پلیمرستان (شناخت و کاربرد و....)

seifollahy

عضو جدید
آیا کسی درمورد رنگ کردن پلیمرها یی مسل :مخروطی از پلی استایرن وPVC که بصورت پایدار و طولانی مدت
در شرایط مختلف محیطی دوام داشته باشد
ممنون میشم راهنمایی کنید
اگه میشه لینکشو بهم بدید لنگم
naser20023@gmail.com
قبل از فرآیند شکل دهی یا بعد از فرآیند شکل دهی؟

moaqfe

کاربر بیش فعال
از دوستان مطلع درخواست دارم جنس فوم های گل که در گل فروشیها وجود داره ( نوع خارجی و سبز رنگ ) رو معرفی کنن

ممنون

mehdi114

عضو جدید
سلام دوستان ،
من دانشجوی نساجی هستم . برای پروژه ام باید یک تحقیق مفصل درباره پلی سیلوکسان ها بکنم.
میشه بگید شما بچه های پلیمر این جور وقت ها از چه منابعی استفاده می کنید؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید.

GNMS

عضو جدید
سلام دوستان ،
من دانشجوی نساجی هستم . برای پروژه ام باید یک تحقیق مفصل درباره پلی سیلوکسان ها بکنم.
میشه بگید شما بچه های پلیمر این جور وقت ها از چه منابعی استفاده می کنید؟؟؟
ممنون میشم کمک کنید.

سلام دوست عزیز.

میتونی از سایتهای زیر برای بدست آوردن مقالات خوب استفاده کنی
http://www3.interscience.wiley.com/browse/?subject=POLY
http://www.sciencedirect.com/
http://pubs.acs.org/

khoda008

عضو جدید
مقدمه

تصور جهان پیشرفته کنونی بدون وجود مواد پلیمری مشکل می‌باشد. امروزه این مواد جزیی از زندگی ما شده‌اند و در ساخت اشیای مختلف ، از وسایل زندگی و مورد مصرف عمومی تا ابزار دقیق و پیچیده پزشکی و علمی بکار می‌روند. کلمه پلیمراز کلمه یونانی (Poly) به معنی چند و (Meros) به معنای واحد با قسمت بوجود آمده است. در این میان ساختمان پلیمرها با مولکولهای بسیار دراز زنجیر گونه با ساختمان فلزات کامل متفاوت است. این مولکولهای بلند از اتصال و بهم پیوستن هزاران واحد کوچک مولکولی مرسوم به منومر تشکیل شده‌اند. مواد طبیعی مانند ابریشم ، لاک ، قیر طبیعی ، کشانها و سلولز ناخن دارای چنین ساختمان مولکولی هستند.

البته تا اوایل قرن نوزدهم میلادی توجه زیادی به مواد پلیمری نشده بود بومیان آمریکای مرکزی از برخی درختان شیرابه‌هایی استخراج می‌کردند که شیرابه بعدها نام لاتکس به خود گرفت. در سال 1829 ، دانشمندان متوجه شدند که در اثر مخلوط کردن لاتکس طبیعی با سولفور و حرارت دادن آن ماده‌ای قابل ذوب ایجاد می‌شود که می‌توان از آن محصولات مختلفی نظیر چرخ ارابه یا توپ تهیه کرد. در سال 1909 میلادی فنل فرمالدئید موسوم به باکلیت ساخته شد که در تهیه قطعات الکتریکی ، کلیدها ، پریزها و وسایل مصرف زیادی دارد.

در اثنای جنگ جهانی دوم موادی مثل نایلون پلی اتیلن ، اکریلیک موسوم به پرسپکس به دنیا عرضه شد. نئوپرن را شرکت دوپان در سال 1932 ابداع و به شکل تجارتی ابتدا با نام دوپرن و بعدها نئوپرن عرضه کرد.

khoda008

عضو جدید
شاخه‌های پلیمر

اولین قدم در زمینه صنعت پلاستیک توسط فردی به نام واسپاهیات انجام گرفت وی در تلاش بود ماده‌ای را به جای عاج فیل تهیه کند. وی توانست فرآیند تولید نیترات سلولز را زا سلولز ارائه کند. در دهه 1970 پلیمرهای‌هادی به بازار عرضه شدند که کاربرد بسیاری در صنعت رایانه دارند زیرا مدارها و ICهای رایانه‌ها از این مواد تهیه می‌شوند. و در سالهای اخیر مواد هوشمند پلیمری جایگاه تازه‌ای برای خود سنسورها پیدا کردند. پلیمرها را می‌توان از 7 دیدگاه مختلف طبقه بندی نمود. صنایع ، منبع ، عبور نور ، واکنش حرارتی ، واکنش‌های پلیمریزاسیون ، ساختمان مولکولی و ساختمان کریستالی.

از نظر صنایع مادر پلیمرها به چهار گروه صنایع لاستیک ، پلاستیک ، الیاف ، پوششی و چسب تقسیم بندی می‌شوند. اینها صنایع مادر در پلیمرها می‌باشند اما صنایع وابسته به پلیمر هم فراوان هستند مانند صنعت پزشکی در اعضای مصنوعی ، دندان مصنوعی ، پرکننده‌ها ، اورتوپدی از پلیمرها به وفور استفاده می‌شود. پلیمرها از لحاظ منبع به سه گروه اصلی تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از پلیمرهای طبیعی ، طبیعی اصلاح شده و مصنوعی.

ebrami

عضو جدید
سلام. من این سوالو قبلا توی یه تا÷یک دیگه ÷رسیدم اما جوابی نداشتم: یه سایت واسه انیمیشن ÷لیمر میخوام یا حداقل بگین بهترین کلمه واسه سرچ چی میتونه باشه. مچکرم

PeymanSanat

عضو جدید
استخدام کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر جهت سمت مدیریت واحد تکنولوژی و کارشناس واحد تحقیق و توسعه
شرکت صنایع لاستیکی پیمان صنعت یکی از معتبر ترین واحد های تولیدی کشور در زمینه محصولات لاستیک و پلی یورتان از میان افراد واجد شرایط فارغ التحصیل در رشته کارشناسی ارشد مهندسی پلیمر جهت اشتغال بعنوان مدیریت واحد تکنولوژی و کارشناس واحد تحقیق و توسعه این شرکت اقدام به جذب نیروی متخصص می نماید.
عنوان شغلی: مدیریت واحد تکنولوژی / کارشناس واحد تحقیق و توسعه
حداقل تحصیلات: کارشناسی ارشد
رشته تحصیلی: مهندسی (شیمی) پلیمر
شرایط:
- فارغ التحصیل در رشته کارشناسی مهندسی پلیمر
- متخصص در زمینه صنعت لاستیک
- دارای توانمندیهای مدیریتی و پژوهشی
- آشنایی کامل با زبان انگلیسی - با سابقه کاری مرتبط
- با حقوق و مزایای مکفی

محل اشتغال: اصفهان
شرح وظایف (مدیریت واحد تکنولوژی / کارشناس واحد تحقیق و توسعه):
- مدیریت بر واحد تکنولوژی با هدف هدایت روند تولید و تعریف پروژههای فنی شرکت
- طراحی، آنالیز و اصلاح خواص انواع الاستومر ها
- فعالیت بهعنوان کارشناسی ارشد در واحد R&D با بهره گیری از امکانات واحد آزمایشگاه و کامپاند سازی این شرکت جهت دستیابی به فرمول های بهینه و رساندن این دستاورد ها به مرحله تولید در مقیاس صنعتی
- ارتباط موثر و مستمر با شرکت های اروپایی ارائهدهنده لیسانس تکنولوژی به شرکت پیمان صنعت به منظور دریافت دانش فنی و نهادینه ساختن آن در واحدهای مختلف شرکت
از علاقه مندان دعوت می گردد رزومه کاری و تحصیلی خود را به آدرس ایمیل jobs@peymansanat.ir ارسال نمایند.
مهلت ارسال رزومه تا تاریخ ١٥ اسفند ماه ١٣٨٩می باشد.
خواهشمند است جهت کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت این شرکت www.peymansanat.ir مراجعه نمایید.

آخرین ویرایش:

poly.mimi

عضو جدید
HDT Analyse

HDT Analyse

salam.darmorede Analyse hararaty ba estefade az HDT ye matlabe mofasal mikhastam albate be soorate farsi!!!mamnoon misham

REZA.F

کاربر بیش فعال
از دوستان مطلع درخواست دارم جنس فوم های گل که در گل فروشیها وجود داره ( نوع خارجی و سبز رنگ ) رو معرفی کنن

ممنون
سلام. فوم پلی یورتان هست که تو عایق یخچال ها هم استفاده میشه. از مونومر
یورتان و ایزو سیانات تشکیل میشه

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام به همه دوستان عزیز خصوصاً اون مهندسای قدیمی.
بعد از مدتها گفتم سری به رفقا بزنم، میبینم همه حسابی مشغول کسب علم پلیمر هستین.
سرمد جان خسته نباشی. حسابی مدیریت میکنی.
موفق و موید.

moaqfe

کاربر بیش فعال
یه مقدار اطلاعات در مورد درصد ترکیب پودر تالک( بعنوان فیلر) با ppr60 که برای تولید لوله و اتصالات استفاده میشه میخواستم

gamboo12000cc

عضو جدید
سلام ممنونم خیلی خوب بودئ ولی اگر میشه یکمی اطلاعات شیمی هم بهشون اضافه کن اخه من رشتم شیمی هستو تازه این درس رو برداشتم ولی اطلاعات شیمی توش نداشت

ebrami

عضو جدید
باسلام. خسته نباشید. اطلاعات کامل در مورد طبقه بندی تقویت کننده های کامپوزیتی می خوام.دسته بندی بر اساس شکل ظاهریشان مثلا میگن که چند دسته ن: یاکروی یا استوانه ای و فواید هر کدام.ممنونمن کمتر از یک هفته فرصت دارم.لطفا بهم میل کنین:e_w370@yahoo.com

سلام دوست عزیز. مرسی از اطلاعاتت. میخواستم مطالبی راجب پلیمرهای سوپر جاذب برام ارسال کنی.
مرسی از کمکت.

asma3973

عضو جدید
ممنون.خیلی مفید بود.میشه اگه مطلبی راجب فایبر گلاس ها هم داری بذارید؟؟؟

ceify

عضو جدید
سلام با پوزش
شاید ربطه چندانی به مطلبتون نداشته باشه
ولی چون در مورد بازیافت نوشتید گفتم شاید بتونید در مورد بازیافت مواد پلیمری و تولید گرانول از مواد بازیافتی که به عنوان زباله در چرخه مصرفیمون وجود داره مثل ظروف یکبار مصرف و ... کمکی بمن بدهید
( در مورد تجهیزات بازیافت و حتی ماشین الات تولید گرانول از مواد بازیافتی )
خیلی ممنون میشم
Ceif.tanha@yahoo.com

namavar1989

عضو جدید
کاربر ممتاز
خيلي مرسي

خيلي مرسي

واقعا ممنون كه به فكر بچه هاي غير پليمري هم هستيد.
مي شه در مورد پلي استايرن هم اطلاعاتي بدين.
ممنون
:gol::gol::gol:

hurieh

عضو جدید
سلام
ممنون از این اطلاعات
یه سوال میشه ذرات پلی استایرن خالص Gpps را در سایز میکرون تهیه کرد چون من رشتم فیزیکه و به ذرات پلی استایرن در سایز میکرون احتیاج دارم و فقط تونستم گرنولار اونو تهیه کنم یا مثلا شرکت Merc ترکیبات modified یا Latex اونو دارن .

ممنون . موفق باشید.

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام
اومدم یه سر بزنم به تاپیکی که اگه تو اینترنت اگه سرچ کنی، یه عده ازش دزدی کردن!

hzma

عضو جدید
سلام دوستان عزیز اگر کسی راجع به مکانیسم شکست در پلیمر مطلب داره بذاره لطفا

hzma

عضو جدید
سوپر جاذب

سوپر جاذب، یک ماده افزودنی خاک بوده که آب و مواد غذایی را جذب و حفظ می کنند و با خاک کشت همراه گشته و به رشد مطلوب گیاه ،کاهش اتلاف آب و هزینه های آبیاری کمک می نماید اساس ساخت این پلی مرها آلی بوده و به صورت مصنوعی تولید می گردند از پلی اکریلات پتاسیم و کوپلمیرهای پلی اکریل آمید ساخته شده و ویژگی منحصر به فرد آن بالا بودن ظرفیت جذب آب و حفظ آن است این مواد پس از استفاده مستمر ، در خاک کشت هیچگونه تغییری ایجاد نمی نماید و گیاهان ، ارگانیسم های زنده خاک یا آب سطحی را آلوده نمی سازند.

مطالعات توسط سازمان محیط آلمان و سایر کشورها نشان داده که استفاده از این ماده هیچگونه عوارضی برای انسان ، گیاه و خاک و محیط زیست ندارد این مواد تقریباً 500 – 200 برابر وزن خود آب جذب می کنند ، در این حال پس از آبگیری دانه های خشک مواد سوپر جاذب ژل دانه دانه بوجود می آورند با استفاده از این پلی مر می توان دور آبیاری را افزایش داد . این مواد شامل سه نوع کاتیون ، آنیونی و خنثی می باشد که در کشاورزی نوع آنیونی آن با داشتن بار منفی مورد توجه می باشد . سوپر جاذبه های آنیونی با دارا بودن قابلیت بالای ظرفیت کاتیونی قادرند علاوه بر جذب مقادیر قابل توجهی آب ،کاتیونهای موثر و مفید در رشد گیاه را در خود جذب کنند و ضمن جلوگیری از هدر رفتن آنها در موقع لزوم آنها را در اختیار گیاه قرار دهند. این مواد بی بو ، بی رنگ و بدون خاصیت آلایندگی خاک ، آب و بافت گیاهی می باشند.

مزایای استفاده از پلی مرهای سوپر جاذب در کشاورزی
• افزایش ظرفیت حفظ آب و مواد غذایی خاک برای مدت طولانی
• کاهش تعداد نوبتهای آبیاری تا حد 50 درصد
• مصرف یکنواخت آب برای گیاهان
• رشد سریع تر و مطلوب تر ریشه با ذخیره مواد غذایی
• کاهش شستشو آب و مواد غذایی موجود در خاک
• کاهش هزینه های آبیاری
• فراهم نمودن رطوبت پوسته خاک
• بالا بردن ظرفیت تبادلی سوپر جاذب ها و تبادل کاتیونی در خاک
• به حداکثر رساندن پتانسیل تولید محصول
• رشد سریع تر و سالم تر گیاهان مخصوصاً در مناطق بسیار گرم و خشک
• مصرف بهینه کودهای شیمیایی
• محافظت ریشه های روی خاک در برابر خشک شدن در زمان حمل و نقل و انبار کردن نهال ها
• هوا دهی بهتر در خاک
• امکان کشت در مناطق بیابانی و سطوح شیب دار
• افزایش فعالیت و تکثیر قارچهای مایکوریزا
• ثبات و اثر طولانی سوپر جاذب
• تقویت حالت تخلخل ، تغذیه پذیری و ثبات ساختار کشت

مقدار کاربرد سوپر جاذب ها
مقدار کاربرد آن بستگی به نوع سوپر جاذب ، بافت ، خاک ، گونه گیاهی و شرایط اقلیمی منطقه دارد . خاک رسی به دلیل دارا بودن درصد بالاتری خلل و فرج زیر نیاز کمتری به سوپر جاذب نسبت به خاک شنی و لومی دارد . بنابراین خاک شنی به دلیل قابلیت نگهداری آب کمتر عکس العملی بهتری نسبت به خاک رسی در مقابل کاربرد سوپر جاذب نشان داده ، در نتیجه میزان کاربرد آن در خاکهای رسی کمتر از خاکهای لومی و شنی است مقدار مصرف آن در خاکهای نواحی گرم و خشک به مراتب بیشتر از نواحی مرطوب و خشک می باشد کاربرد آن در نواحی مرطوب عمدتاً در گیاهان مستقر در شیب ها توصیه می شود . میزان کاربرد برای گیاهان آبدوست بیشتر از خشکی دوست است.
کاربرد بیش از حد آن توصیه نشده زیرا این ماده در اثر جذب آب متورم می شود و ممکن است موجب خروج ریشه ها و گیاه از خاک شود. لازم به ذکر است که روش کاربرد سوپر جاذب تأثیر به سزایی روی میزان مصرف آن به خصوص تحت شرایط مزرعه ای دارد . به هر حال کاربرد این مواد بسته به شرایط مختلف می تواند نیاز آبیاری را تا 50 درصد کاهش دهد.

روش کاربرد سوپر جاذب ها
پلی مر سوپر جاذب می تواند به روش کپه ای ( درون گودالی ) ، نواری و اختلاط کامل با خاک به کار روند . نکته مهم در هنگام کاربرد این مواد این است که باید به خوبی با خاک مخلوط شوند و در سطح خاک استفاده نشوند علت این امر تأثیر اشعه خورشید و اشعه ماورا بنفش روی سوپر جاذب بوده که موجب شکستگی سریع آن می شود. این ترکیب هم چنین به عنوان بستر رویش گیاه و بصورت خالص و بدون خاک نیز می تواند مورد استفاده گیرد . در این شرایط بهتر است عناصر غذایی مورد نیاز گیاه را به آن اضافه نمود .کاربرد آن به دو صورت خشک و آبگیری ( ژل ) توصیه می شود. در صورتیکه به صورت ژل در خاک مصرف شود .
نوع پودری آن دارای دوام کمتری بوده و حدود 12 – 6 ماه در خاک پایدار است و بیشتر بعنوان پوشش بذر و نیز برای ریشه های *** نشاها و جوانه هایی استفاده می شود که رطوبت برای آنها بسیار بحرانی باشد . هنگام کاربرد برای درختان ، قسمتی از خاک پای درخت را خارج نموده و به مقدار لازم سوپر جاذب را با مقداری خاک مخلوط کرده ، سپس این مخلوط را در قسمت زیرین ریخته و روی آن را با خاک معمولی پر می نمائیم . در گلدان بهتر است سوپر جاذب را با مقداری خاک مخلوط کرده و به صورت لایه ای در قسمت پایین گلدان مصرف کرد تا از هدر رفتن آب جلوگیری نماید . هم چنین می توان سوراخهای تا دو سوم عمق گلدان ایجاد کرد و مقدار لازم پلی مر خشک را درون آنها ریخته ، آن را فشرد و سپس سوراخها را با مقداری خاک معمولی پوشاند. تعداد سوراخها و مقدار پلی مر بستگی به اندازه گلدان دارد.
در مزارع پلی مر به دو صورت به کار می رود . در روش اول پس از پخش سطحی سوپر جاذب آن را توسط شخم تا عمق زیر ناحیه ریشه بر می گردانیم آنگاه می توان مبادرت به کاشت گیاه نمود .
در روش دوم از کود پاش نواری استفاده می کنیم که طی آن سوپر جاذب توسط لوله های دستگاه در کنار ردیفهای کاشت و در عمق ریشه های قرار می گیرد.
این مواد پس از تماس با آب بصورت یک ژل متورم در آمده و آب و مواد غذایی محول را در خود نگه می دارند بررسیها نشان داده که کاربرد سوپر جاذب بسته به نوع گیاه ، بافت خاک و شرایط اقلیمی موجب کاهش آب مصرفی به میزان 50 – 40 درصد می شود .

زمینه های کاربرد سوپر جاذب ها
1- کشاورزی
2- مصارف بهداشتی و پزشکی و داروسازی
3- حفظ تازگی میوه و سبزی بسته بندی
4- برف مصنوعی
5- ژل های مخصوص آتش نشانی

نکات مورد توجه
سوپر جاذبه ها جایگزین کودهای شیمیایی و آبیاری نمی باشند . این مواد تنها قابلیت نگهداری آب و برخی ازعناصر غذایی مورد نیاز گیاه را در خاک افزایش می دهند و از آبشویی و هدر رفتن N , K , Zn , Fe , B , P خاک جلوگیری بعمل می آورند. سوپر جاذبه ها می توانند با کود شیمیائی ، علف کش ها و آفت کش ها مخلوط شده و بدون هیچ گونه اثر متقابل با یکدیگر به کاربرده شوند.
این مواد پس از 12 - 5 سال در اثر تجزیه میکروبی و تاثیر نور خورشید به تدریج از بین می روند و به مواد ی همچون آب و دی اکسید کرین و آمونیوم تبدیل می شوند . وهیچ آسیبی به طبیعت وارد نمی کنند.

http://www.polymerscience.mihanblog.com

farsheedmo

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان .من رشته ام مجسمه سازیه.میخاستم بدونم درباره گل پلیمری که از اون بجای گل مجسمه سازی استفاده میشه.وتمام خصوصیات گل رو در شکل پذیری و فرم گیری داره بعلاوه اینکه در دمای 110 درجه سلسیوس پخته و ثابت میشه دوستان اطلاعی دارند؟از نحوه ساختش و یا حتی خرید اون؟خیلی ممنون

mary90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان .من رشته ام مجسمه سازیه.میخاستم بدونم درباره گل پلیمری که از اون بجای گل مجسمه سازی استفاده میشه.وتمام خصوصیات گل رو در شکل پذیری و فرم گیری داره بعلاوه اینکه در دمای 110 درجه سلسیوس پخته و ثابت میشه دوستان اطلاعی دارند؟از نحوه ساختش و یا حتی خرید اون؟خیلی ممنون

سلام دوست عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه
من اون چیزی رو که شما مد نظرتون هست نمی شناسم اما میدونم که به روش ریخته گری برای مجسمه سازی استفاده میشه که از رزین سیلیکون استفاده می کنیم ولی گرانه خیلی
همین طور روش های جالب دیگه ای هم هست
مثلا RTM
....
که ازشون برای ساخت گسترده ی مجسمه استفاده میشه
درضمن بیشتر مجسمه هایی رو هم که امروزه از چین وارد میکنند از این جنسه
امیدوارم براتون مفید بوده باشه

farsheedmo

عضو جدید
سلام خیلی ممنونم که پاسخ دادید.اما مد نظر من گل پلیمری بود که البته تو خارج از ایران کاملن شناخته شده است و مجسمه سازها بجای گل از اون استفاده میکنند و برند فیمو هم داره اما در ایران نیست و اگر باشه خیلی گرونه و اصلن مقرون بصرفه نیست.
متن ترجه شده از یک کتاب رو خدمت اتون عرض میکنم که درباره گل پلیمری گفته:
همه گل های پلیمری ترکیبی هستند از پی وی سی-پلاستیسایزر-پلی وینیل کلراید و فیلر.وقتی گل تا درجه معینی گرم شود پلاسنیسایزر میسوزد و گل ثایت میشود.بهرحال خیلی ازتون ممنونم
متاسفانه من در واقع چیزی از پلیمر و دانش اش نمیدونم.اما اگر به من پلاستیسایزر و فیلر ها و چگونگی ترکیب اونها با پی وی سی رو بگین ممنون میشم و شاید خودم دست به کار شدم و یکجور گلی بالاخره ساختم.:))

آخرین ویرایش:

REZA.F

کاربر بیش فعال
سلام pvc همون پلی وینیل کراید هست. تا اونجایی که من میدونم نرم کننده ها رو به PVC اضافه میکنن تا نرم بشه. و وقتی هم اضافه شد دیگه خشک نمیشه.
یه مثال: پودر PVC رو اگه ذوب و خشک کنیم (البته با یه سری افزودنی ها) میتونیم لوله پولیکا که سخت هست تولید کنیم ولی که نرم کننده مثل DOP (دی اکتیل فتالات) میتونیم سفره (نرم) تولید کنیم.
معمولاً برای تولید مجسمه ها از پلی استره ای غیر اشباع استفاده میکنن. پلی استر غیر اشباع رو یه افزودنی اضافه میکنن و تا یک زمان مشخصی فرصت شکل دهی به اون محصول خاص (مجسمه) رو داریم.
البته اگه اشتباه نکنم. مثل تولید لوله های کامپوزیت GRP

farsheedmo

عضو جدید
سلام pvc همون پلی وینیل کراید هست. تا اونجایی که من میدونم نرم کننده ها رو به PVC اضافه میکنن تا نرم بشه. و وقتی هم اضافه شد دیگه خشک نمیشه.
یه مثال: پودر PVC رو اگه ذوب و خشک کنیم (البته با یه سری افزودنی ها) میتونیم لوله پولیکا که سخت هست تولید کنیم ولی که نرم کننده مثل DOP (دی اکتیل فتالات) میتونیم سفره (نرم) تولید کنیم.
معمولاً برای تولید مجسمه ها از پلی استره ای غیر اشباع استفاده میکنن. پلی استر غیر اشباع رو یه افزودنی اضافه میکنن و تا یک زمان مشخصی فرصت شکل دهی به اون محصول خاص (مجسمه) رو داریم.
البته اگه اشتباه نکنم. مثل تولید لوله های کامپوزیت GRP
با تشکر از پاسخ اتون یک دستور ابتدایی از نحوه ساخت اش تو نت پیدا کردم میزارم البته دستور کارخونه ایش حتمن متفاوته
1. Combine in a Teflon-coated pot:
1 cup polyvinyl acetate glue such as Elmer's Glue All
1 cup cornstarch
2 tablespoons Vaseline oil (not jelly) - if unavailable
where you live, substitute baby oil or pharmaceutical
grade mineral oil
1 tablespoon lemon juice.

2. Cook on low heat stirring constantly for 10 minutes or until dough forms and begins to come away from the sides. If you have a gas stove, you may need to use a heat diffuser under the pot to avoid burning the dough.
3. Remove from heat and allow to cool until you can handle it.
4. Knead into a smooth clay consistency.
5. Store in a cool, dark place at noted in tips above.
6. Tempura powder or acrylic paints may be used for coloring the dough.

زهرا69

عضو جدید
سلام
من احتیاج به یک مقاله در مورد پلاریزاسیون و خواص پلیپروپیلن شاخه دار دارم کسی میتونه کمکم کنه .

بالا