پروژه معدني مي خواستم لطفا راهنمايي كنيد.

ehsan100

عضو جدید
سلام

اين ترم پروژه دارم
مي خواستم موضوعاتي در مورد پروژه به من معرفي كنيد
اگه هم جايي موضوعي وجود دارد به من سايتي معرفي كنيد
اگه هم كسي موضوع خوبي داره حاضرم بخرم.

ممنونم.

naser278

عضو جدید
سلام

سلام

آقا احسان من مهندس استخراج معدن هستم با 10 سال سابقه در زمینه های پی جویی / اکتشاف / استخراج و کمی هم در زمینه لیچینگ مواد معدنی میدونم . پیغام شما را دیدم و حتما" در خدمتتانم . فقط میبایست زمینه مورد پروؤه و مقیاس مطالعه را برایم بفرستید . ضمنا" دو شماره برایتان علاوه بر E mail میفرستم یکی فکس اتوماتم است و دیگری موبایلم.
امید بر اینکه بتوانم در راستای همرشتهای کمکی کرده باشم .خداکند پروژه ات در مورد GIS یا اکتشافی باشد .
iranmine@yahoo.com
iranmines@gmail.com
2451721-0541
09151432573

naser278

عضو جدید
ممنونم ازت ناصر جان.

خواهش میکنم آقا مرتضی .ضمنا":
مهندسی معدن مجموعه علوم و فنونی است که از اکتشاف یک کانسار (معدن با ارزش اقتصادی) آغاز و تا فرآوری و ادامه می‌یابد.این رشته قدیمی‌ترین رشته مهندسی دانشگاهی است و در انگلستان پایه گذارده شده‌است یکی از ۱۰ حرفه دشوار جهان است و دارای ۲ گرایش اصلی استخراج و اکتشاف و ۴۰ گرایش تخصصی مانند ابزار - ماشین آلات - حفاری و.. می‌شود. مراحل این رشته عبارت‌اند از:
  • ۱-پی جویی
  • ۲-اکتشاف
  • ۳-استخراج
  • ۴-فرآوری
اکتشاف کانسارها شامل اکتشاف مقدماتی، نیمه تفصیلی و تفصیلی است با پایان هر مرحله از اکتشاف مهندسان اکتشاف با توجه به افزایش و یا کاهش احتمالات کشف و برآورد هزینه‌های انجام شده و قابل پیش بینی در مورد ادامه اکتشاف تصمیم می‌گیرند.

هر چند این دانش یکی از دشوارترین دانش‌ها به لحاظ کاربرد است اما به علت ارتباط نزدیک با طبیعت و در عین حال بهره گیری از فنون مهندسی از جذابترین علوم می‌باشد.
استخراج معادن با توجه به فاکتورهای بسیاری نظیر شرایط اقتصادی و فنی و قابلیت دسترسی به کانسار و... به دو صورت کلی روباز و زیر زمینی انجام می‌گیرد. معدنکاری روباز تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که دیگر استخراج به صورت روباز به صرفه نباشد و پس از آن استخراج به روش زیر زمینی صورت می‌گیرد.
در ایران دانشگاههای مختلفی ارائه دهنده رشته مهندسی معدن در مقاطع لیسانس ؛فوق لیسانس و دکترا می‌باشد که می‌توان به دانشگاه امیرکبیر؛دانشگاه سهند تبریز;دانشگاه کرمان;دانشگاه صنعتی اصفهان;دانشگاه ارومیه;دانشگاه شاهرود؛دانشگاه تهران; دانشگاه ازاد اسلامی تهران جنوب؛دانشگاه آزاد اسلامی محلات، داشگاه میمه و... اشاره کرد.»

افتخارم معدنچی بودنمه . آره مرتضی جان .
اگه زاهدان اومدی یه سری به معادن فعال استانم بزن

morteza_420

عضو جدید
ناصر جان اول این که من خودم زاهدانم !!! :D

راستی تو دانشگاه های دیگه ایی که ناصر گفت باید این رو هم اضافه کنیم :
دانشکده شهید نیکبخت زاهدان

ehsan100

عضو جدید
سلام

من ابتدا بايد موضوع رو نتخاب كنم و با استادم در ميون بذارم بعد حتما موشوع پروژه ام رو اينا خدمت دوستان مي گم تا به من راهنمايي كنند.

ممنونم.

naser278

عضو جدید
سلام

من ابتدا بايد موضوع رو نتخاب كنم و با استادم در ميون بذارم بعد حتما موشوع پروژه ام رو اينا خدمت دوستان مي گم تا به من راهنمايي كنند.

ممنونم.
سلام
گرایش شما چیه . اگر استخراج پیشنهاد میکنم 1- اصول طرح استخراج بر اساس دستر العمل و آئین نامه و قانون معادن ( براساس یکی از معادن فعال 2- بررسی فنی یکی از معادن فعال شهرستان محل تحصیل 3 -بررسی اقتصادی یکی از معادن فعال شهرستان محل تحصیل
اگر گرایش شما اکتشاف است پیشنهاد میکنم : 1 - بررسی اکتشافات مقدماتی یا نیمه تفضیلی یا تفضیلی یکی از محدوده های مطالعات اکتشا فی سازمان صنایع و معادن شهرستان محل تحصیل و . . . . .
در هر صورت پارامترهای تحقیقتان( در هر گرایشی از مهندسی معدن ) بر اساس قانون با اجرای همان عملیات بصورت سیستماتیک و علمی که غالبا" توسط مهندسین مشاور انجام میشود متفاوت خواهد بود . بدیهی است مطالعات علمی و سیستماتیک مشکلتر اما دقیقتر و دارای داده های بیشتری خواهد بود .

naser278

عضو جدید
سلام
گرایش شما چیه . اگر استخراج پیشنهاد میکنم 1- اصول طرح استخراج بر اساس دستر العمل و آئین نامه و قانون معادن ( براساس یکی از معادن فعال 2- بررسی فنی یکی از معادن فعال شهرستان محل تحصیل 3 -بررسی اقتصادی یکی از معادن فعال شهرستان محل تحصیل
اگر گرایش شما اکتشاف است پیشنهاد میکنم : 1 - بررسی اکتشافات مقدماتی یا نیمه تفضیلی یا تفضیلی یکی از محدوده های مطالعات اکتشا فی سازمان صنایع و معادن شهرستان محل تحصیل و . . . . .
در هر صورت پارامترهای تحقیقتان( در هر گرایشی از مهندسی معدن ) بر اساس قانون با اجرای همان عملیات بصورت سیستماتیک و علمی که غالبا" توسط مهندسین مشاور انجام میشود متفاوت خواهد بود . بدیهی است مطالعات علمی و سیستماتیک مشکلتر اما دقیقتر و دارای داده های بیشتری خواهد بود .

sut23

عضو جدید
من دانشجوی استخراج هستم .یک پروژه در مورد اجزای ماشین الات معدنی دارم اگر سایتی یا کتابی در این مورد میشناسید لطفا راهنمایی کنید .اگر انگلیسی باشد بهتر است.

ممنونم.

ehsan100

عضو جدید
گرايش من استخراجه
اگه مقاله انگيليسي هم باشه خوبه ترجمه مي كنم اما كارهايي كه شما كفتين مشكله برا من چون اينجا هيچي در اختيار آدم نمي ذارن.
ممنونم.

ehsan100

عضو جدید
ديروز موضوع رو با استادم درميون گذاشتم
gis در معدنكاري رو قبول كرد حالا دوستان اگه اطلاعات كاملتري دارند در اختبيارم بذارن ممنون مي شم برنامه ام ميخوام.
ممنونم.

naser278

عضو جدید
سلام آقا مرتضی
با تشکر از زحمات جنابعالی اما سایتمون برای 9 خرداد آماده نشد در هر صورت اشکال از من بوده و شرمنده ام.

ehsan100

عضو جدید
سلام
كسي از دوستان در مورد gis در معدنكاري مي تونه به من راهنمايي كنه
پروژه اين ترمم در مورد gis در معدنكاري هست.
يه متن كاملي مي خواستم.
تو اينترنت يكسري مطالب گير آوردم اما كمه.

iraj20

عضو جدید
دانشگاه علوم و تحقیقات رو فراموش کردید
با اساتید دانشگاه امیر کبیر
دکتر اصانلو.....!!!!!!! شهریار-عطایی-اکبری-جرجانی-کاوه-

V@hid

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان واساتید محترم
دوستان این ترم بنده پروژه دارم .موضوعش در مورد بررسی ومقایسه انواع مواد منفجره دوغابی وژلاتینی خاص چالهای خیس ومرطوبه.
کسی از دوستان کتاب فارسی یا لاتین یا سایتی بدردبخور که بشه از ش مطلبی را جع به مواد منفجر ژلاتینی یا همون اسلاری slurry بدست آورد داره ؟.باتشکر

آخرین ویرایش: