پینک فلوید

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
پینک فلوید (به انگلیسی: Pink Floyd) نام یکی از مشهورترین و خلاق‌ترین گروه‌های موسیقی راک بریتانیا است، که از سال ۱۹۶۵ به رهبری سید برِت نوازنده گیتار شروع به کار کرد و در دهه ۷۰ میلادی به اوج شهرت رسید. دیگر اعضای گروه راجر واترز (گیتار بیسریک رایت (کیبورد) و نیک میسن (درام) بودند. یکی از بارزترین ویژگی‌های سبک پینک فلوید استفاده از صداهای الکترونیکی و جلوه‌های ویژه در آهنگ‌هایشان بود، و دیگری شعرهای ساده و کودکانه اما نافذ.[2]
سید برت در سال ۱۹۶۸ به دلیل عوارض ناشی از سوءمصرف مواد مخدر توهم‌زا و ناتوانی در حضور مؤثر در اجراهای زنده (و حتی در استودیو) عملاً از گروه کنار گذاشته شد و دیوید گیلمور که گیتاریست توانمندی بود جایش را گرفت. در سال ۱۹۷۳ بود که توانستند با آلبوم نیمهٔ تاریک ماه، در امریکا خود را به فوق‌ستاره‌های موسیقی تبدیل کنند.[3] در سال ۱۹۸۶ راجر واتِرز که پس از سید برت نقش اصلی در آهنگسازی و نوشتن شعرهای پینک فلوید را بر عهده داشت به دلیل اختلاف با گروه از آنها جدا شد.
دوران رهبری سید برت ۱۹۶۸-۱۹۶۵

پینک فلوید از یک گروه راک قدیمی‌تر که در سال ۱۹۶۵ تشکیل شده بود، و در دوره‌های مختلف به نام‌های سیگما۶، مگادثز، آرکیتکچرال ابدبز، اسکریمینگ ابدبز، و به بیان ساده‌تر ابدبز خوانده می‌شدند، به وجود آمد. وقتی گروه از هم پاشیده شد، بعضی اعضای گروه – گیتاریست‌ها باب کلوز و راجر واترز، درامر نیک میسن، و نوازندهٔ پیانو و ارگ ریچارد رایت – گروه جدیدی به نام «تی سِت» تشکیل دادند. بعد از یک دوره کوتاه که کریس دنیس خواننده‌ گروه، رهبری گروه را به عهده داشت، سید برت به عنوان خواننده و گیتاریست به گروه پیوست و راجر واترز باسیست گروه شد.
وقتی «تی سِت» فهمیدند که نام گروهشان با نام گروه دیگری یکی است، سید بارت نام «آوای پینک فلوید» را پیشنهاد کرد، که از اسم دو موزیسین بلوز پینک اندرسون و فلوید کانسل مشتق شده بود. تا مدتی پس از این، اعضای گروه برای انتخاب اسم بین «تی سِت» و «آوای پینک فلوید» مردد بودند که در نهایت دومی انتخاب شد.
آلبوم‌ها

russell

مدیر بازنشسته
من هم واقعا عاشق موسیقی های این گروهم
و زیباترین آهنگ هاشون از نظر من
WELCOME TO THE MACHINE
TIME
SHINE ON YOU CRAZY DIAMOND
ECHOES
AMUSED ITSELF TO DEATH

ebbi

عضو جدید
ابتدا از کامران عزيز بسيار بسيار متشکرم از تاپيک هاي فوق العادت توي موسيقي، اما متاسفانه تنکسم براي شما غير فعاله که تنکس بدم. به نظرم سليقه هاي مشترکي توي موسيقي داريم. ;)

اين گروه واقعا فوق العاده است .

در مورد اون آهنگ welcom to the mechin با اون لحني که همين ولکام تو د مشين رو ميگه واقعا اندوه و خيلي چيزهاي ديگه که قابل توصيف نيست ازش مي باره .

russell

مدیر بازنشسته
سلام
راستش من اکثر آلبوم های این گروه و مخصوصا راجر واترز رو دارم
تا مدت ها فقط به اهنگهای راجر علاقه داشتم و حداقل روزی 2 ... 3 ساعت رو پایه بودم
و علاقه مند به دیوید گیلمور نبودم (البته به خاطر نااگاهی) اما الان فکر می کنم در هنر موسیقی گیلمور واقعا تاثیر گذار و بی رقیب بوده
موسیقی زیبای high hopes رو به هر کسی که نشنیده پیشنهاد می کنم یه بار امتحان کنه
از بهترینهای گیلمور (یا پینک فلوید بعد از راجر) از نظر من :
high hopes
learning to fly
the blue
on an island
smile

اما درباره WELCOME TO THE MACHINE من هم با شما موافقم . حسی که این اهنگ ایجاد می کنه واقعا عجیب و تامل برانگیزه . باید بگم آلبوم IN THE FLESH 2000 واقعا بی نظیره

خوشحال می شم که از اطلاعاتتون درباره این گروه بیشتر استفاده کنم

russell

مدیر بازنشسته
این هم از متن اهنگ WELCOME TO THE MACHINE

Welcome my son

Welcome to the machine

Where have you been?

It's alright we know where you've been

You've been in the pipeline

Filling in time

Provided with toys and scouting for boys

You bought a guitar to punish your ma

And you didn't like school

And you know you're nobody's fool

So welcome to the machine

Welcome to the machine

Welcome my son

Welcome to the machine

What did you dream?

It's alright we told you what to dream

You dreamed of a big star

He played a mean guitar

And he always ate in the steak bar

And he loved to drive in his Jaguar

So welcome to the Machine

Matrix

عضو جدید
به به / Nice Job Bro

پس تو هم عشق لینکین پارک که بودی ، پینک فلوید هم که هستی ...

بسیار بسیار عالی ...

من برم دنبال لینک ها!

پ.ن : حدس میزنم الویس و بیتلز رو هم خیلی دوست داشته باشی! درسته؟

آخرین ویرایش:

کالیگولا

عضو فعال
کاربر ممتاز
به به / Nice Job Bro

پس تو هم عشق لینکین پارک که بودی ، پینک فلوید هم که هستی ...

بسیار بسیار عالی ...

من برم دنبال لینک ها!

پ.ن : حدس میزنم الویس و بیتلز رو هم خیلی دوست داشته باشی! درسته؟
بیتلز کارای اولیه اش زیاد ارزشی نداره. دهه دوم کاراشه که معنی دار میشه! متاسفانه علاقه ای به الویس ندارم!

بالا