چرا دخترای ایرانی بدهیکل شدن؟(مشاورهِ بهبود استیل بدنی)

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش چند وقته دارم به این فکر میکنم چرا استیل و فرم بدنی ایرانیا بخصوص زنا و دخترای ایرانی اینقدر بد شده البته پسرا سریع واکنش نشون میدن و با ورزش وبرنامه ریزی غذایی مشکلشونو حل میکنن ولی دخترا نه البته دختراهم بعضی هاشون هم استیل خوبی دارن ولی متاسفانه قبول کنید یا نکنید بد هیکلی چاقی. بیش از حد و گودی کمر یا چربی های پهلو و..... شده یکی از شایع ترین مشکلات دخترا وزنای ایرونی کم تحرکی مصرف غذاهای پر کالری و عادت های غذایی بد از دلایل این چاقیه.

من فکر کنم بتونم راجع چاق شدن یا لاغر شدن وامثال اینا به بچه هایی که مشکل دارن مشاوره بدم چون تا حدودی اطلاعات وتجربه دارم و جایی ام که نتونستم بچه هایی که میتونند کمکم میکنن و البته همه مهندسا میتونن تجربیات خودشونو بیان و بگن تا هم بحث خوبی باشه هم اطلاعاتمون زیاد بشه هم کمک کنیم برای بهتر شدن استیل بدنی خودمون

نظر شما چیه؟

آخرین ویرایش:

ali hamraeiiyan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نکته خوبی اشاره کردی بعضی از عکسا رو که میبینم از فاصله 100 متری مشخصه که استیل ایرانیه اما خداییش بعضیاش هم در حد لالیگا هستنا

یه دختر همسایه داریم هیکلش توپه از نوع پینگ پونگیش

• Like
واکنش ها: MEG

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نکته خوبی اشاره کردی بعضی از عکسا رو که میبینم از فاصله 100 متری مشخصه که استیل ایرانیه اما خداییش بعضیاش هم در حد لالیگا هستنا

یه دختر همسایه داریم هیکلش توپه از نوع پینگ پونگیش

من از جهت اناتومی وساختار میگم.

زنای ایرانی به وعده های غذلیی زیاد با فواصل زمانی کم عادت دارن و یه پای ثابت

تفریحشون هم خوردنه مخصوصا چیپس که مقدار انرژی زیادی رو وارد بدنشون میکنه

وفقط تو مهمونی های خاص جلوی خوردنشونو میگرن

ما نفهمیدیم همسایتون توپه یعنی چاقه یا از اون توپاست که یعنی خوبه؟

ali hamraeiiyan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من از جهت اناتومی وساختار میگم.

زنای ایرانی به وعده های غذلیی زیاد با فواصل زمانی کم عادت دارن و یه پای ثابت

تفریحشون هم خوردنه مخصوصا چیپس که مقدار انرژی زیادی رو وارد بدنشون میکنه

وفقط تو مهمونی های خاص جلوی خوردنشونو میگرن

ما نفهمیدیم همسایتون توپه یعنی چاقه یا از اون توپاست که یعنی خوبه؟
گزینه دوم

falipour2000

عضو جدید
چه خوب
واقعا ، می تونی کمک کنی!خوب از تجربیاتت بگو برای سفت شدن عضلات شکم و آب کردن پهلو
بسیار سپاس
راستش چند وقته دارم به این فکر میکنم چرا استیل و فرم بدنی ایرانیا بخصوص زنا و دخترای ایرانی اینقدر بد شده البته پسرا سریع واکنش نشون میدن و با ورزش وبرنامه ریزی غذایی مشکلشونو حل میکنن ولی دخترا نه البته دختراهم بعضی هاشون هم استیل خوبی دارن ولی متاسفانه قبول کنید یا نکنید بد هیکلی چاقی. بیش از حد و گودی کمر یا چربی های پهلو و..... شده یکی از شایع ترین مشکلات دخترا وزنای ایرونی کم تحرکی مصرف غذاهای پر کالری و عادت های غذایی بد از دلایل این چاقیه.

