پیش نیاز تعمیرات pcb چیست؟

niegrau

عضو جدید
دوستان، راهنمایی شما میتونه کمک بزرگی به من کنه.

سطح آشنایی امروزم با الکترونیک:
کتاب الکترونیک عمومی 1 فنی حرفه ای رو خوندم.

تجربه عملی:
خیلی کم

هدف:
توانایی برای تعمیرات برد های pcb
اعم از لپتاپ و کامپیوتر و موبایل

برای رسیدن به این هدف؟
چه کتابایی باید بخونم؟
برای تجربه عملی هم مدتی دیگه شروع میکنم.
فقط من کتابای فنی حرفه ای رو از سایت دانلود می کنم میخونم. ولی برای وقت هدر ندادن و بیخودی کتاب نخوندن ، ممکنه یه خط آموزشی برام تعریف کنید؟
مثلا کتابا
یا حتی دوره ها
و ...

swry

عضو جدید
دوره الکترونیک

دوره الکترونیک

تجربه عملی:
خیلی کم

هدف:

برای رسیدن به این هدف؟
چه کتابایی باید بخونم؟
فقط من کتابای فنی حرفه ای رو از سایت دانلود می کنم میخونم. ولی برای وقت هدر ندادن و بیخودی کتاب نخوندن ، ممکنه یه خط آموزشی برام تعریف کنید؟
مثلا کتابا
یا حتی دوره ها
و ...
بهترین راه ثبت نام در مجتمع فنی تهران شعبه حافظ است زیرا کامل ترین دوره را دارد

niegrau

عضو جدید
Re: پیش نیاز تعمیرات pcb چیست؟

بهترین راه ثبت نام در مجتمع فنی تهران شعبه حافظ است زیرا کامل ترین دوره را دارد
ممنون از پاسختون.
ولی گویا یک مشکلی داره اونجا. اینکه میز کارشون مختص یک نفر نیست. میز کاری که یک نفر باید بشینه و تجربه کسب کنه برای 2 نفر در نظر میگیرن. انگار آزمایشگا های مدرسه هست

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز

تجربه عملی:
خیلی کم

هدف:

برای رسیدن به این هدف؟
چه کتابایی باید بخونم؟
مثلا کتابا
یا حتی دوره ها
و ...

این کتاب هایی که شما میخونید مطالب پایه هستش. که یادگیری اینها به شما کمک میکنه ولی یه تعمیر کار موبایل یا تعمیر کار لپ تاپ صرفاً همه این کتاب ها رو نخونده و از این ها یاد نگرفته شایدم یه تعمیر کاری باشه که این ها رو خونده باشه. پیشنهاد من اینه که کتاب هایی که به صورت عملی روی یادگیری تمرکز کردند رو تهیه بکنید. مثلاً کتاب هایی با این عناوین : تعمیر مدارات الکترونیکی - آموزش تعمیرات موبایل - آموزش و عیب یابی مدارات لپ تاپ - تعمیر برد اصلی کامپیوتر ( MotherBoard ) و ....
برای کار به صورت عملی هم من جای خاصی رو معرفی نمیکنم چونکه از کیفیت و هزینه اون مکان اطلاعی ندارم ولی این رو میدونم که شما نه باید هزینه سنگین بکنید و نه باید اصلاً هزینه ای نپردازید بالاخره هر یاد گیری یک هزینه در بر داره ولی برای یادگیری عملی خیلی آموزشگاه های زیادی هستند که به صورت عملی و تئوری به شما یاد میدهند.حتی بعضی شرکت های معتبر هم این آموزش های رو میدهند چونکه حیطه کاریشون همین تعمیرات هستش.