پیش به سوی ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sanaaaz

عضو جدید
[h=1]زندگینامه وینت سرف پدر اینترنت[/h]
وینتون (وینت) سرف
یک متخصص کامپیوتر آمریکایی است که به همراه "باب کان" به عنوان پدران اینترنت شناخته می‌شوند. این دو، بین سال‌های ۱۹۷۲-۱۹۷۶ در دانشگاه استنفورد آمریکا، پروتکل TCP/IP را که به موجب آن انتقال اطلاعات بین کامپیوترهای موجود در یک شبکه فراهم می‌شد، پایه گذاری کردند. او موفق به دریافت دیپلم‌های افتخار و جوائز بسیاری از جمله مدال ملی فناوری و نوآوری ایالات متحده، جایزه تورینگ و مدال آزادی رییس جمهوری آمریکا شده است.[SUP] [/SUP]

وینتون سرف در سال ۱۹۴۳ متولد شده و در لس‌آنجلس پرورش یافته است. او از سال ۱۹۹۴ تا سال ۲۰۰۳ معاونت ارشد طراحی و مهندسی اینترنت را به عهده داشت. او در زمان تحصیل در دبستان و دبیرستان علاقه و توانایی شگرف خود را در حل مسائل و معادلات ریاضی نشان داد.
می‌گویند او از زمان کودکی لباس مرتب و تمیز می‌پوشید. عادتیکه هنوز هم آن را فراموش نکرده و می گویند تا به حال کسی او را بدون کت و شلوار ندیده است. علاقه سرف به کامپیوتر از نوجوانی شروع شد و پس از اتمام دبیرستان دانشگاه استنفورد را جهت ادامه تحصیل انتخاب کرد و در سال ۱۹۶۵ از رشته ریاضی فارغ ‌التحصیل شد.

او پس از دریافت مدرک کارشناسی در رشته ریاضی از دانشگاه استنفورد، در شرکت آی‌بی‌ام مشغول به کار شد. وی پس از دو سال کار در آی‌بی‌ام، این شرکت را به منظور ادامه تحصیلات ترک کرد و در دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس مشغول به تحصیل شد. وینتون سرف در سال ۱۹۷۰ مدرک کارشناسی ارشد و در سال ۱۹۷۲ مدرک دکترای خود را از این دانشگاه دریافت نمود.
وینتون سرف در سال ۱۹۷۲ به دانشگاه استنفورد برگشت و تا سال ۱۹۷۶ به عنوان دستیار استاد به تدریس پرداخت. او همچنین در فاصله سپتامبر سال ۱۹۷۳ تا ماه می ۱۹۷۴ با همکاری باب کان طرح شبکه بندی بین ‌المللی را با نام پروتکل کنترل انتقال (Transmission-Control Protocol) ارائه داد. با جدا کردن این پروتکل به دو بخش جداگانه و نامگذاری آن به پروتکل اینترنت IP نام طرح به TCP/IP تغییر یافت.

او در سال ۱۹۸۲ به عنوان استراتژیست و معاون اول شرکت بزرگ MCI استخدام شد و تا سال ۱۹۸۶ در آن شغل باقی ماند. سرف مجدداً در سال ۹۲ به ام سی آی برگشت و در سال ۱۹۹۴ موفق به مخابره اولین سرویس نامه‌‌های الکترونیکی تجاری از شرکت MCI شد. شرکت ام سی آی صاحب و اداره کننده امور تکنیکی و اینترنت بیش از ۷۵ سازمان دولتی آمریکا و دومین شرکت مخابرات و تلفن راه دور جهان است. پروژه (Interplanetary Network IPN) از آخرین طرح‌های سرف است. در این طرح قرار است با همکاری ناسا، سازمان هوا فضایی آمریکا، اینترنت به دیگر کرات و اقمار فضا گسترش یافته و ارتباط بین ماهواره‌‌ها با یکدیگر و با ایستگاه‌های زمینی برقرار شود.

در ۹ ژانویه ۲۰۰۵ وینتون سرف به خبرگزاری فرانسه اعلام کرد طی۴ سال آینده سیاره‌ های مریخ و مشتری از طریق اینترنت با زمین ارتباط خواهند داشت.
سرف که در یک کنفرانس علمی- تحقیقاتی در هند سخن می‌گفت اعلام کرد سیاره مریخ تا سال ۲۰۰۹ و سیاره مشتری تا سال ۲۰۱۲ از طریق اینترنت به کره زمین متصل خواهند شد.
وی پروتکل اینترنت جدیدی را برای فضا طراحی کرده و معتقد است پروتکل‌ها و قرارداد های موجود نمی‌توانند در فضا و جو که از نظر فشار هوا، درجه حرارت و میزان جاذبه با زمین تفاوت بسیار دارند عمل کنند.

سرف این نوع ارتباط با اینترنت را دگرگونی شگرفی در عرصه پیشرفت ‌های تکنولوژی اطلاعات می‌داند و امیدوار است، با برقرار شدن چنین ارتباطی بسیاری از اسرار مربوط به فضا کشف شده و به دانشمندان در تحقیقات علمی و فضایی کمک کند.

وینت سرف تکنولوژی و استفاده از اینترنت را به ۳ مرحله تقسیم کرده و می‌گوید اولین دهه شبکه اینترنت در فاصله سالهای۱۹۷۲ تا ۱۹۸۲ به وقوع پیوست و از آن با مرحله تحقیق، طراحی و آزمایش گام ‌های اولیه تکنولوژی نام برده می‌شود. دوره دوم و سوم شامل یکپارچه کردن دانش به دست آمده و استفاده از آن در ابعاد تجاری و همگانی کردن استفاده اطلاعات است
.

samira2011

عضو جدید
سلام
لطف هر زمان کارنامه ها اعلام شد دوستان کارنامه ها ی خودشون بزارن و کتاب های که مطالعه کردن بنویسن. ممنون
من متاسفانه امسال نتونستم برم سر جلسه امتحان:( یک سال عقب افتادم.

soheila01

عضو جدید
بالاخره اومد نتیجه.... خارج از انتظارم.اصلا درصدهای که من گرفته بودم یا این چیزی که سنجش میگه زمین تا آسمون فرق میکنه.بچه بگین چکار کنم؟؟ درصدهام تو سایتی گذاشتم و بچه ها بعد از بررسی گفته بودن زیر 300 حالا با این رتبه که .... اصلا قابل تصور نیست.... وقت و سرمایه و کار و زندگی همه شد کنکور ارشد و خوب جواب گرفتم خیلی خوب.ممنون خدا که جواب زحمتم رو اینطوری دادی!!

• Like
واکنش ها: Ros3

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
بالاخره اومد نتیجه.... خارج از انتظارم.اصلا درصدهای که من گرفته بودم یا این چیزی که سنجش میگه زمین تا آسمون فرق میکنه.بچه بگین چکار کنم؟؟ درصدهام تو سایتی گذاشتم و بچه ها بعد از بررسی گفته بودن زیر 300 حالا با این رتبه که .... اصلا قابل تصور نیست.... وقت و سرمایه و کار و زندگی همه شد کنکور ارشد و خوب جواب گرفتم خیلی خوب.ممنون خدا که جواب زحمتم رو اینطوری دادی!!

سلام
فکر می‌کنید کجا قبول می‌شید؟ البته ظرفیت‌ها رو دو ساعت دیگه میذارن.
والا درصدها تقریباً همیشه اینطوریه. منم پارسال درصدهایی که گفتند نصف چیزی بود که فکر می‌کردم. البته از یکی دو نفر شنیدم که به خاطر اشتباهی که چند تا سؤال داشتند می‌شد اعتراض داد و انگار تأثیر هم گذاشته بود، ولی فقط در درس‌هایی که اشتباه داشتند (مشترک).

Ros3

عضو جدید

سلام
تبریک میگممممممممم
چند شدی؟
کارنامتو بزار ببینیم لطفا
با تشکر

soheila01

عضو جدید
نتیجه ی بد

نتیجه ی بد

فکر کردم متوجه شدین که حرفم با خدا چی بود!! با این رتبه م هیچ جا قبول نمیشم. تبریک گفتن نداره:cry:

Ros3

عضو جدید
فکر کردم متوجه شدین که حرفم با خدا چی بود!! با این رتبه م هیچ جا قبول نمیشم. تبریک گفتن نداره:cry:

من خیلی عجله ای خوندم پستتو
وای چه بد
اگه درصدا پایین تره برو اعتراض کن، مگه میشه درصدا تا این حد تغییر کنه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا