[پیشنهاد] کتابهای پیشنهادی شما برای دور همخوانی های باشگاه مهندسان ایران!

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
دوستان و همراهان تالار کتابخانه سلام

از اینکه دو دوره از دورهمخوانی ها رو در کنارمون بودید بسیار سپاس گزارم
و بعنوان عضو کوچکی از شما باعث خوشحالی و افتخار بنده هست که دوستان کتابخوان رو در کنار خودم میبینم

همونطور که از اسم تاپیک پیداست،اینجا جمع میشیم تانام کتابهای پیشنهادی خودمون روبرای دوره های بعدی دورهم خوانی ارائه بدیم این فکر به ذهنم رسید که کتابها روخودتون انتخاب کنید نه صرفا مدیریت تالار یا بنده(چون دوره های قبل با این شیوه پیش رفت بود )

لطفا کتابهایی رو که پیشنهاد میدید بصورت مختصر در موردش توضیح بدید و خلاصه از محتوای کتاب رو ذکر کنید تا همه بتونیم بهتر برای انتخاب کتابها تصمیم بگیریم.

نکته دیگر اینکه لطفا روشهای پیشنهادی خودتون رو در رابطه با انتخاب کتاب از بین کتابهای مطرح شده از جانب خودتون ارایه بدید .

امیدوارم با کتابهای پیشنهادی از جانب شما دوره های بعدی بسیار بهتر و پرمحتواتر برگزار بشه و بتونیم از وجود هم در راهی درست استفاده کنیم و بتونیم قدمی (هرچند کوچک و ظریف) رو در راه فرهنگ کتاب و کتاب خوانی بر داریم.

فرصت تعیین شده برای ارائه پیشنهادات برای دور سوم دور همخوانی تا تاریخ 22-شهریور-1394

پیشاپیش از مشارکت شما عزیزان سپاس گزارم

آخرین ویرایش:

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلاممم

من اون روزا ک نوجوانی بیش نبودم:)دی) کتاب رمانی خوندم با عنوان پیامی در بطری نوشته نیکولاس اسپارکس
این کتابو من شاید بیش از 7 بار خوندم و هربار باهاش اشک ریختم:|

هربار اسم کتاب و کتابخونی میشه یاد اون کتاب میفتم
پیشنهاد من این کتاب نیست اما همین روزا میرم کتابخونه و ب یاد اون روزا باز میخونمش...

بزودی با پیشنهادات خوب خوب میام

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
پیشنهاد بسیار جالب و سازنده ای هستش، از آغاگر تاپیک کمال تشکر رو دارم، سرانه مطالعه بسیار پایین هستش و قشر جوان و تحصیل کرده فقط با حجم عظیمی از کتب درسی سر و کار دارند و از مطالعه به دلیل سنگینی دروس دانشگاهی یا خسته کننده بودن اون ها فراری هستن.

پیشنهاد می کنم کتاب هایی که انتخاب می کنید ابتدا ایرانی باشن تا اول این که انتشار این کتب رو زیاد کنیم و به چاپ بالایی برسونم و این که بیشتر با ادبیات زبان خودمون آشنا بشیم بعد به سراغ ادبیات ملل پا بذاریم. و دیگری این که سعی بشه کتب پیشنهادی به صورت کاغذی از بازار خریداری بشه نه به صورت فایل PDF امیدوارم این اصول رعایت بشن.

کتاب پیشنهادی
تصرف اثر تورج زاهدی

داستانی هستش درباره یک شخصی که امام حسین (ع) از اجداد وی محسوب می شود و داستان در حول سه زمان حال، آینده و گذشته سیر و سلوک دارد. در این بین اتفاقاتی می افتد که از دید ما جز ماورا محسوب می شوند ولی بخش اعظم اتفاقات برای هر شخصی رخ داده. به عنوان مثال در وجود هر شخص دو نیروی خیر و شر وجود دارد که هر انسان رو به سوی خودش کشان کشان جذب می کند هر کدام قدرت بیشتری داشته باشد برنده است. توی این داستان شیطان روح و جسم قهرمان داستان رو تصرف می کنه و اون رو به زمان جنگ امام حسین (ع) با یزید می بره و اونجا باید سر امام حسین (ع) رو با شمشیر قطع کنه و به زمان حال بیاره بقیه داستان رو نمی گم تا اثر محفوظ بمونه.

کتاب های معروف زیادی هست که به چاپ های چهل یا بیشتر رسیدن مثل کافه پیانو، سمفونی مردگان، من او و........
موفق باشید.

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
از وقتی که تاپیک های کتابخوانی شروع شده واقعا حس میکنم باشگاه داره جون دوباره میگیره
بیشتر کتابهایی که خوندم شعر و روان شناسی بوده و کتاب با محتویات کتابی که اینجا پیشنهاد میشه خیلی کم خوندم
اما خب یکی دوتا رو که واقعا به نظرم خوندنشون لذت بخشه رو میگم:
یک عاشقانه آرام از نادر ابراهیمی
آیین زندگی از دیل کارنگی :این کتاب حدود 6سال پیش زندگی من رو به روندی رو به مثبت تغییر داد،خوندن این کتاب رو چه توی این تالار و چه هرجای دیگه به همه پیشنهاد میکنم
خوندن این کتاب نگاهت رو به زندگی عوض میکنه و متوجه میشی که چقدر از زندگیت غافل بودی
و فصل اخر کتاب حدود سی داستان کوتاه واقعی اورده شده که خوندنشون واقعا اثر بخشه

*FARZAN*

کاربر ممتاز
سلام
از وقتی که تاپیک های کتابخوانی شروع شده واقعا حس میکنم باشگاه داره جون دوباره میگیره
بیشتر کتابهایی که خوندم شعر و روان شناسی بوده و کتاب با محتویات کتابی که اینجا پیشنهاد میشه خیلی کم خوندم
اما خب یکی دوتا رو که واقعا به نظرم خوندنشون لذت بخشه رو میگم:
یک عاشقانه آرام از نادر ابراهیمی
آیین زندگی از دیل کارنگی :این کتاب حدود 6سال پیش زندگی من رو به روندی رو به مثبت تغییر داد،خوندن این کتاب رو چه توی این تالار و چه هرجای دیگه به همه پیشنهاد میکنم
خوندن این کتاب نگاهت رو به زندگی عوض میکنه و متوجه میشی که چقدر از زندگیت غافل بودی
و فصل اخر کتاب حدود سی داستان کوتاه واقعی اورده شده که خوندنشون واقعا اثر بخشه

سلام
ممنون از حضورتون
بنظرم شما هر کتابی ک دوس داشتید رو مطرح کنید چون گفتید در زمینه شعر و روانشناسی بیشتر مطالعه داشتید.. بنظرم معرفی کنید کتابهاتون رو بهر حال اگر هم انتخاب نشن برای دور همخوانی شاید کسی علاقه داشته باشه و بخونه کتابها رو

کتابهای عالی ای رو پیشنهاد کردید... بسیار ممنونم : ) :gol:

آخرین ویرایش:

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
سلام تبریک میگم بابت تاپیک پر بار و مفیدتون:gol:
من معمولا تا اونجا ک بتونم کتابایی رو انتخاب میکنم ک اکثرا جایزه نوبل رو ب خودشون اختصاص دادن
یا اینکه چاپ بالایی دارند.
البته گاهی کتاب هایی هم انتخاب میکنم ک فاقد موارد بالا هستند
و ترجیح میدم کتابو خریداری کنم کتابخانه شخصیم داشته باشم. معمولا دانلود نمیکنم
من کتاب کوری رو معرفی میکنم نوشته ژوزه ساراماگو. همیشه اولین کتابی ک ب ذهنم میاد اینه ببخشید اگه تکراریِ:redface:
خیلی کتاب متفاوت و جالبیِ بنظرم.
منتظر پیشنهاد های خوبِ دوستان هستم;)

آخرین ویرایش:

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
بابت پیشنهاد و برگزاری سری جدید دوره همخوانی کتاب در کنار هم سپاسگزارم.:gol:
به نظرم بعضی وقتها خوبه از کُتُب فارسی و یا رمان ها و داستانهای کهن باستان ایرانی هم در این جور دوره هم خوانی ها استفاده بشه.
من از داستان فارسی، کتاب هفت پیکر اثـــرِ زیبا نظامی که بسیار جذاب و جالب هست رو معرفی میکنم.
و از رمان خارجی، عقاید یک دلقک رو پیشنهاد میکنم.
به تازگی هم در حال خواندنِ کتاب یک عاشقانه ی آرام هستم.
خیلی وقت بود از نمایشگاه کتاب گرفته بودم اما فرصت خواندن نشده بود.
.
.
بخشی از خلاصه ی کتاب هفت پیکر:

هفت‌پیکر یا بهرام‌نامه چهارمین منظومه نظامی از نظر ترتیب زمانی و یکی از دو شاهکار او (با خسرو و شیرین) از لحاظ کیفیت است.
این دفتر را از جهت ساختار کلی و روال داستانی می‌توان به دو بخش متمایز تقسیم کرد:

یکی بخش اول و آخر کتاب دربارهٔ رویدادهای مربوط به بهرام پنجم ساسانی از بدو و لادت تا مرگ رازگونه او، که برپایه روایتی تاریخ گونه است؛
دیگری بخش میانی که مرکب از هفت حکایت یا اپیزود از زبان هفت همسر او و از زمره حکایات عبرت انگیزی است.
که دختران پادشاهان هفت اقلیم (مطابق تقسیم قدما) برای بهرام نقل می‌کنند.

این منظومه آمیزه‌ای از جنبهٔ حماسی و غنایی است، بدین معنی که بخش هفت گنبد تماماً دارای روح غنایی و تخیل رمانتیک است، ولی بخش تاریخی گونه،
اگر چه سعی شاعر بر ترسیم چهره‌ای حماسی برای بهرام بوده، آمیزه‌ای از جنبه حماسی و عناصر غنایی است.
من این کتاب رو گرفتم که بسیار زیبا به نثر روان فارسی ترجمه شده.:smile:

هفت پیکر.jpg

ــــــــــــــــــــــــــــــــ
و کتاب عقاید یک دلقک:

این کتاب دربارهٔ دلقکی به نام شنیر است که همسرش ماری او را ترک کرده و به همین دلیل دچار افسردگی شده و مرض‌های همیشگی‌اش، مالیخولیا و سردرد تشدید یافته.
از این رو برای تسکین آلام خود به م ش ر و ب رو آورده‌ است. به قول خودش «دلقکی که به م ش ر و ب روی بیاورد، زودتر از یک شیروانی ساز مست سقوط می‌کند.»
فقط دو چیز این دردها را تسکین می‌دهند:م ش ر و ب و ماری. م ش ر و ب یک تسکین موقتیست ولی ماری نه. ولی او رفته.

عقاید یک دلقک.jpg

Maryam.PZ

کارشناس ارشد مرمت ابنیه
کاربر ممتاز
سلام سلام اول از همه تبریک میگم به ایجاد چنین تاپیک هایی ، واقعا در شرایط حال حاضر خیلی خوشحال کننده است

و ممنون از I am عزیز برای دعوت ...

کتابهایی که من معمولا مطالعه می کنم در زمینه تاریخ و یا شعر هست که خوب خوندن این کتاب ها از حوصله ی جمع خارجه (چون اکثرا به رمان علاقه دارن)

مثل : شاهنامه، گلستان و بوستان سعدی، اسکندرنامه و هفت پیکر نظامی، حکمت اشراق سهروردی و ...

ولی به نظرم خوندن کتابهای نویسندگان ایرانی نسبت به خارجی بهتره!
خوندن کتابای طنز میتونه هم جالب باشه و هم سرگرم کننده ، پیشنهاداتم در این زمینه :

ته خیار / هوشنگ مرادی کرمانی
کتاب لاف تو شک؛ مجموعه نثر طنز / علیرضا لبش
کتاب کمی تا قسمتی
جدی! / پیام بخشعلی
کتاب گوسفندها به بهشت نمی روند / فرهاد ناجی

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از آی اَم عزیز برای ایجاد این تاپیک و زحمتی که میکشن :gol:

معمولا هر کی بهم میگه یه کتاب بهم پیشنهاد بده واسه خوندن اولین پیشنهادم کتاب "کوری" از ژوزه ساراماگو هستش
کتاب بسیار قشنگ و جالبیه
فکر کنید یه روز تو یه شهری یهو دونه به دونه ی آدما کور میشن و فقط یه نفر بینشونه که بیناست و اتفاقاتی که در ادامه میفته بسیار جالب می کنه روند داستان رو ...

کتابی رو هم که همین امروز شروع کردم به خوندنش کتاب "کافه پیانو" از فرهاد جعفری هستش که کتاب بسیار جالبی به نظر میاد
این کتاب واگویه های مردی از زندگی روزمرش و اتفاقاتی هستش که در کافه ش میفته
نویسنده قلم زیبایی داره که آدمو جذب می کنه

کتاب "خرمگس" رو هم که دوستمون معرفی کردند چند روز پیش یکی بهم معرفی کرد و تو لیستم برای خوندن قرار داره

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون بابت دعوت

من کتاب 4اثر از فورانس اسکاول شین رو معرفی میکنم
کتاب بسیار جالب و مفیدی هست و در سال1925 چاپ شده و الان چاپ 61ام هست فکر کنم

سرفصل ها:
1-بازی زندگی و راه این بازی
2-کلام تو عصاب معجزه گر توست
3-در مخفی توفیق
4-نفوذ کلام

بخشهایی از کتاب:
زندگی، یک بازی است؛ بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. زندگی، بازی بزرگ داد و ستد است. زیرا آنچه آدمی بکارد همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند به خود او باز خواهد گشت؛ و هر چه بدهد بازخواهد گرفت. اگر نفرت بورزد، نفرت به او باز خواهد آمد. و اگر عشق ببخشد، عشق خواهد ستاند. اگر انتقاد کند، از او انتقاد خواهد شد. اگر دروغ بگوید به او دروغ خواهند گفت. و اگر تقلب کند به او حقه خواهند زد. همچنین به ما آموخته‌اند که قوه‌ی تخیل در بازی زندگی نقشی عمده دارد. هر آنچه آدمی در خیال خود تصور کند- دیر یا زود- در زندگی‌اش نمایان می‌شود. مردی را می‌شناسم که از مرضی معین که بسیار نادر بود می‌ترسید. او آن قدر به آن مرض اندیشید و درباره‌اش مطالعه کرد که آن بیماری آشکارا بدنش را فراگرفت و مرد. او در واقع، قربانی خیال‌پردازی خود شد. برای پیروزی در بازی زندگی، باید نیروی خیالمان را آموزش دهیم. کسی که به قوه‌ی تخیل خود آموخته باشد که تنها نیکی را تصور کند و ببیند، خواهد توانست به همه‌ی مرادهای به حق دلش- خواه سلامت و خواه ثروت و خواه محبت و خواه دوستی و یا هر آرمان بزرگ دیگر – برسد. در بازی زندگی، کلام نقشی تعیین کننده دارد؛ چه بسیارند کسانی که با کلام کاهلانه‌ی خود، به زندگی‌اشان مصیبت فرا خوانده‌اند. مثلاً زنی ثروتمند مدام به شوخی می‌گفت: «دارم خودم را برای زندگی در خانه‌ی مساکین آماده می‌کنم.» با تصویر نقش تنگدستی و تهیدستی بر ذهن نیمه هوشیار، چند سالی نیز نگذشت که کارش به همانجا کشید. خوشبختانه این قانون در هر دو جهت کار می‌کند. یعنی می‌توان فقر را نیز به ثروت بدل کرد. وفور نعمت همواره بر سر راه انسان است. اما از طریق آرزو، ایمان، یا کلام به زبان آمده، می‌تواند نمایان شود. خداوند آشکارا گفته است که نخستین حرکت را انسان باید انجام دهد. بخواهید که به شما داده خواهد شد. بطلبید که خواهید یافت. بکوبید که برای شما باز کرده خواهد شد.

و در اخر یه جمله از این کتاب:
آدمی تنها آنجه را که می دهد باز می ستاند.بازی زندگی ، بازی بومرنگهاست.وپندار و گفتار انسان - دیر یازود -با دقتی حیرت انگیز به خود او باز می گردد.

