چرا دخترای ایرانی بدهیکل شدن؟(مشاورهِ بهبود استیل بدنی)

vahid_007_006

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پارک بانوان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ جان من یه جا رو پیدا کن خانوما راحت بدوئن!گفتم که درسام سنگینه نمیتونم هرروز برم بیرون یا باشگاه مجبورم توخونه بدوئم حیاط هم که نداریم

خوب ببین می تونی با مامانت بری پیاده روزی من خیلی تو شهرمون دیدم زن ها با هم میرن پیاده روی یا حتی دوچرخه سواری هم میرن شب ها البته بیشتر

شنا هم خیلی موثرههه بعد اگه ورزشگاهی کنارتون باشه حتما یه سانسی داره واسه خانوم ها

دخترناامید

عضو جدید
تو خونه هم میشه کرد.تندتر راه میرم چندوقته یه ساعت دورتادورخونه میرم صبحهاهم تامدرسه نیم ساعت راهه عوض تاکسی گرفتن پیاده میرم

m sadeq

عضو جدید
کاربر ممتاز
کم تحرکی در جامعه امروز ما یکی از بزرگترین معضلات به شمار میآد

claccik39

عضو جدید
من از ورزش همممممميشه جواب گرفتم اينم نيس فقط خوش هيكل باشي چون واقعا هرچي بيشتر ورزش كنيبدنت ورزيده تر ميشه ديگه بگذريم هم سلامتي روحي مياره هم جسمي اعتماد ب نفس ورزشي ي چيز ديگس ك جاي خالي بقيه ... چيزارو پر ميكنه ورزش كردن يعني خدمت ب بدن و ي نوع عبادت چون تو داري خدمت ميكني ب بدن

claccik39

عضو جدید
تا ب حال ديدين وقتي مشغول ب كاري هستين حواستون ب چند جا ديگه هم هست خيلي وقتا حواستو ب جاهايي ميره ك فقط مزاحم فكرتونه و حالتاي غم وكسالت مياد سراغتون حتي تنهايي با جرات بهتون بگم وقتي ورزش ميكنم فقط فكرم مسلط به ورزشه نه چيز ديگه اي من با عشق كاراته كار ميكنم و هميشه باعث استقلا ل من بوده

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بابا طرف اومده ورزش خیر سرش همش داره خمیازه میکشه
بقیشم معلومه دیگه

... خلاصه اینکه شما شور نزن درست بشو نیس اون مدل هیکلا مگه اینکه با کتک

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
باوجود ماهواره و....... ک مشخصه این دخترا عمل کردن فکرمیکنید دخترای ایرانی بد هیکلن

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
باوجود ماهواره و....... ک مشخصه این دخترا عمل کردن فکرمیکنید دخترای ایرانی بد هیکلن

فکر میکنیم بدهیکل شدن؟ بنظر شما دختری با 165 سانت قد باید 70 کیلو به بالا باشه؟
بعدشم یعنی تناسب اندام چیزیه که ماهواره به ما باید گوشزد کنه خودمون نمیدونیم؟؟؟

faghihneja

عضو جدید
سلام
زهرا هستم از تهران، كجا دخترهاي ايراني بد هيكل هستن، پسرها كه اوضاشون بي ريخت تره، بعضي از دخترها مثل بعضي از پسرها اره بد هيكلن، به خاطر اينكه صبح تا شب نشستن پشت ميزشون و همه كارهاشونو با تلفن سانترال انجام مي دن و تحركي ندارند

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
حامد هستم از بندرگمبرون ...واقعن این مسئله صحت دارد در دو قشر این مسئله وجود داره ..هم خانوما و هم آقایون :)

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
زهرا هستم از تهران، كجا دخترهاي ايراني بد هيكل هستن، پسرها كه اوضاشون بي ريخت تره، بعضي از دخترها مثل بعضي از پسرها اره بد هيكلن، به خاطر اينكه صبح تا شب نشستن پشت ميزشون و همه كارهاشونو با تلفن سانترال انجام مي دن و تحركي ندارند
بله نظر شمام محترمه اما من فکر میکنم دخترا کمتر اراده میکنن واسه تغییر شرایط البته داریم کسایی که با لاغری شدید مواجه هستن
حامد هستم از بندرگمبرون ...واقعن این مسئله صحت دارد در دو قشر این مسئله وجود داره ..هم خانوما و هم آقایون :)

مرسی از ابراز نظراتتون حامد جان از بندر گمیرون

gh_s

عضو جدید
کوچک کردن شکم

کوچک کردن شکم

لطفاً راهنمایی کنید بهترین ورزش برای کوچک کردن کردن شکم

*میدیا*

عضو جدید
دراز نشست
اگه نمیتونی کافیه فقط تا سینه بالا بیای کم کم بیشتر بالا بیا که بتونی راحت بشینی
اروبیک کار کنی زودتر کوچیک میشه

*breath*

عضو جدید
کاربر ممتاز
همراه غذا خوردنت نوشیدنی نخور ....نیم ساعت بعدش

شب نیم ساعت دو زدن

روزی 30 تا دراز نشست

mina.polymer.88

عضو جدید
سلام ممنون از تاپیک خوبتون
من حدود دو ماه میشه که بدن سازی کار میکنم البته نه واسه لاغری یا چاقی بلکه واسه عضله ای و سفت شدن اما تو این مدت 800 گرم چاق شدم با اینکه
برنامه تغذیه ایم عوض نشده :(
و حالا کم کم دارم به این فکر میکنم که شاید ایروبیک مناسبتر باشه
لطفا راهنماییم کنین مرسی

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
درازو نشست تاثیرش درون حد نیست!!

باید ورزشت هوازی باشه!! یعنی به چربی سوزی برسه( از 10_20 دقیقه بیشتر بشه!!)

درازو نشستو برو.......مسگریم برا پهلوا خوبه!! 30 تا درازو نشست کلا 30 ثانیه طول می کشه!!....عضله شکمو قوی می کنه... ولی چربیای روشو زیاد نمی سوزونه!!!!!
به نظر من...دو چرخه ثابت+ تردمیل...خیلی می تونه مفید باشه البته درازو نشستم بی تا ثیر نیست!!
اگه برات سخته.......طناب بزن;)

البته من که نمی دونم می خوای سیکس پک کنی شکمتو یا نه!!:D
ولی بدون....بهترین راه چربی سوزی......تمرینای هوازیه( پیادروی با سرعت متوسط,دوچرخه ثابت,طناب زدن و .....) باید عرقت دراد تا تا ثیر بزاره!!
موفق باشی!!

آخرین ویرایش:

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ممنون از تاپیک خوبتون
من حدود دو ماه میشه که بدن سازی کار میکنم البته نه واسه لاغری یا چاقی بلکه واسه عضله ای و سفت شدن اما تو این مدت 800 گرم چاق شدم با اینکه
برنامه تغذیه ایم عوض نشده :(
و حالا کم کم دارم به این فکر میکنم که شاید ایروبیک مناسبتر باشه
لطفا راهنماییم کنین مرسی

ببینید ابتدا باید وزنتون سنتون برنامه تمرینیتون مقدار وزنه ها وتعداد ست ها رو بنویسید
تا با کیفیت تمرین شما اشنا بشیم قطعا وزنه های سنگین
ساعت های تمرین طولانی و ست های زیاد واسه یه خانم مناسب نیست.
در ضمن بنویسید که طی تمرین آب مصرف میکنید یا خیر

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
در پاسخ به دوستی که تو پیام خصوصی سوالشو پرسیده بودن باید بگم همراه با وزن
باید قدتونم میگفتین چون به هرحال توده بدنی پارامتری مرتبط به قد وزن سن و جنسیت هستش
اما اینکه گفتن وزنه هاشون رو تو یک ماه دوبرابر کزدن بنظرم نه تا اینجا که بعد از این دردسر ساز خواهد شد
چون برای یه خانم زیاد جذاب نیست که عضلات بزرگی داشته باشه و بیشتر افزایش قدرت جسمانی یا
رفع مشکلات اسکلتی یا حل مشکلات عدم تناسب جسمانی مطرح هستش.پس بنظرم بهتره از این به
بعد وزنه رو زیاد نکنیدو ست هارم از 15 بیشتر نکنید بلکه بنظرم بهتر اینه که تنوع تمرینی رو بیشتر کنید
نه شدت و قدرت تمرین رو.
اون مقدار افزایش تو این ماه هم احتمالا به مصرف اب حین تمرین مربوطه و فقطذخیره آب بدنتون
بیشتر شده و به نظر نمیرسه مشکلیایجادکنه که البته به قدتون هم بستگی داره.
تغذیه بعد از تمرین بستگی مستقیم به هدف شما برای تمرین داره
کاهش وزن یا افزایش اون یا هر هدف دیگه ای تغذیه متفاوتی رو میطلبه
(دوستان توجه کنید که تمامی صحبت ها و نوشته های من تجربه و اطلاعات شخصی من هستش
و میتونه کاملا علمی یا کاملا درست نباشه )

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من اتفاقی این تاپیک رو دیدم.راستش اولش با دیدن عنوان تاپیک شوکه شدم. ینی به نظرم عنوانش و پستای ابتدای تاپیک بسیار یک طرفه به قاضی رفته. البته واقعا قصد بی احترامی یا دشمن تراشی و جبهه گیری ندارم و فقط نظر شخصیمو میگم.به نظرم کسی تا حالا آماری نگرفته که صحت یه همچین عنوانی تایید بشه. من الان دارم به دخترایی که دور و برم هستن فک میکنم و خدا رو شکر کسی که بدهیکل باشه سراغ ندارم. البته حتی اگه قبول کنیم دخترای ایرانی دو سه کیلو اضافه وزن دارن دلایل قانع کننده ای پشتبندش هست. بسیاری از خانومای ایرانی زن خونه هستن و آشپزی و بچه داری مسلما وقتشون رو پر میکنه یا حتی خانومایی هستن که از صبح تا عصر سر کارن و مسلما یه همچین اوقاتی با تلاش و ورزش و حرکت و هیجان سپری نمیشه. اوقاتی از این قبیل بیشتر باعث افزایش استرس، افسردگی و کم تحرکی میشه که اینا خودشون به صورت هرمی باعث افزایش وزن میشه. در ضمن شرایط برای ورزش کردن خانوما تو کشور ما به طرز وحشتناکی محیا نیس. به فرض من دختر به تنهایی نمیتونم برم کوهنوردی، بر خلاف تصور خیلیا من به عنوان یه دختر نمیتونم تنهایی برم پیاده روی و به این ترتیب حلقه ورزش کردن و تحرک برای بانوان ایرانی تنگتر و تنگتر میشه و در کل بیش از دو سه آپشن چیز خاصی نمیمونه. آپشنایی مثل استخر و باشگاه که خب استخر هم در بسیاری از موارد بهداشتی نیس و هم اینکه امکان استخر رفتن برای یه خانم همیشه فراهم نیس. میمونه باشگاه.خدا رو شکر که این یه مورد بدک نیس به جز اینکه خیلی وقتا باشگاه های دارای امکانات استاندارد رفاهی رو به آقایون میدن و باشگا هایی که کفپوشش باد کرده، تو سقفش پرنده لونه کرده، نورافکناش از کار افتاده، دیواراش نم کشیده،توپ و تور و راکت و از این جور وسایل نداره، در حموم و سرویس بهداشتیش قفله رو متاسفانه با منت فراوان به خانوما میدن. یا اینکه یه هفته میریم باشگاه، هفته بعد میریم میبینیم شده نمایشگاه بهاره با 20 درصد تخفیف!اینایی که میگم تجربه 20 ساله من از باشگاه و ورزش کردنه.حتی اگه بخواین میتونم برا خیلی از رشته های ورزشی این مشکلات رو بسیار دقیق تر توضیح بدم.البته خب مسلما تو ایران خانم هایی هستن که مشکل وزن دارن.یا اضافه وزن شدید دارن یا کمبود وزن شدید.یه مورد دیگه اینکه ما چن ماه پیش مهمون داشتیم از آلمان. مهمونامون از اینکه خانم های ایرانی خیلی به خودشون میرسن تعجب میکردن (نه فقط از لحاظ آرایش). خوش هیکل بودن، همیشه رو فرم بودن، همیشه موهای آراسته داشتن، مرتب بودن، بسیار زیبا بودن واز این جور حرفا مال تو فیلماس. زندگی این نیس که همیشه رو مود عالی بچرخه، بالا پایین داره. کلا می خوام بگم اگه منظورتون از خوش هیکلی، داشتن هیکلی مثه پاملا اندرسونه که شما حق دارین در غیر این صورت...

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فایده ای نداره ..
علت چیز دیگه ای است شاید !

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قیافه ظاهر مهم نیست. منش ،شخصیت و فروتنی انسان شرط انسانیت هست. بدن پیر و فرتوت میشه و میره زیر خاک. ارزش در شرافت و انسانیته.

!austenite

کاربر حرفه ای
به نظرم اون بدهیکلا که میگین تو همه ی کشورا هستن
خودآمریکا دخترایی داره مث تانک
ربطی نداره به ایرانی بودن
همش به خاطرسبک زندگیه غلطه

!austenite

کاربر حرفه ای
ما چیکار به هیکل دیگران داریم!
فقط می تونیم در دایره زندگی خودمون قضاوت کنیم
این تاپیک فقط یه دسته سبزی خوردن می خواد بشینن دور هم پاک کنن:w02:
درکل بد هیکلی نشونه ورزش نکردن وتغذیه ناسالمه
ولی مشکل عنوان تایپیکه
اولا فقط دخترا بدهیکل نیستن مردا خیلی خیلی بدهیکل ترن
بعدشم اصلا ربطی به دختروپسر ایرانی نداره همه جاییه
به نظرم تغذیه الان بچه ها از 50سال پیش خیلی بهتر شده چون مادرا باسوادن چون پزشکی پیشرفت کرده و....

ΜΟΗΑΜΜΑD

کاربر بیش فعال
درکل بد هیکلی نشونه ورزش نکردن وتغذیه ناسالمه
ولی مشکل عنوان تایپیکه
اولا فقط دخترا بدهیکل نیستن مردا خیلی خیلی بدهیکل ترن
بعدشم اصلا ربطی به دختروپسر ایرانی نداره همه جاییه
به نظرم تغذیه الان بچه ها از 50سال پیش خیلی بهتر شده چون مادرا باسوادن چون پزشکی پیشرفت کرده و....
همه اینا رو همه ی ما می دونیم من منظورم جنس خاصی نبود
خیلیا از خوردن لذت می برن!استدلالشونم اینه معلوم نیس یک ساعت بعد زنده باشیم یا نه
یا اینکه میگن جسد سالم می خوام برای کرما ببرم!
و...
بعضیا هم دوس دارم خوش هیکل باشن ولی نمی خوان تلاشی براش انجام بدن!
فکر نکن اونایی که بدهیکلن خودشون نمی دونن!
یا این واقعیت رو پذیرفتن یا در حال انکارن!

مشکل اینجاست که دنیا هیچوقت مطلوب ما نیس
و نخواهد بود!
و اصرار ما بر تغییر دیگران اوج خودخواهی!
و ما باید چقد بیکار باشیم دیگرانو بخوایم قضاوت کنیم