من فکر کنم بتونم راجع چاق شدن یا لاغر شدن وامثال اینا به بچه هایی که مشکل دارن مشاوره بدم چون تا حدودی اطلاعات وتجربه دارم و جایی ام که نتونستم بچه هایی که میتونند کمکم میکنن و البته همه مهندسا میتونن تجربیات خودشونو بیان و بگن تا هم بحث خوبی باشه هم اطلاعاتمون زیاد بشه هم کمک کنیم برای بهتر شدن استیل بدنی خودمون

نظر شما چیه؟
[/QUOTE]

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من فقط به خوردن نیس
بیشتر به ورزش کردن ربط داره...که معمولا خانما تنبلن تو این زمینه
هرکی ورزش میکنه مجبور میشه به چیزایی که میخوره بیشتر توجه کنه
من خودم 3 ساله باشگاه میرم واسه بدن سازی
میتونم به جرات بگم هرکی میاد به 2 ماه نکشیده ول میکنه میره
شاید فقط 10% پایه ثابت هستن و مرتب ورزش میکنن

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه خوب
واقعا ، می تونی کمک کنی!خوب از تجربیاتت بگو برای سفت شدن عضلات شکم و آب کردن پهلو
بسیار سپاس

اولین و موثر ترین راه برای رهایی از چربی شکمی دویدن 20 درصد هست یعنی با 20 درصد سرعت حداکثری خودتون به اندازه ای که بدنتون جواب میده بدوید البته واضح که ابتدا زمان دویدن کم خواهد بود و با ادامه دویدن میتونید روزی ده دقیقه به مقدارش اضافه کنید.

پیاده روی سریع هم میتونه تا حدودی کمک کنه اما نه تا حد دویدن

اما همین جا لازمه بگم که پیاده روی با معنای عام نمیتونه کمکی بهتون کنه یعنی اینکه برید خرید یا دانشگاه هم پیاده روی کردید ولی اونقدر موثر نیست.

اما بحثی که مطرح میشه اینه که برای دختر خانم ها دویدن زیاد جذاب نیست ودوست ندارن بدوند پس موثرترین راه رقصیدن یا ایروبیک هست که اگه حتی در منزل هم باشه وبحدی برسه که تعرق و تپش قلب نشون دهنده یه تحرک مناسب و درحد توان باشه کافیه

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
اولین و موثر ترین راه برای رهایی از چربی شکمی دویدن 20 درصد هست یعنی با 20 درصد سرعت حداکثری خودتون به اندازه ای که بدنتون جواب میده بدوید البته واضح که ابتدا زمان دویدن کم خواهد بود و با ادامه دویدن میتونید روزی ده دقیقه به مقدارش اضافه کنید.

پیاده روی سریع هم میتونه تا حدودی کمک کنه اما نه تا حد دویدن

اما همین جا لازمه بگم که پیاده روی با معنای عام نمیتونه کمکی بهتون کنه یعنی اینکه برید خرید یا دانشگاه هم پیاده روی کردید ولی اونقدر موثر نیست.

اما بحثی که مطرح میشه اینه که برای دختر خانم ها دویدن زیاد جذاب نیست ودوست ندارن بدوند پس موثرترین راه رقصیدن یا ایروبیک هست که اگه حتی در منزل هم باشه وبحدی برسه که تعرق و تپش قلب نشون دهنده یه تحرک مناسب و درحد توان باشه کافیه

ببخشید 2 تا سوال
پس دراز نشست چی؟
دو با ترد میل رو هم لطف میکنید بگید...من باهاش کار میکنم یه زانوم درد میگیره...مشکل کجاست؟
تقریبا 30min میرم...ارآهسته شروع میکنم تا برسه به 10minدویدن بعد دوباره سرعتم رو کم میکنم

chalipa123

عضو جدید
از پیشنهاد سازنده تون ممنونم دوست عزیز اما به قول مرحوم تختی باید قبول کنیم که کلا نوع فیزیک و آناتومی اونا با ما ایرانیها متفاوته البته که استثنائاتی هم هست اما اصولا فرم بدن ما ایرانیها چه مرد و چه زن گرده و سرشونه کمتری داریم اما فرم و استیل اروپاییها معمولا چهارگوشن و شونه های پهن تری دارن.
اما اصولا حق با شماست چاقی مفرط خیلی بده

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید 2 تا سوال
پس دراز نشست چی؟
دو با ترد میل رو هم لطف میکنید بگید...من باهاش کار میکنم یه زانوم درد میگیره...مشکل کجاست؟
تقریبا 30min میرم...ارآهسته شروع میکنم تا برسه به 10minدویدن بعد دوباره سرعتم رو کم میکنم

خوب در واقع هیچی مثل دویدن و رقصیدن نمیتونه تو این قضیه کمک کنه.دراز نشست بیشتر

تو مرحله بعدی یعنی سفت کردن وعضله ای کردن شکم تاثیر میذاره چون اگه چربی قدیمی

شده باشه خیلی سخت بشه با دراز نشست از بینش برد.دراز نشست هم حالات مختلفی

داره که به بالا شکم وسط شکم وقسمت تحتانی شکم فشار می اره.

اما تردمیل...
وقتی شروع میکنید حتما با کمترین سرعت حدود 5 دقیقه حرکت کنید و کم کم سرعت تونو

زیاد کنید اما یادتون باشه خط قرمز سرعت شما اونجایی که زانوتون درد میگیره.

اگه زانتون درد میکنه ممکن به خاطر کفش نامناسبی باشه که طول روز میپوشید یا فشار

نامناسبی که طی حرکت ورزشی بهش وارد شده بهترین راه بهبود هم ملاحظه است تا

دردش کهنه نشه.

گرچه تردمیل هم مثل دویدن عادی موثره اما من همیشه فکر میکنم دویدن تو یه پارک خیلی

بهتره چون واقعا زمان سریع تر میگذره وادم دیرتر خسته میشه

آخرین ویرایش:

bita.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بتونی در مورد کوچیک کردن بازو بهم کمک کنی تا عمر دارم ذعات میکنم مرسییی

bita.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
از پیشنهاد سازنده تون ممنونم دوست عزیز اما به قول مرحوم تختی باید قبول کنیم که کلا نوع فیزیک و آناتومی اونا با ما ایرانیها متفاوته البته که استثنائاتی هم هست اما اصولا فرم بدن ما ایرانیها چه مرد و چه زن گرده و سرشونه کمتری داریم اما فرم و استیل اروپاییها معمولا چهارگوشن و شونه های پهن تری دارن.
اما اصولا حق با شماست چاقی مفرط خیلی بده

عزیزم تو ایران چهارشونه و سر شونه پهن درده مانتوی درست و حسابی پیدا نمیشه که.منم این درد دارم

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بتونی در مورد کوچیک کردن بازو بهم کمک کنی تا عمر دارم ذعات میکنم مرسییی

بستگی داره بافت بازوی شما بیشتر عضله ای هست یا چربی؟

اگه عضله باشه که کم خوری و مصرف غذاهای با ارزش کربوهیدرات و پروتیین پایین با کاهش تغذیه عضله باعث ضعف وکم شدن حجم عضله میشه.

اما اگر چربی بود که احتمالا همینه باید وزنه بزنید دمبل های 1 تا 2 کیلویی در ست های زیاد

مثلا 4 ست 15 تایی باعث تخلیه شدن اطراف عضله از چربی میشه راستش شستن لباس

ها با دست هم میتونه باعث حرکت عضله و بهبودش بشه

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما دوچرخه........

راهی عالی برای ارتقاء فیزیک و اندام.

بالا بردن مصرف اکسیژن بدن، تقویت قدرت عضلانی پاها، تقویت توانایی بدن برای جلوگیری از ساخت اسید لاکتیک و کاهش درصد چربی بدن

این یکی واقعا دیگه دختر پسر نداره هم قدرتیه هم سرعتی یه کمک فوق العاده برای کسایکه میخوان به تناسب اندام برسن اگه بخوام مقایسش کنیم با دو

از دیدگاه قدرتی، دوچرخه سواری ازدویدن بعنوان یک ورزش قلبی-عروقی بهتره

در دوچرخه سواری عضلات شکمی بیشتر درگیر میشن

chalipa123

عضو جدید
عزیزم تو ایران چهارشونه و سر شونه پهن درده مانتوی درست و حسابی پیدا نمیشه که.منم این درد دارم
آره خب حق با شماست از یه بابتهایی مشکلاتی هست اما خب از این نظر که معمولا توی تیپای شما خیلی کمتر دچار چاقی موضعی میشن اما در قیافه های گرد خیلی سریع تر میتونه یه نقطه از بدن فقط دچار چاقی بشه.
اینطور نیست؟

3252982

کاربر فعال
در مورد گودی کمر چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bita.m

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره بافت بازوی شما بیشتر عضله ای هست یا چربی؟

اگه عضله باشه که کم خوری و مصرف غذاهای با ارزش کربوهیدرات و پروتیین پایین با کاهش تغذیه عضله باعث ضعف وکم شدن حجم عضله میشه.

اما اگر چربی بود که احتمالا همینه باید وزنه بزنید دمبل های 1 تا 2 کیلویی در ست های زیاد

مثلا 4 ست 15 تایی باعث تخلیه شدن اطراف عضله از چربی میشه راستش شستن لباس

ها با دست هم میتونه باعث حرکت عضله و بهبودش بشه
اخه میگن وزنه بازو رو بزرگ میکنه؟
پس چرا وزنه بردارا بازوشون بزرگه؟

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
چون دمبل زدن مدلهای مختلفی داره...یکی کششیه یکی واسه جلو بازو یکی واسه پشت بازو...

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از سوال های بسیار متداولی که بیماران از پزشکان و به ویژه متخصصان پزشکی ورزشی هنگامی که آنان ورزش را برای ایشان تجویز می کنند، می پرسند اینست که استفاده از تردمیل بهتر است یا دوچرخه ثابت؟

بسیاری از افراد به علت اینکه فرصت کافی برای رفتن به باشگاه های ورزشی ندارند تصمیم می گیرند که داخل منزل ورزش کنند و به همین علت به فکر تهیه یک ابزار ورزشی مناسب نظیر تردمیل یا دوچرخه ثابت می افتند؛ در چنین مواقعی است که توجه فرد به این معطوف می شود که کدامیک از این دو وسیله ورزشی مناسب تر است؟.
واقعیت آنست که هر یک از این دو وسیله ورزشی مزایای خاص خود را دارند؛ به طور مثال تردمیل وسیله ورزشی مناسبی است که الگوی حرکتی روزانه انسان یا در واقع همان راه رفتن را تقلید می کند که این یک مزیت است. همچنین بسیاری از انواع تردمیل امکان نشان دادن ضربان قلب هنگام ورزش ، میزان کالری مصرفی در طول مدت ورزش و مسافت طی شده را دارند و بدین طریق می توان شدت ورزش را تعیین کرد و بر اساس شدت تعیین شده در نسخه ورزشی ، به ورزش پرداخت.
متخصصان پزشکی ورزشی معتقدند، افرادی که بیماری خاصی ندارند و از دردهای مزمن زانو رنج نمی برند می توانند از تردمیل برای داشتن یک فعالیت ورزشی هوازی مناسب در منزل استفاده کنند و درصورتی که به بیماری مزمنی نظیر بیماری قلبی ، دیابت ، پرفشاری خون یا ….. دچارند پیش از شروع ورزش حتما با یک متخصص پزشکی ورزشی مشورت کنند.
دوچرخه ثابت نیز همانند تردمیل مزایای زیادی برای ورزش در منزل دارد.
به گفته متخصصان گرچه میزان حداکثر اکسیژن مصرفی که شاخص مناسبی از استقامت قلبی – عروقی است هنگام استفاده از دوچرخه ثابت به اندازه تردمیل افزایش نمی یابد، اما این وسیله ورزشی به علت نیاز به فضای کمتر و همچنین تولید صدای کمتر گزینه مناسبی برای بسیاری از افراد است.
افزون بر این ، توصیه می شود مبتلایان به آرتروز زانو و دردهای اسکلتی – عضلانی برای شروع یک برنامه ورزشی هوازی از این وسیله استفاده کنند.
در پایان ذکر این نکته مهم است که برای شروع یک برنامه ورزشی و تداوم آن حتی در داخل منزل تهیه وسایل ورزشی متعدد و گران قیمت الزامی نیست ؛ بلکه با پیروی از یک برنامه ورزشی علمی ، همه جانبه و متناسب با شرایط جسمانی فرد ، بدون صرف هزینه می توان به آثار مفید بی شمار ورزش دست یافت.
منبع : khabaronline.ir

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما گودی کمر ......

یکی ا ز دلایل گودی کمر چاقیه یعنی وزن زیاد باعث گودی کمر میشه پس کاهش وزن از اساسی ترین راه های حل گودی کمره.

یه سری حرکات اصلاحی وجود داره که میگم

یکی از حرکات حرکت گهواره ای هست یعنی روی زمین دراز میکشید بعد زانوهارو جمع میکنید و با دستها زانوهارو میگیرید

ومثل گهواره حرکت میکنید روزی سه بار حداقل 5 دقبقه.

یکی حرکت دیگه انه که چهار دست وپا بشینید بعد سر وگردن پایین وکمر به سمت بالا چند دقیقه نگه دارید طوری که گود افتادگی کمر به سمت بیرون(بالا) باشه.

هنگام خواب نباید به کمر خوابید واگرهم خوابیدید باید اون فضای خالی گود افتاده با بالش پر بشه.

اصلاح حالات راه رفتن ونشستن از راه حل های دیگه ای که به ذهنم میرسه.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
اخه میگن وزنه بازو رو بزرگ میکنه؟
پس چرا وزنه بردارا بازوشون بزرگه؟

وزنه زدن براي بزرگ كردن يا كوچك كردن عضله كاربرد داره دو نوع وزنه زدن داريم قدرتي و سرعتي

بله وزنه زدن هم باعث بزرگ تر شدن عضله ميشه و هم باعث كوچك شدن بازو اما تفاوت تو قانون وزنه زدنه اگر وزنه سنگين بزنيد تو ست هاي كم ومتوسط مثلا 3x6 تا باعث افزايش قدرت عضله ميشه اما اگر سرعتي كار كنيد يعني با وزنه سبك با تعداد زياد باعث ميشه به هدفي كه شما داريد برسيد

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب لازم ميبينم اينجا يه چند تا نكته رو بگم كه بدرد بخوره:

كلا تو بدن خانم ها دو هورمون نقش زيادي دارن استروژن و پروژسترون كه هيچكدوم با چربي مشكل ندارن كه هيچ باعث جمع شدن چربي تو قسمت هايي مثل ران پا و باسن ميشن كم تحركي و مصرف غذاهاي پركالري باعث تشديد اين چربي ها (كه البته براي خانم ها ضروري است چراشو ديگه همه ميدونيد) ميشن اما بدن مرد هورمون هايي مثل تستسترون توليد ميكنه كه كلا با چربي مشكل داره و با افزايش ائون چربي كم ميشه وبا افزايش چربي تستسرون ميخوام بگم اينكه بدن مردا عضلاني تر هست به خاطر همين تستسترون هستش

جالبه بدونيد تو كشورهاي افريقايي براي افزايش وزن كودكان سو تغذيه از هورمون زنانه يا استروژن استفاده ميشد

عطیه 67

عضو جدید
مشکل از اینجاست که دخترای اون وری رو فقط بازیگرا مجری ها و مانکناو میبینید نه همه رو!
اونا هم همه جورشو دارن غصه نخورید!