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به آی ام عزیز وتشکر بابته تاپیه قشنگش و دعوتش ...:gol:
منم نویسنده های ایرانی رو ترجیح میدم به خارجی...
و رمان های اجتماعی رو ترجیح میدم به رمان های رمانتیک ...
دوست داشتنی ترین رمان اجتماعی که خوندم ...کتابه دا بوده به بیانه زهرا سادات حسینی ...که هشت سال جنگ رو به صورته مستند و واقعی به تصویر کشیده و برای من واقعا جالب بود ...635487353660563698.jpg

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام به دوستان کتابخوان عزیز

از کتاب های نویسنده های ایرانی:

کتابهای خانم زویا پیرزاد (همه کتابهاش مثل سه کتاب، چراغ ها را من خاموش می کنم)
تا حدی پوران فرخزاد (در انتهای آتش آیینه) رو می پسندم
کتاب مثنوی معنوی مولانا هم عالی هست.

از کتاب های نویسنده های خارجی:

نویسنده های داستان کوتاه مثل آنتوان چخوف رو می پسندم، هر چند بعضیا ممکنه دوست نداشته باشن... نمایشنامه "مرغ دریایی" و شخصیت آرکادینا رو می پسندم
کتاب "بر باد رفته" مارگارت میچل هم عالی هست.
کتاب داستان " چه کسی پنیر منو برداشت" هم عالی هست(سرپایی می شه خوند و تموم کرد ولی یک عمر بهش دل بست!)

شهرزاد 1

عضو جدید
سلام و با تشکر از I am عزیز
من کتاب اتحادیه ابلهان رو پیشنهاد میکنم.ماجرای جوان آمریکایی که علوم اجتماعی خونده و نظریات جالبی راجب جامعه ش داره و مقاله مینویسه و با مادرش زندگی میکنه و اتفاقات جالبی واسشون میفته و در نهایت ...کتابی طنز با ترجمه ی خوب پیمان خاکسار
کتاب کنستانسیا اثر کارلوس فونتس با ترجمه ی عالی عبدالله کوثری
این کتاب فضای وهم آلودی داره و روایت خطی نداره همین باعث میشه کتاب خوشخوان و جالب باشه.

آوای علم

مدیر تالار مشاوره
مدیر تالار
سلام خدمت دوستان
ضمن تشكر از فعاليت ارزشمند شما

دو كتابي كه معرفي ميكنم جز كتاب هاي كوتاه هستن اما داراي معاني عميق هستن و فهم مطالبش تفكر زيبايي القا مي كند

كتاب :در سينه ات نهنگي مي تپد

این که مدام به سینه ات می کوبد،قلب نیست
ماهی کوچکی است که دارد نهنگ می شود
ماهی کوچکی که طعم تــُنگ آزارش می دهد
و بوی دریا هوایی اش کرده است

كتاب : ليلي نام تمام دختران زمين است

نويسنده:عرفان نظر آهاري

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام

کتاب پیشنهادی من آیین زندگی دیل کارنگی هستش
ی لیست مفصل دارم درباره کتابایی ک باید خوند!! کتابایی ک شاهکار ادبیات ایران و جهانه

اما بنظرم بعضی کتابهارو باید تو اولویت قرار داد. و کتاب آیین زندگی ازون دست کتابهاست. کتابی ک امروز میخونی و شاید باخودت بگی کاش خیلی زودتر ازینا میخوندمش..

من ب پیشنهاد شیمای عزیز این کتابو خوندم. و حالا موافق با نظر ایشونم و اگه انتخاب بشه بازهم همراه دوستان عزیزم میخونمش:gol:

MEHRNOOSH.D

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود فراوان هم به تمامی دوستان کتابخوان و هم دوست گرامیمون بابت ایجاد تاپیک و زحمت هاشون در راستای این حرکت زیبا...
پیشنهادات دوستان رو که میخوندم به کتاب ها بسیار خوب اشاره شد بود مثل (چرا من یک مسیحی نیستم) و (خرمگس)ایندو کتاب را هم پیشنهاد میکنم و واقعا فوق العاده ن
و اما پیشنهاد های دیگر من اینها هستند :
1. چنین گفت زرتشت از نیچه که واقعا کتابیست که با اون باید زندگی کرد و به گفته ی داریوش آشوری(مترجم) کتابیست که جان آدمی را
زنده می کند و با او به گفتگو میپردازد...کتاب لحن شاعرانه و پیامبر گونه ای داره و با توجه به تفکرات نیچه مانند کتاب های مقدس سخن میگه ...به قولی کتابی برای همه کس و هیچ کس زیرا هر کس که خودش رو به اون بسپاره بی شک چیزهایی یاد خواهد گرفت و از طرفی نیز حد تمام و کمال یادگیری از آن امکان ندارد زیرا در این صورت به مقام اُبر انسانی می رسیم که از هیچ کس ساخته نیست...از این رو من این کتاب رو به همه کس توصیه میکنم به امید آنکه هیچ کس هایی بسازد.

2. و نیچه گریه کرد از اروین یالوم که یک سرگذشتی از یک برهه ای از زندگی نیچه س که با دکتر برویر و فروید گره میخوره و بسیاری انسان های قابل تامل دیگر که با اینکه یالوم اون رو تقریبا با دیدگاه های ذهنی خودش در آمیخته و داستان 100درصد واقعی و زندگی نامه نیست بسیار بسیار قابل توجهه و بسیار میشه ازش آموخت.

از نظر من بسیار حیفه که تو این فرصت خوبی که پیش اومده از بزرگان نخونیم:
3.بوف کور از صادق هدایت
4.آنک انسان از نیچه
5.حکمت شادان از همان
6.انسانی زیادی انسانی از همان
7.پندار خدا از ریچارد داوکینز
8.تسخیر سعادت از برتراند راسل
9.هستی و نیستی ژان پل سارتر
10 .سقوط و بیگانه از آلبر کامو
و...

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلاممم.

منم چند تا پیشنهاد داشتم.

کتاب ترس و لرز آقای کیِر کگور به عنوان اولین فیلسوف اگزیستنسیالیست و مظطرب ،کتاب خیلی جالبیه.کل کتاب در مورد ایمان حضرت ابراهیم بحث میکنه.خودش برای اینکه ببینه چطور میشه یه شخصی بخاطر ایمانش عزیز ترینش رو به قربانگاه میبره ،از نامزدش که خیلی دوستش داشت جدا میشه.در کل کتاب خیلی خوبیه.

کتاب "اراده معطوف به قدرت" نیچه هم تقریبا حاوی همه فلسفه نیچه ست.اون چیزی که بعنوان سبک زندگی بعنوان دین هر کس معرفی شده حاصل نوشته های همین کتابه.
البته کتاب های نیچه رو باید با حساست خاصی خوند.هم اینکه خیلی جذابیت داره و هم اینکه معمولا مترجم ها تو ترجمشون دچار اشتباهات زیادی شدن.و همین مساله باعث شده برداشت های دیگه بشه.
یه جا در حد یک شخص به حقیت رسیده بالا بردنش (که اصلا اینطور نیست) و یه جا هم بعنوان کسی که تئوریسین پوچی بوده پایین.نیچه میخواست جماعت اروپایی رو از نیست انگاری در بیاره.هر چند نتیجه فلسفش رو الان میدونیم به نوعی پوچی بوده.ولی اینکه از اول همچین قصدی داشته نه.

رمان تهوع هم حامل همه فلسفه سارتر هستش که اونم کتاب خوبیه.

کلا کتابای فلسفی (اکثر رمان ها فلسفی هستند)خوبن.....اینکه تو هر دوره فلاسفه،چه مشکلاتی رو میدیدن و چطور این سیر تفکر صورت گرفته و از کجا شروع شده و به کجا ختم شده . مقایسه اون به با اندیشه ها بومی ،اعتماد به نفس خوبی میده .
البته کتابای فلسفی رو بعضیا مثل کتاب داستان میخونن.

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلامم.
کتاب دنیای سوفی رو هم تو نظرسنجی بزارید لطفا.
:gol:

ازین نویسنده کتاب رازفال ورق روخوندم...
سبک نوشتاری خاصی داره باستین گوردر...
فکرمیکنم برای این تاپیک پیشنهاد فوق العاده ایه...دنیای سوفی

*FARZAN*

کاربر ممتاز
سلام
ممنون از همه دوستانی ک پیشنهاد دادن
فقط یه نکته اونم اینکه دوستان تعداد کتابهای معرفی شده زیاده
نظری ندارید که برای نظر سنجی تعداد کتابهای کمتری رو بزاریم؟
مثلا فقط ایرانی باشه یا خارجی؟
فلسفی یا رمان یا ...؟

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ازین نویسنده کتاب رازفال ورق روخوندم...
سبک نوشتاری خاصی داره باستین گوردر...
فکرمیکنم برای این تاپیک پیشنهاد فوق العاده ایه...دنیای سوفی
سلاممم.
من فقط همین کتابش رو خوندم.البته اون کتاب دختر پرتقالیش رو تو برنامه دارم واسه خوندن.من اتفاقی این کتاب رو تو کتابای خانومم پیدا گردم.(دنیای سوفی رو میگم)دیدم در مورد تاریخ فلسفه ست کنجکاو شدم و همون موقع صد صفحش رو خوندم:)
فضا سازی که میکنه تو نوشتش خیلی خوبه.با اون شخصیت سوفی (که در حقیقت همون دانشجوهاش هستن) میترسید،استرس میگیرید،کنجکاو میشید و دوست دارید ببینید مطالب بعدی چیه.این هنره برای یه نویسنده که متون تاریخ فلسفه رو بتونه اینطوری ارائه بده بدون اینکه مبتذلش کنه.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
ممنون از همه دوستانی ک پیشنهاد دادن
فقط یه نکته اونم اینکه دوستان تعداد کتابهای معرفی شده زیاده
نظری ندارید که برای نظر سنجی تعداد کتابهای کمتری رو بزاریم؟
مثلا فقط ایرانی باشه یا خارجی؟
فلسفی یا رمان یا ...؟
سلاممم.
به نظرم تو هر دوره نظر سنجی ،یا ایرانی انتخاب بشه یا خاراجی بهتره.
رمان ها که همشون فلسفی هستند.خیلیاش کاربرد فلسفه در رمان نویسیه.بعضیاش هم اندیشه فیلسوف خاصیه که در قالب رمان ارائه داده شده.مثل تهوع و ترس و لرز و ...
باز اینطوری میشه تفکیک کرد که اونایی که همه میدونن فلسفیه و اندیشه خاصی رو مد نظر قرار داده و مواردی که اینطور نیست و کمتر کسی میدونه که فلسفیه.

ولی برای این منظوری که مورد نقد قرار بکیره رمان بهتره.خیلی میشه در موردش صحبت کرد.
کتابای فلسفه محض خیلی بدرد این هدف نمیخوره.

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلاممم.
من فقط همین کتابش رو خوندم.البته اون کتاب دختر پرتقالیش رو تو برنامه دارم واسه خوندن.من اتفاقی این کتاب رو تو کتابای خانومم پیدا گردم.(دنیای سوفی رو میگم)دیدم در مورد تاریخ فلسفه ست کنجکاو شدم و همون موقع صد صفحش رو خوندم
فضا سازی که میکنه تو نوشتش خیلی خوبه.با اون شخصیت سوفی (که در حقیقت همون دانشجوهاش هستن) میترسید،استرس میگیرید،کنجکاو میشید و دوست دارید ببینید مطالب بعدی چیه.این هنره برای یه نویسنده که متون تاریخ فلسفه رو بتونه اینطوری ارائه بده بدون اینکه مبتذلش کنه.
سلام.دقیقا.
همیشه شخصیت اصلی داستان ادمی کنجکاوه که خواننده رو باافکارخودش همراه میکنه و باعث ایجادسوال درذهن ادمی میشه و به سبک خاص خودش پاسخ میده...

یک پیشنهاد: یک درمیون باشه.یک دوره ایرانی یک دوره خارجی...
سبک کتاب هم نظرسنجی مجزابشه.مثلا فلسفی داستانی و...

R a h a a M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
دوره ی اول که کتابخوانی رُمان های خارجی بود،
دوره ی دوم هم رُمان ها و داستان های فارسی...
بهتر نیست این دوره از بحث رمان بیایم بیرون؟!
کتاب های فلسفی ، تاریخی یا روانشناسی مطالعه بشه؟یا
کتاب های شعر ایرانی؟!

*FARZAN*

کاربر ممتاز
سلام.
دوره ی اول که کتابخوانی رُمان های خارجی بود،
دوره ی دوم هم رُمان ها و داستان های فارسی...
بهتر نیست این دوره از بحث رمان بیایم بیرون؟!
کتاب های فلسفی ، تاریخی یا روانشناسی مطالعه بشه؟یا
کتاب های شعر ایرانی؟!

عزیرم باید از بین کتابای پیشنهاد شده از طرف دوستان انتخاب کنیم : )

بالا