پودمانی یا ترمی؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

نعنا پونه

عضو جدید
دخترم ترمی و پودمانی دانشگاه قبول شده . باید فردا بره انتخاب واحد. تصویر سازی. کاردانی اش گرافیک بود.

پودمانی 3 سال و 6 ترمه و هزینه اش بیشتر . در عوض 3 روز در هفته و فشرده نیست و امکان داره بتونه کار هم پیدا کنه. به امید کاره.

اما ترمی دوسال و 4 ترم هست و فشرده و اینا که کار عملی دارند . میگه وقت کم میارم.

حالا ما به عهده خودش گذاشتیم

گفته از شما دوستان بپرسم نظرتون چیه؟

یکی از اساتید شون گفته که به ترمی و پودمانی نیست به تلاش خودت هست و هرچه زودتر درست تموم بشه از نظر بازار کار بهتره.
همه دوستاش هم میرن ترمی. میگن 3 سال وقت بذاری ارزش نداره.

دوره کاردانی ترمی و دوساله بود که خیلی کار عملی داشتند و هیچی وقت نداشت.
حالا دوستایی که پودمانی هستند میگن ترمی خوبه . خودش که ترمی رفته فکر میکنه پودمانی بهتر باشه.

sahar tala

عضو جدید
به نظر منم ترمی بهتره تا اونجایی که من اطلاع دارم
پودمانی اکثرا شاغل هستن و فقط برای گرفتن مدرک میان و اکثرا سن بالا هستن (البته نمیگم همه میگم اکثرا)
ترمی رو چون آزمون ورودی دادن نسبت به پودمانی که بدون آزمونه مسلما ارزشش بیشتره

نعنا پونه

عضو جدید
ممنون سحر جان. امسال پودمانی هم آزمون داشت. میگفت از ترمی سخت تر بوده. دانشگاه توی مشهد هست.اما ما از یکی از شهرهای خراسانیم.
میگه اگه پودمانی برم توی اونجا ممکنه بتونم کار هم پیدا کنم.

sahar tala

عضو جدید
22 سالشه گلم. برای چی خانمی؟

بخاطر همون که گفتم توی پودمانی اکثرا سن بالا هستن (حالا منظورم پیر پاتال نیستا:biggrin:) و فقط برای مدرک میان...خوب بار علمیشم کمتر میشه دیگه
دخترتون بره ترمی بهتره چون بیشتر هم سن و سالای خودش هستن

sahar tala

عضو جدید
ممنون سحر جان. امسال پودمانی هم آزمون داشت. میگفت از ترمی سخت تر بوده. دانشگاه توی مشهد هست.اما ما از یکی از شهرهای خراسانیم.
میگه اگه پودمانی برم توی اونجا ممکنه بتونم کار هم پیدا کنم.

ولی با توجه به این پستتون آره خوب پودمانی بهتره میتونه همزمان با تحصیل کار کنه

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
ترمي بهترازپودماني هست پودماني براي افرادي كه فرصت كافي براي حضوردركلاسهاروندارندمناسب تره اما مشكلاتي هم داره واحدكم مي دن پروسه مدرك گرفتنش طولانيه كلابه نظرمن كه 4سال علمي كاربردي خوندم دوره ي ترمي بسيارمعتبرتره.

بالا