چرا باید ازدواج کرد وقتی میتونیم ازدواج نکنیم!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم شما متوجه نیستید یا خودتونو زدین به اون راه...

متاسفم برای شمایی ک هیچی نمیدونید و قضاوت میکنید و بارها از کلمات تهمت و غیبت و دروغ تو حرفاتون علیه من استفاده کردید

خیلی تند رفتی محمد آقا.اون حرفایی ک تو ادامه مطلبت درمورد من زدین رو نادیده میگیرم.

در ضمن بخاطر افراد تند رو و افراط گرایی مثل شماست ک خیلیا تو باشگاه نمیتونن حرفاشونو کامل بزنند و یکی مثل من با دیدن شما بیشتر حالم از جامعه خودم بهم میخوره.وای اگه شما انقلابی باشین...

جالب اینجاست ک منم شما رو نمیتونم درک کنم.مثل مرفهین بی درد میمونین ک دو دستی چسبیدین ب دین و ادعا میکنین ک همه بدن و فقط خودت خوبی...

هر حرفی ک بزنید من دیگه جوابی ب شما نخواهم داد.صرفا بخاطر این ک حرف زدن با شما مثل آب دادن ب گل مصنوعی میمونه...

روابط عمومی مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون (عمران نورگستر) به اطلاع کلیه طلاب و روحانیون محترم فاقد مسکن که محل صدور شناسنامه یا سکونت آنان در شهرستان زنجان می باشد می رساند:
مؤسسه مسکن طلاب و روحانیون در راستای کمک به تأمین مسکن طلاب و روحانیون معزز استان و براساس سیاست ها و راهبردهای ابلاغی طرح جامع مسکن (مبنی بر عدم حمایت از مسکن طلاب شهرستانی در قم و لزوم حمایت از ایشان در استان محل تولد) و با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام به ثبت نام پروژه ثمین در شهر زنجان با مشخصات ذیل می نماید. لذا در صورت تمایل و داشتن توانائی مالی حداکثر تا تاریخ 1394.11.30 جهت ثبت نام و تحویل مدارک به مرکز خدمات استان زنجان مراجعه نمایید.

مشخصات پروژه:
1- موقعیت: شهرک ثمین زنجان
2- واحدها خود مالکی و دارای سند شش دانگ
3- پروژه دارای 30 واحد: 3 بلوک 5 طبقه، هر طبقه 2 واحد
1- پیشرفت فیزیکی پروژه 100 درصد و آماده واگذاری
2- متراژ واحدها 72 الی 80 متر مربع، 2 خوابه
3- قیمت واگذاری بر اساس قرارداد بنیاد مسکن هر متر مربع 950.000 تومان
4- دارای 35 میلیون تومان وام اوراق مسکن (هزینه اوراق توسط بنیاد مسکن پرداخت شد است)
5- میزان واریزی اولیه نقدی جهت ثبت نام 15.000.000 تومان و الباقی طی 6 ماه از تاریخ ثبت نام
6- پروژه دارای آسانسور و تعداد محدودی پارکینگ مسقف به مبلغ 5 میلیون تومان

شرایط ثبت نام:
1- پرداخت مبلغ 15.000.000 تومان بابت ثبت نام قطعی و انعقاد قرارداد با بنیاد مسکن
2- تابعیت جمهوری اسلامی ایران
3- دارای کد پذیرشی فعال مرکز خدمات حوزه های علمیه و امکان استفاده از کلیه خدمات مرکز
4- محل صدور شناسنامه یا سکونت متقاضی شهر زنجان
5- مرد (مذکر) و متأهل
6- غیر شاغل
7- فاقد هرگونه سابقه مسکن شخصی و زمین شهری متقاضی و همسر ایشان در سراسر کشور (فرم ج سفید باشد)

مدارک موردنیاز:
1- کپی خوانا از تمامی صفحات شناسنامه متقاضی و همسر ایشان
2- کپی خوانا از پشت و روی کارت ملی متقاضی و همسر ایشان
3- مراجعه حضوری به مرکز خدمات استان زنجان جهت تأیید شرایط اولیه و دریافت شماره حساب

تذکرات مهم:
• با عنایت به محدودیت تعداد واحدها، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت نام قطعی نمایند.
• مرکز خدمات حوزه های علمیه درصدد رایزنی جهت اعطای کمک های حمایتی مسکن به متقاضیان می باشد.
• به پیوست تصاویری از پروژه ارائه گردیده است.
• جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 33335223-024 تماس حاصل فرمائید.

.
.
.
http://www.tasnimnews.com/fa/news/1393/05/18/455472/مجتمع-56-واحدی-مسکن-مهر-طلاب-افتتاح-شد
.
.
این ها وام میگیرن ....
حسن سابقه و داشتن پرونده فعال در مرکز مدیریت حوزه علمیه ...... اشتغال به تحصیل در حوزه علمیه به صورت رسمی........ عدم اشتغال به فعالیت های غیر حوزوی و قبولی(حداقل) پایه چهارم ....... عدم استفاده از تسهیلات حوزوی یا دولتی مربوط به زمین و مسکن(خود و همسر)........ نداشتن هر گونه مسکن و زمین شهری(خود و همسر) اعم از ملکی یا قول نامه ای ...مثل سایر مردم به جای خانه های اشرافی به مسکن مهر راضی هستند ......قیافه خیلی اشرافی هم اتفاقا ندارد

و البته خود طلاب هم به سبک معماری این ساختمان ها اعتراض داشته اند ........اصلا یکی از عیب های مسکن مهر همین مسئله است
خواستید وارد بعد های بیشتر ماجرا میشویم .........دفعه بعد هم سعی کنید انقدر بگم بگم راه راه نندازید حرفتون رو بزنید و جواب رو بشنوید حالا چه خوشایند شماست چه نه ......ضمن اینکه باز هم میگم ......300 طلبه یعنی 300 طلبه .........به کل مربوط نیست

در ضمن سرکار خانم استان زنجان نزدیک به 1000 طلبه داره......این آمار تا سال 93 هست تا سال 96 که خدا میدونه چقدر بشه و تا الآن چقدر هستند ........340 تا هم فقط در سال 91 اضافه شده بودند!
پذيرش ۳۴۰ طلبه جديد در حوزه علميه زنجان

من کاری به دین شما ندارم سرکار خانم........ولی ظاهرا شما به دین بنده کار داشتید و دارید ....البته نقد همیشه خوب است .....منم اگر حرفی زدم ولو به تندی اولا به خاطر رک گویی بنده هست و در ثانی برای تلنگر به شما و اینکه خب اگر من اشتباه کردم فرصت دفاع داشته باشید ....حالا که هستید .......عادت ندارم پشت سر کسی حرف بزنم.....خیر پیش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس چرا
خدا گفته از رگ گردن به شما نزدیکترم ؟
یا گفته بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را؟
ایه داریم که گفته باشه واسطه بگیرید؟
سلام علیکم .........واقعیت امر این مطلب شما پاسخش جاش این جا نیست و با یک کلام و دو کلام هم نمیشود پاسخ داد ......اجازه میخوام ابتدائا از کتاب مورد تائید خود شما پاسخ دهم .......

[FONT=&quot]«وَ لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ وَ نَعْلَمُ ما تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَ نَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَريدِ» (ق، 16)
.
[/FONT]
[FONT=&quot]«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسيلَةَ وَ جاهِدُوا في‏ سَبيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ» (المائده، 35)[/FONT]
ترجمه: اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد، از خداوند بهراسید و به سوى او وسيله بجوييد و در راه او جهاد كنيد باشد كه شما رستگار شويد.

دوست عزیز ......عیب بزرگ ما این است که اولا به زمان نزول آیات توجه نداریم و در ثانی یک قسمت آیه رو میگیریم و ما بقی رو خیر .....یا از همه بدتر ....یک آیه رو میشنویم و آیه دیگر خود را به نشنیدن میزنیم .....به نظر شما اینکه خداوند می فرماید در راه جهاد در راه خداوند و رستگاری وسیله بجویید یعنی چی؟.....غیر از اینکه برای رشد و توکل و خداترس شدن نیاز به توسل است به ویژه در ابتدای امر؟......

، الجزء 13، الصفحة: 247، الآية: 97
قَالُوا يَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا كُنَّا خَاطِئِينَ ﴿97﴾

گفتند(فرزندان حضرت یعقوب): ای پدر ما، برای گناهان ما طلب بخشش کن که ما خطاکار بودیم
با اینکه خداوند از رگ گردن به پسران یعقوب هم نزدیکتر بود ولی به پدرشان متوسل شدند. یعنی حضرت یعقوب از خدا نزدیک تر بود؟
.
.
.
در انتها یک پاسخ می ذارم برای شما از حجت الاسلام دکتر رفیعی که اتفاقا در پاسخ به سوالی مشابه شما در برنامه سمت خدا بود

این یک مبحث کلامی است و شبهه افکنی پیرامونش زیاد است. کسانی که به مکه و مدینه می روند گاهی با این سوال مواجه می شوند که چرا کنار قبور ائمه و قبر پیامبر دعا می خوانید و چرا متوسل می شوید ؟ من در چهار مرحله به این بحث می پردازم . مرتبه ی اول آن است که می خواهیم ببینیم گیر کجاست ؟ شبهه کجاست ؟ شبهه را رفع کنیم . بحث اول این است که آیا توسل به افراد زنده هم جایز است ؟ الان امام زمان (عج) زنده است .آیا می شود از ایشان بخواهیم برای ما دعا کند ؟ یا بگوییم که خدایا به واسطه ی امام زمان (عج) به ما لطف بکن یا می توانم بگویم که خدایا به حق پدر یا مرجع تقلید یا عارفی یا عابدی من را ببخش یا یک پدری اولاد بسیارمتدینی دارد و بگوید که بابا جان برای من هم دعا کن . این را همه قبول دارند . اهل سنت هم قبول دارد حتی وهابی ها که خیلی علیه توسل شبهه افکنی می کنند می گویند که این اشکال ندارد .چون قرآن می گوید و کسی نمی تواند آنرا انکار کند چون اگر انکار کند قرآن را انکار کرده است . قرآن می فرماید : وقتی مردم در زمان حضرت موسی می خواستند خطر طوفان و لشکر ملخ به آنها حمله نکند و وقتی می خواستند دعا کنند که خدایا اثر طوفان و این وقایع پیش آمده را از ما دفع کند می گفتند : موسی تو برای ما طلب آمرزش کن . سوره ی اعراف آیه 30 . پس اینجا موسی واسطه شده است . دیگری اینکه برادرهای یوسف وقتی متوجه شدند که نسبت به برادرشان اشتباه کرده اند گفتند : ای پدر تو برای ما طلب آمرزش کن . اگر قرآن چیزی را نقض نمی کند و رد نمی کند این یعنی صحیح است . خداوند در قرآن سوره ی ممتحنه آیه 14 می فرماید : ابراهیم عمویی داشت که سرپرست او بود زیرا او پدر نداشت . پدر ابراهیم موحد بود اعتقاد ما این است که انیباء پدرشان موحد بوده است . خدا می فرماید : عموجان من برای تو طلب مغفرت می کنم . این واسطه ی دیگر ابراهیم که برای دعای عمویش واسطه شد . سوره ی مومن آیه 7 می فرماید : فرشته ها برای مردم طلب مغفرت می کنند . پس فرشته ها می توانند واسطه باشند . کسی روی این انکار ندارد . با فرهنگ قرآن توسل به افراد یعنی زنده کسانی که در قید حیات هستند اشکالی ندارد مثل برادران یوسف که پدر را واسطه کردند و مثل موسی و قومش . حالا می گویند که همه ی این ها ویژگی خاصی داشتند . مثل ابراهیم و موسی . خوب شما که نمی خواهید روی ویژگی بحث کنید ، شما کلیت توسل را بحث کردید .

من نگفتم که به فرعون متوسل شدند . اصلا بحث توسل یعنی کسی را واسطه پیدا کردن که از من بهتر است و از من بالاتر است . بالاخره برادرهای یوسف می دانستند که پدرشان از آنها بالاتر است . الان بحث روی کلیت قضیه است . اینکه به چه کسی متوسل بشویم این را قبول دارم . گام اول این است که اصل واسطه قرار دادن افراد مانعی ندارد . اما گام دوم بعضی ها می گویند که ما قبول داریم ولی نباید مرده ها را واسطه کرد . پیامبر خدا از دنیا رفت و تمام شد . اینکه شما می روی کنار قبر یک میت و جسدی را واسطه قرار می دهی و می گویی یا رسول الله من را شفاعت کن ، این نمیشود . استدلالشان چیست ؟ کسانی که به مکه مشرف می شوند شنیده اند که آنها آیاتی را دلیل می آورند که به مشرکین می گوید بت را واسطه قرار ندهید . به بت توسل نکنید . دو تا مطلب کاملامتفاوت است . توسل به قبر پیامبر جایز نیست چون خدا در قرآن می فرماید : مشرکین بت ها را واسطه نکنند و واسطه کردن بت جایز نیست . آن کسی که بت را واسطه قرار می دهد که از سنگ و چوب است و حیات ندارد ، او را در عرض خدا قرار داده است . من کنار قبر پیامبر می روم . پیامبر سنگ و چوب و آهن است ؟ پیامبر حیات ندارد و حرف را نمی شنود ؟ کسی که از دنیا می رود چه اتفاقی می افتد ؟ روح از بدنش مفارقت می کند یعنی بدن اینجاست و روح جای دیگر است . خوابش را می بینی و گاهی با او حرف می زنی، روح دارد . گام سوم این است که انبیاء ، اولیاء و کسانی که از دنیا رفته اند حیات برزخی دارند و کسانی که حیات برزخی دارند حرف را می شنوند ، مطالب را متوجه می شوند ، این شخص نسبت به جایی که بدنش دفن شده عنایت دارد و در آنجا حاضر است .این چه استدلالی است که ما بگوییم سنگ و چوب را نخوانید ؟ این آیه قرآن که می فرماید که وقتی برادران یوسف به یوسف گفتند که پدر ما از فراغ تو این قدر گریه کرده که بینایی اش را از دست داده است و یوسف برای شفای چشمان پدرش پیراهنش را به آنها داد و گفت این را روی چشمان پدر بمالید . این پیراهن یوسف نبوده است ، پارچه نبوده ، تن یوسف بوده است ، یوسف خودش زنده بود و لباسی که از تنش جدا شد چطور تاثیر شفا دارد ؟ این جسد پیامبر روحی در کنار دارد ، حیات برزخی دارد حتی ضریح پیامبر این تبرک بواسطه ی پیامبر و اینکه توسل به پیامبر امکان دارد . چرا ؟ چون حضرت حیات برزخی دارد چون پاسخ سلام ها را می دهد . گام چهارم این است که سیره ی بزرگان و ائمه اطهار برای ما حجت است . بعضی ها صحابی را هم حجت می دانند. مثلا عبدالله بن عمر و زید بن ثابت از اصحاب پیامبر هستند و اگر این ها یک کاری کردند عملکردشان برای ما حجت است. سیره برای ما یک نوعی پیام دارد . اصلا بحث توسل به پیامبر و اموات و قبور تا قبل از قرن هشتم یک بحث جا افتاده ای بوده است و هیچ کس نمی گفته که جایز نیست . این بحث را ابن تیمیه مطرح کرد و بعد از او محمدبن عبدالوهاب آن را پرورش داد که امروز هم اندیشمندان حجاز آنرا نقد می کنند و می گویند که این حرفها قبلا مطرح نبوده است . شما ده ها کتاب قبل از آنها و قبل از قرن هشتم نگاه کنید بحث توسل ، زیارت و تبرک همه در آن هست و این ها حجت دارد . یکی از منابع اهل سنت که از کتابهای معتبر میان اهل سنت است و نسبتا می شود به روایات آن اعتماد کرد آورده است که قحطی شدید در مدنیه بوجود آمد . مردم در مدینه نزد عایشه همسر پیامبر آمدند و گفتند چکار کنیم ؟ گفت : بروید کنار قبر پیامبر و شکافی روی سقف ایجاد کنید بگونه ای که از این شکاف بین قبر حضرت و آسمان مانعی نباشد یعنی نوری در واقع از آسمان به قبر بتابد . این قصه ی معروف در تاریخ هم آمده است . می گویند که این روزنه هنوز جایش در گنبد هست .پس به حضرت متوسل شدند و می نویسند آنقدر باران آمد که آب در مدینه جاری شد . همسر پیامبر نگفت این کار شرک است و بروید در خانه هایتان دعا کنید . چرا گفت متوسل بشوید؟ حالا این ها می خواهند با این روایت چکار کنند ؟ می خواهم استدلالی بحث کنم . نمونه ی دیگر که این هم در منابع معتبر اهل سنت آمده است مال ابن حجر است . این قصه را نقل می کند که ابن ابی شیبه با سند صحیح نقل می کند که در زمان خلیفه ی دوم مردم دچار بحران بی آبی شدند . کنار قبر پیامبر آمدند و متوسل به ایشان شدند که باران ببارد . نمونه های دیگر در کتابی است که یکی از بزرگان و علمای ما حضرت آیت الله احمدی میانجی بنام تبرک نوشته است . ایشان از خود منابع اهل سنت مواردی را نقل می کنند که چقدر این بحث جا افتاده بود. عبدالله بن عمر پسر خلیفه ی دوم گاهی می آمد و منبر را می بوسید و می گفت که اینجا جای دست پیامبر بوده است . تبرک می جست . این ها یک چیز معمولی بوده است . لذا ما هیچ گاه توسل را یک چیزی در عرض خدا نمی دانیم . ما وقتی می رویم کنار قبر امام رضا (ع) یک شخصیتی که 55 سال عمرش را با عصمت محض گذرانده است ، خطا در زندگی او نیست ، آن نماز شبهایش ، آن عبادتش ، آن ارتباطش با مردم و من که همه ی زندگی ام خطاست . خوب کسی که خطا ندارد پیش خدا معتبرتر است در زیارتنامه اش هم می خوانیم که خدایا من بواسطه ی او آمده ام پیش تو دعا کنم . شما این زیارتنامه ها را باز کنید . ای امام رضا من به سوی تو آمده ام و بهانه قرار داده ام خدایا تو من را محروم نکن . یک دعایی است آخر مفاتیح دعای عالیه المضامین ، توصیه میکنم که هر وقت توسل پیدا میکنید آنرا بخوانید چه در حرم چه در بیرون . دعای عجیبی است ، هر چه می خواهید در این دعا هست . اسمش هم روی آن است عالیه المضامین یعنی مضمون های عالی . در آنجا می گوییم که خدایا این آقا امام حجت خداست تو او را امام قرار دادی . در قرآن خودت فرموده ای : اطیعوا الله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم و فرموده ای کونوا مع الصادقین . صادقین چه کسانی هستند ؟ صادقین نمی توانند انسانهای معصیت کاری باشند ، تو که در قرآن خودت توصیه کرده ای که دنبال این ها بروید ، من دنبال آنها آمدم ولی من این ها را در عرض تو قرار نمی دهم در طول تو قرار می دهم . ادعونی استجب لکم امام را واسطه قرار میدهم . یک چیز خیلی طبیعی است و در عالم هست و آن توسل است . این ها شبهاتی است که متاسفانه با در هم آمیختن صحیح و غلط مطرح کرده اند و طرف هم نمیتواند جواب بدهد و می گوید : پس راست میگویند و خودمان با خدا حرف می زنیم . در قرآن خدا به اطرافیان پیامبر خطاب میکند که ای پیامبر تو برای آنها استغفار کن و اتفاقا در زیارت نامه ی پیامبر هم آمده است و عجیب است که الان که کنار قبر پیامبر کسی بخواهد داد و فریاد بکند آن بالا نوشته لاترفع اصواتکم فوق صوت النبی و فورا همه میگویند ساکت . اینجا پیامبر زنده شده و نمی شود کنار قبرش داد و فریاد کرد. یک چیزی کاملا عادی است . من فکر می کنم که این نسبت شرک ، اصلا مفهوم شرک را ندارد . موحدترین فرقه ، موحدترین گروه و بالاترین مضامین توحیدی در فرمایشات ائمه ماست . شما توحید را از نهج البلاغه و امام صادق (ع) بگیرید . خود ائمه بزرگوار ما به پیامبر متوسل می شدند . امام هادی (ع) مریض بود . ابوهاشم جعفری می گوید که مبلغی پول به من داد و فرمود : با عده ای به کربلا بروید و در کربلا زیر قبه ی جدم حسین برایم دعا کنید . این شبهه برایم پیش آمده که شما هم امام هستید چرا برای شفا پیش امام حسین (ع) می روید ؟ امام فرمودند که خدا یک مکان هایی را محل اجابت دعا قرار داده است . یکی از آنها زیر قبه ی جدم حسین است . سیره ی امام هادی (ع) برای ما حجت است . امام باقر (ع) تب کرده بوند . تبشان هم شدید بود . حضرت به بدنش آب می زد و میگفت : ای مادر جان ، یا فاطمه ، تو از خدا بخواه من به تو متوسل می شوم . البته ما علم پزشکی را نفی نمیکنیم یعنی اگر کسی مریض است دارو نخورد و فقط متوسل بشود . کتاب هایی در این زمینه نوشته شده است مثل آیین وهابیت آیت الهل سبحانی ، ازشیعه بپرسید ، شیعه پاسخ می دهد ، این ها کتابهای خوبی است عزیزان بخوانند و خودشان به نتیجه برسند . قسمت دردناک آن این است که وقتی به مدینه می رویم و این شبهات مطرح میشود ، ما می پذیریم بدون اینکه مطالعه کنیم و دنبالش برویم . کافی است از یک مطلع بپرسیم . یکی از روشهای غلطی که آنجا هست مناظره ی یک طرفه است یعنی عده ای دوره دیده ، آگاه ، مطالعه کرده ، نقطه ضعف ما را مطالعه کرده و آنجا ایستاده اند تا مبانی خودشان را تبلیغ کنند . با چه کسی ؟ با پیرمردی که از ایران رفته ، یک عمر نماز و عبادت کرده ولی هیچ اطلاعات مذهبی ندارد یا یک جوان دانشجویی که حداکثر دو واحد معارف گذرانده است و در بدیهیات می ماند . آنها به افراد عالم اجازه نمی دهند که بحث کنند یعنی اگر یک عالم در عرصه باشد می گویند نه . من خودم بارها دیده ام که کار به دستگیری می کشد . سراغ جوان دانشجو و پیرمرد می روند .کجای دنیا این جوری تبلیغ میکنند ؟ در قبرستانی که طرف با یک اعتقادی آمده ، یک سلام به امام بدهد و برود ، واقعا اگر بحث علمی می خواهید در مسجدالنبی در حضور جمع ، دو تا مناظره ی علمی بنشینند ، گفتگو کنند و مناظره کنند نه اینکه در آنجا بایستی ، فریاد بزنی یک طرفه و نگذاری کسی هم حرف بزند .

.
.
.

تاریخ خطیب: در زمان خلافت خلیفه دوم، دو سال قطحی شد. بلال به همراهی عده ای از صحابه بر سر قبر پیامبر آمد و چنین گفت: ای پیامبر برای امت خودت طلب باران کن زیرا (از بی آبی) در حال هلاکت هستند... »
.
وقتی در مدینه قحطی آمده بود عمربن خطاب با توسل به مقام عباس ابن عبد المطلب عموی پیامبر (ص) چنین دعا و طلب باران کردند: "خدایا ما به مقام پیامبر تو متوسل شدیم و به ما باران دادی، حالا به مقام عموی او متوسل می شویم و طلب باران می کنیم"
.
امام مالک (مفتی مدینه) به منصور دوانقی دستور توسل به پیامبر (ص) را می دهد و چنین می گوید: پیامبر وسیله تو و وسیله پدرت، آدم است . که اشاره به دستور خداوند به آدم جهت توسل به انوار مقدسه پنج تن می باشد.(محمد ابن اسماعیل بخاری ، صحیح بخاری باب مناقب عباس ابن عبد المطلب حدیث 3710، چاپ سوم ،بیروت ؛ دارالکتب العلمیه)
.
امام شافعی: آل النبی ذریعتی و هم الیه وسیلتی ؛ یعنی آل پیغمبر شفیع من هستند و اینها وسیله من و واسطه من در نزد خدا هستند"(احمد ابن حنبل شیبانی ؛ مسند احمد ج 4 ص 138،چاپ دوم ،دار احیاء تراث العربیه1415) و ..............

consl

عضو جدید
سلام علیکم .........واقعیت امر این مطلب شما پاسخش جاش این جا نیست و با یک کلام و دو کلام هم نمیشود پاسخ داد ......اجازه میخوام ابتدائا از کتاب مورد تائید خود شما پاسخ دهم .......

«وَ لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسانَ وَ نَعْلَمُ ما تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَ نَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَريدِ» (ق، 16)
.
«يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَ ابْتَغُوا إِلَيْهِ الْوَسيلَةَ وَ جاهِدُوا في‏ سَبيلِهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ» (المائده، 35)
ترجمه: اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد، از خداوند بهراسید و به سوى او وسيله بجوييد و در راه او جهاد كنيد باشد كه شما رستگار شويد.

دوست عزیز ......عیب بزرگ ما این است که اولا به زمان نزول آیات توجه نداریم و در ثانی یک قسمت آیه رو میگیریم و ما بقی رو خیر .....یا از همه بدتر ....یک آیه رو میشنویم و آیه دیگر خود را به نشنیدن میزنیم .....به نظر شما اینکه خداوند می فرماید در راه جهاد در راه خداوند و رستگاری وسیله بجویید یعنی چی؟.....غیر از اینکه برای رشد و توکل و خداترس شدن نیاز به توسل است به ویژه در ابتدای امر؟......

، الجزء 13، الصفحة: 247، الآية: 97
قَالُوا يَا أَبَانَا اسْتَغْفِرْ لَنَا ذُنُوبَنَا إِنَّا كُنَّا خَاطِئِينَ ﴿97﴾

گفتند(فرزندان حضرت یعقوب): ای پدر ما، برای گناهان ما طلب بخشش کن که ما خطاکار بودیم
با اینکه خداوند از رگ گردن به پسران یعقوب هم نزدیکتر بود ولی به پدرشان متوسل شدند. یعنی حضرت یعقوب از خدا نزدیک تر بود؟
.
.
.
در انتها یک پاسخ می ذارم برای شما از حجت الاسلام دکتر رفیعی که اتفاقا در پاسخ به سوالی مشابه شما در برنامه سمت خدا بود

این یک مبحث کلامی است و شبهه افکنی پیرامونش زیاد است. کسانی که به مکه و مدینه می روند گاهی با این سوال مواجه می شوند که چرا کنار قبور ائمه و قبر پیامبر دعا می خوانید و چرا متوسل می شوید ؟ من در چهار مرحله به این بحث می پردازم . مرتبه ی اول آن است که می خواهیم ببینیم گیر کجاست ؟ شبهه کجاست ؟ شبهه را رفع کنیم . بحث اول این است که آیا توسل به افراد زنده هم جایز است ؟ الان امام زمان (عج) زنده است .آیا می شود از ایشان بخواهیم برای ما دعا کند ؟ یا بگوییم که خدایا به واسطه ی امام زمان (عج) به ما لطف بکن یا می توانم بگویم که خدایا به حق پدر یا مرجع تقلید یا عارفی یا عابدی من را ببخش یا یک پدری اولاد بسیارمتدینی دارد و بگوید که بابا جان برای من هم دعا کن . این را همه قبول دارند . اهل سنت هم قبول دارد حتی وهابی ها که خیلی علیه توسل شبهه افکنی می کنند می گویند که این اشکال ندارد .چون قرآن می گوید و کسی نمی تواند آنرا انکار کند چون اگر انکار کند قرآن را انکار کرده است . قرآن می فرماید : وقتی مردم در زمان حضرت موسی می خواستند خطر طوفان و لشکر ملخ به آنها حمله نکند و وقتی می خواستند دعا کنند که خدایا اثر طوفان و این وقایع پیش آمده را از ما دفع کند می گفتند : موسی تو برای ما طلب آمرزش کن . سوره ی اعراف آیه 30 . پس اینجا موسی واسطه شده است . دیگری اینکه برادرهای یوسف وقتی متوجه شدند که نسبت به برادرشان اشتباه کرده اند گفتند : ای پدر تو برای ما طلب آمرزش کن . اگر قرآن چیزی را نقض نمی کند و رد نمی کند این یعنی صحیح است . خداوند در قرآن سوره ی ممتحنه آیه 14 می فرماید : ابراهیم عمویی داشت که سرپرست او بود زیرا او پدر نداشت . پدر ابراهیم موحد بود اعتقاد ما این است که انیباء پدرشان موحد بوده است . خدا می فرماید : عموجان من برای تو طلب مغفرت می کنم . این واسطه ی دیگر ابراهیم که برای دعای عمویش واسطه شد . سوره ی مومن آیه 7 می فرماید : فرشته ها برای مردم طلب مغفرت می کنند . پس فرشته ها می توانند واسطه باشند . کسی روی این انکار ندارد . با فرهنگ قرآن توسل به افراد یعنی زنده کسانی که در قید حیات هستند اشکالی ندارد مثل برادران یوسف که پدر را واسطه کردند و مثل موسی و قومش . حالا می گویند که همه ی این ها ویژگی خاصی داشتند . مثل ابراهیم و موسی . خوب شما که نمی خواهید روی ویژگی بحث کنید ، شما کلیت توسل را بحث کردید .

من نگفتم که به فرعون متوسل شدند . اصلا بحث توسل یعنی کسی را واسطه پیدا کردن که از من بهتر است و از من بالاتر است . بالاخره برادرهای یوسف می دانستند که پدرشان از آنها بالاتر است . الان بحث روی کلیت قضیه است . اینکه به چه کسی متوسل بشویم این را قبول دارم . گام اول این است که اصل واسطه قرار دادن افراد مانعی ندارد . اما گام دوم بعضی ها می گویند که ما قبول داریم ولی نباید مرده ها را واسطه کرد . پیامبر خدا از دنیا رفت و تمام شد . اینکه شما می روی کنار قبر یک میت و جسدی را واسطه قرار می دهی و می گویی یا رسول الله من را شفاعت کن ، این نمیشود . استدلالشان چیست ؟ کسانی که به مکه مشرف می شوند شنیده اند که آنها آیاتی را دلیل می آورند که به مشرکین می گوید بت را واسطه قرار ندهید . به بت توسل نکنید . دو تا مطلب کاملامتفاوت است . توسل به قبر پیامبر جایز نیست چون خدا در قرآن می فرماید : مشرکین بت ها را واسطه نکنند و واسطه کردن بت جایز نیست . آن کسی که بت را واسطه قرار می دهد که از سنگ و چوب است و حیات ندارد ، او را در عرض خدا قرار داده است . من کنار قبر پیامبر می روم . پیامبر سنگ و چوب و آهن است ؟ پیامبر حیات ندارد و حرف را نمی شنود ؟ کسی که از دنیا می رود چه اتفاقی می افتد ؟ روح از بدنش مفارقت می کند یعنی بدن اینجاست و روح جای دیگر است . خوابش را می بینی و گاهی با او حرف می زنی، روح دارد . گام سوم این است که انبیاء ، اولیاء و کسانی که از دنیا رفته اند حیات برزخی دارند و کسانی که حیات برزخی دارند حرف را می شنوند ، مطالب را متوجه می شوند ، این شخص نسبت به جایی که بدنش دفن شده عنایت دارد و در آنجا حاضر است .این چه استدلالی است که ما بگوییم سنگ و چوب را نخوانید ؟ این آیه قرآن که می فرماید که وقتی برادران یوسف به یوسف گفتند که پدر ما از فراغ تو این قدر گریه کرده که بینایی اش را از دست داده است و یوسف برای شفای چشمان پدرش پیراهنش را به آنها داد و گفت این را روی چشمان پدر بمالید . این پیراهن یوسف نبوده است ، پارچه نبوده ، تن یوسف بوده است ، یوسف خودش زنده بود و لباسی که از تنش جدا شد چطور تاثیر شفا دارد ؟ این جسد پیامبر روحی در کنار دارد ، حیات برزخی دارد حتی ضریح پیامبر این تبرک بواسطه ی پیامبر و اینکه توسل به پیامبر امکان دارد . چرا ؟ چون حضرت حیات برزخی دارد چون پاسخ سلام ها را می دهد . گام چهارم این است که سیره ی بزرگان و ائمه اطهار برای ما حجت است . بعضی ها صحابی را هم حجت می دانند. مثلا عبدالله بن عمر و زید بن ثابت از اصحاب پیامبر هستند و اگر این ها یک کاری کردند عملکردشان برای ما حجت است. سیره برای ما یک نوعی پیام دارد . اصلا بحث توسل به پیامبر و اموات و قبور تا قبل از قرن هشتم یک بحث جا افتاده ای بوده است و هیچ کس نمی گفته که جایز نیست . این بحث را ابن تیمیه مطرح کرد و بعد از او محمدبن عبدالوهاب آن را پرورش داد که امروز هم اندیشمندان حجاز آنرا نقد می کنند و می گویند که این حرفها قبلا مطرح نبوده است . شما ده ها کتاب قبل از آنها و قبل از قرن هشتم نگاه کنید بحث توسل ، زیارت و تبرک همه در آن هست و این ها حجت دارد . یکی از منابع اهل سنت که از کتابهای معتبر میان اهل سنت است و نسبتا می شود به روایات آن اعتماد کرد آورده است که قحطی شدید در مدنیه بوجود آمد . مردم در مدینه نزد عایشه همسر پیامبر آمدند و گفتند چکار کنیم ؟ گفت : بروید کنار قبر پیامبر و شکافی روی سقف ایجاد کنید بگونه ای که از این شکاف بین قبر حضرت و آسمان مانعی نباشد یعنی نوری در واقع از آسمان به قبر بتابد . این قصه ی معروف در تاریخ هم آمده است . می گویند که این روزنه هنوز جایش در گنبد هست .پس به حضرت متوسل شدند و می نویسند آنقدر باران آمد که آب در مدینه جاری شد . همسر پیامبر نگفت این کار شرک است و بروید در خانه هایتان دعا کنید . چرا گفت متوسل بشوید؟ حالا این ها می خواهند با این روایت چکار کنند ؟ می خواهم استدلالی بحث کنم . نمونه ی دیگر که این هم در منابع معتبر اهل سنت آمده است مال ابن حجر است . این قصه را نقل می کند که ابن ابی شیبه با سند صحیح نقل می کند که در زمان خلیفه ی دوم مردم دچار بحران بی آبی شدند . کنار قبر پیامبر آمدند و متوسل به ایشان شدند که باران ببارد . نمونه های دیگر در کتابی است که یکی از بزرگان و علمای ما حضرت آیت الله احمدی میانجی بنام تبرک نوشته است . ایشان از خود منابع اهل سنت مواردی را نقل می کنند که چقدر این بحث جا افتاده بود. عبدالله بن عمر پسر خلیفه ی دوم گاهی می آمد و منبر را می بوسید و می گفت که اینجا جای دست پیامبر بوده است . تبرک می جست . این ها یک چیز معمولی بوده است . لذا ما هیچ گاه توسل را یک چیزی در عرض خدا نمی دانیم . ما وقتی می رویم کنار قبر امام رضا (ع) یک شخصیتی که 55 سال عمرش را با عصمت محض گذرانده است ، خطا در زندگی او نیست ، آن نماز شبهایش ، آن عبادتش ، آن ارتباطش با مردم و من که همه ی زندگی ام خطاست . خوب کسی که خطا ندارد پیش خدا معتبرتر است در زیارتنامه اش هم می خوانیم که خدایا من بواسطه ی او آمده ام پیش تو دعا کنم . شما این زیارتنامه ها را باز کنید . ای امام رضا من به سوی تو آمده ام و بهانه قرار داده ام خدایا تو من را محروم نکن . یک دعایی است آخر مفاتیح دعای عالیه المضامین ، توصیه میکنم که هر وقت توسل پیدا میکنید آنرا بخوانید چه در حرم چه در بیرون . دعای عجیبی است ، هر چه می خواهید در این دعا هست . اسمش هم روی آن است عالیه المضامین یعنی مضمون های عالی . در آنجا می گوییم که خدایا این آقا امام حجت خداست تو او را امام قرار دادی . در قرآن خودت فرموده ای : اطیعوا الله و اطیعوالرسول و اولی الامر منکم و فرموده ای کونوا مع الصادقین . صادقین چه کسانی هستند ؟ صادقین نمی توانند انسانهای معصیت کاری باشند ، تو که در قرآن خودت توصیه کرده ای که دنبال این ها بروید ، من دنبال آنها آمدم ولی من این ها را در عرض تو قرار نمی دهم در طول تو قرار می دهم . ادعونی استجب لکم امام را واسطه قرار میدهم . یک چیز خیلی طبیعی است و در عالم هست و آن توسل است . این ها شبهاتی است که متاسفانه با در هم آمیختن صحیح و غلط مطرح کرده اند و طرف هم نمیتواند جواب بدهد و می گوید : پس راست میگویند و خودمان با خدا حرف می زنیم . در قرآن خدا به اطرافیان پیامبر خطاب میکند که ای پیامبر تو برای آنها استغفار کن و اتفاقا در زیارت نامه ی پیامبر هم آمده است و عجیب است که الان که کنار قبر پیامبر کسی بخواهد داد و فریاد بکند آن بالا نوشته لاترفع اصواتکم فوق صوت النبی و فورا همه میگویند ساکت . اینجا پیامبر زنده شده و نمی شود کنار قبرش داد و فریاد کرد. یک چیزی کاملا عادی است . من فکر می کنم که این نسبت شرک ، اصلا مفهوم شرک را ندارد . موحدترین فرقه ، موحدترین گروه و بالاترین مضامین توحیدی در فرمایشات ائمه ماست . شما توحید را از نهج البلاغه و امام صادق (ع) بگیرید . خود ائمه بزرگوار ما به پیامبر متوسل می شدند . امام هادی (ع) مریض بود . ابوهاشم جعفری می گوید که مبلغی پول به من داد و فرمود : با عده ای به کربلا بروید و در کربلا زیر قبه ی جدم حسین برایم دعا کنید . این شبهه برایم پیش آمده که شما هم امام هستید چرا برای شفا پیش امام حسین (ع) می روید ؟ امام فرمودند که خدا یک مکان هایی را محل اجابت دعا قرار داده است . یکی از آنها زیر قبه ی جدم حسین است . سیره ی امام هادی (ع) برای ما حجت است . امام باقر (ع) تب کرده بوند . تبشان هم شدید بود . حضرت به بدنش آب می زد و میگفت : ای مادر جان ، یا فاطمه ، تو از خدا بخواه من به تو متوسل می شوم . البته ما علم پزشکی را نفی نمیکنیم یعنی اگر کسی مریض است دارو نخورد و فقط متوسل بشود . کتاب هایی در این زمینه نوشته شده است مثل آیین وهابیت آیت الهل سبحانی ، ازشیعه بپرسید ، شیعه پاسخ می دهد ، این ها کتابهای خوبی است عزیزان بخوانند و خودشان به نتیجه برسند . قسمت دردناک آن این است که وقتی به مدینه می رویم و این شبهات مطرح میشود ، ما می پذیریم بدون اینکه مطالعه کنیم و دنبالش برویم . کافی است از یک مطلع بپرسیم . یکی از روشهای غلطی که آنجا هست مناظره ی یک طرفه است یعنی عده ای دوره دیده ، آگاه ، مطالعه کرده ، نقطه ضعف ما را مطالعه کرده و آنجا ایستاده اند تا مبانی خودشان را تبلیغ کنند . با چه کسی ؟ با پیرمردی که از ایران رفته ، یک عمر نماز و عبادت کرده ولی هیچ اطلاعات مذهبی ندارد یا یک جوان دانشجویی که حداکثر دو واحد معارف گذرانده است و در بدیهیات می ماند . آنها به افراد عالم اجازه نمی دهند که بحث کنند یعنی اگر یک عالم در عرصه باشد می گویند نه . من خودم بارها دیده ام که کار به دستگیری می کشد . سراغ جوان دانشجو و پیرمرد می روند .کجای دنیا این جوری تبلیغ میکنند ؟ در قبرستانی که طرف با یک اعتقادی آمده ، یک سلام به امام بدهد و برود ، واقعا اگر بحث علمی می خواهید در مسجدالنبی در حضور جمع ، دو تا مناظره ی علمی بنشینند ، گفتگو کنند و مناظره کنند نه اینکه در آنجا بایستی ، فریاد بزنی یک طرفه و نگذاری کسی هم حرف بزند .

.
.
.

تاریخ خطیب: در زمان خلافت خلیفه دوم، دو سال قطحی شد. بلال به همراهی عده ای از صحابه بر سر قبر پیامبر آمد و چنین گفت: ای پیامبر برای امت خودت طلب باران کن زیرا (از بی آبی) در حال هلاکت هستند... »
.
وقتی در مدینه قحطی آمده بود عمربن خطاب با توسل به مقام عباس ابن عبد المطلب عموی پیامبر (ص) چنین دعا و طلب باران کردند: "خدایا ما به مقام پیامبر تو متوسل شدیم و به ما باران دادی، حالا به مقام عموی او متوسل می شویم و طلب باران می کنیم"
.
امام مالک (مفتی مدینه) به منصور دوانقی دستور توسل به پیامبر (ص) را می دهد و چنین می گوید: پیامبر وسیله تو و وسیله پدرت، آدم است . که اشاره به دستور خداوند به آدم جهت توسل به انوار مقدسه پنج تن می باشد.(محمد ابن اسماعیل بخاری ، صحیح بخاری باب مناقب عباس ابن عبد المطلب حدیث 3710، چاپ سوم ،بیروت ؛ دارالکتب العلمیه)
.
امام شافعی: آل النبی ذریعتی و هم الیه وسیلتی ؛ یعنی آل پیغمبر شفیع من هستند و اینها وسیله من و واسطه من در نزد خدا هستند"(احمد ابن حنبل شیبانی ؛ مسند احمد ج 4 ص 138،چاپ دوم ،دار احیاء تراث العربیه1415) و ..............

سلام
خوب شما وسیله رو برای من تعریف کنید ببینیم وسیله چی هست وسیله یعنی اینکه یه فرد رو واسطه قرار بدیدم همین سوره مبارک مائده رو 35رو وسیله رو برای من تعریف کنید ببینیم وسیله چی هست؟
وسیله یعنی توسل کردن به یه شخص؟
در ایه 35مائده گفته وسیله بجوید
وسیله اینها نمیشه ( که عبارت از طاعت و عبادت و اعمال شایسته و بایسته است )
در مورد حضرت یعقوب که زنده بود هنگامی که زنده بود گفتن بهش برای ما طلب بخشش کن
الان من به شما میگم محمد اقا برای من دعا کنید الان این مشکلی نیست چون شما در قید حیات هستید .
مثل بتها اون بت ها افراد صالحی بودند که ازشون بت ساخته بودند.
الان سوره فاتحه رو چیکار کنیم که خدا میگه تنها از من کمک بخواهید؟؟
اول از قران توسل رو اثبات کنید؟ بعد هم میریم سراغ احادیث
چطور سوره فاتحه خدا رک . راست گفته تنها از من بخواهید کمک
یه ایه هم برای من بیارید به طور صریح گفته باشه توسل کنید برای نزدیکی من

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محممد جان یعنی اعتماد به سقفت تو حلقم... اصن تعارف نکنید ها ... redbull بدم خدمتتون؟ :|

ای بابا حالا ما دوتا حرف حق زدیم شد تهمت و افترا ... شد گناه کبیره خودمونم

شدیم جزو ضالین ... عوض شما که این همه به دیگران نیش و کنایه میزنید

شدین حق به جانب ... من کی گفتم فلانی پول بیت المال و بالا کشیده ؟؟؟

بنده منظورم این بود که حقوق طلبه ها از مردم بیشتره ... خود اقای شهریاری

هم اینجا حی و حاضر هستن گفتن که من دوستی داشتم که طلبه بودن برای سه روز سخنرانی 3میلیون تومن درامد داشتند یعنی روزی ۱ تومن حالا شما میدونید حقوق کارمند عادی در یک روز چقدره؟

.
.
.

و اما در خصوص اواتار ؛

من نمیدونم چرا این اواتار تبدیل شده به خاری در چشمتون ؟؟

حالا مضرات سیگار بله اگه ازون منظر بخوایین به قضیه نگاه کنید حرفتون متین اما بنده نه سیگاری

هستم و نه سمت سیگار خواهم رفت شاید این دید شماست که قبلا سیگار یا بهرحال مواد مخدر مصرف میکردید .. ( من نمیخام قضاوت ناعادلانه کنم اما چون شما با همین دید خیلی راحت نظرتونو گفتین دارم میگم ) که الان از گذشته خود پشیمانید و میخواید دیگران هم ازین کار منع کنید ( بهرحال من و دوستم سیگاری نیستیم )

.
.
در ضمن این دوست عزیزما حوصله ی پرداختن به این چنین مسائل حاشیه ای

رو نداشتن راضی نشدن ایدی شونو بهتون بدم فقط در جواب شما گفتند که از طرف ایشون من این حدیث رو از پیامبر گرامی اسلام براتون نقل کنم

"

رسول گرامی اسلام (ص) هم در حدیثی فرموده است: من فرمان نیافته ام كه دل های مردم را سوراخ كنم یا شكم هایشان را بشكافم (یعنی كار من تفتیش و تجسس نیست). كنزالعمال، حدیث 8827

+

تفتیش عقاید هم ناپسند است. سین جیم كردن افراد تا به عقاید و باورها و افكار آنان دسترسی پیدا كنیم، ناپسند است و گاهی سبب از دست دادن دوستان می شود. در كلمات امام صادق(ع) است: از اعتقادات و افكار مردم تفتیش نكن كه بی دوست می مانی "

نکته اخر : محمد اقای عزیز برادر عزیز (م) شما زورت به ما نمیرسه چرا به شیما خانوم گیر دادی :d ایشون طرف صحبتش ما بودیم که شما این چنین پرخاش کردید :d از نشانه های مومنان فرو بردن خشم خود است... از ما که گذشته چون ما ضال هستیم از دید شما لاقل خودتون پایبند باشید

در ضمن من یک شرط دارم برای تغییر اواتارم و اون اینکه شما هم اواتارتو عوض کنی اگر زیر بار رفتین بده هم عوض میکنم اگر نه که هیچ ( فقط میخام بینم خودت زیر بار میری؟ لطفا بحث رو هم سیاسی نکنید فقط در شرایط برابر عوض میکنیم )

حالا هم احترام ما رو اگه نگه نمیدارین به احترام خودتون دیگه ادامه ندید .

خدانگهدار :gol:

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خوب شما وسیله رو برای من تعریف کنید ببینیم وسیله چی هست وسیله یعنی اینکه یه فرد رو واسطه قرار بدیدم همین سوره مبارک مائده رو 35رو وسیله رو برای من تعریف کنید ببینیم وسیله چی هست؟
الان من به شما میگم محمد اقا برای من دعا کنید الان این مشکلی نیست چون شما در قید حیات هستید .

بابا هرکس مذهب و عقیدش فرق داره!
نمیشه گفت کی درست میگه کی غلط؟!!
باهم دعوا نکنید ..ک به هیچ مذهبی خدای ناکرده توهینی نشه.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایدیشو بده ........البته اگر در این باشگاه است ببینم چه علاقه ای در سیگار و زیبا نشان دادن اون وجود داره که به دوستش پیشنهاد میکنه ........من به عنوان دوست ازت میخوام این آواتارتو عوض کنی .......البته عمل به اون به خودت بستگی داره ......ولیکن این آواتار ذهنیت بد برای من ایجاد میکنه .....چون من هم سیگار رو خوب میشناسم ......هم فرد معتاد رو ........و میدونم چه بلایی سر زندگی و سلامتی اش برای یک تفریح لحظه ای به خیال خودش بوجود میاد ....اگه خواستی تو خصوصی برات میگم ......و اینکه چرا تا این حد من از سیگار و مواد مخدر متنفرم ........تا این حد که حتی تحمل دیدن اینکه یکی از هموطنانم چه رسد به دوست عکس مجازی از اون بزاره یا شکلکی از اون رو ندارم.....و چقدر برام ناراحت کننده است

شما ابتدای امر خیلی خوب و با متانت حرفی که بهش اعتقاد نداشتی رو رد کردی بدون تهمت زنی و بدگویی .....متاسفانه یک کاربر آمد و تهمت زد و شما هم سریحا موضع تائید گرفتی .....این بد است برادر من ........تائید تهمت و افترا و اتهام پراکنی با تهمت زدن و اتهام زدن و افترا پراکندن توسط همون فرد هیچ فرقی نداره
من به شما بگم ......پول بیت المال رو بالا میکشی ......این حرف است یوسف عزیز یا اتهام افکنی در خوشبینانه ترین حالت؟......اگه در واژگان شما دزدی و دست درازی به بیت المال کار بدی نیست ...در واژگان بنده بسیار هم بد است و هر کس ندانسته به کسی همچین تهمتی بزنه عین گناه کبیره است......حالا بدتر از اون اینه که بخواد نسبت عام هم بده

چرا یه عده به خودشون اجازه میدن و نخود هر آشی میشن و وقتی اسمی ازشون نیست خودشون رو دخالت میدن .......آیا این افراد دچار توهم خود پنداری و خود حاضری دارند؟

اگ درصدی فک میکردم همچین ادم مضخرفی هستین عمرا می اومدم پست هاتونو میخوندم وتشکر میزدم!
واسه خودم متاسفم!...واسه اسلامم متاسفم ک ادمایی مثل شما ادای حمایتگرانه برای دین درمیارن

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
محممد جان یعنی اعتماد به سقفت تو حلقم... اصن تعارف نکنید ها ... redbull بدم خدمتتون؟ :|

هم اینجا حی و حاضر هستن گفتن که من دوستی داشتم که طلبه بودن برای سه روز سخنرانی 3میلیون تومن درامد داشتند یعنی روزی ۱ تومن حالا شما میدونید حقوق کارمند عادی در یک روز چقدره؟

.
.
.

و اما در خصوص اواتار ؛

حالا مضرات سیگار بله اگه ازون منظر بخوایین به قضیه نگاه کنید حرفتون متین اما بنده نه سیگاری

هستم و نه سمت سیگار خواهم رفت شاید این دید شماست که قبلا سیگار یا بهرحال مواد مخدر مصرف میکردید .. ( من نمیخام قضاوت ناعادلانه کنم اما چون شما با همین دید خیلی راحت نظرتونو گفتین دارم میگم ) که الان از گذشته خود پشیمانید و میخواید دیگران هم ازین کار منع کنید ( بهرحال من و دوستم سیگاری نیستیم )

.
.

رو نداشتن راضی نشدن ایدی شونو بهتون بدم فقط در جواب شما گفتند که از طرف ایشون من این حدیث رو از پیامبر گرامی اسلام براتون نقل کنم

"

رسول گرامی اسلام (ص) هم در حدیثی فرموده است: من فرمان نیافته ام كه دل های مردم را سوراخ كنم یا شكم هایشان را بشكافم (یعنی كار من تفتیش و تجسس نیست). كنزالعمال، حدیث 8827

+

تفتیش عقاید هم ناپسند است. سین جیم كردن افراد تا به عقاید و باورها و افكار آنان دسترسی پیدا كنیم، ناپسند است و گاهی سبب از دست دادن دوستان می شود. در كلمات امام صادق(ع) است: از اعتقادات و افكار مردم تفتیش نكن كه بی دوست می مانی "

نکته اخر : محمد اقای عزیز برادر عزیز (م) شما زورت به ما نمیرسه چرا به شیما خانوم گیر دادی :d ایشون طرف صحبتش ما بودیم که شما این چنین پرخاش کردید :d از نشانه های مومنان فرو بردن خشم خود است... از ما که گذشته چون ما ضال هستیم از دید شما لاقل خودتون پایبند باشید

در ضمن من یک شرط دارم برای تغییر اواتارم و اون اینکه شما هم اواتارتو عوض کنی اگر زیر بار رفتین بده هم عوض میکنم اگر نه که هیچ ( فقط میخام بینم خودت زیر بار میری؟ لطفا بحث رو هم سیاسی نکنید فقط در شرایط برابر عوض میکنیم )

سلام یوسف جان .........حرف حق؟......شخص شما نگفتید ......بلکه شما حرف کسی که این رو گفت تائید کردید......اون هم با شوق و ذوق ......قرار دادم که عزیز من ......تائید همچین تهمت و گناه و افترایی مثل همان گناه اون فرد است ........

طلبه ها خیلی بیشتر از بقیه مردم پول درمیارن فقط رو نمیکنن ک مردم نگن پول بیت المالو بالا کشیده...
اگر به این حرف اعتقاد ندارید توبه کن برادر من تا کناه اون فرد به اسم تو هم نوشته نشه ....اگر حرف شما این بود دوست عزیز که خود بنده هم گفتم........بخشی از روحانیت که حقوق خوندن ..........وکیل یا قاضی هستند و اینکه به ارکان قدرت و ثروت وصل هستند حقوق بالایی دارن ........این وسط عده ای هم هستن بواسطه دهه محرم به اندازه حقوق سالانه طلاب و روحانیون بار خودشون رو میبندن ......مشکل اونجا شروع شد ......که یک تهمت به همه طلاب نسبت داده میشه .......این خانم این تهمت رو زد ......بعد هم معلوم شد .......انقدر بگم بگم می کرد ....از چه مسئله ای یک هیولای شاخدار ساخته بود و حتی تعداد طلبه های شهر خودش رو هم نمی دونست و این چنین همه رو متهم به دست درازی به بیت المال و به تعبیر خودش بالا کشیدن بیت المال می کرد

ای کاش راضی می شدن تا بنده با ایشون حرف بزنم .........که دیگر به کسی همچین پیشنهاداتی ندن!........از قول بنده هم به ایشون فرمائید دقیقا بفرمایند این حرف پیامبر چه زمانی زده شده .....بله در اسلام تفتیش عقاید جایز نیست ......ولی امر به معروف و نهی از منکر در منکر آشکار واجب است
در اسلام تاکید شده گناهان فردی که در خفا انجام شده نباید درباره آن ها تجسس کرد ......نه گناهانی که در عموم انجام شده عالی جناب! (كنزالعمال، حدیث ۸۸۲۷)

اما اینکه می فرمائید به واسطه اسنکه بنده کسی رو از منکر که در عموم انجام میده نهی کنم .....دوستیش با من به هم میخوره......به درک!.......اصلا اهمیت نداره ......به هم بخوره ......من نه با اون فرد دشمنی دارم نه حسادتی بهش دارم ......دوست میگه بهت گفتم......دشمن میگه میخواستم بهت بگم .....حداقل حداقلش اینه که وجدانم راحته و وظیفه خودم رو انجام دادم......حالا میخواد توش اثر کنه .....میخواد نکنه ........میخواد از من متنفر بشه .....میخواد اصلا بشه دشمن من .......ولیکن همینکه من سعیمو کردم راه دیگری جلوش بزارم برای من کافیه .........ما در قرآن داریم لا اکراه فی الدین ......در قبال اون خانمی هم که اسم بردید .....راست میگید من نبایستی اون چنین برخورد می کردم......ولی آدم میبینه یک عده فکر میکنن تو یه بحث جدی باید نقش نمکدون رو پیدا کنن ....قبول کن که کفری میشه .....طرف فکر میکنه خیلی با مزه است!

شرمنده برادرم.......حال روحی من طوری است که تغییر آواتار نمیتونم بدم ......ولی شما که حال روحی من رو نداری ....پس یه آواتار بذار ....آواتار خودش یه حس حوب و لطیفه .......نگاه من این بوده ........نمیدونم منظورت از سیاست چیه .......اگر منظورت گروه ها بود که من خیلی وقته دست کشیدم.......فکر می کنم می دانی پس بهت یادآوری میکنم .....من یک موقع اصلاح طلب بودم برای هفت پشتم بسه....نه از اصلاح طلب و اصلاحطلب خیری دیدم نه اصول گرا و اصولگرا......هرچند بازم زنده باد اصولگرا به شرط اینکه جدایی دین از سیاست توش نباشه و خدمت برای مردم باشه نه منافع حزب بازی های خودشون
اتفاقا چون برای شما احترام قائلم ادامه نیز می دهم .......عصر بخیر:gol:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
محممد خان معلومه حسابی زدی تو جاده خاکی!!!!

بخدا خودتم نمیفهمی چی داری میگی ؟ بله تایید کردم و به شما ربطی نداره

اگر حقی ناحق شده خدا اون دنیا حق اون طلبه رو بگیره برام بهتره که جلوی شما اظهار ندامت کنم از حق و باطل هیچ بویی نبردین بخدا... من اگر حق یک نفر گردنمه.. . شما حق دهها نفر توی این باشگاه به گردنته ... خودت میدونی تو این سالهایی که اینجا بودی چه کردی..

نکته بعدی اون نقل قولی که ازم گرفتی با خط درشت بولد کردی اگر ماله منه

کامل نشونم بده ... با اسم نقل قول بگیر ....خواننده ها هستن بذار اونا نقل قول .
کامل بگیرند....همین نشون میده که ادم ناحقی هستین اگر من گفتم همه چی واضحه...

در خصوص اون که پرخاش کردین که چرا به فائزه گفتم *جان *

همون بحث نامحرم و اینا .... ببین عزیز من

من اینجا اکثرا منو میشناسند... حتی فائزه خانم اگر حرفی میزنم روح و روانم

مثه برخی ها نیست که سرشار از انحرافات و افکار فاسد باشه اما چهره خودم و زیر سایه دین پنهان کنم.... من وقتی صحبتی با دوستام میکنم خودشون اینقد

درک و فهم دارن که بفهمند من با اونا مثه خانوادم رفتار میکنم... همه میدانند

نیاز به فیگور گرفتن مقابل شما ندارم....البته این هم بگم که بقول شما رفت میگم

به درک..

باشه برادر من شما اواتارتو بذار منم هرچی دلم میخاد میذارم ولی این بار دیگه عیسی به دین خود موسی به دین خود..

من به گراییش های شما کاری ندارم و نه اجباری در کار هست ... فقط خواستم بدونی زور گویی خوب نیس خودتم تحمل نداری کسی بهت زور بگه

عصر خوش و موفق باشی :gol:

در اخر ی خواهش دوستانه ؛

ازین به بعد راه من و شما جداست نه ازم نقل قول بگیر نه بیا تو وب نوشتم

نه کامنت بذار و نه پیام بده ... منم همینکارو میکنم...

من میام اینجا که دوستامو ببینم و تو فاز خودم باشم نمیام برا امربه معروف شدن

و کل کل.. از این لحظه هر چه بود بین در این سالها تمام شد ... فقط میتونم بگم

متاسفم ؛

ممنون :heart:

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
علیکم السلام ......... نماز، روزه، احسان به يتيم، دستگيرى از مستمندان، خدمت به خلق خدا و ... اسباب تقرب به خداوند هستند......توسل جستن هم یکی از راه ها
[FONT=&quot]«قُلْ ما یَعْبَؤُا بِکُمْ رَبِّی لَوْ لا دُعاؤُکُمْ فَقَدْ کَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ یَکُونُ لِزاماً» (الفرقان، 77)
[/FONT]
[FONT=&quot][/FONT]
[FONT=&quot]بگو اگر عبادت‌تان (خدا خوانی) نباشد، پروردگار من اعتنايى به شما ندارد؛ شما كه تكذيب كرده ‏ايد به زودى نتيجه‏ اش را خواهيد ديد.

[/FONT]خب پس شما توسل به افراد زنده رو قبول دارید ......درست میگم؟.........
اما در قبال کسانی که شما میگید مردگان .........

سوره ي بقره آيه ي 154: وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ- و كسانى را كه در راه خدا كشته مى‏شوند مرده نخوانيد بلكه زنده ‏اند ولى شما نمى‏دانيد!
سوره ي آل عمران آيه ي 169: وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ-(اي پيامبر!) هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده ‏اند مرده مپندار بلكه زنده ‏اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند.

وَلَوْ أنَّهُمْ إذْ ظَلَمُوا أنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللهَ تَوَّاباً رَحيماً
اگر ايشان وقتي به خودشان ظلم کردند نزد تو آيند پس از خداوند طلب بخشايش کنند ورسول خدا هم براي ايشان طلب بخشايش کند به تحقيق خداوند را توبه پذير وبخشنده خواهند يافت.
(در آیه 64 سوره نسا میخونیم)
http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=4&AYID=64
وَمَن يُطِعِ اللّهَ وَالرَّسُولَ فَأُوْلَـئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَيْهِم مِّنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاء وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَـئِكَ رَفِيقًا (سوره‏ نساء، آيه 69)

و کسي که خدا و پيامبر را اطاعت کند (در قيامت) هم نشين کساني خواهد بود که خدا نعمت خود را بر آنها تمام کرده. که عبارتند از پيامبران. صديقان. شهداء و صالحان و آنها رفيقهاي خوبي هستند.

آیا درجه پیامبران بالاتر است یا کشته شدگان در راه خدا؟.......اگر درجه انبیا بالاتر است وقتی قرآن گفته کشته شدگان در راه خدا زنده اند .....میشود انبیا بعد این مرگ ظاهری زنده نباشند؟
اما در قبال این تاپیک ........اولا که اون بنده خدا توسل جسته به امام زمان .......از نظر ما شیعیان هم امام زمان بعد غیبت صغری امروز در غیبت کبری هستند و زنده و ناظر به اعمال ما ......حتی اگر توسل به ائمه و پیامبر هم می شد بلامانع است ......چرا که به تعبیر قرآن آن ها زنده و از حال ما اگاهی دارند

دوست عزیزم ......شما فکر می کنم معنی توسل رو دارید اشتباه میگیرید........بله خدا گفته از رگ گردن به ما نزدیک تر است ......ولی آیا ما هم به همون مقدار به خداوند نزدیک هستیم؟.....توسل جهت نزدیک شدن شخص به خداست نه خدا به شخص!
ما خواسته خودمون رو بازم از خدا میخوایم ولی انسانی که پاک تر از خود ماست و نزد خداوند یقینا بیش از ما آبرو دارد رو واسطه قرار میدیم .....این طور نیست که اون خواسته رو از اون شخص داشته باشیم......نهایتش به خدا برمیگرده ........ضمن اینکه بنده نگفتم حتما باید توسل کرد.....گفتم من به شخصه خودم رو بی آبرو نزد خدا میدونم پس متوسل میشم به ائمه و پیامبر که برای من از جانب خداوندطلب مغفرت کنند

فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَ اسْتَغْفِرْ لِذَنبِکَ وَ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ مُتَقَلَّبَکُمْ وَ مَثْوَاکُمْ.
ترجمه: پس بدان که معبودى جز «اللَّه» نیست و براى گناه خود و مردان و زنان با ایمان استغفار کن! و خداوند محل حرکت و قرارگاه شما را مى‏داند!
(آیه 19 ......سوره محمد)

حَدَّثَنَا هَدَّابُ بْنُ خَالِدٍ وَشَيْبَانُ بْنُ فَرُّوخَ قَالَا حَدَّثَنَا حَمَّادُ بْنُ سَلَمَةَ عَنْ ثَابِتٍ الْبُنَانِيِّ وَسُلَيْمَانَ التَّيْمِيِّ عَنْ أَنَسِ
بْنِ مَالِكٍ : أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ أَتَيْتُ وَفِي رِوَايَةِ هَدَّابٍ مَرَرْتُ عَلَى مُوسَى لَيْلَةَ أُسْرِيَ
بِي عِنْدَ الْكَثِيبِ الْأَحْمَرِ وَهُوَ قَائِمٌ يُصَلِّي فِي قَبْرِهِ.صحيح مسلم ج4/ص1845 کتاب الفضائل باب من فضائل موسي عليه السلام

MAHDI.VALVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ازدواج تو سن پایین یه اشتباه بزرگه به نظرم آقایون نباید زیر 30 سال ازدواج کنن وقتی با تجربه شدن از همه لحاظ وقتی احساسات زود گدر کنار رفت باید ازدواج کرد

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز

.
.
.

و اما در خصوص اواتار ؛

.
.

"

+

اقا ههههههههههههههه
چرا اخه اینطوری برداشت میکنید؟!
ههههههههه
یعنی خونه ت آباد مهندس!:D
این بنده خدا که روضه 3 میلیونی میره،بیچاره اولا توی تنگنا براش اتفاق افتاده بود . دوما ، بابا همین آدمی که میگم ، میره سر چهارراه واسه کارگری.
چرا آخه تهمت میزنید. بیچاره این 3 میلیون تومن رو هم برای نوبت وامش میخاست.(البته تاجایی یادمه) چیزی که دست خودشو نمیگیره.
سوما ، خب این بیچاره که گناهی نداره. صاحب روضه میخاست اینقدر بده. شما بودی قبول نمیکردی؟!
والا بابای ما هم از روحانی مسجد محلمون میخاد 10 شب روضه بره توی مسجد، 12 ، 13 تومن بیشتر نمیده. (اینم تا جایی یادمه. چون مال چند سال پیش بود)

من دعا میکنم ان شاالله یه صاحب مجلس پول دار نصیبت بشه که برای پولشم که شده، یه هفته ای از ده تا آخوند، سوادت بیشتر بشه برای روضه گردوندن!

من هنوز حی و حاضرم!:biggrin:

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
نمیدونم شما متوجه نیستید یا خودتونو زدین به اون راه...

این باشگاه چه ارزشی داره ک من بترسم اخراج بشم؟بر فرض ک اخراجم شدم چی از من کم میشه؟مگه درآمد دارم از این جا ک نگران باشم؟

معلومه اصلا حرفامو با دقت نمیخونین و فقط دنبال جواب دادن هستید.گفتم حداقل حداقل اینه ک از باشگاه اخراج میشم.نگفتم حداکثرش اینه...موارد دیگه رو هم در نظر داشتم جناب محمد آقا

مثل شما حوصله تایپ مقاله نداشتم ولی حالا میگم

اون قشری ک شما خیلی سنگشو ب سینه میزنید اونقدرام ک فکر میکنید بیچاره و بی پول نیستند

شهر من با 12000 نفر جمعیت حدود 300 طلبه داره.حالا بقیه کسایی ک تو حوزه درس میخونن رو نمیگم

چندسال پیش ک مسکن مهر راه افتاد واسه احداثش یه زمین در خارج شهر ک زمین های کشاورزی بود رو در نظر گرفتن.یه جای پرت و دور افتاده ک حتی راه درست حسابی هم نداشت.بعد 5 سال این خونه ها رو تحویل دادن.یه خونه 70 متری ک ب هر چیزی شبیه بود جز خونه
آشپزخونه ای ک ب اندازه 2 نفر آدم توش جا نبود.تمام پنجره هاش زنگ زده چاه فاضلاب سر تا پا مشکل خونه ای 5 طبقه بدون آسانسور و و و

حالا میپرسین این چه ربطی ب بحث داشت؟

الان میگم

از همون سالی ک مسکن مهر شروع ب ساختن کرد وسط شهر یه ساختمان 2 هکتاری مخروبه رو دولت خرید(چندین مالک داشت اون زمین ها و ساختمون ها ک حدود 15000 مترش هم برای پدربزرگ من بود)

یه پروژه 600 واحدی شروع ب ساختن کرد واسه همون طلبه هایی ک شما واسشون دل میسوزونین

خونه هایی ک هر واحد حدودا 170 متر بود.و بیشتر شبیه قصر بود تا خونه

البته بعد اینکه کار ساختش تموم شد مالکین محترم اعتراض کرده بود ب طراحی ساختمان ها و خونه هاشونو تحویل نگرفتن

شهرداری یه گروه 70 نفری از مهندسان معماری رو استخدام کرد (دایی بنده هم جزوشون بود)

خلاصه بعد 2 سال کار و تلاش شبانه روزی خونه هایی با بهترین موقعیت و طراحی در اختیارشون قرار گرفت

بدون این ک هزینه ای کنند

فرض کنیم هزینه ای هم کردند.میشه ب من بگین پولشو از کجا آوردند؟خونه هایی با اون موقعیت ک حداقل جداقلش 300 ملیون تومن پولش بود

یعنی همه اون 300 نفر جزو اون افراد خاصی بودند ک شما میگین ب بالاها وصلن؟

جالب اینجاست ک تو مرکز استان(زنجان)ب جای خونه بهشون زمین دادند

طلبه های محترم همه نام نویسی کردند و حدود 700 قطعه زمین آماده شد

بعد مدت ها همشون دست ب اعتصاب زدند ک حقوق ما کمه و نمیتونیم امرار معاش کنیم.

چند روز بعد از این اعتصاب بهشون زنگ زدند ک 30 ملیون تومن پول واریز کنید تا زمین های شما تحویل داده بشه

و بعد چند هفته همه اون 700 نفر زمیناشونو تحویل گرفتن

لابد این 700 نفر هم جزو اون افراد خاص بودن؟؟؟

اون کاخ هایی ک ب اسم دفتر امام جمعه و محل سکونتش تو بهترین جای شهر هست رو چطور توجیه میکنید؟

یا ماشین 80 میلیونی ک زیر پای پسر امام جمعه شهر ما هست؟؟

3 مورد از دفتر امام جمعه ها رو ک خودم با چشمای خودم دیدم

آیا همه اینا با حقوق ماهی 300 هزار تومن و با قناعت ب دست اومده؟

و مسائل دیگه ای ک ترجیح میدم گفته نشه

حالا ذهنیت اشتباه رو من برای خودم شکل دادم؟؟؟یا واقعیت همینه؟

اینجا ک طلبه نداریم ولی شمایی ک ادعای انقلابی بودن دارین ازشون دفاع کنید.من اجازه دفاع میدم تا اگه اشتباه میکنم ذهنیتم رو اصلاح کنم

تو استان محرومی مثل زنجان ک این وضعیت رو دارند تو شهرهای بزرگتر چه میکنند؟

من همه افراد رو هم در نظر نمیگیرم شما از این وضع طلبه های استان خودم دفاع کنید

در ضمن این ذهنیتی ک شما نسبت ب من پیدا کردید تهمت و غیبته.من از مردم نشنیدم این حرفا رو ک بگم ممکنه واقعیت نباشه و شایعه پرا کنی کرده باشند

در ضمن صحبت ها هم گفتم.اون زمین ها رو بخشی از پدربزرگ من خریدند.دایی من جزو اون معمارانی بود ک فقط برای طراحی داخلی اون خونه ها ب صورت پیمانی با شهرداری کار کرد.حالا بازم ادعا میکنید تهمت میزنم؟؟

متاسفم برای شمایی ک هیچی نمیدونید و قضاوت میکنید و بارها از کلمات تهمت و غیبت و دروغ تو حرفاتون علیه من استفاده کردید

خیلی تند رفتی محمد آقا.اون حرفایی ک تو ادامه مطلبت درمورد من زدین رو نادیده میگیرم.

در ضمن بخاطر افراد تند رو و افراط گرایی مثل شماست ک خیلیا تو باشگاه نمیتونن حرفاشونو کامل بزنند و یکی مثل من با دیدن شما بیشتر حالم از جامعه خودم بهم میخوره.وای اگه شما انقلابی باشین...

جالب اینجاست ک منم شما رو نمیتونم درک کنم.مثل مرفهین بی درد میمونین ک دو دستی چسبیدین ب دین و ادعا میکنین ک همه بدن و فقط خودت خوبی...

هر حرفی ک بزنید من دیگه جوابی ب شما نخواهم داد.صرفا بخاطر این ک حرف زدن با شما مثل آب دادن ب گل مصنوعی میمونه...

خوشبحال طلبه های استان شما.
آدرس بدید بچه هارو بفرستیم بیان خونه ثبت نام کنن:D

شهریاری 2

کاربر ممتاز
علیکم السلام ......... نماز، روزه، احسان به يتيم، دستگيرى از مستمندان، خدمت به خلق خدا و ... اسباب تقرب به خداوند هستند......توسل جستن هم یکی از راه ها
«قُلْ ما یَعْبَؤُا بِکُمْ رَبِّی لَوْ لا دُعاؤُکُمْ فَقَدْ کَذَّبْتُمْ فَسَوْفَ یَکُونُ لِزاماً» (الفرقان، 77)
بگو اگر عبادت‌تان (خدا خوانی) نباشد، پروردگار من اعتنايى به شما ندارد؛ شما كه تكذيب كرده ‏ايد به زودى نتيجه‏ اش را خواهيد ديد.

خب پس شما توسل به افراد زنده رو قبول دارید ......درست میگم؟.........
اما در قبال کسانی که شما میگید مردگان .........

سوره ي بقره آيه ي 154: وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ- و كسانى را كه در راه خدا كشته مى‏شوند مرده نخوانيد بلكه زنده ‏اند ولى شما نمى‏دانيد!
سوره ي آل عمران آيه ي 169: وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُواْ فِي سَبِيلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ-(اي پيامبر!) هرگز كسانى را كه در راه خدا كشته شده ‏اند مرده مپندار بلكه زنده ‏اند كه نزد پروردگارشان روزى داده مى‏شوند.

وَلَوْ أنَّهُمْ إذْ ظَلَمُوا أنْفُسَهُمْ جَاءُوكَ فَاسْتَغْفَرُوا اللهَ وَاسْتَغْفَرَ لَهُمُ الرَّسُولُ لَوَجَدُوا اللهَ تَوَّاباً رَحيماً
اگر ايشان وقتي به خودشان ظلم کردند نزد تو آيند پس از خداوند طلب بخشايش کنند ورسول خدا هم براي ايشان طلب بخشايش کند به تحقيق خداوند را توبه پذير وبخشنده خواهند يافت.
(در آیه 64 سوره نسا میخونیم)
http://tadabbor.org/?page=tadabbor&SOID=4&AYID=64
وَمَن يُطِعِ اللّهَ وَالرَّسُولَ فَأُوْلَـئِكَ مَعَ الَّذِينَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَيْهِم مِّنَ النَّبِيِّينَ وَالصِّدِّيقِينَ وَالشُّهَدَاء وَالصَّالِحِينَ وَحَسُنَ أُولَـئِكَ رَفِيقًا (سوره‏ نساء، آيه 69)

و کسي که خدا و پيامبر را اطاعت کند (در قيامت) هم نشين کساني خواهد بود که خدا نعمت خود را بر آنها تمام کرده. که عبارتند از پيامبران. صديقان. شهداء و صالحان و آنها رفيقهاي خوبي هستند.

آیا درجه پیامبران بالاتر است یا کشته شدگان در راه خدا؟.......اگر درجه انبیا بالاتر است وقتی قرآن گفته کشته شدگان در راه خدا زنده اند .....میشود انبیا بعد این مرگ ظاهری زنده نباشند؟
اما در قبال این تاپیک ........اولا که اون بنده خدا توسل جسته به امام زمان .......از نظر ما شیعیان هم امام زمان بعد غیبت صغری امروز در غیبت کبری هستند و زنده و ناظر به اعمال ما ......حتی اگر توسل به ائمه و پیامبر هم می شد بلامانع است ......چرا که به تعبیر قرآن آن ها زنده و از حال ما اگاهی دارند

دوست عزیزم ......شما فکر می کنم معنی توسل رو دارید اشتباه میگیرید........بله خدا گفته از رگ گردن به ما نزدیک تر است ......ولی آیا ما هم به همون مقدار به خداوند نزدیک هستیم؟.....توسل جهت نزدیک شدن شخص به خداست نه خدا به شخص!
ما خواسته خودمون رو بازم از خدا میخوایم ولی انسانی که پاک تر از خود ماست و نزد خداوند یقینا بیش از ما آبرو دارد رو واسطه قرار میدیم .....این طور نیست که اون خواسته رو از اون شخص داشته باشیم......نهایتش به خدا برمیگرده ........ضمن اینکه بنده نگفتم حتما باید توسل کرد.....گفتم من به شخصه خودم رو بی آبرو نزد خدا میدونم پس متوسل میشم به ائمه و پیامبر که برای من از جانب خداوندطلب مغفرت کنند

فَاعْلَمْ أَنَّهُ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَ اسْتَغْفِرْ لِذَنبِکَ وَ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ اللَّهُ یَعْلَمُ مُتَقَلَّبَکُمْ وَ مَثْوَاکُمْ.
ترجمه: پس بدان که معبودى جز «اللَّه» نیست و براى گناه خود و مردان و زنان با ایمان استغفار کن! و خداوند محل حرکت و قرارگاه شما را مى‏داند!
(آیه 19 ......سوره محمد)

حَدَّثَنَا هَدَّابُ بْنُ خَالِدٍ وَشَيْبَانُ بْنُ فَرُّوخَ قَالَا حَدَّثَنَا حَمَّادُ بْنُ سَلَمَةَ عَنْ ثَابِتٍ الْبُنَانِيِّ وَسُلَيْمَانَ التَّيْمِيِّ عَنْ أَنَسِ
بْنِ مَالِكٍ : أَنَّ رَسُولَ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ قَالَ أَتَيْتُ وَفِي رِوَايَةِ هَدَّابٍ مَرَرْتُ عَلَى مُوسَى لَيْلَةَ أُسْرِيَ
بِي عِنْدَ الْكَثِيبِ الْأَحْمَرِ وَهُوَ قَائِمٌ يُصَلِّي فِي قَبْرِهِ.صحيح مسلم ج4/ص1845 کتاب الفضائل باب من فضائل موسي عليه السلام

مهندس جان روی سر ما جا داری ولی ازت خواهش میکنم اجازه بده افراد متخصص به ایشون جواب بدن. با گشتن توی اینترنت که شبهه آدم ،درست و حسابی ، برطرف نمیشه.
یه جوابی میدی، فکر میکنن همین درسته و بس!
بعد یه برداشت اشتباه میکننو برای همیشه روی عقیده شون وای میسن! من بودم، پیش خودم میگفتم که : خب دلایلشون رو هم شنیدیم که چی میگن. همون حرف خودمون درست تره!

نکن برادر من! نکن!
بزار اون طلبه بیچاره هم یه نفعی برسونه به بقیه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس جان روی سر ما جا داری ولی ازت خواهش میکنم اجازه بده افراد متخصص به ایشون جواب بدن. با گشتن توی اینترنت که شبهه آدم ،درست و حسابی ، برطرف نمیشه.
یه جوابی میدی، فکر میکنن همین درسته و بس!
بعد یه برداشت اشتباه میکننو برای همیشه روی عقیده شون وای میسن! من بودم، پیش خودم میگفتم که : خب دلایلشون رو هم شنیدیم که چی میگن. همون حرف خودمون درست تره!

