پرسش و پاسخ

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
عزیز مشکلت چیه؟ بگو تا هرکس بلده کمکت کنه :smile:

• Like
واکنش ها: RIG

computer127

عضو جدید
منم همین مشکلو دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منم همین مشکلو دارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام نگین جان.
من میخواستم یه تایپیک بزارم ولی دیدیم که یکی از دوستان هم مشکل منو داره.
من پروژه پایانیم را یه برنامه نویسی تحت وب برداشتم که نیاز دارم برنامه نویسی ajax و هم یاد بگیرم. بگید از کجا شروع کنم.
اینم بگم که قبلا چند تا تایپیک گذاشتم ولی کسی کمکم نکرده.
این همه توضیح نوشتم ولی بازم فکر نکم کسی پیدا بشه که کمکم کنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!

negin17h

مدیر تالار
راستش من مدير فنی بچه های وب کار بودم اما مستقيم روی وب کد نمی نویسم. اما در مورد Ajax، کافیه که مفهوم update panel رو بشناسی و برای بخش هایی از برنامت که اطلاعاتش refresh میشه و میره سمت سرور یه Update Panel بذاری. بقیه کار یا اصل کار کاری به شما نداره :D یک سری کامپوننت ها هم مثل telerik هست که Update Panel خودشو داره.
برای شروع اينجا کليک کن. هر چيزی در مورد Ajax بخوای و در مورد کامپوننت هاش اينجا با نمونه هست. ويدئو هم بوده و هست.
اما کلاً یه update panel بذار رو فرم وب. مثلاً یه کمبو بذار و تو لود صفحه پرش کن. تو رویداد indexChanged یا ... کد بنویس. می بینی که صفحه refresh نمیشه. به همین سادگی :D :redface:

• Like

computer127

عضو جدید
ممنون از توضیحاتت نگین جان.
کلا توی تالار چه کسی میتونه به من کمک کنه؟ منظورم اینه که راهنماییم کنه برای نوشتن پروژه؟
موضوع پروژه ی من ، همون طور که قبلا هم گفتم ، وب سایت کمک استاد هست. که یک سری قابلیت داره:
1. حضور و غیاب
2. اعلام نمرات پایانی
3. بررسی اعتراضات
4. برگزاری کلاس برخط
5. برگزاری امتحانات بر خط
6. ..............
با php میخوام بنویسم.
من الان فقط نیاز به راهنمایی دارم .
کمکم می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

negin17h

مدیر تالار
در مورد تحليل و بانک اگه سئوالی داشتی در خدمتم.

ErfanRayan

عضو جدید
با سلام ،سوالاتي كه مربوط به Ajax بيان كنيد انشاالله بتونم كمكتون كنم،

computer127

عضو جدید
با این سوال شروع میکنم که:
کتابی هست که بتونم با خوندنش ajax و یاد بگیرم؟؟؟؟

negin17h

مدیر تالار
انتشارات wrox يك كتاب داره كه مرجع حساب ميشه. از اون شروع كني فكر كنم خوب باشه. بايد در لينك هاي زير پيداش كني :gol:

• Like

ErfanRayan

عضو جدید
AJAX

AJAX

AJAX مجموعه اي از فنآوريهاست كه اختصار كلماتAsynchronous JavaScript and XML است
ناهمزمان به اين معناست كه ديگر لازم نيست مرورگر منتظر باز گشت اطلاعات از سرور باشه بلكه ميتونه همزمان وپس از دريافت اطلاعات آنهارو مديريت كنه يعني اينكه انتقال اطلاعات در پشت صحنه اتفاق مافته
موفق باشيد

E.lahe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از توضیحاتت نگین جان.
کلا توی تالار چه کسی میتونه به من کمک کنه؟ منظورم اینه که راهنماییم کنه برای نوشتن پروژه؟
موضوع پروژه ی من ، همون طور که قبلا هم گفتم ، وب سایت کمک استاد هست. که یک سری قابلیت داره:
1. حضور و غیاب
2. اعلام نمرات پایانی
3. بررسی اعتراضات
4. برگزاری کلاس برخط
5. برگزاری امتحانات بر خط
6. ..............
با php میخوام بنویسم.
من الان فقط نیاز به راهنمایی دارم .
کمکم می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
php رو مسلط باشین ajax واستون خیلی ساده میشه !

میتونستم تو پروژتون کمکتون کنم . ولی حیف که فعلا نمیتونم .

Hst_cs

عضو جدید
سلام این یه کد ساده ی جاوا اسکریپت هستش ولی من تو جاوا اسکریپت وارد نیستم میخواستم اگه میشه کسی برام این کد رو توضیح بده.http://www.w3schools.com/jsref/tryit.asp?filename=tryjsref_doc_getelementbyid

تو قسمت اصلی برنامه (body) :
کد:
<h1 id="myHeader" onclick="getValue()">Click me!</h1>

عبارت Click me نوشته شده که براش اول یه id برای شناسوندن به تابع گذاشته که اسمش رو هم گذاشته myHeader
و بعد از رویداد onclick استفاده کرده .
onclick رویدادی هست که وقتی کاربر به روی عبارت کلیک کند در آن صورت تابع داخل onclick اجرا میشود.
که در اینجا تابع getValue می باشد ....
یعنی در اینجا وقتی کاربر به روی click me کلیک کند تابع getValue اجرا میشود ..

حالا در بالا تابع getValue تعریف شده :
که در خط :
کد:
 var x=document.getElementById("myHeader");
مقدار click me در x ذخیره میشود .
تابع document.getElementByID , آی دی که برابر myHeader هست را پیدا میکند و مقدار value آن را برمیگردادند و در x ذخیره میکند . ( یعنی مقدار click me )

در خط بعد :
کد:
alert(x.innerHTML);

alert که برای نمایش اخطار به کار می رود ...
که در اینجا نوشته شده
alert(x.innerHtML
نوشته شده که خودم نمیدونم چرا innerHTML نوشته ولی همون جور که میبینی وقتی اجرا میشه یعنی روی
clickme کلیک میکنی مقدار x را نمایش میدهد.

در پایان این برنامه نشون میده که وقتی روی عبارتی کلیک میکنیم چگونه یک اخطار رو نشون بدیم ..

امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
موفق باشید :gol:

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان چطوری از خاصیت transition تو جاوا اسکریپت استفاده کنم (نحوه ی نوشتن سینتکس منظورمه )
مثلا اگه بخوام یه تابع بنویسم که این خاصیتو داشته باشه و بعد بخوام از این تابع برای یه شی استفاده کنم، چیکار باید کنم ؟

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام دوستان چطوری از خاصیت transition تو جاوا اسکریپت استفاده کنم (نحوه ی نوشتن سینتکس منظورمه )
مثلا اگه بخوام یه تابع بنویسم که این خاصیتو داشته باشه و بعد بخوام از این تابع برای یه شی استفاده کنم، چیکار باید کنم ؟

یکی یه کمکی کنه :(

self.f_t_m990

کاربر ممتاز

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
میخوام یه اسلاید شو بسازم ، میخوام که طول و عرض عکس تو یه مدت مشخص زیاد بشه بعد به حالت قبلش برگرده
چرا از اسلایدشو های آماده استفاده نمیکنین؟ طول و عرض یه عکسی در یه مدتی کمو زیاد بشه ، چجوری عکس بعدی نمایش داده شه؟

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
چرا از اسلایدشو های آماده استفاده نمیکنین؟ طول و عرض یه عکسی در یه مدتی کمو زیاد بشه ، چجوری عکس بعدی نمایش داده شه؟

این یه تمرینه باید انجام بدم ، با settime out میره بعدی البته نمیدونم میشه یا نه !
این کارو با onclick انجام دادم ولی میخوام خودش پشت سر هم بره !

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
این یه تمرینه باید انجام بدم ، با settime out میره بعدی البته نمیدونم میشه یا نه !
این کارو با onclick انجام دادم ولی میخوام خودش پشت سر هم بره !
اگه کدی نوشتین بدین ببینیم شاید بهتر باشه?! اگه میخواین خودش بره بذارین روی رویداد onload

self.f_t_m990

کاربر ممتاز

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
تو این کد عکس هم با hover عوض میشه ، هم با دکمه ، من میخوام سایز عکس بزرگ بشه بعد کوچیک بعد بره عکس بعدی
،مشاهده پیوست 200138
واسه این که اتوماتیک برن عکس ها این خطو اضافه کنین!!
var id = setInterval(slideit, 2000);
اینو ک اضافه میکنین، عکس ها اتوماتیک عوض میشن ولی بزرگ و کوچیک نمیشن. تنها چیزی ک ب ذهنم میرسه اینه که اول اجرای توابع رو از hover دربیارین، بجاش کاری کنین که توابع پشت سر هم اجرا بشن .اول تابع بزرگ بعد کوچیک بعد تابع تغییر عکس. با set time out فکر کنم بشه!

واسه این که توابعتون به سرعت اجرا نشن، و در یک بازه زمانی مشخص اجرا شن مثل transition ، از تابع setInterval استفاده کنین.

آخرین ویرایش:

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
واسه این که اتوماتیک برن عکس ها این خطو اضافه کنین!!
var id = setInterval(slideit, 2000);
اینو ک اضافه میکنین، عکس ها اتوماتیک عوض میشن ولی بزرگ و کوچیک نمیشن. تنها چیزی ک ب ذهنم میرسه اینه که اول اجرای توابع رو از hover دربیارین، بجاش کاری کنین که توابع پشت سر هم اجرا بشن .اول تابع بزرگ بعد کوچیک بعد تابع تغییر عکس. با set time out فکر کنم بشه!

واسه این که توابعتون به سرعت اجرا نشن، و در یک بازه زمانی مشخص اجرا شن مثل transition ، از تابع setInterval استفاده کنین.
من این کد رو تغییر دادم ، اولش عکسا پشت سر هم میرفتن مشکلی نداشت ، در راستای transition اون تغییراتو انجام دادم که نشد
باشه ممنون امتحان میکنم
ممنونم

بالا