[ پروژه سد ]

ehsanj3092

عضو جدید
تجهیز کارگاه اولین گام و مهم ترین مرحله شروع پروژه ‌های عمرانی است. در پر وژه‌ های سد سازی عموماً به دلیل دور بودن پروژه از مراکز شهرها و نبودن تسهیلات زندگی علاوه بر تجهیزات مورد نیاز طرح، تجهیزات رفاهی نیز اهمیت دو چندان پیدا می‌ کند. پروژه سد و نیروگاه به لحاظ شرایط محیطی اجرای کار، ابعاد و احجام عملیات عمرانی اولین تجربه بزرگ سد سازی است که در کشور به دست کارشناسان و متخصصین ایرانی در حال اجراست. به دلیل نبودن تجربه قبلی در این ابعاد تجهیز کارگاه هم از نظر فضای طراحی مورد نیاز تجهیزات اجرای سد همگام با برنامه زمان بندی و هم از نظر مبلغ ریالی پیش بینی شده برای تجهیز کارگاه با شرایط محیطی اجرای پروژه غیر واقعی دیده شده است.مدیران ارجائی طرح درعمل به منظور امکان و سهولت اجرائی و کم کردن هزینه‌های اجرائی پروژه اقدام به طراحی مجدد و برآورد درصد سهم عملیات تجهیز نسبت به کل پروژه نمودند.برآورد جمع صحیح این ارقام سهم به سزائی در برنامه ریزی و اتمام به موقع پروژه ‌ها دارد. اجرای این پروژه عظیم ملی و داشتن اطلاعات و آمار علمی و تجربی می ‌تواند کمک موثر و مفیدی به کارشناسان و طراحان ایرانی در این جهت باشد.

http://www.civilica.com/Papers-IRCOLD04-0-10-Title-ASC-AI.html
www.jnh.ir/MemImg/Magazines/16682646601535522107_tajhiz.pdf

یه سر بزن شاید به دردت خورد!!!!

hosein_7

عضو جدید
پروژه سد

پروژه سد

سلام بچه ها من یه پروژه در مورد سد می خوام اگه کسی بتونه برام بفرسته ممنون میشم.
اگه در مورد یکی از سدهای ایران باشه خیلی بهتره خیلی بهش نیاز دارم باید ارایه بدم .
خواهش میکنم کمک کنید.

reza2011

عضو جدید
سلام دوست من ... اينم يك پروژه سد ... اميدوارم واست مفيد باشه . اگر نيازهات رو تامين نكرد در همين تاپيك خودت اعلام كن تا مشكلت رو حل كنم .

negin.ss

عضو جدید
دوستان کسی می تونه در مورد سد های همگن کمکم کنه؟ قراره ارایه کنم پروژه ام رو

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز

معرفی سد های آبی :​

سد یا بند دیواری است که در برابر انبوهی از جریان اب می ایستد و آن را مهار می کند. در پشت سد دریاچه ای تشکیل می یابد که(مخزن) نامیده می شود. اب در مخزن ذخیره می شود تا هنگام نیاز به مصرف برسد. نیاز آبی می تواند در تامین آب شرب و آبیاری مزارع و کشاورزی و ….. مورد استفاده قرار گیرد همچنین از دید دیگر میتوان گفت که سَد به فارسی دَری «بَند» مانعی است که در جلوی جریان آب و برای مهار کردن آن ساخته می‌شود. سد دیواری محکم است که به منظور مهار کردن یا تغییر مسیر آب در عرض دره یا میان دو کوه و در مسیر رود ایجاد می‌کنند.

در پشت سد، دریاچه‌ای درست می‌شود که آبش را اندوخته می‌کنند تا در موقع نیاز از آن استفاده کنند. سدها در نگهداری و استفاده از منابع آب و زمین به انسان یاری می‌رسانند. سدی که در جای مناسب ساخته می‌شود، می‌تواند جلوی بسیاری از سیل‌ها و طغیان‌های آبی را بگیرد.

خوشحال میشم نظراتتون در مورد سد و کاربرد های بیشترش بدونم.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا