پرسش و پاسخ و کاربرد نرم افزار گوگل ارتGoogleEarth

AMIR1115

عضو جدید
سلام دوستان
من چند تا سوال برام پيش اومده كه نياز به راهنمايي شما دارم
1) ايا اطلاعات برداشت شده با جي پي اس ميشه تو گوگل ارث يا نقشه هاي هوايي ديد؟
اگه ميشه لطفا روش كار توضيح بدين.
2)براي تهيه نقشه يه منطقه با توتال، چگونه با مختصات utm برداشت انجام بديم؟
(مثلا فرض كنيد كه 2 بنچ مارك داريم كه فاصله اين دو نقطه از دوربين 152 متر بدست امده
ولي وقتي مختصات اين دو نقطه با جي پي اس برداشت ميكنيم و فاصله دو نقطه را محاسبه ميكنيم
اين عدد(152) بدست نمياد پس نتيجه ميگيريم كه اگه دوربين با اين دو نقطه كه با جي پي اس برداشت كرديم
توجيه كنيم اگر چه مختصات نقاط بر حسب utm بدست ميايد ولي كليه فواصل و در نتيجه مساحت نيز خطا دارد.؟ پس چيكار كنيم؟
3) لطفا اگه كسي تعرفه خدمات نقشه‌برداري 91 داره واسم ايميل كنه.(am_nemati22@yahoo.com)
ممنون از توجه شما

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من چند تا سوال برام پيش اومده كه نياز به راهنمايي شما دارم
1) ايا اطلاعات برداشت شده با جي پي اس ميشه تو گوگل ارث يا نقشه هاي هوايي ديد؟
اگه ميشه لطفا روش كار توضيح بدين.
2)براي تهيه نقشه يه منطقه با توتال، چگونه با مختصات utm برداشت انجام بديم؟
(مثلا فرض كنيد كه 2 بنچ مارك داريم كه فاصله اين دو نقطه از دوربين 152 متر بدست امده
ولي وقتي مختصات اين دو نقطه با جي پي اس برداشت ميكنيم و فاصله دو نقطه را محاسبه ميكنيم
اين عدد(152) بدست نمياد پس نتيجه ميگيريم كه اگه دوربين با اين دو نقطه كه با جي پي اس برداشت كرديم
توجيه كنيم اگر چه مختصات نقاط بر حسب utm بدست ميايد ولي كليه فواصل و در نتيجه مساحت نيز خطا دارد.؟ پس چيكار كنيم؟
3) لطفا اگه كسي تعرفه خدمات نقشه‌برداري 91 داره واسم ايميل كنه.(am_nemati22@yahoo.com)
ممنون از توجه شما

1- Google Earth>Tools>GPS>import>import
2- دوست من روش صحیح اون اینه که با GPS ایستگاهی این کاررو انجام بدی که قیمت خود دستگاه از 20م تا 70م هستش و هر بنچی رو که بخوای واست تو شهر بزنن 50تومن هزینش دقت این دستگاه 5mm در حالت استاتیکی هستش.
حالا فرض کنین واسه کارفرمای شما فرقی نکنه که نقشه از نظر utm تا 5 متر شیفت مختصاتی و دورانی داشته باشه به این صورت عمل می کنیم
- منطقه رو با بنچهای محلی BM1 و BM2 برداشت می کنیم
- با GPS دستی یا موبایل مختصات utm بنچ مارکهای BM1 و BM2 رو برداشت می کنیم
- تو اتوکد تو یه فایل جدید BMT1 و BMT2 که مختصاتهای utm بنچ مارکها هستش رو ترسیم می کنم.
-فایل توتال رو باز می کنیم و Right Click> Select All>Rigth Click>Copy with base point و BM1 رو انتخواب می کنیم.
- بر می گردیم تو فایل اول و Rigth Click> Paste as Block و BMT1 رو انتخواب میکنیم
- حالا با دستور Rotate نقاط رو با مرکز BMT1 طوری دوران می دیم تا BMT2 و BM2 بر هم منطبق بشه البته به خاطر اختلاف فاصله طولی که دارن دقیقا برهم منطبق نمیشن. دستور Rotate یه آپشنی به نام Refrence داره که برای این کار باید از اون استفاده کنین. اغلب همکاران از دستور Align واسه این کار استفاده می کنن.
3- ندارم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMIR1115

عضو جدید
سلام
كسي ميدونه با گوگل ارت چطوري ميشه مساحت مثلا يه منطقه بدست اورد؟
ممنون از توجه شما

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام
كسي ميدونه با گوگل ارت چطوري ميشه مساحت مثلا يه منطقه بدست اورد؟
ممنون از توجه شما

سلام
You need the pro version to calculate area. Perhaps you were using a third party tool?

