پیش به سوی ارشد 94

sanaaaz

عضو جدید
سلام
شما که اینقدر ذوق و شوق دارید واسه کنکور 94:) میشه راهنمایی کنید چه کتابای را بخونیم کتابای مختلفی پیدا کردم ولی نمی دونم کدوم بهتره ! اگه میشه اسم چندتا کتاب منبع و تست قابل فهم رو بذارید واقعاً گیجم نمیدونم باید از کجا شروع کنم:eek:!:surprised:

حق داری من خودمم تا چند وقت پیش گیج بودم نمیدونستم چی بخونم بعد کلی تحقیق و پرس و جو کتاب های مدرسانو تهیه کردم خدارو شکر راضیم کتاب ریاضی مهندسی - معماری کامپیوتر -طراحی الگوریتم و کتاب مدارش فوق العاده است .

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
حق داری من خودمم تا چند وقت پیش گیج بودم نمیدونستم چی بخونم بعد کلی تحقیق و پرس و جو کتاب های مدرسانو تهیه کردم خدارو شکر راضیم کتاب ریاضی مهندسی - معماری کامپیوتر -طراحی الگوریتم و کتاب مدارش فوق العاده است .

shoma ta jayi ke yadame saale pish ham ketabaye modarresan ro mikhoondin, masalan too in post
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-سوی-ارشد-93?p=6908948&viewfull=1#post6908948
ham goftid va kheili posthaye dige. alan chetor shod jayi ghabool nashodid? chon zaaheran emsaal ham darid mikhoonid :smile:

nafiseh93

عضو جدید
سلام به نظرم وقت نکنم ریاضی مهندسی و کامل بخونم به نظر شما کدوم فصلاشو بخونم بهتره؟

nafiseh93

عضو جدید
راستی قیمت آزمونای پارسه و مدسان شریف چنده؟
من خیلی کم خوندم تابستون فقط سیستم عامل و آمار به نظرتون میتونم خودمو برسونم ترم هفتم باید دانشگاه هم برم اگه امیدی نیست الکی پول واسه آزمون حروم نکنم

Kaka_s

عضو جدید
راستی قیمت آزمونای پارسه و مدسان شریف چنده؟
من خیلی کم خوندم تابستون فقط سیستم عامل و آمار به نظرتون میتونم خودمو برسونم ترم هفتم باید دانشگاه هم برم اگه امیدی نیست الکی پول واسه آزمون حروم نکنم

پارسه 390 تومنه و مدرسان فک کنم 500 به بالا باشه!!!! بستگی به خودتون و هدفتون داره دیگه اگع واقعا بخواید ارشد قبول شید میتونید.

shervin 69

عضو جدید
[h=1] روش موثر و شگفت‌انگیز درس خواندن برای دانشجویان
[/h]

بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اخیرا روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بسیاری از این عادت‌های مطالعه هیچگونه توجیه علمی ندارند حتی برخی از این شیوه‌ها تاثیری برخلاف شواهد و تصورات موجود دارند.

در ادامه برخی از شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری را مرور می‌کنیم:

1- تغییر متناوب مکان مطالعه و درس خواندن:
اگرچه بسیاری از دانشجویان به مطالعه در کتابخانه شدیدا معتقد هستند، اما دانشمندان علم ادراک بر این باورند تغییر متناوب محیط مطالعه برای یادگیری بسیار موثر است. چرا که حافظه انسان بر اساس موقعیت و مکان شکل می‌گیرد در نتیجه تغییر محیط مطالعه، میزان به خاطر سپردن چیزهایی که یاد گرفته‌اید را افزایش خواهد داد.

2- مطالعه و انجام تکالیف گروهی:
هیچ وقت قدرت همکلاسان و هم گروه های خود را دستکم نگیرید. به ویژه وقتی که بر روی یک مسئله دشوار کار می‌کنید. تقسیم مسوولیت یکی از راه‌های موثر جهت فائق آمدن بر مشکلات و کاهش حجم کاری و درسی می‌باشد و به شما اطمینان می‌دهد که درس را بهتر بفهمید. این فعالیت گروهی ممکن است حتی منجر به پیدا کردن یک دوست جدید شود.

3- استفاده از کارت‌های فلش:
بعضی وقت‌ها بهترین شیوه، همان شیوه‌ای است که همیشه از آن استفاده می‌شود. درست است که کارت‌های فلش قدیمی هستند اما هنوز وسایل خوب و قابل اتکایی هستند. نوشتن نکته‌ها، تعاریف و توضیحات بیش از یک بار، به نقش بستن اطلاعات در حافظه کمک می‌کنند. ضمن اینکه این کارت‌ها یک وسیله بسیار عالی جهت یادآوری و تداعی تعریف‌ها می‌باشند.

4- امتحان دادن:
هر چقدر هم که از امتحان تنفر داشته باشید اما مطالعات نشان می‌دهد یک ارزشیابی جدی مانند امتحان نه تنها مؤید میزان دانش دانشجویان است بلکه می‌تواند کیفیت و ارزش علمی دانشجویان را نیز افزایش دهد. آزمون‌های متناوب به یادگیری دوباره و به خاطر آوردن اطلاعات ما کمک می‌کند، ضمن اینکه در هنگام آماده شدن برای امتحانات نهایی تازه به ارزش و عملکرد امتحانات طول ترم پی می‌بریم.

5- خوابیدن
یک ذهن خسته، ذهنی کند است. پس به اندازه کافی بخوابید و شاهد افزایش معدل درسی خود باشید.

6- خود را در هیچ گروه یا دسته‌ای قرار ندهید
دانشجویان اغلب خود را در یک دسته خاص طبقه‌بندی می‌کنند. به عنوان مثال خود را دانشجوی دارای هوش دیداری یا دارای هوش شنیداری قلمداد می‌کنند یا اینکه برخی معتقدند طرف چپ مغزشان فعال‌تر است یا برخی بر این باورند که طرف راست مغزشان فعال‌تر است. تحقیقات نشان می‌دهد که این طبقه‌بندی‌ها به میزان زیادی همراه با خطاست. بهترین شیوه این است که به جای نگرانی درباره اینکه در کجای فرآیند یادگیری قرار دارید، مناسب ترین شیوه یادگیری را مطابق با توانایی‌های خود پیدا کنید.

7- حضور در کلاس
شاید این مسئله بدیهی و واضح باشد. اما سخنرانی‌های طولانی استادان و زمان شروع کلاس‌ها در ساعات اولیه صبح، اغلب باعث شده شرکت در کلاس تا حدودی سلیقه‌ای و دلبخواهی شود. بهترین شیوه برای آمادگی در امتحانات، حضور در کلاس درس می‌باشد. در این صورت می‌توانید با سلسله مراتب درسی آشنا شده و از مطالبی که از آنها امتحان گرفته می‌شود، مطلع شوید.

8- خود را غرق جزوه‌ها و منابع درسی متعدد نکنید

با توجه به این ضرب‌المثل قدیمی که کیفیت بهتر از کمیت است، یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد غرق شدن در خیل عظیم جزوه‌ها و کتاب‌های درسی متعدد شیوه موثری برای یادگیری نیست. بلکه بهترین شیوه تمرکز بر روی یک موضوع و وقت گذاشتن بر روی آن تا زمان تسلط کامل بر روی مطالب موجود در آن کتاب می‌باشد. همیشه سعی کنید کمتر بین موضوعات مختلف گشته ومنبع خود را تغییر دهید. به عبارت ساده تر از این شاخ به آن شاخ نپرید در این صورت کمتر خسته شده و بیشتر یاد می‌گیرید.

9- منظم باشید
تنها چیزی که از داشتن یک ضر‌ب‌الاجل زمانی بدتر است، از دست دادن این ضرب‌الاجل می‌باشد. پس سعی کنید همیشه منظم باشید و از تعلل و به تعویق انداختن وظایف خود اجتناب کنید.

z@p

عضو جدید
کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد

سلام من کارشناسی نرم افزار کامپیوتر دارم میخوام ادامه تحصیل بدم و برا کنکور سراسری آماده بشم از دوستانی که ارشد میخونن میخوام راهنمایی کنن در مورد انتخاب رشته میخوام رشته ای غیر از نرم افزار بخونم مثل it یا تجارت الکترونیک
لطفا دروسی که باید بخونم رو هم برام بنویسید.ممنونم از راهنماییتون

shaheen.1366

عضو جدید
سلام دوستان
من که تغییر رشته دادم برا ارشد. خواستم خودم بخونم دیدم خیلی سخته. نتیجه هم نگرفتم. الان یه مدته کلاس خصوصی گرفتم و با ساختمان داده هم شروع کردم. دارم از روی کتابای مدرسان میخونم. کی پایه هست فصل به فصل بریم جلو؟

shervin 69

عضو جدید
سلام دوستان
من که تغییر رشته دادم برا ارشد. خواستم خودم بخونم دیدم خیلی سخته. نتیجه هم نگرفتم. الان یه مدته کلاس خصوصی گرفتم و با ساختمان داده هم شروع کردم. دارم از روی کتابای مدرسان میخونم. کی پایه هست فصل به فصل بریم جلو؟

من هستم .برای آزمون هم مدرسان 50% تخفیف گروهی گذاشته واسه رشته کامپیوتر .

pijoo

عضو جدید
ببخشید دوستان مزاحم میشم.1سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید!کسی میدونه تراز آخرین فرد قبولی برای ارشد it علوم تحقیقات-تهران مرکز-تهران جنوب چنده؟

sol87

عضو جدید
درود به همه ی دوستان باشگاه مهندسان ایرانی خودم.
سپاس بابت تمامی پستهایی که گذاشتین.
اول از همه من از پست ها متوجه شدم الا که 27 شهریوره برای شروع خواندن کنکور ارشد کامپیوتر دیره.
من میخوام با یه برنامه دقیق شروع به درس خواندن کنم.میدونم زمانم کمه.مخصوصا برای من که بعد از یک سال ونیم وقفه وسرکار رفتن میخام شروع کنم.
من چند تا سوال دارم:
1.به نظرتون من که لیساسم کامپیوتره ارشد رو کامپیوتر بدم بهتره یا آیتی؟جنبه کار و.. را برام بگین(خواهشا نگین بستگی به خودم و علاقه م داره.نظر شما برام مهمه)
2.شنیدم تو رشته برق برای ارشد میشه یه سری دروس را حذف کرد.آیا برای رشته کامپیوتر این امکان وجود داره؟
3.بیشتر روی چه دروسی سرمایه گذاری کنم؟درسته که روی دروس ریاضی سرمایه گذاری نکنم؟
4.من میخوام از کتب مرجع شروع به درس خواندن کنم.چه جوری پیش برم ؟از اول تا آخر مباحث کتاب رو بخونم
5.از چه کتابهایی شروع کنم؟

خیلی لطف میکنین که به سوالای من جواب بدین.آخه من کسیو جز شما ندارم :(

زندگیتان پرتقالی باد

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود به همه ی دوستان باشگاه مهندسان ایرانی خودم.
سپاس بابت تمامی پستهایی که گذاشتین.
اول از همه من از پست ها متوجه شدم الا که 27 شهریوره برای شروع خواندن کنکور ارشد کامپیوتر دیره.
من میخوام با یه برنامه دقیق شروع به درس خواندن کنم.میدونم زمانم کمه.مخصوصا برای من که بعد از یک سال ونیم وقفه وسرکار رفتن میخام شروع کنم.
من چند تا سوال دارم:
1.به نظرتون من که لیساسم کامپیوتره ارشد رو کامپیوتر بدم بهتره یا آیتی؟جنبه کار و.. را برام بگین(خواهشا نگین بستگی به خودم و علاقه م داره.نظر شما برام مهمه)
2.شنیدم تو رشته برق برای ارشد میشه یه سری دروس را حذف کرد.آیا برای رشته کامپیوتر این امکان وجود داره؟
3.بیشتر روی چه دروسی سرمایه گذاری کنم؟درسته که روی دروس ریاضی سرمایه گذاری نکنم؟
4.من میخوام از کتب مرجع شروع به درس خواندن کنم.چه جوری پیش برم ؟از اول تا آخر مباحث کتاب رو بخونم
5.از چه کتابهایی شروع کنم؟

خیلی لطف میکنین که به سوالای من جواب بدین.آخه من کسیو جز شما ندارم :(

زندگیتان پرتقالی باد

سلام
برای با منبع خوندن اره دیره!....بهتره از کتابای کنکوری ک توهمین سایت دوستان معرفی کردن شرو کنی و اصلا هم دیر نیس.
اینکه کامپیوتر بخونی یا ایتی واقعا بستگی بخودت داره...اگ گرایش های کامپیوتر برات خشکه میتونی ای تی بخونی...اگ از نظر بازار کار نیگاه کنی تو کامیپوتر گرایش نرم بازار کار خوبی داره و تو ای تی شبکه!......اینکه واسه هر دو بخوای بخونیم کار اشتباهیه!..چون 5تا کتاب حداقل متفاوت داره!
بیشتر رو دروس مشترک وقت بزارین..ولی توکامپیوتر نباید از ریاضی کلا غافل شد!
موفق باشید

F.A.R.Z.A.N.E.H

عضو جدید
سلام
برای با منبع خوندن اره دیره!....بهتره از کتابای کنکوری ک توهمین سایت دوستان معرفی کردن شرو کنی و اصلا هم دیر نیس.
اینکه کامپیوتر بخونی یا ایتی واقعا بستگی بخودت داره...اگ گرایش های کامپیوتر برات خشکه میتونی ای تی بخونی...اگ از نظر بازار کار نیگاه کنی تو کامیپوتر گرایش نرم بازار کار خوبی داره و تو ای تی شبکه!......اینکه واسه هر دو بخوای بخونیم کار اشتباهیه!..چون 5تا کتاب حداقل متفاوت داره!
بیشتر رو دروس مشترک وقت بزارین..ولی توکامپیوتر نباید از ریاضی کلا غافل شد!
موفق باشید

ممنون
♥@SH!M♥ جان خیلی توضیحاتت خوب بود .

SAAHAA

عضو جدید
سلام دوستان خوشحالم ک درجمع شما هستم.من ترم 7 هستم.درسامم سنگینه.نمیدونم امسال واسه کنکور چیکار کنم.لطفا راهنمایی؟؟؟؟؟؟؟؟

yalda99

عضو جدید
سلام به همه ی دوستان کنکوری!
منم مثل شماها امسال قصد دارم کنکور بدم اما تقریبا دو سالی میشه که از درس و کلاس فاصله گرفتم تازه میخام خوندنو شروع کنم امیدوارم دیر نشده باشه! ب امید موفقیت همه....

legend_8

عضو جدید
سلام.
چرا نمیشه شروع کرد؟
اونایی که میخونید یکم انگیزه بدید
من فقط میخوام پوران بخونم روزی چن ساعت کافی میتونه باشه؟
در مورد زبان هم راهنمایی کنین چی بخونیم؟
ترم 7 هستم درسمم زیاده
در مورد نرم افزار و هوش هم موندم :( راهنمایی لطفأ

baran-mm

عضو جدید
سلام.فک کنم همه دیگه منابع آزمون کارشناسی ارشد و بدونن.میشه پی دی افشو بزارین؟

baran-mm

عضو جدید
دوست عزیز منابع کارشناسی ارشد و چهاد دانشگاهی خود دانشگاه اصفهان داره.منم از اونجا تهیه کردم

4831

عضو جدید
سلام دوستان

کسی میدونه میشه ارشد دوتا رشته رو داد؟؟
مثلا هم آی تی شرکت کنم هم کامپیوتر رو؟

F.A.R.Z.A.N.E.H

عضو جدید
بچه ها کجایین پس فک کنم حسابی مشغوله خوندنین خوش به حالتون من چند روزه بخاطر مسمومیت نتونستم بخونم و کلی ازتون عقب افتادم .

