پروژه های میکرو AVR

rahada

عضو
سلام.
بله فایل های ویدئویی - pdf - دیتا شیت - فروم ها و ... زیاده.
هم به صورت متنی هست و هم عکس و هم تصویر و بعضاً صوت.
باید بگردید دنبالشون. اینترنت دنیای عظیمیه. باید مثل یک فوتبالیست که با توپ جادو میکنه شما هم با اینترنت جادو کنید.
خیلی چیز ها پیدا میشه. ( این چیز ها که میگم منظورم مطالب کلیدی هستند )
هم آموزش پروتئوس هست - هم کدویژن - هم به صورت عملی مطالبی وجود داره تا کمکتون کنه.
البته پاس کردن داریم تا پاس کردن !!! :)
اگر خوب خونده باشید در حین پاس کردن کارتون راحته.
بدون کلاس هم میتونید یاد بگیرید. و حتی تا رده های بالا پیش برید. فقط یه ذره همت و پشتکار میخاد. و کمی زمان و حوصله و ابزار.
پشتکار میخاد چونکه شما در مرحله ی اوّل ممکنه سخت پیش برید و نتونید چیزی که میخاید رو بهش برسید. پس نباید نا امید بشید که مثلاً الان این led که به میکرو وصل کردید چرا چشمک نمیزنه یا ....
زمان میخاد چونکه نمیشه 1 شبه شما استاد بشید. باید انقدر تلاش کنید تا نتیجه بگیرید. کسی که 2 3 ساله کارش میکرو هستش شاید بتونه 1 شبه یا 1 هفته ای خودشو برسونه به مطالبی که یاش رفته یا حتی مطالب جدید ولی کسی که اوّل کاره باید وقت بزاره تا برسه به اون حد.
حوصله میخاد چونکه شما باید از توانایی های مختلفتون استفاده کنید. هم باید برنامه بنویسید هم باید طراحی دیجیتال کنید هم باید طراحی آنالوگ کنید هم باید به صورت مکانیکی با قطعات کار کنید و ...
ابزار میخاد چونکه شما نمیتونید تا ابد شبیه سازی انجام بدید و داخل pc کار کنید بالاخره یه زمانی میرسه که شما باید به صورت سخت افزاری سیستم رو پیاده سازی و تست کنید و ...
البته مهم ترین گزینه همون پشتکار هستش که اگر نباشه این کار که هیچی ، هیچ کاری نمیشه کرد !!!

خیلی ممنون که پاسخ دادید. :redface:
اول باید غیرعملی شو یاد بگیرم تا بتونم عملی انجام بدم. :confused: گرچه همین ابزاری که میگید فعلا نمی تونم تهیه کنم.
پس پیش به سوی جستوجو در اینترنت

ممنونم

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
خواهش میکنم.
بله. ابزارش خیلی زیاد و پر هزینه نیست. گرون ترین قطعه شما احتمالاً پروگرامری خواهد بود که میخاید به صورت آماده تهیه بکنید که اگر کمی پشتکار بیشتری داشته باشید اون رو تهیه نمیکنید و خودتون با قیمت خیلی کمتری میتونید بسازیدش. بعد از اون یک میکروی MEGA8 خواهد بود که چند هزار تومانی بیشتر قیمت نداره و یک سری خازن و مقاومت و led و ....
من قبلاً مقاومت و خازن هایی که کم داشتم رو سر کلاس آزمایشگاه داخل دانشگاه برمیداشتم ( به قولی میپیچوندم ) !!! البته بعداً برمیگردوندم.
تا اینکه به حدی رسیدم که دیگه صرف نمیکرد برام تا دانشگاه برم برای یه مقاومت یا خازن.
--
100 در 100. این کار رو انجام بدید. ( منبع آموزشی مجانی )
--
موفق باشید.

elham_90

عضو جدید
سلام

یه سوال داشتم: برنامه ی نمایش MICRO روی یه LCD رو توی پروتئوس شبیه سازی کردم و جواب گرفتم حالا میخوام پیاده سازی کنم.. اما توی شبیه سازیم اتصالات Vcc میکرو رو به جایی وصل نکردم و تغذیه رو فقط

به LCD وصل کردم...مگه میکرو تغذیه نباید داشته باشه؟!!! یعنی تو مداری که دارم میسازم هم تغذیه میکرو وصل نکنم؟

ممنون

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام

یه سوال داشتم: برنامه ی نمایش MICRO روی یه LCD رو توی پروتئوس شبیه سازی کردم و جواب گرفتم حالا میخوام پیاده سازی کنم.. اما توی شبیه سازیم اتصالات Vcc میکرو رو به جایی وصل نکردم و تغذیه رو فقط

به LCD وصل کردم...مگه میکرو تغذیه نباید داشته باشه؟!!! یعنی تو مداری که دارم میسازم هم تغذیه میکرو وصل نکنم؟

ممنون
سلام.
در پروتئوس vcc و gnd میکرو به طور خودکار وصل شده و نیازی نیست که شما وصل کنید. یعنی به شما نمایش داده نمیشه !!!
ولی در عمل باید اونها رو وصل کنید. اگر وصل نکنید میکرو کار نمیکنه.

مریم.7

عضو جدید
سلام دوستان
خواهش می کنم اگر کسی با فیبر نوری کار کرده و طراحی مدارشو بلده کمکم کنه..
خواهش می کنم :(
پروژه ی من: ارسال و دریافت اطلاعات با فیبر نوری//

فریار.ش

عضو جدید
سلام دوستان.
سوالی دارم در خصوص خروجی ماژوا gy273 (سنسور HMC5883L)
من این سنسور را با پرتکل i2c به میکروکنترلر متصل کردم و خروجی را از طریق پرتکل uart روی کامپیوترم میخونم.
سوال اینجاست که خروجی سنسور اشتباه است و برای رفع مشکل چیکار باید کرد، خروجی بصورت زیر است:

Xmsb=0 Ymsb=254 zmsb=255 | Xlsb=232 ylsb=125 z;sb=114

این اعداد مدام تکرار میشوند.

ممنون میشم اگر کسی کمک کنه.
مرسی