پـــــــاتــــــــوق بچــــه های بــــــرقــــــــــــــی

Jarrahiz64

عضو جدید
سلام دوستان،
یه نیاز اضطراری دارم، برای آز اصول میکرو کامپیوتر میخوام که دستور کار بنویسم ولی هیچ جلسه ای رو نرفتم، کسی هست بتونه این کار رو برام انجام بده هزینه اش هرچی شد می پردازم
تورو خدا کمک..‌..

reza_ho94

عضو جدید
خب ببین وقتی کلاس نمیری همین میشه. حالام کسی دستورکار بت نمیده تا عبرتی بشی واسه دیگران

farizin

عضو جدید
سلام..بعد مدتها گفتم یه سری به خونه بزنم...امیدوارم همتون خوب و خوش باشید...سوالی باشه در خدمتم

mansourghazi67

عضو جدید
سلام عزیزان. کسایی ک توی برق صنعت نساجی فعالیت دارن بیان باهم تبادل اطلاعات کنیم. منتظرتونم

EECi

مدیر بازنشسته
سلام خوش آمدید
شخصی را میشناسم که سابقه کار در کارخانه نساجی را بعنوان مهندس کنترل و اتوماسیون صنعتی داشته ، در صورت تمایل پیام خصوصی بدهید و آدرس ایمیل را به من ارسال کنید که شما را به هم معرفی کنم

سلام عزیزان. کسایی ک توی برق صنعت نساجی فعالیت دارن بیان باهم تبادل اطلاعات کنیم. منتظرتونم

bekar

عضو جدید
چه خاکی نشسته بر روی این تاپیک و کلا باشگاه مهندسان

یادش بخیر ، یک زمانی خیلی رونق داشت...

farizin

عضو جدید
بعد از یک سال و چهار ماه...سلام به همه دوستای برقی...از طرف یک پیشکسوت:)

ورونا

عضو جدید
سلام کسی راجع plcدرجه ۲ و ۱ میدونه از کجا میشه فایل اموزش تصویری اون رو تهیه کرد؟

ahp2009

عضو جدید
سلام برادران و خاهران برقی خخخخخخخ
من رشته ام کامپیوتره یکم کخ برق دارم
یه سوال دارم قبلش توضیح بدم بعد سوال بپرسم
کنتور خونه دیجیتاله
برق کولر گازی رو از فاز پشت کنتور گرفتم ولی نول رو از داخل ساختمون چون کنتور دیجیتاله، کنتور فهمیده (یعنی مصرف رو از روی فاز و نول میسنجه فکر کنم)و برقش امام نشده
حالا سوال من
اگه یه سیم بکشم برای نول از پشت کنتور بیارم برای کولر اوکی میشه ولی این سیمی که مد نظرمنه چون نمیخوام خیلی تابلو نشه میخوام از یک رسته سیم تلفن استفاده کنم ایا درسته و مشکلی پیش نمیاد؟
مثلا موقع مصرف سیم داغ کنه ؟ آب نمیشه و آتیش سوزی و و..... راه بیوفته؟ روی کولر فشار یا باری نمیاد؟

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام برادران و خاهران برقی خخخخخخخ
من رشته ام کامپیوتره یکم کخ برق دارم
یه سوال دارم قبلش توضیح بدم بعد سوال بپرسم
کنتور خونه دیجیتاله
برق کولر گازی رو از فاز پشت کنتور گرفتم ولی نول رو از داخل ساختمون چون کنتور دیجیتاله، کنتور فهمیده (یعنی مصرف رو از روی فاز و نول میسنجه فکر کنم)و برقش امام نشده
حالا سوال من
اگه یه سیم بکشم برای نول از پشت کنتور بیارم برای کولر اوکی میشه ولی این سیمی که مد نظرمنه چون نمیخوام خیلی تابلو نشه میخوام از یک رسته سیم تلفن استفاده کنم ایا درسته و مشکلی پیش نمیاد؟
مثلا موقع مصرف سیم داغ کنه ؟ آب نمیشه و آتیش سوزی و و..... راه بیوفته؟ روی کولر فشار یا باری نمیاد؟

اتش سوزی میشه
یا سیم 6 یا 4 بذار
یا کمتر از این استفاده کردی اونم برای نول مطمئن باش اتش سوزی میشه
من متنتو کامل نخوندم نوشتم اتش سوزی میشه حالا خوندم دیدم خودتم میدونی
...
جریانی که از فاز میگذره از نول برمیگرده ولتاژ هم که برقراره
الان کنتور هم جریان رو از طریق نول داره هم ولتاژ
پس حساب میکنه
باید نول رو از پشت کنتور بکشی سیم 4 یا 6 اگر دمای هوای تابستون شهر شما مثل ابادان ما به 60 درجه میرسه حتما از 6 استفاده کن.

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
دوستان اینجا کسی هست که قدرتی باشه؟؟
که با تولباکس matpower در متلب آشنایی داشته باشه؟

آخرین ویرایش:

***##***

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هیچوقت نشد که، اینجا سوال علمی بپرسم و جواب بگیرم
با تشکر:D

بالا