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشکل از اینجاست که دخترای اون وری رو فقط بازیگرا مجری ها و مانکناو میبینید نه همه رو!
اونا هم همه جورشو دارن غصه نخورید!

مگه من درباره اونوري ها چيزي گفتم؟؟؟؟

اين تايپك مشاوره است براي كسايي كه ميخوان بهتر باشن وگرنه انتقادي و يا تمجيدي از

خارجي ها نشده

*Essi*

اخراجی موقت
امکانات ورزشی برای دخترها که با آرامش بتوانند در این مملکت ورزش کنند، زیر 10 درصد است.

یا باید با گرمکن و مقنعه فوتبال بازی کنند،یا اگر مثلا بخواهند در خیابان دوچرخه سواری کنند، مردان حریص ایرانی به آنها چشم میدوزند.

گرفتاری زنان ایرانی،از نامردی مردان ایرانی است.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
امکانات ورزشی برای دخترها که با آرامش بتوانند در این مملکت ورزش کنند، زیر 10 درصد است.

یا باید با گرمکن و مقنعه فوتبال بازی کنند،یا اگر مثلا بخواهند در خیابان دوچرخه سواری کنند، مردان حریص ایرانی به آنها چشم میدوزند.

گرفتاری زنان ایرانی،از نامردی مردان ایرانی است.

ممنون از نظرت ولي خوب استيل واسه خيليا مهمه و فقط يه تلنگر و بعضي وقتا مشوق

وراهنما ميخوان وگرنه علاقه معمولا وجود داره الان تو تهرانپارس كلي دوچرخه گذاشتن واسه

مردا ولي به زنا نميدن

*Essi*

اخراجی موقت
وراهنما ميخوان وگرنه علاقه معمولا وجود داره الان تو تهرانپارس كلي دوچرخه گذاشتن واسه

مردا ولي به زنا نميدن

خوب چرا نمیدهند!!!

ببخشیدها، چون اکثر جوانان پسر ایرانی ، کرم دارند.

یعنی منتظرند تا یک خانم دوچرخه سوار را ببینند و دنبالش راه بیافتند و متلک و.... بارش کنند.

من همیشه بر سر حرف خود هستم، اکثر مشکلات زنان ایرانی از مردان ایرانی است.

چه مرد از نوع متحجر و متعصبش چه مرد چشم چران و هوس ران.

mohsen victor

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب چرا نمیدهند!!!

ببخشیدها، چون اکثر جوانان پسر ایرانی ، کرم دارند.

یعنی منتظرند تا یک خانم دوچرخه سوار را ببینند و دنبالش راه بیافتند و متلک و.... بارش کنند.

من همیشه بر سر حرف خود هستم، اکثر مشکلات زنان ایرانی از مردان ایرانی است.

چه مرد از نوع متحجر و متعصبش چه مرد چشم چران و هوس ران.

عادي ميشه كم كم ميشه مثل رانندگي خانم ها اين چيزا اولش جلب توجه ميكنه

آیتای_AYTAY

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظرت ولي خوب استيل واسه خيليا مهمه و فقط يه تلنگر و بعضي وقتا مشوق

کاملا درسته
اگه کسی دنبال استیل و سلامتیش باشه، بهونه ها رو میذاره کنار
درسته امکانات کمه و ورزش کردن تو ایران برای خانموما سختره تا آقایون...اما اینطور نیس که نشه و غیر ممکن باشه