند
مثلا دزد و قاچاق چی چه شخصیت اجتماعی دارند
اینها هم همینطور...

اینطور افراد با باقی جامعه مقایسه نکنید ...

چون واقعا در حق باقی مردم ظلم میشود
با تشکر...
:eek::surprised::confused::eek::eek:

من انقد آسیب زدم به پسرا!!:d
هر کی آسیب میبینه دوس نشه.:D

:thumbsup2: :w15:
آره بعضیا کالای دوستی هستن بعضی ها کالای رابطه های دائم ( این حرف رو یک استاد روانشناسی زد و منم قبولش دارم ) بعضی ها اصن روحیه و شخصیتشون یک جوریه که جون می ده واسه تعدد و تنوع و این داستانا . اینا حتی اگر خودشون بخوان یا اجبار هم باشه توان بودن و موندن تو یه رابطه رو تا مثلا 40-50 سال ندارن.
نظر من اینه اینجور روابط برا همه بد نیست !!!
______________________________________________________________________________________________________

نمی دونم از این بحث به چی می خوایم برسیم !؟ اونور داستان رو هم بگید حداقل! بالاخره هر کسی یکمم نرمال باشه لزوم بودن تو ارتباط با جنس مخالف رو بخصوص از یک سنی به بعد درک می کنه ...

حالا یه عده ای اینجا آیه و حدیث آوردن ... من یاد خودم می افتم که کلی آدم برا من آیه و حدیث می اوردن در باب روابط موقتی ...

به نظرم من آدم باید عقل داشته باشه ! ضمنن خودشم گول نزنه
هر کسی بشینه با خودش ببین چند چنده ، آگاهانه مسر خودشو انتخاب کنه مسئولیتش رو هم بپذیره . ( چیزی که شدیدن رو اعصاب من اونایی هستن که می رن تو رابطه با تصورات سیندرلایی و کودکانه ، بعدم شاکی از زمین و زمان میشن و همه رو گرگ و هیولا جلوه می دن !!! یعنی دلم می خواد اینا رو آتیش بزنم !!! متاسفانه دخترای ما خیلی هاشون این تیپ شخصیتی رو دارن ! دوست دارن وانمود کنن اغفال شدن ! در حالی که به قول یک نفر تمثیل جالبی داشت ... می گفت یک سوزن گرفته زیر خودش ، خودش به خودش می زنه و آخ می گه !)
چیزی که خیلی شایع هست الان دوستی های معمولیه ( لفظا معمولی البته !) این یه واکنش هست ( به قول روانشناسا یه مکانیزم دفاعی ) در برابر اینکه نمی تونن با هم روابط نزدیک تری داشته باشن ، اینجوری سر خودشونو شیره می مالن
روابط قابل دسته بندی هستن ، از یه ارتباط همکاری بگیر تا ازدواج . هر کدوم دلایل خودش رو داره . اگر می خواید بحثتون به نتیجه برسه باید مشخص کنید منظورتون دقیقا چی هست

آخرین ویرایش:

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
ضمنن یک تجربه ی شخصی
افرادی که خیلی درگیر این روابط بودن و خلاصه خیلی ... به شدت آدمای دریده ای هستن ! و به طرز ووحشتناکی به افرادی که پاک موندن و خودشونو حفظ کردن حمله می کنن و برچسب می زنن
سنم کمتر بود شاید گاهی نگران بودم آدمی بیاد سمتم که این تیپی بوده باشه و پنهان کنه و ... چند سالی گذشت تا به تجربه دستم بیاد اینجور افراد ( حداقل اخیرا که اینجور شدن ) به قدری دریده شدن و ترمز بریدن که کسی طور دیگه زندگی کرده باشه رو اصن قاطی آدم حساب نمی کنن !و مثلا این تیپ پسری به هیچ عنوان یه دختر بی تجربه رو نمی پذیره و نمی پسنده ! چه رسه بخواد انتخاب کنه و ماتم بگیره بعدش چطور برا طرفش توضیح بده !!!

