پرینتر سه بعدی

mamad3pitch

عضو جدید
سلام،
منظورتان پرینترهای معمولی که نیست؟!
دستگاههای RP را می فرمائید دیگه؟
اگر با یک تقسیمبندی کلّی شروع کنید تا کار منظم شود خیلی ممنون میشوم.
لطفا هم فارسی بنویسید. خواندن فینگیلیش سخت است. با مقرّرات سایت هم در تعارض است! :lol:

zarghami1

عضو جدید
salam.etelaate khoobi dar morede printerhaye mokhtalef daram,khoshhal misham komaketoon konam

سلام اتفاقا من به ارائه در مورده 3D Print دارم. (یکشنبه)

اطلاعات کلی دارم ولی جزییات خاص رو ندارم مثله کیفیت سطح محصول، تلرانس ابعادی، توانایی حجم تولید (حجم محصول وزن محصولو ...) از این عدد و رقم هایی که برای ارائه تو چشم میزنه. ممنون میشم.

لطفا با رفرنس باشه ممنون میشم.
sm.zarghami@yahoo.com

mds_eng

کاربر فعال
سلام دوست عزیز
اگه این اطلاعاتو برای من هم بفرستی ممنون می شم :)
برای پروژه ام لازم دارم. من روی نمونه سازی سریع با روش استریولیتوگرافی کار می کنم
mds.iut2005@gmail.com

baran2

عضو جدید
این دستگاهی که میگید اسکن سه بعدی هم انجام میده؟

rattling_boy

عضو جدید
این دستگاهی که میگید اسکن سه بعدی هم انجام میده؟

salam;escaneresham mojood hast.......bale.

سلام.

در مورد اسکنرش اگه اطلاعاتی داری ممنون میشم برای استفاده قرار بدی.

در ضمن خواهش م یکنم فارسی تایپ کنید. اگه کامپیوترتون مشکل تایپ فارسی داره از سایت زیر استفاده کنی خیلی راحتی:gol:;)

http://www.behnevis.com/

baran2

عضو جدید
سلام
میشه بگین چطوری اسکن سه بعدی انجام میده؟
میشه اطلاعات سه بعدی تصویر رو استخراج کرد؟(این اطلاعاتو برای بازسازی تصویر سه بعدی می خوام)

P aYa M

عضو جدید
سلام دوست عزیز اتفاقا من هم موضوع پایان نامم به همین RP &PM مربوط میشه.
اگه هر اطلاعاتی در این مورد داشته باشی خیلی به دردم میخوره.
اینم ایمیلم:
payam.mehraeen@gmail.com
پاینده باشید...

gholami1300

عضو جدید
سلام
یک شرکت ایرانی برای اولین بار دستگاه پرینتر سه بعدی با دقت میکرون ساخته است.
اگر ادعایشان درست باشد. www.iran-3d.com

mohamad.hadi

عضو جدید
سلام
یک شرکت ایرانی برای اولین بار دستگاه پرینتر سه بعدی با دقت میکرون ساخته است.
اگر ادعایشان درست باشد. www.iran-3d.com
روشی که پرینتر اینها کار میکنه استفاده از یک چیپ پروژکتورمخصوص ساخت امریکا و نرم افزار های اپن سورس است. در واقع اینها فقط بدنه و مکانیزم بالا برنده قطعه ، را میسازند.
روش های دیگر پرینتر 3 بعدی استفاده از گالوانومتر لیزری، نازل تزریق پلیمر، و جوش لیزری (برای استفاده از پودر فلزات) هست.

damid

عضو جدید
سلام دوست عزيز

سلام دوست عزيز

سلام خيلي ممنون ميشم اگه به ايميلم بفرستين خيلي به اون مطالب احتياج دارم beemhaz@gmail.com

DR. P

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من خیلی پیگیر این موضوع هستم و یکی از پروژه هایی که تو دانشگاه انتخاب کردم برای ارائه همینه، ممنون میشم
poriag7@gmail.com اگر بفرستید.

hassan_e

عضو جدید
سلام
دستگاهی به نام اسکن سه بعدی نداریم ولی دستگاهی به نام CMM وجود داره که از قطعه ی سه بعدی اسکن تهیه میکنه و یه تحت ابر نقاط بهت میده.
دستگاه پرینتر سه بعدی هم وجود داره که قطعاتی با جنس پلیمر مخصوص را به صورت سه بعدی میسازه.
البته روش های RP متنوع هستند و توانایی ساخت قطعات فلزی نیز وجود داره . همین اواخر آمریکایی ها با استفاده از این تکنولوژی یک کلت ساختند که نشان دهنده ی میزان دقت و صلبیت قطعه ی تولیدی میباشد

آخرین ویرایش:

yosoufe

متخصص خودرو
کاربر ممتاز
سلام
تا حالا کسی اینجا سعی کرده پرینتر سه بعدی بسازه؟

saeedhashemi1371

عضو جدید
یه نکته خیلی جالب هستش تو این تایپک !

اینجا همه ادعا می کنن در مورد پرینتر سه بعدی تحقیق کردن و موضع پایان نامشون هستش و فردا ارائه دارن و ..............تا فایل هایی که گفته شده رو بگیرن
خب اگه شما واقعا اطلاعات دارین چرا چیزی رو به اشتراک نمیزارین؟!!!!!!!!!!!!!!!!

مثلا یه نفر انواع مکانیزم های استفاده شده تو پرینتر سه بعدی رو دسته بندی کنه و بگه.

یکی از دلایلی که تالار مکانیک اینقد ضعیف شده اینه که همه دنبال اینن که اطلاعات رو جمع کنن تو هاردشون ولی چیزی رو یاد نمیگیرن یا اگر هم اطلاعاتی دارن رو نمی کنن!

saeed1595

عضو جدید
سلام مهندس اگه میتونی اطلاعاتی در این زمینه مثلا نحوه تجاری کردن;مقدار سرمایه گذاری;در چه زمینه هایی میشه کار کرد؟متشکر میشم راهنمایی کنید....

mohammad-11

عضو جدید
عنوان:
بزرگترین شی ساخته شده توسط پرینتر سه بعدی

پروژه تخم مرغ در کشور هلند بزرگترین قطعه ساخته شده توسط پرینتر را ارائه کرده است. این شی به شکل تخم مرغی است که میتوانید در آن قدم بزنید. یک طراح لوازم خانگی به نام ون در کلی این شی را طراحی کرده است

برای ساخت این شی هزاران نفر 4760 قطعه کوچک را با 20 مدل مختلف اف دی ام پرینتر تولید و به تیم تخم مرغ ارسال کردند. در حال حاضر کاربردی برای این شی در نظر گرفته نشده است و فقط نماینگر قدرت تکنولوژی پرینتر سه بعدی است. در طراحی این تخم مرغ از نرم افزار Rhino وGrasshopper استفاده شده است.

منبع:
http://blog.grabcad.com/blog/2014/11/21/project-spotlight-project-egg/

bigbomber

کاربر فعال
با سلام
متاسفانه تاپیک مکانیک نسبت به انجمن های الکترونیک خیلیییی خوابیده و بی حاله. تو کشور ما مکانیک فقط جنبه ی مطالعاتی و گرفتن مدرک داره و واقعا من متاسف هستم از این قضیه. صنعت ایران دریای کاره. مخصوصا که درهای مملکت بسته شده، فقط آدمش را می خواد که پا کار باشه و صد البته امید و انگیزه. ولی خداییش پارامتر های مالی هم مهمه که باعث دلگرمی بشه.
بگذریم.
در رابطه به پرینتر های سه بعدی، دسته بندی فوق العادهگسترده ای وجود داره. چه از نظر مکانیزم کاری دستگاه، چه از نظر ابعاد، چه از نظر متریال. باید اول باز هدف با دقت مشخص بشه.
اگر به دنبال ساخت هستید، من پرینتر های سری FDM را پیشنهاد می کنم. البته هم اکنون نوع آمادش در بازار ایران به قیمت 3 تومن هم وجود داره. این سری برای مصارف کارگاهی و خانگی مناسبه؛ چه از لحاظ ابعاد کارگیر، قیمت، دقت و نیز نوع و قیمت مواد مصرفی، و تعمیرات و نگهداری.
نوع های دیگری هم هست که می تونم به سری SLA اشاره کنم که به جز ساختار ظریف و پیچیده و گران قیمت خود ماشین، رزین مصرفی آن از لیتری 400 هزار تومان شروع میشه و تا 5 میلیون تومن بالا میره. این نوع پرینتر صرفا برای مصارف خاص مثل پزشکی و طلاسازی به کار می رود و البته قیمتش در ایران به طور غیر عقلانی بالاست.
پرینتر هایی هم هستند که مستقیم خروجی از جنس سرامیک یا فلز دارند که دیگه خیلی تخصصی میشه و هنوز در کنار نسخه های تجاری موجود، این زمینه حالت تحقیقاتی دارد.

mamad3pitch

عضو جدید
سلام

اگر خدا قبول کنه من هم یه چیزهایی رو سر هم کردم، که مثلا شده یه دستگاهی، که دست و پا شکسته یه کارهایی هم میکنه!!:D

من هم خوشحال میشم اگر بتونم کمکی به دوستان بکنم.

و در ضمن شرمنده. لطفا تقاضای ارسال ایمیل نفرمایید.

اگر مطلبی یا سوالی دارید اینجا بگذارید تا همه استفاده کنند.:)
التماس دعا!