پروژه سایت دانشگاه

4409

عضو جدید
سلام خسته نباشید من دانشجوی کاردانی کامپیوتر هستم پروژه ام در موردسایت دانشگاه است . من میخام هر دانشجویی یک صفحه جداگانه داشته باشد و هر صفحه منو هایی ک شامل نمایش کارنامه و انتخاب واحد و حذف اضافه و یکسری دیگر .مطلبی ک با موضوع سشن در دریم ویور کمکی بهم نکرد اگر ممکن کمکم کنید .

zalzalak_amir

عضو جدید
طوری که معلومه شما اصلا راجه به برنامه نویسی وب و ... نمیدونید؟
به نظر من شما اول سرچ کنید ببینید پروژه ای رایگان در نت در این مورد
وجود داره یا نه بعد با کدهای اون و تغغیرات در کدهای اون کار رو جلو
ببرید...

4409

عضو جدید
اشتباه متوجه شدین من تا حد زیادیشو درست کردم ولی تو قسمت ورود دانشجو مشکل دارم ک هر دانشجو بازدن کد کابریش بره ب صفحه خودش . یعنی هر دانشجو ی صفحه مخصوص بخود داشته باشه تا بتونه کارنامه و ... ببینه

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زیاد متوجه منظور شما نشدم.
خب شما یه فرم میذارید که دانشجو کدکاربری و پسورد وارد میکنه بعد چک میشه که کدکاربری و پسورد صحیح هست یا نه ...که اگر صحیح باشه به صفحه دانشجو میره و در صفحه دانشجو با توجه به id دانشجو اطلاعات رو از پایگاه داده میگیره و نمایش میده.
یعنی شما یک صفحه ای به نام students.php ایجاد میکنید که در این صفحه چک میشه که id وجود داره یا نه که اگر وجود داشت میره داخل پایگاه داده براساس id سرچ میکنه و اطلاعات دانشجو در صفحه students.php?id=12 چاپ میشه. ( id=12 به عنوان مثال نوشتم)

zalzalak_amir

عضو جدید
در اصل همینطوره که خانم فاطیما فرمودند البته تنظیمات دیتابیس و اطلاعاتی که باید برای
مثلا دیدن نمرات و انتخاب واحدو ... وارد بشه باید مدنظرتون باشه شما چون کارتون در حد
پروژه دانشگاهه یه سری برای نمونه اطلاعات به عنوان دانشجو اعم از نمره و ... باید وارد کنید
تا موقع فراخوانی با یوزر و پسوورد دانشجو مربوطه تو یه صفحه نشون داده بشه ...هم باید مد
نظرتون باشه مثلا تو سیستم سما و صفحه ورودش سه سطح اومده که ورود به عنوان ادمین و
ورود به عنوان دانشجو و ورود به عنوان استاد هست که البته بعد از ورود مثلا به عنوان استاد امکاناتی
مثل وارد کردن نمرات دانشجو گنجانده شده است و ... .
البته در موقع تنظیم صفحه ورود باید دقت کنی که صفحه نسبت به حملات تزریق فرامین SQLایمن باشه
و ... .

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زیاد متوجه منظور شما نشدم.
خب شما یه فرم میذارید که دانشجو کدکاربری و پسورد وارد میکنه بعد چک میشه که کدکاربری و پسورد صحیح هست یا نه ...که اگر صحیح باشه به صفحه دانشجو میره و در صفحه دانشجو با توجه به id دانشجو اطلاعات رو از پایگاه داده میگیره و نمایش میده.
یعنی شما یک صفحه ای به نام students.php ایجاد میکنید که در این صفحه چک میشه که id وجود داره یا نه که اگر وجود داشت میره داخل پایگاه داده براساس id سرچ میکنه و اطلاعات دانشجو در صفحه students.php?id=12 چاپ میشه. ( id=12 به عنوان مثال نوشتم)

در اصل همینطوره که خانم فاطیما فرمودند البته تنظیمات دیتابیس و اطلاعاتی که باید برای
مثلا دیدن نمرات و انتخاب واحدو ... وارد بشه باید مدنظرتون باشه شما چون کارتون در حد
پروژه دانشگاهه یه سری برای نمونه اطلاعات به عنوان دانشجو اعم از نمره و ... باید وارد کنید
تا موقع فراخوانی با یوزر و پسوورد دانشجو مربوطه تو یه صفحه نشون داده بشه ...هم باید مد
نظرتون باشه مثلا تو سیستم سما و صفحه ورودش سه سطح اومده که ورود به عنوان ادمین و
ورود به عنوان دانشجو و ورود به عنوان استاد هست که البته بعد از ورود مثلا به عنوان استاد امکاناتی
مثل وارد کردن نمرات دانشجو گنجانده شده است و ... .
البته در موقع تنظیم صفحه ورود باید دقت کنی که صفحه نسبت به حملات تزریق فرامین SQLایمن باشه
و ... .
سلام..میشه لطفا کدشو بنویسید...( میره داخل پایگاه داده براساس id سرچ میکنه و اطلاعات دانشجو در صفحه students.php?id=12 چاپ میشه.)

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..میشه لطفا کدشو بنویسید...( میره داخل پایگاه داده براساس id سرچ میکنه و اطلاعات دانشجو در صفحه students.php?id=12 چاپ میشه.)

کدش که خیلی میشه :confused:
در صفحه students.php آیدی چک میشه که وجود داره یا نه:
PHP:
if(isset($_GET['id'])){
$id=$_GET['id'];
$students=$student->fetch_data($id);
echo $students['student_unit'];

ایجا ایدی در متغیر id ذخیره میشه و بعد در پایگاه داده سرچ میکنه . من برای اتصال به پایگاه داده از PDO استفاده کردم.
بعد اینکه اطلاعات رو گرفت اونو چاپ میکنه. من به عنوان مثال نوشتم student_unit مثلا تعداد واحد های دانشجو.

در ابتدای همین صفحه(students.php ) هم این کد رو میذاریم که کد مربوط به اتصال به پایگاه داده و اتصال به کدهای دیتابیس هست یعنی این کدها رو include میکنیم :

PHP:
include_once('cms/includes/connection.php');
    include_once('cms/includes/db.php');

$student=new Student;

در صفحه db.php هم کد مربوط به استخراج اطلاعات براساس id از جدول students رو وارد میکنیم:

PHP:
class Student{

public function fetch_data($id){

global $pdo;

$query=$pdo->prepare('SELECT * FROM student WHERE student_id=? ');
            $query->bindValue(1,$id);
            $query->execute();

return $query->fetch();
        }

}

نمیدونم متوجه شدید یا نه ولی من برای اتصال به پایگاه داده از روش PDO استفاده کردم.

Mohandes*

عضو جدید
کاربر ممتاز
کدش که خیلی میشه :confused:
در صفحه students.php آیدی چک میشه که وجود داره یا نه:
PHP:
if(isset($_GET['id'])){
$id=$_GET['id'];
$students=$student->fetch_data($id);
echo $students['student_unit'];

ایجا ایدی در متغیر id ذخیره میشه و بعد در پایگاه داده سرچ میکنه . من برای اتصال به پایگاه داده از PDO استفاده کردم.
بعد اینکه اطلاعات رو گرفت اونو چاپ میکنه. من به عنوان مثال نوشتم student_unit مثلا تعداد واحد های دانشجو.

در ابتدای همین صفحه(students.php ) هم این کد رو میذاریم که کد مربوط به اتصال به پایگاه داده و اتصال به کدهای دیتابیس هست یعنی این کدها رو include میکنیم :

PHP:
include_once('cms/includes/connection.php');
    include_once('cms/includes/db.php');

$student=new Student;

در صفحه db.php هم کد مربوط به استخراج اطلاعات براساس id از جدول students رو وارد میکنیم:

PHP:
class Student{

public function fetch_data($id){

global $pdo;

$query=$pdo->prepare('SELECT * FROM student WHERE student_id=? ');
            $query->bindValue(1,$id);
            $query->execute();

return $query->fetch();
        }

}

نمیدونم متوجه شدید یا نه ولی من برای اتصال به پایگاه داده از روش PDO استفاده کردم.
ممنون از راهنماییتون :gol::gol::gol::gol::gol: