چرا دوس دختر و دوس پسر

saragon

عضو جدید
سلام دوستان عزیز دراین تاپیک دلایل این که پسر ها و دخترا دوس دارن رابطه با هم داشته باشن رو مطرح کنید

r.eyvazpoor

عضو جدید
سلام
با عرض معذرت
حالا شما از کجا می دونی دوس دارن رابطه داشته با شن؟؟؟؟

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان گرامي

ضمن اينكه اين مباحث جز مباحث روز محسوب مي شود و يكي از مسائل مهم جوانان است.(البته بهتر بود نوع رابطه و توضيح بيشتر داده مي شد اما يك بحث كامل مي تواند شكل گيرد)
خواهشمندم از ارسال پست اسپم جدا خودداري فرماييد تا مكاني مناسب براي بحث منطقي باشد
به افكار يكديگر احترام بگذاريد و در نظر داشته باشيد ممكن است نظر شما روي ديگران تاثير گذار باشد پس در ارسال نظرات خود و انتخاب بهترين راه حل توجه نماييد
ضمنا قبل ايجاد پست اساسنامه و قوانين سايت را مطالعه فرماييد

با تشكر از حضور شما:gol:

-Amir95-

عضو جدید
به نظر من یکی از مهمترین دلایلش اینه که می خواییم این نیاز عاطفی و هم صحبتی یا حتی نیاز جنسی رو ارضا کنیم...که این نیاز هم با دوستای هم جنس و افرادی مث پدرو مادر یا حتی خواهر و برادر پاسخ داده نمیشه...
درسته این نیاز وجود داره...ولی دلایل محکمی هم وجود داره که این راه ...راه پاسخگویی به این نیاز نیس
قبول دارم....شاید ساده ترین راه و شگفت انگیز ترین راه باشه....ولی درکنارش هم مطمئن هستم با توجه به موردهایی که دیدم و مطالبی که دراین باره نوشته شده...این کار... کار اشتباهیه:w05:

آخرین ویرایش:

omid20110

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان گرامي

ضمن اينكه اين مباحث جز مباحث روز محسوب مي شود و يكي از مسائل مهم جوانان است.(البته بهتر بود نوع رابطه و توضيح بيشتر داده مي شد اما يك بحث كامل مي تواند شكل گيرد)
خواهشمندم از ارسال پست اسپم جدا خودداري فرماييد تا مكاني مناسب براي بحث منطقي باشد
به افكار يكديگر احترام بگذاريد و در نظر داشته باشيد ممكن است نظر شما روي ديگران تاثير گذار باشد پس در ارسال نظرات خود و انتخاب بهترين راه حل توجه نماييد
ضمنا قبل ايجاد پست اساسنامه و قوانين سايت را مطالعه فرماييد

با تشكر از حضور شما:gol:

سلام، درسته که جزء مسائل روزه، اما من قبلا سعی کردم این موضوع رو در این تاپیک
[h=1]دوست دختر نداری؟ مگه می شه!!![/h]بررسی کنم، ولی شما تاپیک رو قفل کردین!!!!!!

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
برای اینکه برای همدیگه آفریده شدن.
برای تکامل
برای لذت بردن
برای رشد کردن

خب باید به گرایش داشته باشن دیگه!
خدا زن رو برای انسان زینت داده.
زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّسَاء وَالْبَنِينَ وَالْقَنَاطِيرِ الْمُقَنطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَالْفِضَّةِ وَالْخَيْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَالأَنْعَامِ وَالْحَرْثِ ذَلِكَ مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَاللّهُ عِندَهُ حُسْنُ الْمَآبِ
  • سوره : آل عمران آیه : 14

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای اینکه برای همدیگه آفریده شدن.
برای تکامل
برای لذت بردن
برای رشد کردن

خب باید به گرایش داشته باشن دیگه!
خدا زن رو برای انسان زینت داده.
زُيِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَوَاتِ مِنَ النِّسَاء وَالْبَنِينَ وَالْقَنَاطِيرِ الْمُقَنطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَالْفِضَّةِ وَالْخَيْلِ الْمُسَوَّمَةِ وَالأَنْعَامِ وَالْحَرْثِ ذَلِكَ مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَاللّهُ عِندَهُ حُسْنُ الْمَآبِ

• سوره : آل عمران آیه : 14

کاش همه ی پسرا به اصول اخلاقی پایبند بودن ...

متاسفانه همه مثه شما فک نمیکنن ... متاسفانه من با حرفای اقای Katiro موافقم ۸۰ درصد

h.abd

عضو جدید
هر اتفاقی برای ارتباط دختران و پسران طبیعیست مگر یکی به نیتی غیر از ارتباط صادقانه وارد رابطه شده باشد (گول زدن و صادق نبودن و...) حتی اگر این ارتباط گاها به ارتباط جنسی بدل شود .
صد البته این ارتباط بسیار سالم تر از نبودش می باشد که در انتها منجر به ارضا نیازهای جنسی با روسپیان می شود که گریبان جامع ما را گرفته است.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام، درسته که جزء مسائل روزه، اما من قبلا سعی کردم این موضوع رو در این تاپیک
دوست دختر نداری؟ مگه می شه!!!

بررسی کنم، ولی شما تاپیک رو قفل کردین!!!!!!

سلام
بله
اما یک موردی هست وقتی تاپیکی کاربر ایجاد میکند خودش هم باید مراقبش باشد تا خارج از بحث نشود تعداد پست های اسپم این تاپیک که نام بردین زیاد بود بعد از چندین بار حذف اخر اجبار قفل شده است
بخاطر همین اول همین تاپیک پست ایجاد کردم تا رعایت شود
حالا همین جا بحث ادامه بدین:gol:

saragon

عضو جدید
سلام نظر همه قابل احترام هست
ولی به نظر خودم ضعف اصلی از خانواده ها ایجاد میشه که سر منشا تمام این مشکلات نیاز های عاطفی هست که به دلیل کمبود محبت اکثر افراد روی به این کار میارن
به نظر خود کار اشتباهی نیست ولی متاسفانه از ان بد استفاده می شه

saragon

عضو جدید
سلام
بله
اما یک موردی هست وقتی تاپیکی کاربر ایجاد میکند خودش هم باید مراقبش باشد تا خارج از بحث نشود تعداد پست های اسپم این تاپیک که نام بردین زیاد بود بعد از چندین بار حذف اخر اجبار قفل شده است
بخاطر همین اول همین تاپیک پست ایجاد کردم تا رعایت شود
حالا همین جا بحث ادامه بدین:gol:
ممنون از مدیر محترم
من تا جایی که بتونم و دوستان کمک کنن خارج از بحث نمی شیم

شهریاری 2

کاربر ممتاز
من بعید میدونم ایرانی ها اصلا بدونن دوست دختر و دوست پسر چیست !!

خلاصه آنچه ما در ایران به عنوان دوست دختر و دوست پسر شاهدش هستیم:

پسری هست که تمامی تلاشش رو میکنه تا در اصطلاح عامیانه مخ دختر مد نظر رو بزنه و پس از اینکه با او رابطه جنسی برقرار کرد رهایش کنه.
و دختری که با اولین قدم زدن با پسر، اورا معشوق خویش میداند و همسر آینده اش و ازدواج پس از دوستی.

و جالب ترش هم اینجاست این افراد همزمان ممکنه با چندین نفر دیگه هم باشن تا به هدف اصلیه برسن.
بعنی پسره به رابطه جنسیش برسه و دختره به ازدواجش !

با توجه به اینکه این دو هدف در دوستی بین پسر و دختر در ایران خیلی پر رنگه، ادامه اش جز ضرر و زیان عاید کسی نمیکنه.
برای افراد عادی و افراد بی مطالعه، که معمولا به اخلاقیات پایبند نیستند اینگونه دوستی رو به هیچ وجه توصیه نمیکنم.

الان مثلا توی خارج همه پسرایی که دوست دختر دارن، در جهت ارتباطات سالم دارن پیش میرن؟!:D:surprised:

بعدم اینکه دخترا به ازدواج فکر میکنن، خداروشکر که هنوز دخترامون پاک تونستن باشن تا اینطوری آمار ازدواج پایین نیاد.
الان فکر میکنی رشد جمعیت توی کشورای دیگه خیلی خوبه؟!
آمار سازمان ملل از بچه های اروپایی که پدرشون رو نمیشناسن، میدونی چقدره؟!

ولی همین که توی ایران یه آبرو و حیایی هست که میگه تنها راهت ازدواجه، لااقل تونسته همین آمار رو نگهداره و نذاره رشدش منفی بشه.
باید خداروشکر کرد که هنوز دوستی دختر و پسر ، مذموم هست تا بیشتر به فکر ازدواج باشیم.
اگه راحت بشه خودتو ارضا کنی که دیگه ازدواج لزومی نداره برای مردم. میشیم مثل کشورای بدتر از ما که توی تکنولوژی صد سال از ما جلوترن.

آخرین ویرایش:

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز دراین تاپیک دلایل این که پسر ها و دخترا دوس دارن رابطه با هم داشته باشن رو مطرح کنید
این یجور حریم شخصیه واسه افراد و دخالت هست تو زندگیشون
اگر پدر و مادر شدیم همون تربیت مناسب شان و شخصیت و منزلت خودمون رو اعمال کنیم،اگر پدر و مادر کسی نیستیم تعیین تکلیف نکنیم.
این یه قسمت قضیه

یه بحثی بالا مطرح شد به اسم دوست پسر و دختر
یه واقعیته که تو خارج قضیه دوست پسر و دختر گنده تر از مسخره بازی های توی ایرانه
تو خارج حالا کلی میگم شما برداشت خودتون رو داشته باشید اگر هم مخالفید که کلا نخونید :
معمولا یه پسر و یه دختر اول دوست میشن،بعد با قرار های مداوم دوستی رو قوی تر میکنن،بعد رابطه های جنسی شروع میشه،بعد اگر خواستن رابطه رو قوی تر کنن پارتنر میشن،بعد از پارتنر سه راه هست یا ازدواج سفید(Move in with me) یعنی کلا ازدواج نمیکنن (تا یه مدتی) و شاید حتی بچه دار بشن تو این حالت،یا ازدواج می کنن و قضیه ختم به خیر میشه و اسلام در خطر نمی افته، یا کلا رابطه رو قطع (Break) می کنن.حالا در این بین اگر بچه ای اومد و این صحبت ها و پدر نبود،میشه مورد سوم.

ولی یه چیز دیگه هم هست که کلا رابطه های سر سری یا Open relationship بهش میگن،یعنی من یه مرد هستم و با هر دختری که ببینم به قصد لذت (روحی،جنسی) ارتباط برقرار می کنم.همینطور برای یک دختر هم دقیقا همینه و هدفشون فقط لذت بردنه.یعنی هر دو قبول می کنن که فقط رابطه رو برای لذتش داشته باشن و اگر از هم خوششون نیومد سریع عوض می کنن.
این گروه، هم توی ایران هستند،هم توی خارج هستند
.
یه نوع طرز فکره حالا درست و غلطش یه بحثه دیگس

در آخر هم بگم اگر به خدا اعتقاد دارید که مشخصه خودش گفته همه چیزو از 2جنس آفریده
باید باشه،خواه ناخواه کشش هست،هر دو فرد جنبه های جذابی واسه هم دارن و هرکسی این حس رو نداشته باشه "مریض" هست.
حالا هرکسی تونست کنترلش کنه و به ورته ی حیوانی کشیده نشه،بهتر و مناسب تر هست و از حالت حیوانی خارج میشه،هرکسی هم خواست حیوان باشه،خب باشه نوش جانش،شبیه به خودش هم جذب میکنه.منظورم از حیوانی هم کاملا نسبیه هر دختر و پسری یه حد و مرزی دارن واسه اینکه اینجوری نشن.

دنیا همینه،هرکاری کنی نتیجشو میگیری حالا میخوای خوشی زودگذر رو میخوای خوشحالیش هم زود میگذره و تمام میشه.
خلاصه همه چیز بر اساس عدالته،هرچی واسه خودت میپسندی واسه دیگران بپسند و برعکسش! هرکسی این قانون رو رعایت نکرد خودش ضرر کرده، میخواد تو مسئله دوست پسری دختری باشه و بهم خیانت کنن یا همو واسه مسائل خودشون بخوان،یا هر چیز دیگه ای.
زرنگ بازی نداریم تو این دنیا! :D زور الکی هم نزنید بنده خیلی از راه ها رو از باب زرنگ بازیش امتحان کردم و جواب نداد :D تلاش بیخودی نکنید :D

saragon

عضو جدید
کلا قبول دارین که سن دوس دختر و دوس پسر تو ایران خیلی اومده پایین
این یه مشکل اساسی هست که باید بهش توجه کنیم
نظره من اینه اگه به فکر جوان های این مملکت نباشن اینده ای بد رو باید منتظرش باشیم
همان طوری که می دونید ایران یه کشور جوان هست و روز به روز هم جوان تر میشه
به قول یکی از بچه ها ما دهه 60 تی ها پیاز بودیم
دهه 70 نه سر پیاز بودن نه ته پیاز
دهه80 کلا نمی شه هیچ طوری به پیاز ربطشون بدیم

شهریاری 2

کاربر ممتاز
کلا قبول دارین که سن دوس دختر و دوس پسر تو ایران خیلی اومده پایین
این یه مشکل اساسی هست که باید بهش توجه کنیم
نظره من اینه اگه به فکر جوان های این مملکت نباشن اینده ای بد رو باید منتظرش باشیم
همان طوری که می دونید ایران یه کشور جوان هست و روز به روز هم جوان تر میشه
به قول یکی از بچه ها ما دهه 60 تی ها پیاز بودیم
دهه 70 نه سر پیاز بودن نه ته پیاز
دهه80 کلا نمی شه هیچ طوری به پیاز ربطشون بدیم

پایین اومدنش ک پایین اومده ولی رشد نسلمون زیر 2% هست.
تا سی سال دیگه هم یه کشور پیر هستیم.
برای اینم باید فکر کنن.
نمیدونم این مسئولین به چه دردی میخورن.

nayyerr

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

کاری به هدفشون به دوستی ندارم هوس هست ازدواج هست
علتش غریزه هست که خداوند درون اونها قرار داده خواه نا خواه جذب میشن ولی به کجا برسن بستگی به هدفشون داره

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام نظر همه قابل احترام هست
ولی به نظر خودم ضعف اصلی از خانواده ها ایجاد میشه که سر منشا تمام این مشکلات نیاز های عاطفی هست که به دلیل کمبود محبت اکثر افراد روی به این کار میارن
به نظر خود کار اشتباهی نیست ولی متاسفانه از ان بد استفاده می شه
درسته اما قطعیت نداره که
خیلیا رو دیدم که عاطفی خونوادگی مشکل داشتن اما سمت اینچیزا نرفتن
فک کنم اگه اعتقادات افراد قوی باشه و محیط طوری باشه که این موضوع توش خیلی کم یا مخفی باشه احتمالا به هیچ وجه سمتش نمیرن...