نکن برادر من! نکن!
بزار اون طلبه بیچاره هم یه نفعی برسونه به بقیه!
سلام علیکم .........انتقاد شما به جاست...این کاربر یقینا خودش میدونه که من به عنوان یک فرد عادی درباره دین تحقیق کردم نه متخصص و همچین ادعایی هم ندارم .... .....ایشون هم من فکر نمی کنم به صورت تخصصی در بحث دین کار کرده باشند و مطالبی که شنیده اند رو مطرح می کنند .......در پیام خصوصی به شما خواهم گفت

از نظر بنده گفتگو تا جایی که ادب و احترام رعایت بشه ......خیلی هم خوبه ....گفتگو به معنای جنگ نیست ......میشه به عقاید هم احترام گذاشت و گفتگو کرد ....هر کسی هم نظر خودش رو میگه .....بنا بر تحمیل نظر نیست ......بلکه بیشتر نظرات بیان میشه تا شخص سوم هم متوجه باشه و اگر براش این شبهه وجود داره جوابی در این باره بشنوه و بیشتر تحقیق کنه یا بالعکس

خداوند کریم در قرآن از بندگانش خواسته که به آیات آن بیندیشند .......نه یکبار نه دوبار بلکه بارها

[h=3]جایگاه تفکّر وتدبُّر در قرآن کریم - سایت رسمی آیت الله دکتر[/h]

آخرین ویرایش:

شهریاری 2

کاربر ممتاز
سلام علیکم .........انتقاد شما به جاست...این کاربر یقینا خودش میدونه که من به عنوان یک فرد عادی درباره دین تحقیق کردم نه متخصص و همچین ادعایی هم ندارم .... .....ایشون هم من فکر نمی کنم به صورت تخصصی در بحث دین کار کرده باشند و مطالبی که شنیده اند رو مطرح می کنند .......در پیام خصوصی به شما خواهم گفت

از نظر بنده گفتگو تا جایی که ادب و احترام رعایت بشه ......خیلی هم خوبه ....گفتگو به معنای جنگ نیست ......میشه به عقاید هم احترام گذاشت و گفتگو کرد ....هر کسی هم نظر خودش رو میگه .....بنا بر تحمیل نظر نیست ......بلکه بیشتر نظرات بیان میشه تا شخص سوم هم متوجه باشه و اگر براش این شبهه وجود داره جوابی در این باره بشنوه و بیشتر تحقیق کنه یا بالعکس

خداوند کریم در قرآن از بندگانش خواسته که به آیات آن بیندیشند .......نه یکبار نه دوبار بلکه بارها

جایگاه تفکّر وتدبُّر در قرآن کریم - سایت رسمی آیت الله دکتر

کاشکی به همین سادگی که شما میگید بود.
گاهی دفاع اشتباه ما، از تخریب کردن، خیلی اثر بدتری ممکنه داشته باشه.
بحث شبهه خیلی فرق میکنه تا یه بحث عادی.
گرچه انسان باید خودش طالب علم باشد و تا بدست آوردن حق ، دست از پا نشناسد، ولی آیا کسی که شما دارید باهاش مباحثه میکنید، این نیاز رو میبینه که بره حق رو بشناسه؟ وقتی جواب های شما آبکی باشن یا متناسب با روحیه و علم طرف نباشه، میدونی ممکنه چه خدشه ای وارد کنه؟!
من و شما شاید یه مقاله مطلب بنویسیم و آخرش طرف مقابل قانع نشه. ولی کسی که متخصص باشه، با همون سه خط اول، طرف رو حسابی قانع میکنه.
اینو به عینه ، با چشمای خودم دیدم.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا این روش زندگی ک شما بهش اشاره کردین رو قبول ندارم.دلیلشم اینه ک اصلا این مدل زندگی وجود نداره.دیدم ک میگم

طلبه ها خیلی بیشتر از بقیه مردم پول درمیارن فقط رو نمیکنن ک مردم نگن پول بیت المالو بالا کشیده...

دیگه بیشتر از این جای بحثش نیست.دلیلشم ک خوب میدونین

ولی با همه وجود باور دارم ک وقتی ازدواج میکنی تو زندگیت برکت میاد

البته نه از این نوعش ک بخوابی خونه و بگی ازدواج کردم تو زندگیم برکت میاد و معطل نمیمونیم

فائزه جان دستت درد نکنه دقیقا حرف منو زدی!

من از دیروز میخام این نکته رو در مورد طلبه ها به صورت غیر مستقیم بگم
اما متاسفانه دوستان با شدت بیشتری از نظر خودشون دفاع میکردن!
.
.
زینب خانم اگه ازدواج خاله بازی بود دادگاه این حکم رو صادر نمیکرد!!!

در ضمن قبلا هم گفتم که طرفین هردو هم سطح و ارزشی بودند

با سلام ؛ من از مدیریت عذر خواهی میکنم که پست میذارم اما

میخام که یکسری مسائل روشن کنم تا دوستان انگشت اتهام سمت ما نزنن ازین بیشتر معمولا این دو پست مارو به عنوان تهمت ازش یاد میکنن :d

.
.
.

فائزه خانم گفتند این مدل زندگی اصلا وجود نداره! منم گفتم حرف دلمو زدی

خب این تهمت اول ما به دوستان بود :d

نکته دوم ما هیچ تهمتی به کسی نزدیم و اونجا فائزه خانم از زبان عامه مردم

حرف زدن نه ما دو نفر که بخواید اینو توهین از طرف ما تلقی کنید )

نکته سوم ؛ الان وضعیت جامعه به گونه ای شده که هیچکس جزییات دقیق

زندگیشو برای خانواده خودش هم تعریف نمیکنه چه برسد به دیگران؛

من مورد دیدم طرف ماهی5 میلیون در آمد داره میگه با500 تومن سر میکنیم

خلاصه میخام بگم هیشکی مسائل خصوصی خودشو لو نمیده ... ما نگفتیم

طلبه ها حق زندگی ندارن ! طرف صحبتم با شهریاری بود که برادر من اینقد زود

باور نباش ! ناسلامتی تحصیل کرده مملکتی شما ، شاید اون دوستت نخواد لو بده

حالا به هر دلیلی ... شما خودت فکر کن زندگی دخل و خرج داره چرخ و فلک که

نیس که روشنش کنی بچرخه ! ینی شماها اینقد زود باورید اگه ی بچه 5 ساله بازم

سرتون چاخان در بیاره باور میکنی؟ اگه اره که بحثی نیست

بعدش فائزه خانم گفتند ازدواج برکت میاره و .. من هم خط اول که گفتم حرف

دل منو زدی به این خاطر بود که کل صحبت های ایشون رو قبول داشتم نه فقط اونی که نوشته بودن بیت المال

حالا شما تو حرفای ما دزدی شنیدی؟ ما کی گفتیم فلانی دزده؟؟ تهمت تو روز روشن !!!

محمد ناسلامتی شما که اینقد ادای فهم حقیقت داری لازمه بنده بشینم با کروکی

برات توضیح بدم داستان چیه؟ خودتم میدونی ما توهین نکردیم فقط چون میخاستی بزرگ نمایی کنی اومدی نقل قول گرفتی اون کلمه بیت المال و درشت

کردی تا توپ رو بندازی زمین ما ... یه جورایی سانسور کردی ! اون پستت هنوز شاهده

حالا شما ی بار به اواتارم گیر دادید یک بار به به طرز صحبت کردنم که دنیای مجازی ست و فلان گفتید تو با قصد و غرض از کلنه جان استفاده کردی!

خو این تهمت نیس یعنی؟ من هیچ قصد و غرضی ندارم جز اینکه

ذهن خودت مسمومه جناب !

یک بار کلید کردی گفتی میخام مرد و مردونه میخام با همسر

ایشون بحرفم ( تو پی وی ) گفتی ... به فائزه خانم توهین کردی ... به من گفتی انداختمت تو لیست سیاه ذهنم چون بچه ای! فک کنم یادتون هست چه جوابی

دادم بهتون بازم تو پی وی .... هرچی دلت خواست تیکه انداختی با این همه اینقد

معرفت داشتم که یک گژارش برات نزدم ! حالا اومدی اینجا ایدی ساختی جلوی

مدیرا مظلوم نمایی میکنی؟ :d من از مدیرا تقاضا دارم اسمتو بذارن تهمت زن کلیدی باشگاه!

حالا من از مدیران میخام خودشون قضاوت کنند

با تشکر

آخرین ویرایش:

ali199_1991

کاربر بیش فعال
خب به نظر من خیلی زود نباید ازدواج کرد و تنها وقتی باید اقدام کرد که به همه چی رسیده باشی تو زندگی...حدود سن 38 به بالا...و هدفت هم نیاز جنسی نباشه صرفا!!
فردی که اول راه هست و هنوز شغل درست و حسابی و سرمایه کافی نداره ؛ ازدواج براش حماقت محضه!
البته تو ایران بحث همدم و اینا در کار نیست و اغلب افراد تحت فشار تن به ازدواج میدن:D

مولتی متر

عضو جدید
خب به نظر من خیلی زود نباید ازدواج کرد و تنها وقتی باید اقدام کرد که به همه چی رسیده باشی تو زندگی...حدود سن 38 به بالا...و هدفت هم نیاز جنسی نباشه صرفا!!
فردی که اول راه هست و هنوز شغل درست و حسابی و سرمایه کافی نداره ؛ ازدواج براش حماقت محضه!
البته تو ایران بحث همدم و اینا در کار نیست و اغلب افراد تحت فشار تن به ازدواج میدن:D
خیلی زود منظورت 12 تا 16 سالگی هست دیگه؟؟
همدم خیلی هست !!!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هم ازدواج کردن و هم ازدواج نکردن باید منطق خودش رو پیش اون فرد داشته باشه،اگه یه نفر میخواد ازدواج بکنه باید بدونه برا چی میخواد ،کسی هم که نمیخواد ازدواج کنه باید توجیح بکنه خودش رو که دیگه بعدا پشیمون نشه.همه میتونن هر هدفی رو داشته باشن یا بیخیالش باشن ، نقطه مهم اونجاست که ، هر کی خربوزه میخوره باید پای لرزش هم بشینه.

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هم ازدواج کردن و هم ازدواج نکردن باید منطق خودش رو پیش اون فرد داشته باشه،اگه یه نفر میخواد ازدواج بکنه باید بدونه برا چی میخواد ،کسی هم که نمیخواد ازدواج کنه باید توجیح بکنه خودش رو که دیگه بعدا پشیمون نشه.همه میتونن هر هدفی رو داشته باشن یا بیخیالش باشن ، نقطه مهم اونجاست که ، هر کی خربوزه میخوره باید پای لرزش هم بشینه.
بسیار عالی مهندس

ali199_1991

کاربر بیش فعال
خداوکیلی اگه مردها فقط یک ماه نمی رفتن خواستگاری ؛ اون موقع دخمل ها به همه شرایطی راضی می شدن:D همبستگی لازمه!

شهریاری 2

کاربر ممتاز
[h=3]شعر برگزیده مقام اول ششمین جشنواره طنز مکتوب[/h][h=2]همه را شکل یار می‌بینم | محمد نظری ندوشن[/h]

دائم از غصه می‌زنم بر سر
زندگی مشکل است بی‌دلبر
دوستانم شدند بابا، و
بنده هستم هنوز بی‌همسر
پیرمردی مجردم، که همه
می‌دهندم نشان به یکدیگر
پسرِ پیر داند ارزش زن
پیر دختر هم ارزش شوهر
زرگر از قدر زر خبر دارد
گوهری داند ارزش گوهر
وای بر من، خروس با مرغ است
شده‌ام از خروس هم کمتر