پكيج تصفيه فاضلاب

elham2590

عضو جدید
سلام.
من چندتا سوال درمورد پكيج ها دارم.
پكيج هاي تصفيه فاضلاب دقيقا چكار مي كنند؟ و چه واحدهايي توشون وجود داره؟
آيا مي تونن جايگزين يه تصفيه خونه بشن؟ و كم بودن جريان فاضلاب باعث مي شه كه به جاي ساخت تصفيه خونه پكيج استفاده كنيم؟

omiyan

عضو جدید
چیزی که من میدونم پکیجهای تصفیه فاضلاب از بتن با ترکیباتی از میکروسیلیس ساخته میشن که بصورت بی هوازی فاضلاب رو تصفیه میکنن ! برای فاضلاب خانگی میشه ازشون استفاده کرد اما در مورد بیمارستانها ، ادارات بزرگ و بعضی مکانهایی که از شبکه فاضلاب دور هستند از این پکیجها استفاده میشه ! شاید مشکل استفاده از این پکیجها مقدار جایی است که اشغال میکنن و نمیشه توی حیاط هر خونه ازشون استفاده کرد .

mkhdcivil1358

عضو جدید
با سلام
بحث يه مقدار مفصله ولي در كل براي مكان‌هايي كه به دليل محدوديت زمين، دبي كم فاضلاب(حداكثر تا 100مترمكعب در روز) و احتمال جابجايي واحد و محدوديت زمان در بهره‌برداري وجود داشته باشد پكيج پيشنهاد مي‌گردد.(البته منظور از اين پكيج‌ها، پكيج‌هاي فولادي است) ولي امروزه در طراحي و ساخت تصفيه‌خانه تا دبي‌هاي 2500 مترمكعب بر روز از پكيج‌هاي بتني استفاده مي‌كنند.
واژه پكيج به معني بسته بندي و استفاده از حداقل فضا و مساحت اشغال شده در طرح تصفيه‌خانه مي‌باشد كه آن مي‌تواند فولادي، بتني، فايبرگلاس يا پليمري باشد. در دبي‌هاي كم عموما از پكيج‌هاي فولادي و در دبي‌هاي بالا از پكيج‌هاي بتني استفاده مي‌كنند.
عموما تمام واحدهاي موجود در يك فرآيند تصفيه در پكيج نيز وجود دارد. ولي به دليل جانمايي مناسب حداقل فضا را اشغال مي‌كند.

• Like
واکنش ها: abfa

م حمید

عضو جدید
سلام .ببخشید مقاله ای ـکتابی درمورد تصفیه بیولوژیکی فاضلاب ندارید؟؟؟تشکر
چیزی که من میدونم پکیجهای تصفیه فاضلاب از بتن با ترکیباتی از میکروسیلیس ساخته میشن که بصورت بی هوازی فاضلاب رو تصفیه میکنن ! برای فاضلاب خانگی میشه ازشون استفاده کرد اما در مورد بیمارستانها ، ادارات بزرگ و بعضی مکانهایی که از شبکه فاضلاب دور هستند از این پکیجها استفاده میشه ! شاید مشکل استفاده از این پکیجها مقدار جایی است که اشغال میکنن و نمیشه توی حیاط هر خونه ازشون استفاده کرد .

851530414

عضو جدید
سلام خسته نباشید،کتاب مهندسی فاضلاب متکف و مهندسی محیط زیست ایوب ترکیان کتابهای خوبی هستند
موفق باشید

هزاردستان

کاربر فعال
سلام.
من چندتا سوال درمورد پكيج ها دارم.
پكيج هاي تصفيه فاضلاب دقيقا چكار مي كنند؟ و چه واحدهايي توشون وجود داره؟
آيا مي تونن جايگزين يه تصفيه خونه بشن؟ و كم بودن جريان فاضلاب باعث مي شه كه به جاي ساخت تصفيه خونه پكيج استفاده كنيم؟

در اینجا می تونید اطلاعات خوبی در مورد پکیج های تصفیه فاضلاب و طرز کار اونها بدست بیارید.

niusha16

عضو جدید
سلام دوستان،یه سوال ذهن منو درگیر خودش کرده!!!
ما یه شهری رو در نظر می گیریم که درآن برای استفاده مجدد از آب های استفاده شده می خواهند تصفیه خانه فاضلاب احداث کنند.بهتر یه تصفیه خانه مرکزی بزرگ ساخته بشه،یا چند تا محلی،یا اینکه ترکیبی از هر دو تا؟اینکه دلیلش رو هم بگین خیلی خوبه...
ممنون می شم از اینکه کمکم کنید.

بالا