GE community member rsgrillo created a tool which can calculate area:
http://www.sgrillo.net/googleearth/index.htm
GE-Path: This application calculates distances, bearing and area

See also
http://freegeographytools.com/2007/online-google-earth-utilities-for-buffering-and-area-calculations

There is a tool to calculate area and length here:
http://zonums.com/

راه دیگه اینه که شما از گوگل ارث عکس بگیری ببری تو کد مقیاس کنی و مساحت رو با پلی لاین به دست بیاری

آخرین ویرایش توسط مدیر:

AMIR1115

عضو جدید
سلام
دوستان و اساتيد نقشه بردار( استاد عزيز آقاي مجتبي اس ،رهپرداز،احسان ها و ساير دوستان) راجبه سوالات قبليم نظري ندارن؟البته از دوست
عزيزم احسا ها گل بابت اينكه سوالاتم بي پاسخ نذاشتن كمال تشكر دارم ولي منتظر پاسخ ساير اساتيد هم هستم.لطفا اگه راه حلهاي ديگه اي
مدنظرتون هست كمك كنيد
سپاسگذارم.

artinbala999

عضو جدید
سلام
دوستان و اساتيد نقشه بردار( استاد عزيز آقاي مجتبي اس ،رهپرداز،احسان ها و ساير دوستان) راجبه سوالات قبليم نظري ندارن؟البته از دوست
عزيزم احسا ها گل بابت اينكه سوالاتم بي پاسخ نذاشتن كمال تشكر دارم ولي منتظر پاسخ ساير اساتيد هم هستم.لطفا اگه راه حلهاي ديگه اي
مدنظرتون هست كمك كنيد
سپاسگذارم.
الان دقیقا باید به کدوم سؤال جواب بدیم؟

AMIR1115

عضو جدید
الان دقیقا باید به کدوم سؤال جواب بدیم؟

سلام اقا خوشحالم كه يه دوست عزيز از زنجان پيدا كردم
اخه من 6 سال زنجان دانشجو بودم و واقعا از مردم گلش سير نشدم
سوالاتم اين بود:
1)تعرفه 91 نقشه برداري
2)نحوه محاسبه مساحت با گوگل ارت؟
3)نحوه خروجي گرفتن از گوگل ارت و كپي كردن اون تو كد

مرسي

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سوالاتم اين بود:
1)تعرفه 91 نقشه برداري

مرسي

پاسخ سوال شماره 2 = شما با زدن دکمه ای آیکن خط کش داره و انتخاب گزینه چند ضلعی.................... و کلیک کردن روی گوشه های زمین مورد نظر در همون پنجره مساحت رو با واحد مورد نظر و همچنین محیط رو می تونید مشاهده کنید.......... یک نکته کابردی اگه در کلیک کردن نقاط اشتباه کردی راست کلیک موس مثل ctrl+z عمل می کنه و کاربرد داره ..............

6.jpg

از لینک زیر می تونید برنامه گوگل ارت رو دانلود کنید......................
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/382388-دانلود

آخرین ویرایش:

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سوالاتم اين بود:
1)تعرفه 91 نقشه برداري

مرسي

پاسخ سوال شماره 3=

ممکنه دوستان روشهایی خیلی بهتر و راحتر داشته باشن که خودم مشتاقم یاد بگیرم ................ اما روشی که من خودم استفاده می کنم به این صورت که بین برنامه های اتوکد و گوگل ارت برنامه ی سومی به نام global_mapper10 هستش که فرمتها رو برامون تبدیل می کنه.............

این طور بگم مواقعی که نیاز به یک کروکی هستش من رو گوگل ارت شروع به ترسیم می کنم هر خط یا پولیگانی که می کشم در سمت راست برنامه (گوگل ارت فارسی) داخل پوشه ای که قبلا درست کردم اضافه میشه و در نهایت روی همون پوشه راست کلیک می کنم و ذخیره مکان به عنوان......... رو انتخاب می کنم و در پنجره باز شده با دادن یک اسم فایل رو با پسوند kmz ذخیره می کنم .......... حال با استفاده از برنامه global_mapper10 فایل kmz رو به dxf تبدیل می کنم ......... و با اتوکد باز میکنم و استفاده میکنم .......... در حقیقت با گرفتن خروجی kmz از گوگل و تبدیل این فایل به dxf اونو در اتوکد باز میکنم ..................................

حالا دوستان اگه روش بهتر و کاربردی تری دارن ارائه بکنن تا ما هم استفاده بکنیم.............

AMIR1115

عضو جدید
پاسخ سوال شماره 3=

ممکنه دوستان روشهایی خیلی بهتر و راحتر داشته باشن که خودم مشتاقم یاد بگیرم ................ اما روشی که من خودم استفاده می کنم به این صورت که بین برنامه های اتوکد و گوگل ارت برنامه ی سومی به نام global_mapper10 هستش که فرمتها رو برامون تبدیل می کنه.............
این طور بگم مواقعی که نیاز به یک کروکی هستش من رو گوگل ارت شروع به ترسیم می کنم هر خط یا پولیگانی که می کشم در سمت راست برنامه (گوگل ارت فارسی) داخل پوشه ای که قبلا درست کردم اضافه میشه و در نهایت روی همون پوشه راست کلیک می کنم و ذخیره مکان به عنوان......... رو انتخاب می کنم و در پنجره باز شده با دادن یک اسم فایل رو با پسوند kmz ذخیره می کنم .......... حال با استفاده از برنامه global_mapper10 فایل kmz رو به dxf تبدیل می کنم ......... و با اتوکد باز میکنم و استفاده میکنم .......... در حقیقت با گرفتن خروجی kmz از گوگل و تبدیل این فایل به dxf اونو در اتوکد باز میکنم ..................................

حالا دوستان اگه روش بهتر و کاربردی تری دارن ارائه بکنن تا ما هم استفاده بکنیم.............
سلام
ببخشيد دوست عزيز با گلوبال چگونه فرمت kmz را به dxf تبديل ميكنند؟
لطفا اگر امكان داره بيشتر توضيح بدين اخه تا حالا با global_mapper كار نكردم.
2)اگر يكسري مختصات utm با فايل اكسل داشته باشيم چگونه ميتوانيم اين مختصات را در گوگل ارث وارد كنيم؟

از توجه شما ممنونم

AMIR1115

عضو جدید
سلام دوستان
عزيزان هر كي ميتونه لطفا به سوالاي من جواب بده خواهشا اگه امكان داره زودتر ج بدين خيلي گير زمانم
1)چگونه ميتوان مختصات utm را بصورت دستي وارد گوگل ارث كرد و اون نقطه را ديد؟منظورم اينه كه اگه ما يه فايل متني(tet يا xls) داشته باشيم ايا ميتونيم اين فايل وارد گوگل ارت بكنيم و موقعيت اون نقاط رو گوگل ارت يا عكس هوايي ببينيم؟

2)اگه موقعيت يه سايت رو گوگل ارت مشخص كنيم و بخايم كروكي اون تو اتوكد بكشيم چگونه بايد فايل ذخيره شده با گوگل ارت
كه فرمتش kmzهسش را با نرم افزار global-mapper به فرمت dxf يا dwg تبديل كنيم و كروگي تهيه شده در گوگل در اتوكد ببينيم؟

خواهشا اگر كسي بلده زودتر كمكم كنه.
از توجهتون ممنونم.

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
سلام دوستان
عزيزان هر كي ميتونه لطفا به سوالاي من جواب بده خواهشا اگه امكان داره زودتر ج بدين خيلي گير زمانم
1)چگونه ميتوان مختصات utm را بصورت دستي وارد گوگل ارث كرد و اون نقطه را ديد؟منظورم اينه كه اگه ما يه فايل متني(tet يا xls) داشته باشيم ايا ميتونيم اين فايل وارد گوگل ارت بكنيم و موقعيت اون نقاط رو گوگل ارت يا عكس هوايي ببينيم؟

2)اگه موقعيت يه سايت رو گوگل ارت مشخص كنيم و بخايم كروكي اون تو اتوكد بكشيم چگونه بايد فايل ذخيره شده با گوگل ارت
كه فرمتش kmzهسش را با نرم افزار global-mapper به فرمت dxf يا dwg تبديل كنيم و كروگي تهيه شده در گوگل در اتوكد ببينيم؟

خواهشا اگر كسي بلده زودتر كمكم كنه.
از توجهتون ممنونم.

به لینک زیر مراجعه کنید................

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/391638-درخواست-كمك-براي-تبديل-dxf-به-kmz-و-بالاعكس؟

AMIR1115

عضو جدید
ممنوم از لطفتون
دارم دانلودش ميكنم
فقط ميشه بفرماييد كه آيا ميشه مختصات utm بصورت دستي وارد گوگل ارت كرد يا نه؟
در ضمن لطفا اگه برنامه گلوبال دارين ميشه لطف كنيد واسه دانلود بذارين يا بگيد كه از كجا
بايد تهيش كرد؟ اخه از اينترنت دانلود كردم ولي پسورد ميخواد خيلي از امكاناتش بدون پسورد درست كار نميكنه.
بازم ازتون ممنونم خيلي اقاييد

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
ممنوم از لطفتون
دارم دانلودش ميكنم
فقط ميشه بفرماييد كه آيا ميشه مختصات utm بصورت دستي وارد گوگل ارت كرد يا نه؟
در ضمن لطفا اگه برنامه گلوبال دارين ميشه لطف كنيد واسه دانلود بذارين يا بگيد كه از كجا
بايد تهيش كرد؟ اخه از اينترنت دانلود كردم ولي پسورد ميخواد خيلي از امكاناتش بدون پسورد درست كار نميكنه.
بازم ازتون ممنونم خيلي اقاييد

چهت دانلود ......................... به لینک زیر مراجعه کنید..........

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/382388-دانلود/page2?p=5338083#post5338083

AMIR1115

عضو جدید

سلام
ببخشد مهندس هر دو لينكي كه واسه دانلود گذاشتين ديدم ولي فيلم اموزشي كه
فرمودين 60M هسش 5Mبود دانلود كردم ولي باز نشد لينك دوم هم دانلود كردم اونم باز نشد
نميدونم چرا بعد از اينكه دانلود كردم فايلش بصورت 4Syne ذخيره ميشه كه اونم باز نميشه
ميشه لطف كنيد اگه pdf يا word اموزش گلوبال دارين واسم ايميل كنيد؟يا اگه ندارين
ميشه لطف كنيد مختصر توضيح بدين يا منبعي معرفي كنيد كه بتونيم تهيش كنيم؟
ممنون
ببخشيد كه انقد وقتتون ميگيرم

AMIR1115

عضو جدید
چهت دانلود ......................... به لینک زیر مراجعه کنید..........

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/382388-دانلود/page2?p=5338083#post5338083

سلام
ببخشد مهندس هر دو لينكي كه واسه دانلود گذاشتين ديدم ولي فيلم اموزشي كه
فرمودين 60M هسش 5Mبود دانلود كردم ولي باز نشد لينك دوم هم دانلود كردم اونم باز نشد
نميدونم چرا بعد از اينكه دانلود كردم فايلش بصورت 4Syne ذخيره ميشه كه اونم باز نميشه
ميشه لطف كنيد اگه pdf يا word اموزش گلوبال دارين واسم ايميل كنيد؟يا اگه ندارين
ميشه لطف كنيد مختصر توضيح بدين يا منبعي معرفي كنيد كه بتونيم تهيش كنيم؟
ممنون
ببخشيد كه انقد وقتتون ميگيرم

hor.abd

عضو جدید
پاسخ سوال شماره 3=

خود اتوکد 2010 kml رو میخونه میتونی نئم ذخیره کنی بعد importکنی تو کد اگه ایشتیباه نکنم

صبا68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه منطقه میخام مکان یابی کنم برای دفن زباله
احتیاج به نقشه اون دارم مختصاتش میدونم روی گوگل ارث هم نقاط پیدا کردم ولی نمیدونم چطور میتونم وسعت ومساحت اونارو روی نقشه نشون بدم
ابزار خطکش هم غیر فعاله چون میخام فاصله اون مکان باجاهای دیگه اندازه بگیرمو نشون بدم
چطور میتونم از گوگل ارث نقشه رو ببرم تومحیط جی ای اس
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
یه منطقه میخام مکان یابی کنم برای دفن زباله
احتیاج به نقشه اون دارم مختصاتش میدونم روی گوگل ارث هم نقاط پیدا کردم ولی نمیدونم چطور میتونم وسعت ومساحت اونارو روی نقشه نشون بدم
ابزار خطکش هم غیر فعاله چون میخام فاصله اون مکان باجاهای دیگه اندازه بگیرمو نشون بدم
چطور میتونم از گوگل ارث نقشه رو ببرم تومحیط جی ای اس
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

با سلام ........

1- فکر کنم گوگل ارت که دارید نسخه کرک نشده هستش ............. برای استفاده از امکانات ........ خط کش ........که در اون می تونید با استفاده از با استفاده از فرمان چند ضلعی مساحت زمین مورد نظر رو گوگل ببینید ................... حالا می تونید اون رو با فرمت kml or kmz ذخیره کنید.حالا فکر کنم این نوع فرمت رو می تونید به جی ای اس وارد کنید..............

جهت دانلود گوگل ارت کرک شده با منوی فارسی و بدون نیاز به نصب به لینک زیر مراجعه کنید.........

لینک مطلب

جهت دانلود فیلم آموزشی نحوه ذخیره سازی فایل kml و تبدیل اون به dxf می تونید به لینک زیر مراجعه کنید..............

لینک مطلب

بدرود

آخرین ویرایش:

AMIR1115

عضو جدید
با سلام خدمت همه مهندسين عزيز
كسي فرمول تبديل مختصات utm به طول و عرض جغرافيايي ميدونه؟بيشتر دنبال تبديل اين مختصات در غرب كشور( همدان)
هستم. مثلا مختصات utm يك نقطه‌اي (3866362 و 265730) هست طول و عرض جغرافيايي اين نقطه چيه؟
لطفا اگه كسي ميدونه زودتر جواب بده خيلي عجله‌اي هسش

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه مهندسين عزيز
كسي فرمول تبديل مختصات utm به طول و عرض جغرافيايي ميدونه؟بيشتر دنبال تبديل اين مختصات در غرب كشور( همدان)
هستم. مثلا مختصات utm يك نقطه‌اي (3866362 و 265730) هست طول و عرض جغرافيايي اين نقطه چيه؟
لطفا اگه كسي ميدونه زودتر جواب بده خيلي عجله‌اي هسش
سلام
Latitude: 34.912687
Longitude: 48.435730

Google earth>tools>options>show lat/long>universal
google aerth>add place mark>ok
google earth>tools>options>show lat/long>degree>ok
حالا از نقطه properties بگیرید

hajizaki

عضو جدید
سوال در مورد گوگل ارث

سوال در مورد گوگل ارث

سلام
زمانیکه در نرم افزار گوگل ارث یه track ترسیم کرده و ذخیره می کنیم بعد از مراجعه مجدد به آن انگار از مسیر مورد نظر شیفت پیدا کرده که البته این جابجایی به طرف معینی نیست کی دلیلشو می دونه؟؟
لطفا کمک کنید

reza2011

عضو جدید
دوست عزيز اينجا تالار عمرانه ... سئوالتون رو بايد در اين بخش بپرسيد :

www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/45190-سوالات-و-مشکلات-کامپیوتری-خود-را-در-اینجا-مطرح-کنید!/page1249

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
نمایش پروفیل طولی ، درصد شیب ، کد ارتفاعی ، میزان طول در گوگل ارت GoogleEarth

نمایش پروفیل طولی ، درصد شیب ، کد ارتفاعی ، میزان طول در گوگل ارت GoogleEarth

GoogleEarth show elevation porfilei15_42.png
با سلام خدمت مهندسین و دوستان گرامی ............

گفتیم مطلبی جدید............... و راهکاری جالب رو برای نمایش حدود پروفیل طولی و یا درصد شیب برای شما دوستان به صورت تصویری به نمایش بزاریم .................البته بسیاری از دوستان شاید این مطلب رو تو دانسته هاشون داشته باشن .............................اما باز هم ارائه این طور مسائل خالی از لطف نیست.

تا حالا شاید براتون پیش اومده باشه که بخوایم بدون اینکه منطقه ای رو برداشت کنین ................................. یک حساب سر انگشتی از منطقه داشته باشین ................خوب راحترین کار اینکه که از برنامه گوگل ارت استفاده کنید........... برای شروع بهتره به روش زیر عمل کنیم...................

1- منطقه مورد نظر رو ی گوگل میاریم ...................... حالا با استفاده از ابزار خط کش یک خط رو محل مورد نظر ترسیم می کنیم ............ به عنوان مثال بنده یک راه رو انتخاب کردم و می خوام بدونم میزان درصد شیب و شکل پروفیل طولی این مسیر به چه شکله ...............

2-پس از ترسیم شکل ترسیمی رو تایید می کنیم تا خط در روی نقشه ثابت بشه .................

3- حالا روی خط ترسیمی راست کلیک کرده و گزینه نمایش نمای ارتفاع رو انتخاب می کنیم اگه گوگل به زبان اصلی هستش گزینه show elevation porfileرا انتخاب می کنیم .....

4- حالا با حرکت در پنجره پروفیل طولی ظاهر شده .............میتوان ، میزان درصد شیب ، فاصله ، و کد ارتفاعی منطقه رو بررسی نمود............ لازم به توضیحه که این اعداد خطایی در حد متر رو داره ...بدرود.

p654_4.jpg

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

4- حالا با حرکت در پنجره پروفیل طولی ظاهر شده .............میتوان ، میزان درصد شیب ، فاصله ، و کد ارتفاعی منطقه رو بررسی نمود............ لازم به توضیحه که این اعداد خطای قابل ملاحظه ای داره .... ...بدرود.

مهندس جان اون قسمت كه قرمز كردم .. نداره , بايد باشه طبق توضيحاتت ..؟

و يك سئوال خودم دارم كه آيا ميشه يك قسمت مشخص شده رو مساحتش رو به همين روش تعيين كرد ؟

Rah Pardaz

کاربر ممتاز
مهندس جان اون قسمت كه قرمز كردم .. نداره , بايد باشه طبق توضيحاتت ..؟

و يك سئوال خودم دارم كه آيا ميشه يك قسمت مشخص شده رو مساحتش رو به همين روش تعيين كرد ؟

1- با سلام و ممنون از دوستمون مهندس رضا ............اصلاحش کردم .............در خصوص خطا باید بگم خطا رو داره و برای کارهای دقیق نبایستی به این اطلاعات بسنده کنیم .................. و بایستی برداشت بشه ................. چون اگه کدهای ارتفاعی رو دقت کنید مشاهده می کنید ..............که در هر یک متر کد ارتفاعی رو به ما نشون میده ................. یعنی همیشه عدد رو روند به ما نشون میده و سانتیمتر و میلیمتر رو بما نمیده..............................و این کار برای اطلاعات ابتدایی و برآوردهای اولیه یک منطقه کاربردی هستش .............من که استفاده می کنم ......و بدون برداشت در بعضی مناطق.................. میزان درصد شیب رو اعلام میکنم و حدود پروفیل طول مسیر بدون برداشت .............دستم میاد که چه جاهایی نیاز به خاک ریزی داره و چه جاهایی نیاز به خاکبرداری داره ............. ولی در نهایت باید این موارد دقیق نقشه برداری بشه ...........................

2- در این قسمت نه به ما اطلاعات مساحت رو نمیده و ما بایستی با کلیک کردن روی آیکن خط کش ......................... در پنجره باز شده ....................... روی تب چند ضلعی در نسخه فارسی و polygonدر نسخه لاتین ....................میریم ...............................گوشه های زمین مورد نظر رو می زنیم حالا واحد مورد نظر که معمولا متر مربع هستش رو انتخاب می کنیم ................... و در نهایت اطلاعات مساحت زمین رو به شما نشون میده .....................

آخرین ویرایش:

skyplex

کاربر فعال
ایا نقشه های گوگل ارت را می توان با مقیاس چاپ کرد؟ چگونه؟

با سلام
سوالی دارم خدمت شما
تشکر از شرکت گران در بحث

بالا