پیاده سازی سیستم کانبان

smahdih

عضو جدید
درود به همه :gol::gol:

دارم رو پیاده سازی سیستم کانبان مطالعه میکنم ، یه سری PDF از ساپکو و یه کتاب با نام کانبان دارم که مطالعه کردم تنها مشکلی که دارم اینه که میخوام شرکتهایی که سیستم کانبان دارند رو نگاه کنم و طرز کار این سیستم رو ببنیم، اینکه برم ساپکو یا ایرانخودرو و ... تقریبا برام ممکن نیست (اگه میشه رفت بهم بگین) اگه ویدیویی یا فیلمی باشه که در مورد کانبان باشه و اجرای این سیستم رو نشون بده خیلی خوبه، از دوستان کسی هست که بتونه کمکم کنه؟؟

لینکی،آدرسی،منبعی،....

سپاسگذار:gol:

ashkanr

عضو جدید
سلام و روز خوش
ما در روباکو برای کارهای عملیاتی و پشتیبانی پروژه های خودمون کانبان رو داریم استفاده میکنیم و علاوه بر اون تجربه یکی دو ساله مشاوره در این حوزه و مشخصا چابک سازی معماری سازمان رو داریم. اگر علاقه مند باشید خوشحال هم میشم که بتونم کمکی کنم.

vatanparast

عضو جدید
درود به همه :gol::gol:

دارم رو پیاده سازی سیستم کانبان مطالعه میکنم ، یه سری PDF از ساپکو و یه کتاب با نام کانبان دارم که مطالعه کردم تنها مشکلی که دارم اینه که میخوام شرکتهایی که سیستم کانبان دارند رو نگاه کنم و طرز کار این سیستم رو ببنیم، اینکه برم ساپکو یا ایرانخودرو و ... تقریبا برام ممکن نیست (اگه میشه رفت بهم بگین) اگه ویدیویی یا فیلمی باشه که در مورد کانبان باشه و اجرای این سیستم رو نشون بده خیلی خوبه، از دوستان کسی هست که بتونه کمکم کنه؟؟

لینکی،آدرسی،منبعی،....

سپاسگذار:gol:

سلام

همه شرکت های قطعه سازی که برای ایران خودرو تامین قطعات دارن سیستم کانبان رو پیاده کردن میتونی به نزدیک ترین شرکت محل سکونتت مراجعه کنی ، من هم تجربه پیاده سازی و اجراش رو تو دو تا شرکت دارم اگه سوالی بود در خدمتم

reza_3063

عضو جدید
درود و تحیات وافره :دی
برید به انتشارات ترمه و کتابای سیستم تولید ناب از انتشارات آمزه رو حتماً بگیرید در مورد پیاده سازی به صورت کامل توضیح داده، در مورد کانبان و اجرای اون باید بگم متاسفانه اصلاً در ایرانخودرو اجرا نمیشه و اگر میگن که میشه مطمئن باشید که دروغ میگن، ساپکو برید و با آقای عظیمی و یرج دریابر صحبت کنید و توصیه من برای دیدن خط دارای کانبان شرکت مونتاژ بهمن می باشد.
موفق باشید

ABDOLREZA AZIMI

عضو جدید
سلام
خدمت تمامي دوستان عزيزي كه به نحوي درگير موضوع پياده سازي سيستم كانبان در خطوط توليدي محل كار خود هستند پيشنهاد مي كنم حتما مطالعه كامل و جامعي روي ابزار "نقشه برداري جريان ارزش " (value stream mapping) كه به اختصار VSM ناميده ميشود داشته باشند. در همين رابطه كتابي با عنوان "آموزش ديدن" مربوط به انتشارات آموزه و توسط استاد عزيزم جناب آقاي موتابيان چاپ شده كه بسيار راهگشاست و همچنين تعدادي فايل آموزشي در سايت ساپكو / امور لجستيك سازندگان در رابطه با نقشه برداري جريان ارزش وجود دارد كه مي تواند مورد استفاده قرار گيرد. مطالعه اين ابزار، حوزه ي ديد وسيعتر و كاملتري را در اختيار تحليل گر و مجريان سيستم كانبان قرار مي دهد. موفق باشيد

بالا