پلاگینهای مربوط به:SKETCHUP

fardinaga

عضو جدید
سلام من هر کاری میکنم پلاگین Curviloft و JointPushPull رو نمیتونم نصب کنم همون اول اسکچ آپ رو که باز میکنم خطا میده و میگه نتونستم اون پلاگین هارو نصب یا پیدا بکنم
لطفا یکی توضیح بده ممنون

fardinaga

عضو جدید
Captur2e.jpg
اسم پلاگینهای استفاده شده در این عکس رو میشه بگین ممنون
اگر بشه لینک دانلودشون رو هم بزارین

آخرین ویرایش:

archrezaei

عضو جدید
کسی میدونه
پلاگین Raylectron چه کاری انجام میده ؟

اینحا دانلودش برای 64 بیت هستش

دانلود

سلام
دوستان میتونید تو رندرگیری با RAYLECTRON کمکم کنید؟
رندرهاش خیلی عالیه فقط زیادی طول میکشه،یعنی اصلا تموم نمیشه!!!
ممنون میشم

nastia

عضو جدید
لطفا به من کمک کنین.چرا من نمی تونم پلاگین های FredoScale 2.1a وCurviloft 1.2c رو تو اسکچ8یا 2013 نصب کنم لطفا راهنمایی کنین.در ضمن چطور میشه اسکچ2013 رو روی سیستم 64 کرک کرد آخه با اون کرک فقط تونستم رو ویندوز 7 32 نصب کنم.

idoghmoosh

عضو جدید
سلام . از تاپیک خوبتون ممنونم . چون فرصتی شد تا من بتونم کسی رو پیدا کنم و ازش راهنمایی بخوام. من با تیا کار می کنم ولی زیاد بلد نیستم . اگه لطف کنید به سوالای من جواب بدین ممنون می شم.
۱ ) من نمی تونم از متریال های خود تیا استفاده کنم . از سایت run2.ir دانلود کردم و متریال هم می دم ولی مثلا آجر رو درست رندر نمی گیره . انگار صفحه ای که آجریه موج دار شده . چطوری می تونم این مشکلمو حل کنم؟
۲ ) متریال ها تکسچر ندارن . و چند تا تکسچر ساده خودش داره که اونا رو هم نمی شه همه جا استفاده کرد . چطوری می شه تکسچر بهش اضافه کرد و اینکه تکسچرهاش باید با چه فرمتی باشن و اینکه از کجا می تونم تکسچر دانلود کنم.
۳ ) تو رندر فضای داخلی هر چقدر نور اضافه می کنم بازم نور کمه . چطوری میتونم یه صفحه نورانی بسازم . مثلا سقف و نورانی کنم. مثل همونی که تو مکسول هست ؟
۴ ) بعضی وقتا متریال های اسکچاپ رو هم رندر نمی گیره و کلا سفید نشون می ده . چطوری می تونم این مشکل حل کنم.

می دونم این تاپیکو برا رفع اشکال باز نکرده بودین ولی به جز شما نمی تونستم از کس دیگه ای بپرسم . چون کسی تیا بلد نیست . اگه جواب سوالامو بدین منو مدیون خودتون می کنید . پیشاپیش از لطفتون ممنونم.

بهونه

عضو جدید
لطفا به من کمک کنین.چرا من نمی تونم پلاگین های FredoScale 2.1a وCurviloft 1.2c رو تو اسکچ8یا 2013 نصب کنم لطفا راهنمایی کنین.در ضمن چطور میشه اسکچ2013 رو روی سیستم 64 کرک کرد آخه با اون کرک فقط تونستم رو ویندوز 7 32 نصب کنم.

من همینو دیروز تو پلاگینم ریختم و کارکرد. از منو view-toolbars هم امتحان کردین؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام . از تاپیک خوبتون ممنونم . چون فرصتی شد تا من بتونم کسی رو پیدا کنم و ازش راهنمایی بخوام. من با تیا کار می کنم ولی زیاد بلد نیستم . اگه لطف کنید به سوالای من جواب بدین ممنون می شم. ۱ ) من نمی تونم از متریال های خود تیا استفاده کنم . از سایت run2.ir دانلود کردم و متریال هم می دم ولی مثلا آجر رو درست رندر نمی گیره . انگار صفحه ای که آجریه موج دار شده . چطوری می تونم این مشکلمو حل کنم؟۲ ) متریال ها تکسچر ندارن . و چند تا تکسچر ساده خودش داره که اونا رو هم نمی شه همه جا استفاده کرد . چطوری می شه تکسچر بهش اضافه کرد و اینکه تکسچرهاش باید با چه فرمتی باشن و اینکه از کجا می تونم تکسچر دانلود کنم.۳ ) تو رندر فضای داخلی هر چقدر نور اضافه می کنم بازم نور کمه . چطوری میتونم یه صفحه نورانی بسازم . مثلا سقف و نورانی کنم. مثل همونی که تو مکسول هست ؟ ۴ ) بعضی وقتا متریال های اسکچاپ رو هم رندر نمی گیره و کلا سفید نشون می ده . چطوری می تونم این مشکل حل کنم. می دونم این تاپیکو برا رفع اشکال باز نکرده بودین ولی به جز شما نمی تونستم از کس دیگه ای بپرسم . چون کسی تیا بلد نیست . اگه جواب سوالامو بدین منو مدیون خودتون می کنید . پیشاپیش از لطفتون ممنونم.
حتما قبل متریال دهی مدلتون رو در حالت استایل مونوکروم نگاه کنید و مطمئن بشید صفحاتتون آبی نیستن. اگه هستن کلیک راست کنید و گزینه Reverse Faces رو انتخاب کنید وگرنه تیا نمیگیره..آبی میگیره. متریالهایی که دیسپلیس دارن رو بایستی به صفحاتی بدید که Smoothشدن. وگرنه نتیجش یه صفحه جدا از مدل و کج و معوجه.برای آوردن هر تکسچری به اسکچاپ چند راه هست یکیش اینه که اول سطحطو بسازی و سپس از منوی فایلImport انتخاب کنی و نوع فایلت رو تصویر انتخاب کنی و در سمت راست همن صفحه گزینه انتخابیت As Texture باشه..... یابگیری تصویرتو ،درگ کنی تو اسکچاپ، روش راست کلیک کنی Use as texture رو انتخاب کنی ، حالا آیکون شکل خونه رو تو متریال ادیتورت بزنی...میبینی که اینجا اومده جزو متریالاتشدت نور فضای داخلی رو اضاف کن... واحدات رو هم چک کن. ابعاد مهمن. وقتی میشنوید یه موتور رندر خوبه به این معنیه که البته حساستر هم هست و قائدتا آموزش میخواد و متاسفانه هنوز منابع تیا کمه حتی به انگلیسی.... واسه شروع با توایلایت کار کنید بهتره، که راهنماشو هم جناب مهندس تاجی زحمت ترجمشو کشیدن

آخرین ویرایش:

vid art 20

عضو جدید
سلام به همگی، چطور میتونم یک سطح منحنی رو مثلا به 10 قسمت مساوی تقسیم کنم، آیا پلاگینی وجود داره؟
ممنون از شما

nader22

عضو جدید
اینا شاید بهترین پلاگینا باشن....
با تشکر ویژه از Fredo بواسطه هوش و سخاوتش (پلاگینا رایگان توسط فردو نوشته و تسهیم شده).
هر دو رو باز کنید و تو فولدر پلاگینا بریزید. و به راهنماش تو فولدر FREESCALE_Dir_20 نگاه کنید.

سلام
چطوری می تونم از این پلاگینا استفاده کنم؟
لطفا روش کار با این پلاگین رو توضیح بدین
ممنون موفق باشید

grgsoft

عضو جدید
دوست عزیز پلاگین v-ray روی میندوز 8 نصب نمیشه؟میهوام نصبش کنم یه صفحه طوسی باز میشه و هیچ گزینه ای توش نیس که نصبش کنم.توی توضیحات زده با windows installer باید نصب بشه.میشه راهنکایی کنین؟ممنون

روش راست کلیک کن توی قسمت properties روی تبcompatibility , run this... رو روی ویندو 7 بذار

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
سلام به همگی، چطور میتونم یک سطح منحنی رو مثلا به 10 قسمت مساوی تقسیم کنم، آیا پلاگینی وجود داره؟
ممنون از شما
پلاگین نمیخواد
از ابتداییکه میخواید اون آرک رو بکشید سگمنتهاش رو تقسیمپذیر بر 10 کنید
مثلا تا ابزار آرک رو انتخاب کردید تایپ کنید 30، اینتر رو بزنید و بعد آرک رو ترسیم کنید....سپس از منوی view ، گزینه Hidden Geometry رو فعال کنید... الان هندسه پنهان هر شکلی رو میبینید... بهش ارتفاع بدید و روش کار کنید
روشهای دیگه ای هم هست. پلاگین نمیخواد

mousa1586

عضو جدید
چطور میتونم محدوده دقیق رندر تو دوربین ببینم؟
قبل از رندر تو دوربین محدوده مشخص میکنم وقتی رندر میگیره یه چیز دیگه میشه!
از وی ری و دوربین فیزیکی استفاده میکنم

انجام پروژه

عضو جدید
چطور میتونم محدوده دقیق رندر تو دوربین ببینم؟
قبل از رندر تو دوربین محدوده مشخص میکنم وقتی رندر میگیره یه چیز دیگه میشه!
از وی ری و دوربین فیزیکی استفاده میکنم

برای این کار از قسمت options وی ری برید تو قسمت output و در اونجا گزینه get view aspect رو بزنید

vid art 20

عضو جدید
پلاگین نمیخواد
از ابتداییکه میخواید اون آرک رو بکشید سگمنتهاش رو تقسیمپذیر بر 10 کنید
مثلا تا ابزار آرک رو انتخاب کردید تایپ کنید 30، اینتر رو بزنید و بعد آرک رو ترسیم کنید....سپس از منوی view ، گزینه Hidden Geometry رو فعال کنید... الان هندسه پنهان هر شکلی رو میبینید... بهش ارتفاع بدید و روش کار کنید
روشهای دیگه ای هم هست. پلاگین نمیخواد

با سلام و تشکر
این فرمایش شما برای وقتی است که دایره بکشیم ولی اگر منحی ما مثلا سینوسی بود، آیا باید با همین روش عمل کرد؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
منحنی سینوسی رو با چی میکشید؟
و درصورت امکان نمونه فایل یا تصویر بگذارید

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
این پلاگین سئوالی مبنی بر تعداد سگمنتها میپرسه ولی درست عمل نمیکنه. با اتوکد ترسیم کنید بعد دیواید و بریک کنید بیارید توی اسکچاپ راحتتره

mousa1586

عضو جدید
پلاگین اندازه گذاری میخوام که اندازه ها تو رندر مشخص باشه. همچین چیزی برای اسکچاپ موجود هست؟
برای تری دی مکس همچین پلاگینی هست

mousa1586

عضو جدید
پلاگین اندازه گذاری میخوام که اندازه ها تو رندر مشخص باشه. همچین چیزی برای اسکچاپ موجود هست؟
برای تری دی مکس همچین پلاگینی هست
مثل اینکه دایمنشن اسکچاپ خودش همچین امکانی داره اما وقتی زوم اوت میکنم اعداد بزرگ بزرگ و بهم ریخته میشه! تنظیمات خاصی داره؟

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
مثل اینکه دایمنشن اسکچاپ خودش همچین امکانی داره اما وقتی زوم اوت میکنم اعداد بزرگ بزرگ و بهم ریخته میشه! تنظیمات خاصی داره؟
Window-->Model info-->Dimention-->Font
در این مسیر ابعاد فونت رو بر اساس Hightمیگذارید
سپس گزینه Select all Dimentionو Update selected رو میزنید
اما باز هم تو رندر نمیفتن ولی میتونید توی فتوشاپ بگذارید روی رندرتون
یا از همون مکس استفاده کنید ، راحتتره

m13a72

عضو جدید
با سلام
من میخوام پلاگین GSU8AdvancedCamera نصب کنم ولی این ارورو میده googleSketchUp pro 8 must be installed prior to installation of this product

مشکل از چیه؟:|

yeganegi

متخصص sketchup
کاربر ممتاز
میگه نسخه اسکچاپتون نسخه "پرو" نیست ، نسخه رایگانه...

1sarbaz

عضو جدید
با سلام
همون طور که مستحضر هستید نسخه vray 2 برای sketch up اومده...
من نسخه بتا + کرک رو نصب کردم ...
منتها زمانی که از متریال های vray استفاده می کنم در عکس نهایی کلمه های متعدد(vray) در پشت زمینه معلوم هستند
بعید می دونم راهی داشته باشه که بشه حذفش کرد.
راهی هست آیا:)
ممنون