پـــــــاتــــــــوق بچــــه های بــــــرقــــــــــــــی

mahboobeh

عضو جدید
دیدم. مرسی. خو اینجا میذاشتی ادرسشو چون غیر اون دقایقی ک مرتبطه بقیشم خ جالبه. حالا من میذارم با اجازه
http://www.telewebion.com/fa/episode/info/1297565/%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-2/%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C
فرقی نداشت ولی شکل خرچنگه ی کم فرق داشت این تیره بود اون یکی قرمز. شاید ب خاطر نوع آبی هست که توش هستن و احتمالا دمای آب. چون رو رنگشون اثر میذاره.
بازم خ خ خ ممنون:gol:

خواهش میکنم طلا..
راس میگی... اینم میشد. خواهش میکنم.. ادرس خودتونه. :biggrin:
اره.. روش جفتشون یکیه.. من چون خیلی وقت پیش دیده بودم جزعیاتش یادم نبود.. فک میکردم موج مغناطیسی میفرسته برای همین گفتم. اما الان که دیدم یادم اومد.
بازم ممنون از دوست عزیزمون که گفتن.
خب پس میریم سراغ همون مارماهیمون. :D

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
17 % که بیشتره
ببین تو بستگی داره حداکثر شدت تابش نورت در روز چند ساعته و .....
به خیلی چیزا بستگی داره . مثلا جنس خوب بخری راندمانش بالاست . جنس بد بخری همون 17 هم بهت نمیده
جنس خوب بخر

آدرسشو بزار ببینم

شیرازی هسی دیه :D تنها چیزی که الان نداری همون حاله ....:biggrin: خخخ

homerenergy.com
اولا که کشورتو بزنی ایران کلا بهت اطلاعات نمیده بعدم دانلود برنامش واسه من با مشکل مواجه شد..

باو ینی در این زمینه که پنل هایی با وات مشخص چه کارایی دارن تحقیقی صورت نگرفته؟؟
..
یه سوال دیگه اینکه باطری های موبایل چند واتن؟؟

hamed.sa

عضو جدید
با سلام:
بنده کاربر hamed.sa هستم چون لینک فعال سازی نیومد مجبور شدم.
از مدیران می خوام که برای من این مسئله مهم رفع کنن و نام کار بری بنده hamed.sa بشه.
من رفتار شناس حیوانات وحشی هستم و یک جانور شناس ....
رفتار شناس خب مثل روان کاو و پزشک میمونه . . .
از دست بنده چه کمکی برمیاد؟
در خصوص گربه ماهی و مار ماهی باید بگم این خصوصیات موجودات بنا بر اینه که نمی تونن دید کافی داشته باشن . در اب بویایی کمتر جانوری همانند کوسه میشه و سایر ابزیان یا بینایی یا شنوایی که اکثر شنوایی . . .
با سپاس

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام:
بنده کاربر hamed.sa هستم چون لینک فعال سازی نیومد مجبور شدم.
از مدیران می خوام که برای من این مسئله مهم رفع کنن و نام کار بری بنده hamed.sa بشه.
من رفتار شناس حیوانات وحشی هستم و یک جانور شناس ....
رفتار شناس خب مثل روان کاو و پزشک میمونه . . .
از دست بنده چه کمکی برمیاد؟
در خصوص گربه ماهی و مار ماهی باید بگم این خصوصیات موجودات بنا بر اینه که نمی تونن دید کافی داشته باشن . در اب بویایی کمتر جانوری همانند کوسه میشه و سایر ابزیان یا بینایی یا شنوایی که اکثر شنوایی . . .
با سپاس
سلام
خیلی ممنون از حضورتون و اینکه دعوت رو پذیرفتید
خوب این شغل شما یعنی که اطلاعی از ژنتیک اعضای حیوونات ندارین نه؟ صرفا رفتارشون رو مورد بررسی قرار میدید؟
خوب ببینید یه سری مسائل هستش که اصلا شاید از نظر شما دیده نشه. یعنی که مثلاشما صرفا اطلاع دارین ک این جانور بیناییش کمه پس از مکانیزم دیگه ای برای شکار و دفاع استفاده میکنه. خوب همین مکانیزمو اگه یه مهندس برق فرضا بدونه میتونه از این مکانیزم استفاده های زیادی بکنه.
شما مطالعه کردید پست های مرتبط رو؟ البته من عذرخواهی میکنم که تاپیک مستقل نیست و وسطاش ممکنه چیزای دیگه ای هم گفته شده باشه ک ه وقتتونو میگیره.
اولا که میخواستم بدونم از نظر ژنتیکی امکان ساخت مستقل این عضو الکتریکی هستش؟
من نمیدونم مقالاتی که آدرسش رو گذاشته بودم خوندین یا نه. اون کسایی که مثلا دارن تحقیق میکنن روش زیستشناسی مولکولی خوندن؟ تخصصشون چی هست؟ ولی تو حوزه ی برق خیلی وارد نشدن و بیشتر من دیدم که رو بحث ژن و نحوه ی تکامل این ارگان انگار تمرکز کرده اند.
بعد اینکه شما شده تا ب حال تو تیم تحقیقاتی که روی مدل سازی رفتار و مشخصه های حیوونات کار کنه باشین؟ منظورم اینه که از شناخت رفتار حیوانات چه استفاده ای میکنید عموما؟کاربرد عمدش کجاست؟
خب ببینید چیزی که ذهن منو مشغول کرده کلا مکانیزم فوقِ پیشرفته ی رفتار همین حیواناته. مثلا دیدین که مثلا یه کبوتری رو اگه ببرین چشم بسته تا یه جای دوری باز برمیگرده لونه اش؟ خوب این چه مکانیزمی هست؟ چون من یه بار شنیدم که بینایی قوی دارن یه بار شنیدم نوکشون شناساگر امواج مغناطیسه. یعنی چه چیزی کمک میکنه پرنده رو که مسیریابی کنه و برگرده؟ دونستن این مسئله یا مسائل مشابه میتونه کمک زیادی بکنه به ساخت فناوری ها. یا مثلا چند وقت پیش من شنیدم که یکی روی بینایی مارمولک اگه اشتباه نکنم تحقیق میکرد. یعنی که مطرح شدن ایده توسط جانور شناسه. اینکه مثلا مارماهی این ارگانو داره منی که مهندس برق هستم که نمیتونم بفهمم بلکه یک جانور شناس باید مطرح ش کنه. به خاطر همین گفتم که علاوه بر اینکه اطلاعات زیست شناسی و ارگان شناسی باید توسط جانور شناس داده بشه و ایده ی فناوری توسط مهندس. مثلا یک دوست دیگه مون اینجا باز مسئله ی خرچنگ رو مطرح کردن که این نوع خرچنگ یه جور اسلحه ی حرارتی داره انگار. و مکانیزم عملش فوقا لعادست. یا من همیشه برام خفاش ها سوال بودن. کلا حیوانات مکانیزم های قابل توجهی دارن که میتونه تو شبیه سازی ها کمک شایانی بکنه. یه مورد هم من پچند سال پیش دیدم دو تا از دانشجو های مهندسی پزشکی امیر کبیر یه رباتی رو طراحی کرده بودند که حرکاتش از روی حرکات مار شبی سازی شده بود و مثه مار حرکت میکرد.
نمیدونم تونستم منظورم رو برسونم یا نه.

hamed.sa

عضو جدید
با سلام:
من تا حدی مطالعه کردم در مورد پست های قبلی.
ببینید کبوتری کر برمیگرده امواج به صورت پیشرفته نداره و اینکه شما میگید خیلی دور امکان نداره.
رفتار شناسی من زیست ، سلول و ژنتیک ، رفتار های حیوانات با هم میشه رفتار شناسی که دلایل کار های حیوانات رو باید بدونیم از چه منشاء هستشو ...
بله میشه از مکانیز حیوانات اختراعاتی داشت
این مار ماهی ها و این دسته بینایی کمی دارن ، خاصیت این موجودات ابزی بر پایه مکانیزه الکتریکی و مدار هستش و تا حدی بویایی و چشم زیاد کارایی مهمی نداره درسته کاربرد دارد اما پایه قوی بر دو اساسی هست که عرض کردم.
با سپاس

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام:
من تا حدی مطالعه کردم در مورد پست های قبلی.
ببینید کبوتری کر برمیگرده امواج به صورت پیشرفته نداره و اینکه شما میگید خیلی دور امکان نداره.
رفتار شناسی من زیست ، سلول و ژنتیک ، رفتار های حیوانات با هم میشه رفتار شناسی که دلایل کار های حیوانات رو باید بدونیم از چه منشاء هستشو ...
بله میشه از مکانیز حیوانات اختراعاتی داشت
این مار ماهی ها و این دسته بینایی کمی دارن ، خاصیت این موجودات ابزی بر پایه مکانیزه الکتریکی و مدار هستش و تا حدی بویایی و چشم زیاد کارایی مهمی نداره درسته کاربرد دارد اما پایه قوی بر دو اساسی هست که عرض کردم.
با سپاس
سلام مجدد
خوب اساس برگشت کبوترا چیه پس؟ چطوری وقتی جایی رو نمیبینن باز برمیگردن همون جا ک بودن؟ من تا یه شهرستان جاب جایی رو دیدم ک برگشتن!
در مورد مارماهی آیا امکان تکثیر و ساخت آزمایشگاهی ارگان الکتریکی شون وجود داره؟
مرسی

hamed.sa

عضو جدید
سلام مجدد
خوب اساس برگشت کبوترا چیه پس؟ چطوری وقتی جایی رو نمیبینن باز برمیگردن همون جا ک بودن؟ من تا یه شهرستان جاب جایی رو دیدم ک برگشتن!
در مورد مارماهی آیا امکان تکثیر و ساخت آزمایشگاهی ارگان الکتریکی شون وجود داره؟
مرسی

با سلام :
اول از همه باید تشکر کنم از مدیریت که نام کاربری بنده رو درست کردن .
ببینید شما همین کفتر رو ببینید یکمی روشون کار میکنن که تو محوطه خودشون باشه و جایی نمیرن . اگه منظور شما پرستو و کبوتر های مهاجر که سیستمشون فرق میکنه و مسئله جدایی از بحث.
یعنی چی تکثیر و ساخت آزمایشگاهی هست؟
الان شما از مار ماهی چی می خواهید؟
با سپاس

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
با سلام :
اول از همه باید تشکر کنم از مدیریت که نام کاربری بنده رو درست کردن .
ببینید شما همین کفتر رو ببینید یکمی روشون کار میکنن که تو محوطه خودشون باشه و جایی نمیرن . اگه منظور شما پرستو و کبوتر های مهاجر که سیستمشون فرق میکنه و مسئله جدایی از بحث.
یعنی چی تکثیر و ساخت آزمایشگاهی هست؟
الان شما از مار ماهی چی می خواهید؟
با سپاس
نه من منظورم همون خونه گیاست که روشون کار میکنن که نرن جایی و اگرم برن به طرز عجیبی از مسافت دور برمیگردن دوباره. اینا چطور برمیگردن؟
مثل سلولهای بنیادین دیگ. کاری ک تو موسسه هایی مثه رویان میشه بعضا. رو این ارگان هم میشه انجام داد؟
راستش این که چی میخایم هم و سوالاتی که برام پیش اومد بود هم مطرح کرده بودم قبلا. در مورد مکانیزمشون. که غالبا سوالات برقیه.
یعنی توجیه علمی دقیق نیاز داره.
مثلا اینکه اینا چرا گل و لای وارد میدانشون میشه واکنش نشون نمیدن؟
اونایی که بهشون واکنش نشون نمیدن چه خصوصیتی دارن؟
چه طور کنترل میکنن که شوکی که وارد میکنن چقد باشه؟
زمانی که ماکزیمم شوک رو وارد میکنن چه شرایطی به وجود میاد تو بدنشون؟
سیگنالی که میفرستن اگه برگرده به خودش آسیب نمیزنه؟
یعنی این ماهی برقی که داره خودشو اذیت نمیکنه؟
آیا جنس پوستش خاصه یا ویژگی خاصی داره؟
اندام هاش هیچ تفاوتی از نظر جنس و ساختار با ماهی های دیگه نداره؟تفاوت کلی منظورم هستش.
ارگان الکتریکیشون تکامل یافته است یا از اول بوده؟
باز هم سوال اساسی و تکراریم میشه این ارگان رو انالیز ازمایشگاهی کرد و بعد تکثیر؟
ایا آبی که توش باید باشن مهمه؟ از نظر دما یا شوری و شیرینی؟ روی عملکردشون تاثیر میذاره شرایط آب؟
بچه ای که به دنیا میارن قدرتش با مادر یکیه از نظر میزان ولتاژ یا عملکرد؟ در طول زمان نحوه ی تکامل ارگان در بدن نوزاد به چه صورته؟
شرمنده بازم شاید اضافه کنم. فعلا همینا اگ در حیطه ی تخصصتون هست.
خیلی مممننون

fjfj

عضو جدید
سلام همگی موفق باشن
در مورد بررسی تون برای انواع جانوران که چه کارایی با امواج تولیدی خودشون انجام می دن یا کارایه غریزی که انجام می دن با استفاده از مثلا میدان الکتریکی یا حالا مغناطیسی اول از همه باید بتونید اون میدان رو اندازه گیری کنید یه راه ساده ولی با وسایل دقیق کم قیمت مثلا مارماهی که می گید میدان الکتریکی احتمالا همون مغناطیسی بوده چون میدان الکتریکی فقط مستقیم حرکت می کنه پس نمی شه شعاع رو اندازه گرفت
راستی اگه می خواید بفهمید میدان مار ماهی چطوری هست اطرافش که داره میدان می ده می تونید به عنوان یه راه انداز با تقویت کردن میدان جزئیش بفهمید/

در ضمن اگر خواستید طرح انجام شدتون که توموم شده رو ثبت اختراع کنید برای راهنمایی در خدمتیم البته می تونید با ایمیلم در تماس باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام همگی موفق باشن
در مورد بررسی تون برای انواع جانوران که چه کارایی با امواج تولیدی خودشون انجام می دن یا کارایه غریزی که انجام می دن با استفاده از مثلا میدان الکتریکی یا حالا مغناطیسی اول از همه باید بتونید اون میدان رو اندازه گیری کنید یه راه ساده ولی با وسایل دقیق کم قیمت مثلا مارماهی که می گید میدان الکتریکی احتمالا همون مغناطیسی بوده چون میدان الکتریکی فقط مستقیم حرکت می کنه پس نمی شه شعاع رو اندازه گرفت
راستی اگه می خواید بفهمید میدان مار ماهی چطوری هست اطرافش که داره میدان می ده می تونید به عنوان یه راه انداز با تقویت کردن میدان جزئیش بفهمید/

در ضمن اگر خواستید طرح انجام شدتون که توموم شده رو ثبت اختراع کنید برای راهنمایی در خدمتیم البته می تونید با ایمیلم در تماس باشید mahdimahdi913@yahoo.com
یه نمونه از وسیله ی کم قیمت که میگید رو میشه نام ببرید؟
البته مارماهی در اختیار نیست که بخواد اندازه گیری بشه:(
بله تقویت کردن همیشه یه راه خوب بوده برای اندازه کیری مقدار اصلی. مرسی

fjfj

عضو جدید
یه نمونه از وسیله ی کم قیمت که میگید رو میشه نام ببرید؟
البته مارماهی در اختیار نیست که بخواد اندازه گیری بشه:(
بله تقویت کردن همیشه یه راه خوب بوده برای اندازه کیری مقدار اصلی. مرسی

چون توی اب هست یکم کار بهتره چون اگه نمک داشته باشه رسانا تره (خودتونم می دونید) اگه یک الکترود بزارید توی اب که میدان مغناطیسی داره (برای اندازه گیری میدان) بعدش با تغییر میدان که هی می فرسته قطع می شه دوباره می فرسته جریان اندازه گیری رو بدست اورده که خیلی هم کم هست برای نمایشش حتما اپ امپ می خواد بعدشم می تونید بفهمید که میدانی که میده چقدره

dejban

عضو جدید
کسی از دوستان مهندی برق عضو نظام هست ؟ کسی که با دفاتر مهندسی فعالیت داشته باشه ؟

eng-amirhosein

اخراجی موقت
سلام و درود بر باباهای برقی:D
خوبین ؟
چه خبرا؟
آقا این فنی حرفه ای دوره که میزاره چطوره؟
برق صنعتی ؟ ساختمان؟ الکترونیک؟ plc , ...
کدومش به درد میخوره !

sorona

عضو
سلام و درود بر باباهای برقی:D
خوبین ؟
چه خبرا؟
آقا این فنی حرفه ای دوره که میزاره چطوره؟
برق صنعتی ؟ ساختمان؟ الکترونیک؟ plc , ...
کدومش به درد میخوره !

سلام دوت بستگی به شما که در چه زمینه کارکنید
برق صنعتی وplc بهتراز بقیه میباشد
اگر رشته الکترونیک است دوره الکترونیک صنعتی میتوند برای شما مفید باشد
موفق وموید باشید

eng-amirhosein

اخراجی موقت
سلام دوت بستگی به شما که در چه زمینه کارکنید
برق صنعتی وplc بهتراز بقیه میباشد
اگر رشته الکترونیک است دوره الکترونیک صنعتی میتوند برای شما مفید باشد
موفق وموید باشید
بخام برم یاد بیگرم مغازه بزنم تو بازار کارکنم کدومش بازار کار بهتری داره؟
plc چیه؟؟
الکترونیک صنعتی یعنی چی؟؟ صنعت که بیشتر برق صنعتی و قدرت هست !

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
بخام برم یاد بیگرم مغازه بزنم تو بازار کارکنم کدومش بازار کار بهتری داره؟
plc چیه؟؟
الکترونیک صنعتی یعنی چی؟؟ صنعت که بیشتر برق صنعتی و قدرت هست !
سلام.
PLC : کنترلر منطقی برنامه پذیر هستش. توسط این کنترلر میشه DEVICE های برقی رو کنترل کرد. توی اینترنت بگردید کاربرد ها و آموزش های زیادی وجود داره.
در ضمن تاپیک زیر هم میتونه کمکتون کنه :
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...نوزده-فروردین-92/page68?p=8337045#post8337045
الکترونیک صنعتی : منظور الکترونیکی هستش که با صنعت و برق صنعتی سر و کار داره. شما توی این نوع الکترونیک با ولتاژ و جریان بالا سر و کار دارید. از این رو با المان و قطعانی آشنا میشید که با برق متناوب با ولتاژ و جریان بالا کار میکنن. نظیر بانک های خازنی ، تریستور ، ترایاک ، IGBT ، ماسفت های قدرت ، انواع پل های یکسو ساز و ....
برق ساختمان : شامل مباحثی مثل طراحی تابلوی برق ساختمان ، طراحی برق گیر ، طراحی سیستم آیفون ، طراحی سیستم تلفن ، طراحی بانک خازنی ، طراحی آنتن مرکزی ، طراحی سیستم روشنایی ، طراحی فیوز ها و سیستم حفاظتی ، طراحی کابل ها ، طراحی آسانسور ، طراحی سیستم برق اضطراری ، طراحی سیستم اعلام و اطفای حریق و ...
--
هر کدوم از اینها بازار کار مربوط به خودش رو داره.
شما میتونید هر کدوم از اینها رو یاد بگیرید و مشغول بشید. حالا یا تعمیر یا طراحی و نصب یا هردوش.

تقویان

عضو جدید
علاقه مندان به بررسی انواع قطعات الکترونیک و چگونگی اندازه گیری و تست آنها

علاقه مندان به بررسی انواع قطعات الکترونیک و چگونگی اندازه گیری و تست آنها

با سلام.دوستانی که علاقه مند به بررسی انواع قطعات الکترونیک و چگونگی اندازه گیری و تست آنها و بررسی اطلاعات پایه ای و مدرن الکترونیک هستند اعلام کنن که به چی علاقه دارن؟ در کدوم مورد تسلط دارن؟ و دوست دارن در مورد چه چیزی به بحث و بررسی بپردازیم.با تشکر

sajad 3000

کاربر فعال تالار اقتصاد ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان مهندس.
از بچه ها کسی هست که تو یه شرکت تولیدی سابقه فعالیت داشته باشه یا مشغول به کار باشه؟

tanha100

عضو جدید
سلام اگه میتونید سایت معرفی کنید یا فایل بزارید.باتشکر
با سلام.دوستانی که علاقه مند به بررسی انواع قطعات الکترونیک و چگونگی اندازه گیری و تست آنها و بررسی اطلاعات پایه ای و مدرن الکترونیک هستند اعلام کنن که به چی علاقه دارن؟ در کدوم مورد تسلط دارن؟ و دوست دارن در مورد چه چیزی به بحث و بررسی بپردازیم.با تشکر

samalo

عضو جدید
دوستان

سلام

من یه سوال دارم درمورد نوشتن گزارش سه ماهه پیشرفت پایان نامه ارشد

نمیدونم چجوری باید بنویسم
کسی میتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
سلام
یه سوال ...
میخوام بدونم یک مدار ساده ... ارمیچر معمولی و لامپ کوچک با باتری 12 ولت 7 امپر چند ساعت روشن میمونه ؟ اگه لامپ جدا کنم وصل کنم به باتری قلمی چی ؟ میزان ساعت روشنایی ارمیچر افزایش پیدا میکنه؟ چقدر؟

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز
من رشته ام كامپيوتر هست.
بخاطر شرايط كاري نياز دارم اطلاعاتم رو درباره موضوعات مربوط به برق بيشتر كنم.
ميخواستم از شما كه خودتون رشته برق-قدرت هستين كمك بگيرم.

بنظر خودم بهتره از درس هاي پايه (هنرستان) رشته الكتروتكنيك شروع كنم.

اين سايت هم پيدا كردم كه كتابهاي هنرستان رو آپلود كرده:
http://www.hd4.ir/Major_electrotechnic_Books

نظر شما چيه؟

1- سايت بالا كتابهايي كه آپلود كرده درسته؟ (منظورم اينه كه كامل هستن؟ عوض نشدن و به روز هستن؟ كتاب ديگه اي نيست كه از قلم افتاده باشه؟)

2- از چه كتابهايي شروع كنم بخونم بهتره؟ (لطفاً كتابهايي باشن كه بتونم pdf شون رو توي نت پيدا كنم)

ممنون كه وقت ميزاريد و نظر ميديد.
:gol:

حميدرن

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز
من رشته ام كامپيوتر هست.
بخاطر شرايط كاري نياز دارم اطلاعاتم رو درباره موضوعات مربوط به برق بيشتر كنم.
ميخواستم از شما كه خودتون رشته برق-قدرت هستين كمك بگيرم.

بنظر خودم بهتره از درس هاي پايه (هنرستان) رشته الكتروتكنيك شروع كنم.

اين سايت هم پيدا كردم كه كتابهاي هنرستان رو آپلود كرده:
http://www.hd4.ir/Major_electrotechnic_Books

نظر شما چيه؟

1- سايت بالا كتابهايي كه آپلود كرده درسته؟ (منظورم اينه كه كامل هستن؟ عوض نشدن و به روز هستن؟ كتاب ديگه اي نيست كه از قلم افتاده باشه؟)

2- از چه كتابهايي شروع كنم بخونم بهتره؟ (لطفاً كتابهايي باشن كه بتونم pdf شون رو توي نت پيدا كنم)

ممنون كه وقت ميزاريد و نظر ميديد.
:gol:

گرایش قدرت هم موضوعات و زمینه های مختلف داره. تو کدوم قسمتش اطلاعات می خواهید؟ تولید انرژی؟انتقال انرژی؟ رله و حفاظت؟ ماشین های الکتریکی ؟ الکترونیک قدرت و ...؟
از این لحاظ می پرسم که تعدادی از موضوعات اولیه برق و کامپیوتر نزدیک به هم هست. و لازم نیست بیش از حد درگیر مباحث پایه شوید.

ستاره پرنور

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
گرایش قدرت هم موضوعات و زمینه های مختلف داره. تو کدوم قسمتش اطلاعات می خواهید؟ تولید انرژی؟انتقال انرژی؟ رله و حفاظت؟ ماشین های الکتریکی ؟ الکترونیک قدرت و ...؟
از این لحاظ می پرسم که تعدادی از موضوعات اولیه برق و کامپیوتر نزدیک به هم هست. و لازم نیست بیش از حد درگیر مباحث پایه شوید.
خب الان چون زمان گذشته هرچي اون موقع يادم بوده هم از يادم رفته.
همون موقع هم بيشترين تمركزم روي درس هاي رشته خودم يعني كامپيوتر بود.
شما فكر كن از مباحث پايه حتي ابتدايي ترين تعريف ها و فرمول ها حتي تعريف جريان و ولتاژ و ... مد نظر بگيريد.
يه جورايي فكر ميكنم هيچي بلد نيستم.

Samane_zare

عضو جدید
با سلام
اطلاعاتی در مورد چگونگی عملکرد 49rms میخواستم و در رله سپم es1 و بقیه فاکتورها به چه معناست
با تشکر

بالا