شهریاری 2

کاربر ممتاز
الان مثلا همه ازدواج هایی که تو کشورهای جهان سوم انجام شده ختم به خیر شده؟ :d:surprised:
الان مثلا همه شوهرا به زن هاشون بعد ازدواج خیانت نکردن؟
الان مثلا همه زن ها به خاطر پول مهریه، شوهرشون رو زندان ننداختن؟

واقعا نمیدونی واژه همه رو به کار بردن، ساده اندیشانه ترین روش ممکن در تحلیل مسائل اجتماعی هست؟

دختراتون چون پاک هستن دنبال ازدواج نیستن.
چون بدبخت و توسری خور هستن حاضرن به هر قیمتی ازدواج کنن.
چون آمار بیکاریشون به شدت بالاست، چون تنها میان تو جامعه هرچی فحش و متلک جنسیه از سوی شما مردها بهشون روانه میشه.

ازدواج برای خیلی هاشون شده تنها راه فرار از دست مردهای هیز و حریص ایرانی.
اگر باز نگی همه اینجور و همه آنجور.

مملکت تو تامین آب برای هفتاد میلیونش مونده، این کله گردویی ها هنوز دست از این تز افزایش جمعیت بر نمیدارن.
پس فردا میشیم 150 میلیون میگن همه پیر شدن بشیم 300 میلیون.
احتمالا با این عقاید ناشیانه باید به چند میلیارد برسیم تا همواره جوان بیشتر از پیر داشته باشیم چون والدین ما تو دهه شصت گند زدن با این جمعیت اضافه درست کردنشون.

تا وقتی خوشگل تر نبینه، خوش اخلاق تر نبینه، مثل ادم سرشو بندازه پایین و به زندگیش برسه، بله ختم به خیر میشه.
نه اینکه صب تاشب این سریالای ترکیه ای رو ببینن بعد بگن تو مثل فلان دختر ترکیه ای نیستی، پس دوستت ندارم.
بعدم ازدواج حساب کتابی توش هست. اگه بچه ای به دنیا بیاد، تکلیف معلومه.
بچه رو نمیفرستن ناکجا آباد.
اگه رابطه جنسی ای برقرار شه، پسر دیگه بعدش دخترو ول نمیکنه بره. میبینه زنشه . نمیشه ولش کرد که. برای خودش محدودیت هایی رو میپذیره. همینطوری نیست که با هرکی خواست دوست بشه و گند بزنه به عاطفه دختر و بره...

آمار طلاق رفته بالا، تقصیر خودمونه.
ولی هرچی باشه بازم، از دوستی بهتره.

نه خانم . ما پسرا هم چون پاک هستیم ، میخایم زود ازدواج کنیم. نه اینکه بریم دنبال هرزگی!
این بدبختی و تو سری خوردن نیست. افتخاریه که میکنیم! به خاطرش از ادامه تحصیلمون میزنیم. دوسال سربازی و نوکری یه مشت مفت خورو میکنیم، تمام بدبختی های مسئولیت مخارج زن و بچه رو قبول میکنیم تا هرزه نشیم. این تو سری خوردن نیست. عزته! افتخاره!
خانما هم باید برن دنبال عزت و افتخارشون. نه اینکه دنبال کارای مردونه باشنو افتخار کنن که میتونن مثل اقایون جوش کاری کنن. ساختمون بسازن.
چرا نمیخایم قبول کنیم که بین خانما و اقایون فرق هست. هرکی وظایف خودشو باید انجام بده. یعنی چی امار بیکاریشون رفته بالا؟!
فردا روز نمیان بگن که چرا خرجی خونه رو نمیدی. میگن چرا بچه رو اینطوری تربیت کردی.
خرجی و سختی و بدبختی و سگ دو زدن برای یه لقمه نون مال شوهره. باید مرد زحمت بکشه تا زن و بچه توی ناز و نعمت بزرگ شن.

توی این جامعه نمیشه بیرون رفت. از بس این خانما جذابیتشون روز به روز بیشتر میشه. بعد میگن چرا هیزی زیاد شده. چرا مردا حریص شدن.
باید از خودشون پرسید.
توی این جامعه هیچ راهی بغیر از ازدواج نیست.
چه اشکالی داره به جای اینکه با دختر مردم دوست باشی، صاف و صادق بگی من ایشون رو خیلی دوست دارم و میخام باهاش ازدواج کنم. بعد توی این مدت رابطه دارن تا کم کم زندگی رو بسازن. بزرگتر ها هم کمک کنن. اینطوری خیلی بهتره و زودتر میشه رفت سر خونه و زندگی ؛ تا اینکه یواشکی و به مدت زیاد با دخترای مردم دوست بشی و روز به روزم بیشتر بشه حرص زدنت. اگرم دست گلی به آب دادی، طرفو ول کنی و گند بزنی به عواطفش.

بازم بعضیا بیان جبهه بگیرن که خدا قانون برای ما وضع نکرده.
باید بریم به سمت قانون های خدا.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
کسانی که دنبال دختر یا پسر میروند
از نظر شخصیت اجتماعی از درجه پایین تری بر خورددار هستند
مثلا دزد و قاچاق چی چه شخصیت اجتماعی دارند
اینها هم همینطور...
اینطور افراد با باقی جامعه مقایسه نکنید ...

چون واقعا در حق باقی مردم ظلم میشود
با تشکر...

بانوی باران

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متآسفانه الان اوضاع خیلی بدتر از قبلنا شده .....طوری که یه دختر و پسر کم سنوسال دم از دوست پسری و دوست دختری میزنه ....

1 - به نظر من علت اصلی این موضوع تنهایی ظاهریه ...که در اصل این موضوع واقعآ دلیل نیست و تنها در ظاهره که آدم حس میکنه تنهاست نه در باطن ....و از این رو هم افراد چون بر این باورند خودشون گوشه گیری میکنن

و به دنبال کسی خارج از منزل هستند که در ظاهر و الکی به او محبت کند و ناز او را بخرد.......که اینها همش یه تلنگر بد بیش نیست .....و بعضیا هم که دم از عشقو عاشقی میزنن واقعآ کشکه و عشق نیستو عادته ....

2 - از این موضوع گذشته , الان دوس پسری و دوس دختری یه مد شده ....یه مد خیلی بد که مد نیست بلکه شکسته ......چرا که میخوان به فلانی بگن ببین دوس دختر من چه ژیگوله ..چه خوشگله یا دوس پسر من ببین چه باکلاسه

چه قدی داره , چه ماشینی داره ....و با این چیزای بی خود به خودشون مینازن و خودشونو توو چش بقیه میکنن و در اصل نمیدونن که نتیجه همین کاراشون دودی میشه توو چش خودشون

و همچنین من به این آیه خیلی معتقدم :

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

21 الرّوم

و از نشانه های او آن است که از جنس خودتان همسرانی برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید , و میان شما ( و آنان ) محبت و رحمت قرار داد , بی شک در این ( نعمت الهی , ) برای گروهی که می اندیشند نشانه هایی

است

و اینا هم پیام های این آیه :

1- زوجیت در میان موجودات و از جمله انسان ها , امری تصادفی و طبیعی نیست , بلکه با خواست و اراده خداوند صورت گرفته است :
خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا

2- زن و مرد از یک جنس هستند ( بر خلاف پاره ای عقاید خرافی و تحقیر آمیز که زن را موجودی پست تر یا از جنس دیگر معرفی میکند ) :
مِنْ أَنْفُسِكُمْ

3- همسران باید مایه ی آرامش یکدیگر باشند نه مایهء تشنج و اضطراب در خانواده :
لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا

4- هدف ازدواج , تنها ارضای غریزه جنسی نیست , بلکه رسیدن به یک آرامش جسمی و روانی است :
لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا

5- محبت , هدیهء خداوند به عروس و داماد است که با مال و مقام و زیبایی به دست نمی آید :
جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً

6- هر کس آرامش و مودت میان اعضای خانواده را خدشه دار کند , از مدار الهی خارج گشته است :

7- روابط خانوادگی , باید بر اساس مودت و رحمت باشد :
مَوَدَّةً وَرَحْمَةً

8- مودت و رحمت , هر دو با هم کارساز است ( مودت , علاقه قلبی همسران به یکدیگر است و رحمت , خدمت عملی آنان به یکدیگر ) :
مَوَدَّةً وَرَحْمَةً

9- تنها اهل فکر میتوانند به نقش سازندهء ازدواج پی ببرند :
لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حیف شده حالم گرفته اس و گرنه فعالیت میکردم .
ولی یه چیزی رو میگم ... چون بعدا که با یکی لج کردی و یا بخوای حال یکی رو بگیری و یا بخوای اعصاب طرف رو خط خطی کنی و یا خیلی کارای دیگه ... یکی رو داشته باشی که اینکارو برات انجام بده و خوشحال بشی .

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
متآسفانه الان اوضاع خیلی بدتر از قبلنا شده .....طوری که یه دختر و پسر کم سنوسال دم از دوست پسری و دوست دختری میزنه ....

1 - به نظر من علت اصلی این موضوع تنهایی ظاهریه ...که در اصل این موضوع واقعآ دلیل نیست و تنها در ظاهره که آدم حس میکنه تنهاست نه در باطن ....و از این رو هم افراد چون بر این باورند خودشون گوشه گیری میکنن

و به دنبال کسی خارج از منزل هستند که در ظاهر و الکی به او محبت کند و ناز او را بخرد.......که اینها همش یه تلنگر بد بیش نیست .....و بعضیا هم که دم از عشقو عاشقی میزنن واقعآ کشکه و عشق نیستو عادته ....

