[پرورش و نگهداری طیور] از مرغ و مرغداری و مرغدار بگین !

سلام sds یک بیماری تقریبا" ناشناخته است که عوامل زیادی(از جمله سرعت رشد زیاد و تغذیه)باعث بروز آن می شود که به آن سندرم مرگ ناگهانی می گویند.

sepidehb78

عضو جدید
با سلام یه سوال از مهندسین داشتم اونم اینه که بنده در یک مرغداری مشغول به کار هستم مرغهای گوشتی من الان 48روزه هستند ولی هیچگونه وزنی اضافه نکردن میخاستم علت اون رو از شما بپرسم وزن فعلی مرغ 2000گرم است تلفات نیز روزانه بالای 50قطعه میباشد

blue bee

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام یه سوال از مهندسین داشتم اونم اینه که بنده در یک مرغداری مشغول به کار هستم مرغهای گوشتی من الان 48روزه هستند ولی هیچگونه وزنی اضافه نکردن میخاستم علت اون رو از شما بپرسم وزن فعلی مرغ 2000گرم است تلفات نیز روزانه بالای 50قطعه میباشد

دوست عزیز
میتونه دلایل مختلفی داشته باشه.
بهتره با یه دامپزشک مشاوره کنین

آخرین ویرایش:

Esmaeel.K

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزیز

کسی از دوستان میدونه نژاد مرغ Maran که تخم مرغ های تیره داره تو ایران پیدا میشه؟

maran_eggs_dark.jpg

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
ساده ترین راه تشخیص جنسیت جوجه های45روزه چیه؟
سلام داداش منم 65 تا جوجه دارم :) از این راه میشه تشخیص داد (واسه من 100% جواب داد)
جوجه خروسا پاهای گنده تری دارن ولی جوجه مرغا پاهاشون نازکه بعد اینکه کله ی جوجه خروسا گنده تره ولی کله جوحه مرغا کوچیک موچیکه :D ;)

بی ازار

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
شما جیره اماده می خرید یا خودتون اماده می کنید؟
بلانس جیره رو چک کنید
از وضعیت انبار داری جیره مطمئن شید

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.اون جوجه نیست بعد45 روز دیگه مرغ.
از طریق فُرم بدن: مُرغ گرد و فرم بدن خروس بيضي است .صداي خروس بم تر از مرغ است.

نه عاخه بنده خدا تقصیر نداره.
خودمم جوجه 4 ماهه دارم انگار تازه الان از تخم دراومده! :)

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یه سوال فنیه فوری داشتم یه دونه از خروسام گردنش داره هی میپیچه به نظرتون نیوکاسل گرفته؟تو فصل گرما امکانش هست؟ ببرمش دامپزشکیمیتونن درمانش کنن یا سرشو ببرم؟ میشه بعدش بخورمش؟ینی مریضم نمی کنه؟ :|

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
سلام یه سوال فنیه فوری داشتم یه دونه از خروسام گردنش داره هی میپیچه به نظرتون نیوکاسل گرفته؟تو فصل گرما امکانش هست؟ ببرمش دامپزشکیمیتونن درمانش کنن یا سرشو ببرم؟ میشه بعدش بخورمش؟ینی مریضم نمی کنه؟ :|

آره نیوکاسل گرفته :D
دامپزشکم کاری از دستش بر نمیاد :D
از گله جداش کن :D
اگه کشتیش سنگ دونشو ببر اگه سبز بود حتما همونه

معمولا نمی خورن
خدا رحمتش کنه

• Like
واکنش ها: .6.

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آره نیوکاسل گرفته :D
دامپزشکم کاری از دستش بر نمیاد :D
از گله جداش کن :D
اگه کشتیش سنگ دونشو ببر اگه سبز بود حتما همونه

معمولا نمی خورن
خدا رحمتش کنه
مطمئنی؟ :( دلم میسوزه واسش ینی همین الان سرشو میبریدم

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:D اگه گردنش کج شده رو به بالا آره
نه ببین این جوریه که کلشو میده سمت زیر گردنش ینی رو به پایین بعد هی عقبک راه میره:|
بعد گردنشو با دست صاف میکنم یه 2 دقیق ای خوب میشه بعد دوباره برمیگزده به اون حالت قبل و هی تکون میخوره

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
نه ببین این جوریه که کلشو میده سمت زیر گردنش ینی رو به پایین بعد هی عقبک راه میره:|
بعد گردنشو با دست صاف میکنم یه 2 دقیق ای خوب میشه بعد دوباره برمیگزده به اون حالت قبل و هی تکون میخوره

یا همون نیوکاسله یا کمبود مواد مغذی احتمال زیاد نیوکاسله

به هر حال جداش کن

به زودی هم خودش خاهد مرد

مارو مجلس ختمش دعوت کن :D

• Like
واکنش ها: .6.

nasimparsi

عضو جدید
با درود

دوستان من یک خروس و یک مرغ خانگی دارم. به تازگی به جایی دسترسی پیدا کردم که روزانه اندازه ی زیادی برنج (سفید و با لوبیا و ..) می تونم ازشون بگیرم. می خواستم بدونم اگر این برنج ها یک بار با آب جوش آب کشی کنم و مقداری از روغنش گرفته بشه رو می تونم به مرغ ها بدم با خیال آسوده ؟ براشون مشکلی پیش نمیاد؟

باید توجه کنیم که از زمانی که برنجشون می دم دیگه تمایلی برای خوردن مثلا نون خشک و .. ندارن

سلام من مدت زیادی نبودم. نمیدونم این جواب بدردتون میخوره یا نه؟ باید تمام خصوصیات سالن و تعداد مرغ و زمان عدم وزن گیری را بیان کنید.یکی از علل آن ممکنه تراکم زیاد یا گرمای زیاد باشه. مصرف آب و دان رو هم کنترل کنین چون اگه آب کم بخوره دان هم کتر میخوره.بیماریها هم موثر هستند.

nasimparsi

عضو جدید
با درود.

دوستان من سه تا مرغ و یک خروس دارم. پرهای پشت کمر مرغا داره می ریزه و یکیشون کلا دیگ پشت کمرش پر نداره. مشکل از چیه؟

با سپاس (مرغ ها حدود یک سال دارن)