shaheen.1366

عضو جدید
وا... من الان فصل پنج هستمو دارم رو درختا کار میکنم. دوستان ببخشید که خیلی کند هستما. آخه آدمی که روزی 12 ساعت سر کاره اونم شیفتی با تغییر رشته تو این مقطع واقعا کمی براش سخته.
شما به کجا رسیدید/

jalibo

عضو جدید
سلام.توروخدا جواب بدید.من میخوام کارشناسی ارشد نرم افزار کنکور بدم ب نظر شما اگه درصدهای زیرو بزنم قبول میشم
دروس تخصصی مشترک 50 درصد
دروس تخصصی نرم افزار 50 درصد
بقیشم سفید

shaheen.1366

عضو جدید
سلام.توروخدا جواب بدید.من میخوام کارشناسی ارشد نرم افزار کنکور بدم ب نظر شما اگه درصدهای زیرو بزنم قبول میشم
دروس تخصصی مشترک 50 درصد
بقیشم سفید
lمن که نمیدونم اما فکر کنم به دانشگاهش خیلی بستگی داره. شما کجا میخواین قبول شین؟
در ضمن بهتره بقیه درسا رو یه چند درصدی بزنین.

F.A.R.Z.A.N.E.H

عضو جدید
چگونه مفید درس بخوانیم؟[h=1]9 قلق برای درس خواندن مفید و موثر[/h]
آمار نشان داده كه ذهن انسان در زمان‌های كوتاه و مكرر بسیار متمركزتر از زمان‌های طولانی عمل می‌كند. بنابراین حتی اگر فقط ده دقیقه برای درس خواندن فرصت دارید، آن را به فواصل زمانی كوتاه‌تر تقسیم كنید.
بهتر است پس از هر ده دقیقه درس خواندن به خودتان استراحت بدهید.
از آنجا كه مغز انسان به منظور ساخت پروتئین و تجدید نیرو به زمان نیازمند است، این روش كارایی بسیاری دارد. زمان استراحت به مغز فرصت جذب آموخته ها را می دهد، در مقابل درس خواندن برای مدت زمان طولانی نه تنها كسالت آور است، بلكه باعث خستگی، ایجاد استرس و گیج شدن می شود، در نتیجه قدرت یادگیری را كاهش می دهد.

برای درس خواندن مفید توصیه های زیر را بكار گیرید:

1- با خیالی آسوده استراحت كنید
اگر زمان شما اجازه می دهد به منظور تجدید قوا، یك روز كامل را به استراحت بگذرانید. با این كار ممكن است احساس عذاب وجدان كنید و مرتبا با خود بگوئید : باید امروز را هم درس می خواندم و زمان گرانبهایی را كه به استراحت تخصیص داده اید، با استرس سپری كنید. اما همانطور كه در بالا اشاره شد، فراموش نكنید كه در حالت استرس مغز اطلاعات جدید را جذب نمی كند. یك روز را به فراغت بگذرانید و احساس بدی از درس نخواندن خود نداشته باشید.

2- وضعیت جسمی خود را در نظر بگیرید
در زمان هایی كه خسته، عصبانی ، حواس پرت و شتاب زده هستید درس نخوانید. زمانی كه مغز انسان در حالت آرامش است، مانند یك اسفنج اطلاعات را جذب می كند، برعكس زمانی كه استرس دارید، تلاش شما برای یادگیری بی فایده است، زیرا در چنین حالتی مغز اطلاعات را دفع می كند. هیچگاه در زمانی كه فكر شما به چیزهای دیگری مشغول است، خود را مجبور به درس خواندن و یادگیری نكنید، این كار چیزی جز اتلاف وقت نیست.

3- درس ها را در همان روز مرور كنید
زمانی كه چیز جدیدی یاد می گیرید، سعی كنید در همان روز نكات مهمش را دوره كنید. با گذشت چند روز، برای یادآوری آن مطالب به تلاش بیشتری نیاز خواهید داشت. به هر حال یك مرور سریع در انتهای روز، باعث ماندگاری بیشتر در مغز و یادآوری آسانتر مطالب خواهد بود.

4- مرحله به مرحله پیش بروید
ممكن است باور نداشته باشید كه همیشه از كل به جزء و از بزرگ به كوچك رسیدن ، روش كارایی در امر یادگیری در سنین مختلف است. در زمان درس خواندن ابتدا سعی كنید یك درك كلی از مطلب داشته باشید سپس وارد جزئیات شوید، با این روش امكان موفقیت شما بیشتر می شود.

5- محیطی مناسب برای درس خواندن فراهم كنید
همیشه فراهم كردن محیط مناسب برای درس خواندن را در اولویت اول قرار دهید. به طور مثال اگر به سكوت احتیاج دارید، تمام سعی تان را برای ایجاد یك مكان دور از سر و صدا برای موفقیت در درس خواندن ، به كار بگیرید.

6- میزان خستگی مغزتان را در نظر داشته باشید
كاملا طبیعی است كه گاهی مغز انسان در اثر خستگی، مطالب را فراموش می كند، این امر هرگز بدان معنا نیست كه شما آدم كودنی هستید، به جای عصبانی شدن، سعی كنید چنین حالتی را پیش بینی كنید و با آن كنار بیایید.
تصور كنید كه مغز شما لایه های اطلاعات را به ترتیب روی هم می چیند، با قرار گرفتن اطلاعات جدید در سطوح بالا، اطلاعات لایه های پایین تر كهنه شده و به آسانی قابل دسترس نخواهند بود، بنابراین به فراخوانی شما دیرتر جواب می دهند، مرور كردن تنها روش جلوگیری از چنین پیشامدی است.

7- با برنامه ریزی مناسب، درس خواندن را به عادت تبدیل كنید
عموما اگر ساعات مشخصی از روز را برای درس خواندن برنامه ریزی كنید، خیلی زود به آن عادت خواهید كرد. بدون تخصیص ساعات مشخصی از روز، ممكن است هیچگاه وقت درس خواندن پیش نیاید. یك روش مناسب برای این كار یادداشت كردن زمان در دفتر روزانه است، درست مثل اینكه از پزشك وقت گرفته اید، مثلا در دفتر یادداشت خود بنویسید : ۲ تا ۴ بعد از ظهر درس خواندن

8- هدف داشته باشید
یكی از دلایل اصلی كه باعث می شود افراد به اهداف خود نرسند این است كه معمولا آنها را دست نیافتنی می پندارند. در صورتی كه با برنامه ریزی و مدیریت صحییح می توان به كلیه اهداف خود دست یافت.
كافی است سعی كنید فرق بین اهداف كوتاه مدت و بلند مدت خود را دریابید، اهداف بلند مدت را مانند یك رویا در ذهن بپرورانید و نگه دارید، در عین حال فعالیت های روزانه زندگی را به اهداف كوتاه مدت اختصاص دهید.

9- ناامیدی دشمن یادگیری است
افرادی كه دائما خود را به دلیل كندی در یادگیری سرزنش می كنند، حتی اگر پیشرفتی مناسب و قوه یادگیری بالایی داشته باشند، همواره در استرس به سر می برند. در مقابل افرادی كه به خود و سرعت یادگیری شان اطمینان دارند، حتی اگر از هوش و استعداد كمتری نسبت به گروه قبل برخوردار باشند، نتیجه كارشان بهتر است، زیرا این افراد انرژی خود را صرف نگرانی و حساسیت های بی مورد نكرده ، آهسته و پیوسته پیش می‌روند.

http://daneshjooonline.com/newsDetails.php?newsId=1303

soheila01

عضو جدید
دروس تخصصی مشترک 50 درصد
بقیشم سفید

نرم افزار ظرفیت بالایی می گیره و به قول دوستمون مهم دانشگاهی است که در نظر دارین.ولی با توجه به اینکه تخصصی ضریب 4 شده قبولی بالا می ره.