2 - از این موضوع گذشته , الان دوس پسری و دوس دختری یه مد شده ....یه مد خیلی بد که مد نیست بلکه شکسته ......چرا که میخوان به فلانی بگن ببین دوس دختر من چه ژیگوله ..چه خوشگله یا دوس پسر من ببین چه باکلاسه

چه قدی داره , چه ماشینی داره ....و با این چیزای بی خود به خودشون مینازن و خودشونو توو چش بقیه میکنن و در اصل نمیدونن که نتیجه همین کاراشون دودی میشه توو چش خودشون

و همچنین من به این آیه خیلی معتقدم :

وَمِنْ آيَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا وَجَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَرَحْمَةً ۚ إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

21 الرّوم

و از نشانه های او آن است که از جنس خودتان همسرانی برای شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید , و میان شما ( و آنان ) محبت و رحمت قرار داد , بی شک در این ( نعمت الهی , ) برای گروهی که می اندیشند نشانه هایی

است

و اینا هم پیام های این آیه :

1- زوجیت در میان موجودات و از جمله انسان ها , امری تصادفی و طبیعی نیست , بلکه با خواست و اراده خداوند صورت گرفته است :
خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْوَاجًا

2- زن و مرد از یک جنس هستند ( بر خلاف پاره ای عقاید خرافی و تحقیر آمیز که زن را موجودی پست تر یا از جنس دیگر معرفی میکند ) :
مِنْ أَنْفُسِكُمْ

3- همسران باید مایه ی آرامش یکدیگر باشند نه مایهء تشنج و اضطراب در خانواده :
لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا

4- هدف ازدواج , تنها ارضای غریزه جنسی نیست , بلکه رسیدن به یک آرامش جسمی و روانی است :
لِتَسْكُنُوا إِلَيْهَا

5- محبت , هدیهء خداوند به عروس و داماد است که با مال و مقام و زیبایی به دست نمی آید :

6- هر کس آرامش و مودت میان اعضای خانواده را خدشه دار کند , از مدار الهی خارج گشته است :

7- روابط خانوادگی , باید بر اساس مودت و رحمت باشد :
مَوَدَّةً وَرَحْمَةً

8- مودت و رحمت , هر دو با هم کارساز است ( مودت , علاقه قلبی همسران به یکدیگر است و رحمت , خدمت عملی آنان به یکدیگر ) :
مَوَدَّةً وَرَحْمَةً

9- تنها اهل فکر میتوانند به نقش سازندهء ازدواج پی ببرند :
لَآيَاتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ

منم چند آیه از قرآن کریم که خیلی استفاده میکنم براتون میگذارم بهره ببرید

سوره مائده

امروز چيزهاي پاكيزه براي شما حلال شد و (همچنين) غذاي اهل كتاب براي شما حلال است و غذاي شما براي آنها حلال مي‏باشد و (نيز) زنان پاكدامن از مسلمانان و زنان پاكدامن از اهل كتاب حلال هستند هنگامي كه مهر آنها را بپردازيد و پاكدامن باشيد نه زناكار و نه دوست پنهاني و نامشروع گيريد، و كسي كه انكار كند آنچه را بايد به آن ايمان بياورد اعمال او باطل و بياثر ميگردد و در سراي ديگر از زيانكاران خواهد بود. (۵)

سوره نور

زنان خبيث و ناپاك از آن مردان خبيث و ناپاكند! و مردان ناپاك نيز تعلق به زنان ناپاك دارند؛ و زنان پاك از آن مردان پاك و مردان پاك از آن زنان پاكند! اينان از نسبتهاي ناروائي كه به آنها داده مي‏شود مبرا هستند، و براي آنها آمرزش (الهي) و روزي پر ارزش است. (۲۶)
الْخَبِيثَاتُ لِلْخَبِيثِينَ وَالْخَبِيثُونَ لِلْخَبِيثَاتِ وَالطَّيِّبَاتُ لِلطَّيِّبِينَ وَالطَّيِّبُونَ لِلطَّيِّبَاتِ أُوْلَئِكَ مُبَرَّؤُونَ مِمَّا يَقُولُونَ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَرِزْقٌ كَرِيمٌ ﴿۲۶﴾

الْيَوْمَ أُحِلَّ لَكُمُ الطَّيِّبَاتُ وَطَعَامُ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ حِلٌّ لَّكُمْ وَطَعَامُكُمْ حِلُّ لَّهُمْ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الْمُؤْمِنَاتِ وَالْمُحْصَنَاتُ مِنَ الَّذِينَ أُوتُواْ الْكِتَابَ مِن قَبْلِكُمْ إِذَا آتَيْتُمُوهُنَّ أُجُورَهُنَّ مُحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ وَلاَ مُتَّخِذِي أَخْدَانٍ وَمَن يَكْفُرْ بِالإِيمَانِ فَقَدْ حَبِطَ عَمَلُهُ وَهُوَ فِي الآخِرَةِ مِنَ الْخَاسِرِينَ ﴿۵﴾

سوره احزاب

يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا ﴿۵۹﴾

اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤ منان بگو جلبابها (روسري هاي بلند) خود را بر خويش فرو افكنند، اين كار براي اينكه (از كنيزان و آلودگان) شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است و (اگر تاكنون خطا و كوتاهي از آنها سر زده) خداوند همواره غفور و رحيم است. (۵۹)

موفق باشید

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
عنوان تاپیک درباره چرا دوس دختر و دوس پسره درسته؟؟
یعنی دلایل اینکه چرا؟؟
یعنی پرسیده نشده خوبه یا بده اگه خوبه چجوری گسترشش بدیم اگه بده چحوری جلوشو بگیریم ؟؟
بنابراین بعضی از پست ها اینجا خارج از تاپیکه ....
به نظر من توی جامعه ما الان به چند دلیل دختر ها و پسرها با هم دوست میشن و این دوستی ها هم با هم فرق دارن
یه دلیل جاذبه ست ...که اینو خدا قرار داده ...حتی اینجا تو فضای مجازیم خیلیا برای حرف زدن با جنس مخالف بیشتر کشیده میشن تا همجنس خودشون ..
دوم بخاطر اینه که مثل چشم و همچشمی شده ...یعنی اگه من دوس پسر دارم دوستم نداره اونم بالاخره باید بره با یکی دوست شه ....مثلا محیطایی مثل خوابگاه به شدت محرکه برا این قضیه ....
سوم تو جامعه دختر و پسر همدیگه رو تکمیل میکنن ..خیلیا برا این با هم دوست میشن که هم پای هم حرکت کنن و از هم کمک بگیرن و به هم روحیه بدن ...حالا تو حاشیه چه اتفاقایی میفته بحثش خارج این تاپیکه
بعضیا گروهی دوستن براشون فرقی نداره انگار همه همجنسن ...
بعضیا برای رفع نیاز جنسی
بعضیا برای سواستفاده ...حالا به هر نحوی ..یکی با یه پولدار دوست میشه پولشو تیغ بزنه یکی تو دانشگاه با یه درسخون یا کسی که خرش میره دوست میشه که کاراشو پیش ببره ..و....
بعضیا هم از اول برای بیشتر اشنا شدن و ازدواج

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
الان مثلا همه ازدواج هایی که تو کشورهای جهان سوم انجام شده ختم به خیر شده؟ :d:surprised:

...

ازدواج فقط برای برآوردن نیاز جنسی نیست.یه بعدش اونه.استقلال، تکامل عقلی و عاطفی، تشکیل خانواده، تربیت انسان جدید با بهره وری بیشتر و اثرگذاری ماکزیمم در جامعه و ... سایر ابعاد یه ازدواج موفقه.چه برای تعالی زن و چه برای تعالی مرد.

ازدواجی که به هر قیمتی و با تو سری خوردن انجام بشه، اصلا باطله!چرا که مهمترین شرط جاری شدن عقد، رضایت دخترو پسر با همه.

بدبخت و تو سری خور، اونیه که حاضر میشه با هر آدم بیکاری، صبحو ظهرو شبو نصف شب، وارد یه ارتباطی بشه که هیچی از توش در نمیاد.هر لحظه ترس از دست دادن ارتباط داره.سر کلاس نشسته، عوض اینکه 6 دنگ حواسش به درس و استاد باشه، همه حواسش معطوف گوشیشه.مبادا پیام بده.زنگ بزنه.تا زنگ میزنه فوری از کلاس میره بیرون تا جوابشو بده مبادا دیگه زنگ نزنه.

راندمان علمی، یا کاری در هر زمینه دیگه رو به شدت پایین میاره.همش در حسرت نرسیدن و در شوق وصال به سر میبره.همش در توهماتش و خیالاتش دنبال رسیدن میگرده.چقدر از وقت و انرژی و وجودش صرف هیچو پوچ میشه.

وقتی ازدواج میکنی، هیچکدوم ازین دغدغه های الکی رو نداری.چه زن باشی چه مرد، میدونی الان همسرت دانشگاهه.یا سر کاره.باید به اموراتش برسه.هیچ لزومی نداره هر دقیقه و ثانیه، حواس و تمرکز همدیگرو بهم بزنین.

دوستی چی داره که با یه رفتن تو بلک لیست، به راحتی یه ضربه مهلک میشه وارد کردو بعدم ارتباط تمام؟حداقل وقتی طلاق میگیری، 4 تا حق و حقوق داری که بتونی بری بخاطرش شکایت کنی.میفهمه هرکی به هرکی نیست.تعهد و مسوولیت متقابل وجود داره.وقت و انرژی و وجودت، بازیچه دست اینو اون نیست.قلبتم پارکینگ نیست.هرکی خواست بیاد توش پارک کنه، چند صباحی بمونه وبعدم بره!!!!

اکثریت دخترایی که در دوستی به سر میبرن و به قول خودشون واقعا پسره رو دوست دارن، همیشه در تصورات خودشون دنبال ازدواج با اون آدم میگردن، دریغ ازین که پسرای اهل دوستی، همه این ارتباطات رو پروژه ای و محافظه کارانه جلو میبرن، هیچوقتم اون دخترا رو واسه ازدواج انتخاب نمیکنن.چون همیشه پیش خودشون در شک و تردیدو بی اعتمادین، نکنه فلانی با من بود، با بقیه پسرا هم همینجوری بوده باشه!

در خوشبینانه ترین حالت ازدواج هم بکنن، اون حس بی اعتمادی همیشه بینشون برقراره و هیچوقت به رضایت مطلوب از ارتباط و آرامش بعدش نخواهند رسید.ولو در فکرشون!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اوووووووو نیگا چه تو سر هم دارن میزنن :confused:

به قول یکی از دوستان دوستی دختر پسر تو ایران همش استرسه -استرس ار این و اون و فلان و بسار و بهمان

تو یه حالت خوبه که خونه داشته باشه یکی از طرفین و با هم باشن بدون استرس

این دوستی هایی که اکثرا دارن مسخره بازیه - دختره همش تو فکره ازدواجه پسره س ک س -آخرشم هر کدوم تا یکی دیگه رو میبینه که با اون به هدفش راحت تر میرسه -طرف قبلیش رو میپیچونه

در مورد چرایی دوست پسر دختر : خب ی چیز طبیعیه -هر کس دوست داره با ی نفر باشه -مهم آرامشه -که باید بدست بیاد حالا چه با جنس موافق یا مخالف
والا با آیه و ... که دوستان ردیف کردن -فکر کنم با منطق اینا کل خارجی ها حروم زادن چون النکاهو سنتی ...نخوندن قبلش -خدا هم مشکلی نداشته باشه ما داریم !!!
تازه این منطق رو واسه اونایی که مسیحی و یکتا پرست اند دارن -ببین با اونایی که بودایی هندو یا تو این قبیله های افریقایی اند یا اصلا دینی ندارن چی میگن

قضیه جنگای صلیبیه- خدا اون بالا داره نگاشون میکنه دو طرف هم دارن واسه خدا میجنگند -دست به دعا شدن -خدایا کمک کن اون یکی طرف رو نفله کنیم -فلان قدر نذر کردم -اینکارو میکنم و .... -خدا طرف کدوم رو باید بگیره ؟!!!

شما خودت وقتی دو تا پسرو دختر کوچولو تو فامیل رو میبینی که دارن با هم بازی میکنن و با هم میخندن و ... چقدر کیف میکنی -چقدر قربون صدقشون میری -والا خدا هم میگه آدم باشید دزدی نکنید -با هم مهربون باشید - عوضی نباشد -و هر کاری میکنید گندش رو در نیارید -افراط و تفریط نکنید -داره ما رو میبینه کیف میکنه -هی نگید الان میخواد ما رو سنگ بکنه و ...

اونایی که این سبک زندگی رو دوست دارن -الان دارن زندگیشون رو میکنن چه شما دلت بخواد چه نخواد

agriculture20

عضو جدید
واقعیت داره.
خیلی کم پیش میاد که طرف از لحاظ عاطفی در خانواده تامین نشه و به دوستی با جنس مخالف روی نیاره.روی میارن...
اگرم پیش بیاد که نرن طرف جنس مخالف بخاطر ایمان خیلی قویشونه.
در بیشتر موارد میرن...بخایم درصدی بگیم 90 درصد از افراد به طرف جنس مخالف میرن!

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
اون موقع ها که راهنمایی و دبیرستان بودیم،اصلا یکی به ما میگفت که من دوست پسر دارم یا می دیدیم فُلانــی با یه پسر هست.
متاسفانه یا خوشبختانه دید بدی نسبت بهش پیدا می کردیم!!
حتی اگر اون دختر رو میشناختیم و میدونستیم دختر خوبی هم هست باز دید خوبی خوبی بهش نداشتیم.
اما الان اگه یه دختر، دوست پسر نداشته باشه بهش میگن اُمُل!!!
حالا انگار داشتن دوست پسر خیلی هم باعث افتخاره مثلا!
تازه بعضی دخترهای دبیرستانی خیلی راحت با مادرشون در این مورد حرف هم میزنن :|
و حتی میگن من فُلان کار رو برم یاد بگیرم تا از دوست پسرم عقب نمونم!!!:|
حالا ما یه پسر رو به رومون سبز میشد می رفتیم خونه از خجالت نمی تونستیم با کسی حرف بزنیم.
چقدر دنیا و آدما عوض شدن!!!
ما به کجا رسیدیم،اینا میخوان به کجا برسن!!!
نمیگم کار ما درست بوده و کار اینا غلط.
اما متاسفانه یک سری فرهنگ سازی های غلط رو داریم پیش می کشیم.
یه مادر باید دخترشو آگاه کنه و با دخترش راحت حرف بزنه و راه و روش درست رو بهش یاد بده و کنارش باشه.:smile:
هر چند دخترای الان ماشاالله از هزار تا مشاور هم حرفه ایی ترن!!!:D