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
آفرین...:D
من گلابی دوست دارم، :D
من که گلابی نیستم هولو هستم..:D
:surprised::eek: همیشه دنبال یک مقصر بیرونی می گردیم ، نه ؟!
یعنی کل مفهوم نیاز و کشش دو جنس به همدیگه رو بردی زیر سوال با این تزی که دادین

تو مملکت ما رابطه جنسی اخ و پیفه ، باقی روابط ( حالا هر چی که باشه ) گل و بلبل ! فقط مهم اینه ناخونشون به ناخون هم نخوره ! وگرنه احساسات و عواطف بوق !
حالا دوستی واقعا مذموم هست !؟؟! پس چرا من جور دیگه ای دارم می بینم تو اطرافیانم ؟؟؟

آره یه مسئله ی کاملن شخصیه - بهتره جوونای ما یاد بگیرن مسئول زندگی خودشون هستن و توان تجزیه تحلیل و انتخاب مسیر زندگیشون رو داشته باشن . نه اینکه دنبال مقصر یا اینجور چیزا باشن
ضمنن من با این لفظ حیوانی بودن و حیوانیت خطاب کردن خیلی از این روابط موافق نیستم ! حیوانات بر حسب غریزه ، صرفا برای بقا و ادامه ی نسل جفت گیری می کنن ، تنها موجودی که برای لذت و بالاتر از اون عشق وارد رابطه می شه انسان هست ! حالا اینکه چطور برخورد کنه باعث می شه یا با همین ارتباط شخصیتش و روحش ارتقا پیدا کنه ! یا اینکه رفتار هایی داشته باشه تا مقامش بشه پست تر از هر حیوانی ...

:eek::surprised::confused::eek::eek:

:thumbsup2: :w15:
آره بعضیا کالای دوستی هستن بعضی ها کالای رابطه های دائم ( این حرف رو یک استاد روانشناسی زد و منم قبولش دارم ) بعضی ها اصن روحیه و شخصیتشون یک جوریه که جون می ده واسه تعدد و تنوع و این داستانا . اینا حتی اگر خودشون بخوان یا اجبار هم باشه توان بودن و موندن تو یه رابطه رو تا مثلا 40-50 سال ندارن.
نظر من اینه اینجور روابط برا همه بد نیست !!!
______________________________________________________________________________________________________

نمی دونم از این بحث به چی می خوایم برسیم !؟ اونور داستان رو هم بگید حداقل! بالاخره هر کسی یکمم نرمال باشه لزوم بودن تو ارتباط با جنس مخالف رو بخصوص از یک سنی به بعد درک می کنه ...

حالا یه عده ای اینجا آیه و حدیث آوردن ... من یاد خودم می افتم که کلی آدم برا من آیه و حدیث می اوردن در باب روابط موقتی ...

به نظرم من آدم باید عقل داشته باشه ! ضمنن خودشم گول نزنه
هر کسی بشینه با خودش ببین چند چنده ، آگاهانه مسر خودشو انتخاب کنه مسئولیتش رو هم بپذیره . ( چیزی که شدیدن رو اعصاب من اونایی هستن که می رن تو رابطه با تصورات سیندرلایی و کودکانه ، بعدم شاکی از زمین و زمان میشن و همه رو گرگ و هیولا جلوه می دن !!! یعنی دلم می خواد اینا رو آتیش بزنم !!! متاسفانه دخترای ما خیلی هاشون این تیپ شخصیتی رو دارن ! دوست دارن وانمود کنن اغفال شدن ! در حالی که به قول یک نفر تمثیل جالبی داشت ... می گفت یک سوزن گرفته زیر خودش ، خودش به خودش می زنه و آخ می گه !)
چیزی که خیلی شایع هست الان دوستی های معمولیه ( لفظا معمولی البته !) این یه واکنش هست ( به قول روانشناسا یه مکانیزم دفاعی ) در برابر اینکه نمی تونن با هم روابط نزدیک تری داشته باشن ، اینجوری سر خودشونو شیره می مالن
روابط قابل دسته بندی هستن ، از یه ارتباط همکاری بگیر تا ازدواج . هر کدوم دلایل خودش رو داره . اگر می خواید بحثتون به نتیجه برسه باید مشخص کنید منظورتون دقیقا چی هست

منم همینو گفتم دیگه..

آقا اگه نمیخای و صدمه میبینی دوس نشو..چه کاریه..والااا
هر کی با من دوس بشه صدمه جبران ناپذیری بش میزنم!:w25:
صلاح دوستی خویش خسروان دانند!:D

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ضمنن یک تجربه ی شخصی
افرادی که خیلی درگیر این روابط بودن و خلاصه خیلی ... به شدت آدمای دریده ای هستن ! و به طرز ووحشتناکی به افرادی که پاک موندن و خودشونو حفظ کردن حمله می کنن و برچسب می زنن
سنم کمتر بود شاید گاهی نگران بودم آدمی بیاد سمتم که این تیپی بوده باشه و پنهان کنه و ... چند سالی گذشت تا به تجربه دستم بیاد اینجور افراد ( حداقل اخیرا که اینجور شدن ) به قدری دریده شدن و ترمز بریدن که کسی طور دیگه زندگی کرده باشه رو اصن قاطی آدم حساب نمی کنن !و مثلا این تیپ پسری به هیچ عنوان یه دختر بی تجربه رو نمی پذیره و نمی پسنده ! چه رسه بخواد انتخاب کنه و ماتم بگیره بعدش چطور برا طرفش توضیح بده !!!

نپسنده...خدا کنه که هیچوقت همچین دختریو نپسنده و حتی سراغشم نره.

امروز یه دختری بهم گفت پسرا همشون دنبال دخترای...گفتم همه اینجوری نیستن.اوناییم که اینجورین، بزار دنبال همون دخترا باشن.چه بهتر! خدا کنه که حتی نزدیک دختری که از جنس خودشون نیست هم نشن.چون اینا اتفاقا برای زندگی مشترک اگر بخوان ازدواج کنن، میرن سراغ اون کسی که به خیال خودشون با هیشکی نبوده.البته چوب خدا صدا نداره و عمیقا اعتقاد دارم اونی که به دیگران رحم نمیکنه، دیگران هم بهش رحم نمیکنن.

آخرین ویرایش:

amirstark

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بیشت از همه چون دوست دارن هنجار شکنی کنن

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
نپسنده...خدا کنه که هیچوقت همچین دختریو نپسنده و حتی سراغشم نره.

امروز یه دختری بهم گفت پسرا همشون دنبال دخترای...گفتم همه اینجوری نیستن.اوناییم که اینجورین، بزار دنبال همون دخترا باشن.چه بهتر! خدا کنه که حتی نزدیک دختری که از جنس خودشون نیست هم نشن.چون اینا اتفاقا برای زندگی مشترک اگر بخوان ازدواج کنن، میرن سراغ اون کسی که به خیال خودشون با هیشکی نبوده.البته چوب خدا صدا نداره و عمیقا اعتقاد دارم اونی که به دیگران رحم نمیکنه، دیگران هم بهش رحم نمیکنن.
نه زینب جان ، خوشبختانه دیگه اینجوری فکر نمی کنن
اگـــــــــــــــــر به ازدواج فکر کنن دنبال یکی شبیه خودشون هستن - مگر دیگه طرف خیلی سنتی باشه ( چون اعتقادات معنوی یا اخلاقی که ندارن ، محدودیت های ذهنی یک عده ای فقط عرف هستش )
کلن هم به نظر من بهترین حالتش اینه هر کسی شبیه به خودش رو انتخاب کنه ;) الان خدا رو شکر داره همینجوری می شه

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
نه زینب جان ، خوشبختانه دیگه اینجوری فکر نمی کنن
اگـــــــــــــــــر به ازدواج فکر کنن دنبال یکی شبیه خودشون هستن - مگر دیگه طرف خیلی سنتی باشه ( چون اعتقادات معنوی یا اخلاقی که ندارن ، محدودیت های ذهنی یک عده ای فقط عرف هستش )
کلن هم به نظر من بهترین حالتش اینه هر کسی شبیه به خودش رو انتخاب کنه ;) الان خدا رو شکر داره همینجوری می شه

واقعا ناراحت کنندست.کاش میشد همه نسبت به هم وجدان داشته باشن...

ولی حتی در اون صورت هم کلا اثرشونو میزارن.حتی رو زندگی دیگران.وقتی پسر میره سراغ دختر اونجوری و وارد خونوادش میکنه، همه تحت تاثیر قرار میگیرن!حتی کوچکترین اعضای خانواده.واقعا تاثیر رفتاری و اخلاقی خانوما،خیلی بیشتره در خونواده.تصور کن همون دختر بعدا مادر میشه...تاثیر تربیتی که روی یک نسل خواهد گذاشت...آدم مغزش منفجر میشه.خدا خودش به هممون رحم کنه که لااقل سعی کنیم خودمون خودمونو نگه داریم.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
تاپیک رو کامل نخوندم ولی یه چیزی می گم که کلی هست...
خیلی ها شاید تجربیات و شنیده هاشون رو نوشتن ، خب اگر بخوایم به اینا استناد کنیم ، این رابطه می تونه مثل خیلی چیزای دیگه باشه...مثل ماشین! هم می تونی ازش لذت ببری و هم تصادف کنی و کشته بشی! و یا یه چیز ساده تر مثل آب!!
لذا به نظر من نمیشه گفت که خوبه یا بد...بستگی به طرفین داره که چقدر انسان باشن!! لذا اگر اتفاقی افتاد این وسط نباید گفت که این دوستی از ریشه غلطه!

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
خیلی ها شاید تجربیات و شنیده هاشون رو نوشتن ، خب اگر بخوایم به اینا استناد کنیم ، این رابطه می تونه مثل خیلی چیزای دیگه باشه...مثل ماشین! هم می تونی ازش لذت ببری و هم تصادف کنی و کشته بشی! و یا یه چیز ساده تر مثل آب!!
لذا به نظر من نمیشه گفت که خوبه یا بد...بستگی به طرفین داره که چقدر انسان باشن!! لذا اگر اتفاقی افتاد این وسط نباید گفت که این دوستی از ریشه غلطه!

اصولا آقایونی که زیاد مخالف این موضوع نیستن، همینجوری اظهار نظر میکنن.
وقتی میخوان ارتباطو تموم کنن هم همینو میگن!

یا خودشونو میزنن به انکار احساسات شکل گرفته(خودت خواستی، حالا دیگه من نمیخوام!)، یا ادعا میکنن واقعا این شرایطه که بهشون اجازه نمیده پا پیش بزارن، یا هزار جور توجیه دیگه که کم کم از توش در میاد یا شخص جدیدی رو جایگزین کردن، یا به این نتیجه رسیدن کارهای مهمتری هم هست!میشه به امورات جدیتر فکر کرد!

چه اهمیتی داره احساسات تکراری یه دختر که هیشکی هم خبر نداره از وضعیتش.به من چه اصن!!!!!!!!!!!!!

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالت های استثنا البته همیشه وجود داره - اما همیشه باید اون چیزی که عمومیت داره رو دید . به طور کلی این روابط نتیجه ی خوبی نداشته ! حالا هر چقدرم سعی کرده باشیم توجیهش کنیم یا خوبی براش بتراشیم . این چیزیه که واقعیته و همه داریم دور و برمون می بینیم بار ها و بار ها !
می دونی
من فکر می کنم انسانیت و وجدان اگر نباشه حتی رابطه ای به تقدس ازدواج هم به گند و ابتذال کشیده می شه

چیزی که برای من جالبه اونایی که اهل این روابط هستن خودشون هم باهاشون حرف بزنی بدی های این روابط رو می دونن و می گن - مثل سیگاره دقیقا !
رو پاکت همه ی سیگار ها عکس ریه ی فرد سیگاری رو چاپ کرده و از مضراتش گفته ، بعد همه ی سیگاری ها از تو همون پاکت سیگارو در میارن و دود می کنن
حکایت دوستی هم همینه !
به نظر من هر رابطه ی سطحی و گذری و بدون آینده لطمه می زنه و آسیب زاست - حالا اسمش هر چی که می خواد باشه !!! ( برای خود من تلخ و زننده است وقتی جدیدا نسخه ی شرعی این نوع روابط رو می شنوم که یک عده ای توجیه و ترویج می کنن ... )

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
حالت های استثنا البته همیشه وجود داره - اما همیشه باید اون چیزی که عمومیت داره رو دید . به طور کلی این روابط نتیجه ی خوبی نداشته ! حالا هر چقدرم سعی کرده باشیم توجیهش کنیم یا خوبی براش بتراشیم . این چیزیه که واقعیته و همه داریم دور و برمون می بینیم بار ها و بار ها !
می دونی
من فکر می کنم انسانیت و وجدان اگر نباشه حتی رابطه ای به تقدس ازدواج هم به گند و ابتذال کشیده می شه

چیزی که برای من جالبه اونایی که اهل این روابط هستن خودشون هم باهاشون حرف بزنی بدی های این روابط رو می دونن و می گن - مثل سیگاره دقیقا !
رو پاکت همه ی سیگار ها عکس ریه ی فرد سیگاری رو چاپ کرده و از مضراتش گفته ، بعد همه ی سیگاری ها از تو همون پاکت سیگارو در میارن و دود می کنن
حکایت دوستی هم همینه !
به نظر من هر رابطه ی سطحی و گذری و بدون آینده لطمه می زنه و آسیب زاست - حالا اسمش هر چی که می خواد باشه !!! ( برای خود من تلخ و زننده است وقتی جدیدا نسخه ی شرعی این نوع روابط رو می شنوم که یک عده ای توجیه و ترویج می کنن ... )

شما مختاری که داشته باشی یا نداشته باشی
ولی این به شما مرتبط نمیشه که کی چه تصمیمی داره
کاش میتونستیم بفهمیم که رفتار های دیگران به ما ربطی نداره!!
آخه من نمیدونم به ما چه ربطی داره که فلانی دوست دختر داره یا نداره؟!
این تاپیک ها با این بحث های خنده دار واقعا" جز بحث های فرسایشی هیچ کار دیگه ای رو انجام نمیده

I'M SOMEONE

عضو جدید
کاربر ممتاز
این تاپیک ها با این بحث های خنده دار واقعا" جز بحث های فرسایشی هیچ کار دیگه ای رو انجام نمیده
با استدلال خودتون جوابتون رو می دم :
من فقط دیدگاهم رو گفتم ، کسی رو هم قضاوت نکردم
پس دیدگاهم به خودم مربوطه !!! این به شما مربوط نمی شه من چه دیدگاهی دارم

هر کسی اومد اینجا و دیدگاهشو گفت . منم همینطور
شما اگر ناراحتی نخون !
بجاش برو بخند اگر خیلی مزحکه برات
برای یه عده ای اینا مسئله ی زندگیشون شده و درگیرشون کرده . برای اون ها این تاپیک شاید مفید باشه
نظرات شخصی خودت رو به بقیه تعمیم نده مهندس
موفق باشید

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز

بنی آدم اعضای یکدیگرند....
:cool: