پروگرمر 8051

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
پرگرامر

پرگرامر

سلام
اینم نقشه پروگرمر واسیه میکروکنترلر 8051 وبرنامه ارتباطی با کامپیوتر

مشاهده پیوست 3950

لينك مشكل داره و ناقص دانلود ميشه. لطفا دوباره آپلود كنيد. البته وقتي نقشه اي از پروگرامر مي گذاريم يادمان باشد نوع آن را نيز مشخص كنيم. مثلا بگوييم ISP هست يا نه.
با تشكر

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
لينك مشكل داره و ناقص دانلود ميشه. لطفا دوباره آپلود كنيد. البته وقتي نقشه اي از پروگرامر مي گذاريم يادمان باشد نوع آن را نيز مشخص كنيم. مثلا بگوييم ISP هست يا نه.
با تشكر

سلام
من یه بار دیگه دان کردم مشکلی نداشت.... یه بار دیگه امتحان کن ....

اگه نشد ....ادرس E-mail خودتو بذارتا واست بفرستم....

حجمش هم حدود 700 کیلو و فکر کنم مشکلی واسیه دان نداشته باشی....

اگه منظورت از ISP عبارت interfacing the serial /RS-232 port است که عرض کنم حضورتون ...

اره ....از طریق پورت سریال با ای سی MAX 232 و ارتباط با 89C51 عمل پروگرم رو انجام میده ....

البته من این مدار رو از اینترنت دان کردم و به نظر می رسه مدار کاملی باشه و هنوز امتحان نکردم....

همراه نقشه مدار....نقشه های مدار چاپی و دریل کاری فیبرو و نرم افزار پروگرم کردن هم هست .....

ارزوی موفقیت ....;)

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
پرگرامر

پرگرامر

دوست عزيز
ISP يعني بدون در آوردن IC بتوان آن را پروگرام كرد!!!
IN SYSTEM PROGRAMMING
مشكل همينجاست كه چندين مدار در اينترنت براي پرگرام هست و شما هنوز نساخته آن را اينجا مي گذاريد.
من مداري دارم كه ساختم و سالهاست كار مي كند. با نرم افزار خود Atmel هم كارميكند.
اگر كسي نياز داشت براش مي زارم.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
من مداري دارم كه ساختم و سالهاست كار مي كند. با نرم افزار خود Atmel هم كارميكند.
اگر كسي نياز داشت براش مي زارم.

پیشنهاد می کنم مدارتونو با توضیحات بذاری ....;)

اعضا باشگاه ...صد درصد استفاده می کنن ....:)

میشه در مورد ISP بیشتر توضیح بدی ؟؟:que:

ممنون...

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
حتما اگر كسي نياز داشته باشد امشب مي زارم.
اما ISP يعني بدون در آوردن ميكرو آن را پروگرام كنيد براي اينكار در 8051 هاي جديد مثل AT89S51 پايه هاي خاصي تعبيه شده. پروگرامر هاي ISP بسيار ساده و ارزان هستند و آنقدر كوچكند كه داخل يك كاور كانكتور جا مي شود. مي دانيد در آوردن و جا زدن يك آي سي 40 پايه چندان ساده نيست بنابراين پرگرامر هاي معمولي كم و بيش منسوخ شده اند. مثلا من 5 سال است كه از هيچ پرگرامر معمولي استفاده نكردم.

مثلا
http://www.mytutorialcafe.com/Microcontroller Programmer 89S51.htm

سمت راست سه تا نرم افزار هم گذاشته كه من از ATMEL ISP استفاده مي كنم
اگه مشكلي داشتيد:
http://irelec.persianblog.ir

ahmadmn

كاربر فعال مهندسی برق
با تشکر از شما
اما ما که درخواست کتاب نکرده بودیم؟!
تازه 8051 در حال جایگزین شدن با میکروهای جدیدتر مثل AVR، PIC و ARM می شود. پس کم کم می توانیم بچه های سایت را به سمت این میکرو بکشانیم تا هم به روز باشند هم راحت.

sinac

عضو جدید
سلام بر دوست گرامی٬ آقا احمد شما گفتید که امشب مدار پروگرامری را که خودتان چندسالی‌ست از آن استفاده می‌کنید را قصد دارید بگذارید٬ آیا امسب فرا نرسیده؟
چرا مدار را نگذاشته‌اید؟! بنده آن مدار را نیاز دارم٬ البته با تضمین شما آنرا درست خواهم کرد.

HALMAS

عضو جدید
سلام
من یه بار دیگه دان کردم مشکلی نداشت.... یه بار دیگه امتحان کن ....

اگه نشد ....ادرس E-mail خودتو بذارتا واست بفرستم....

حجمش هم حدود 700 کیلو و فکر کنم مشکلی واسیه دان نداشته باشی....

اگه منظورت از ISP عبارت interfacing the serial /RS-232 port است که عرض کنم حضورتون ...

اره ....از طریق پورت سریال با ای سی MAX 232 و ارتباط با 89C51 عمل پروگرم رو انجام میده ....

البته من این مدار رو از اینترنت دان کردم و به نظر می رسه مدار کاملی باشه و هنوز امتحان نکردم....

همراه نقشه مدار....نقشه های مدار چاپی و دریل کاری فیبرو و نرم افزار پروگرم کردن هم هست .....

ارزوی موفقیت ....;)

سلام دوست عزيز ؛

;)اگه زحمتي نيست براي منم به ايميلم بفرستيد. / ممنون مي شم ./;)

shabby

عضو جدید
دوست عزیز گشتی بین پیغمبرا جرجیسو برداشتی؟
AT89S51 ؟ از این شتر مرغ تر نبود ؟ این رو به طور عمومی نمیشه 8051 فرض کرد بیشتر شبیه AVR میزنه! البته با پست دومت بسیار موافقم در مورد ای سی های پیشرفته تر

Dariush30

عضو جدید
سلام وقت همگی بخیر
به نظر من دیگه 8051 رفته کنار avr خیلی بهتر و راحت تر هست
البته این نظر من بود نظر سایر دوستان محترم!!!
هرکی هم موردی توی avr یا 8051 داره مخصوصا برنامه نویسی بگه اگه بتونم چشم کمک میکنم;)