پرسش و پاسخ در HTML ، XHTML ، CSS

hoseng

کاربر بیش فعال
مرسی:gol: چون من هیچ فرد با تجربه ای نیست که راهنماییم کنه و اینا ...مجبورم این راهو برم ، که کم کم زیر و بم کار دستم بیاد .... سرعتم مثه لاکپشته ولی بازم خوبه :)
طبق برنامم حدود یه ماه دیگه باید برم سراغ php ..
مزاحمتون میشم :redface:
خب منم مثل شمام دیگه نه کسی هست پیشم نه تجربه ای
هرجا گیر میکنم یه How to ... تو گوگل میزنم سریع ردیف میشه:biggrin:
ولی اگه فک میکنی با رفتن سراغ CMS میتونی به یادگیریه PHP کمک کنی باید بگم اشتب می کنی

• Like
واکنش ها: etnn

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب منم مثل شمام دیگه نه کسی هست پیشم نه تجربه ای
هرجا گیر میکنم یه How to ... تو گوگل میزنم سریع ردیف میشه:biggrin:
ولی اگه فک میکنی با رفتن سراغ CMS میتونی به یادگیریه PHP کمک کنی باید بگم اشتب می کنی

جدا؟؟ نمیدونم احساس کردم اینجوری انگیزم بیشتر میشه...
مقدمات php چی هست؟؟

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی سر همین جورچین کردن جوملا خیلی نکات یاد گرفتم که اصن نمیدونستم :||||||.... مثلا من دیروز تازه فهمیدم فایرباگ چیه و چیکار میکنه!

امروز فهمیدم افزونه wappalyzer نامی هم هست!!

hoseng

کاربر بیش فعال
ولی سر همین جورچین کردن جوملا خیلی نکات یاد گرفتم که اصن نمیدونستم :||||||.... مثلا من دیروز تازه فهمیدم فایرباگ چیه و چیکار میکنه!

امروز فهمیدم افزونه wappalyzer نامی هم هست!!
خب اینا تا وقتی با CMS کار میکنی به دردت می خوره بیای تو PHP هم هی میفهمی اینم هست اونم هست

hoseng

کاربر بیش فعال
:surprised: php مگه به C++ ربط داره؟؟؟:surprised:
یا ابولفضل!!!
ربط نداره پایه و اساسشون یکیه یعنی وقتی کد نویسی با اون رو بلدی اینو راحت تر یاد می گیری
دیگه الان لازم نیست یاد بگیری متغیر چیه، تابع چیه، کلاس چیه و اینا
تو میدونی متغیر رو توی C++ چطور تعریف می کنن حالا میای می بینی PHP همون متغیر رو یه جور دیگه تعریف میکنه، کلی تابع آماده در اختیارت میزاره، تابع های ارتباط با پایگاه داده بهت میده و ....

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
یا ابولفضل!!!
ربط نداره پایه و اساسشون یکیه یعنی وقتی کد نویسی با اون رو بلدی اینو راحت تر یاد می گیری
دیگه الان لازم نیست یاد بگیری متغیر چیه، تابع چیه، کلاس چیه و اینا
تو میدونی متغیر رو توی C++ چطور تعریف می کنن حالا میای می بینی PHP همون متغیر رو یه جور دیگه تعریف میکنه، کلی تابع آماده در اختیارت میزاره، تابع های ارتباط با پایگاه داده بهت میده و ....

هاااااااا ترسیدم بابا:biggrin:
اوکی .. تا حدودی آشنایی دارم....

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
بصورت کلی عرض کردم.مثلا میتونیم بجای تشکر فقط از دکمه تشکر استفاده کنیم.اسپم ها به ضرر این سایت هستن....
و بنظرم به ضرر کاربران هم هستن. به عنوان مثال کسی میاد این تاپیکو میخونه به این خاطر که چیزی یاد بگیره ولی ممکنه بجای مطالب مفید با چند صفحه اسپم مواجه بشه وبه این امید که جواب سوالش تو این تاپیکه مجبور بشه چندصفحه اسپم بخونه. در این سایت تالارهای زیادی برای گفتگو هستن خوشبختانه..
بطور کلی عرض کردم. ناراحت نشین ازمن دوستان

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
بصورت کلی عرض کردم.مثلا میتونیم بجای تشکر فقط از دکمه تشکر استفاده کنیم.اسپم ها به ضرر این سایت هستن....
و بنظرم به ضرر کاربران هم هستن. به عنوان مثال کسی میاد این تاپیکو میخونه به این خاطر که چیزی یاد بگیره ولی ممکنه بجای مطالب مفید با چند صفحه اسپم مواجه بشه وبه این امید که جواب سوالش تو این تاپیکه مجبور بشه چندصفحه اسپم بخونه. در این سایت تالارهای زیادی برای گفتگو هستن خوشبختانه..
بطور کلی عرض کردم. ناراحت نشین ازمن دوستان
اینجا دوستمون یه سوال پرسیدن و جوابشون رو هم گرفتن
بقیه پست ها هم مرتبط با موضوع طراحی وب بود و بحث cms‌ها

Syd Barrett

عضو جدید
اگر میخواهید طراح سایت بشید ، به نظر من قبل از Html و CSS و PHP این مهمه که شما درک درستی از برنامه نویسی وب داشته باشید و اطلاعاتی در مورد نحوه کار آیتم های مختلف در برنامه نویسی وب به دست بیارید... کد نویسی PHP رو من میتونم به یه بچه 12 ، 13 ساله توی یه ماه یاد بدم ... HTML هم که دیگه الان by default همه بلدن و به دنیا میان ! شده زبان مادری نسل جدید .... ولی فرق یه طراح حرفه ای سایت با یه کد نویس معمولی همینه که بتونه بهترین درک رو از برنامه ای که مینویسه داشته باشه . یکی از مهمترین مسائل در مورد طراحی سایت های داینامیک هم زیر مجموعه همین موضوع هستش ، یعنی امنیت ! یه سایت بدون امنیت به هیچ دردی نمیخوره ... متاسفانه توی سیستم آموزشی آکادمیک ما فقط این رو یاد میدن که اگر برنامه شما اجرا شد ، دیگه مشکلی نیست .... هنوز من خیلی ها رو میبینم که درکی از سمت سرور و کلاینت ندارن ولی مثل بلبل تفاوت هاشون رو میگن و برنامه نویسی میکنن ... هنوز خیلی ها نمیدونن post یا get یعنی چی ، نمیدونن پروتوکل Http چه جوری مقادیر رو میگیره و میفرسته ولی از تمام اینها توی برنامه شون استفاده میکنن ...

شاید خودم بالای 100 تا سایت دیدم که پسوند فایلی که میخواد آپلود بشه فقط با javascript چک میشه ! یا هزاران سایت دیدم که جلوی پست کردن یه مقدار رو با disable کردن توی HTML گرفتن ! از سایت هایی که با کوکی ورود شما رو به بخش مدیریت تائید میکنن و شما رو تائید هویت میکنن بگذریم !!!!! اونهایی هم که از session استفاده میکنن خیلی ها اصلا نمیدونن چه کار میکنن فقط یاد گرفتن این کد باید باشه تا کاربر تائید هویت بشه .... این یعنی طراح سایت هنوز به بیس برنامه نویسی وب آشنا نیست و فقط چند تا کد حفظ کرده و داره کد مینویسه .

به نظر من اولین چیزی که دانشجو های کامپیوتر باید یاد بگیرن اینه : برنامه نویسی وب ، برنامه نویسی کلاینت و C# نیست !! بعدش HTML یاد بگیرید !!

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
نمیدونن پروتوکل Http چه جوری مقادیر رو میگیره و میفرسته ولی از تمام اینها توی برنامه شون استفاده میکنن ...

شاید خودم بالای 100 تا سایت دیدم که پسوند فایلی که میخواد آپلود بشه فقط با javascript چک میشه ! یا هزاران سایت دیدم که جلوی پست کردن یه مقدار رو با disable کردن توی HTML گرفتن ! از سایت هایی که با کوکی ورود شما رو به بخش مدیریت تائید میکنن و شما رو تائید هویت میکنن بگذریم !!!!! اونهایی هم که از session استفاده میکنن خیلی ها اصلا نمیدونن چه کار میکنن فقط یاد گرفتن این کد باید باشه تا کاربر تائید هویت بشه .... این یعنی طراح سایت هنوز به بیس برنامه نویسی وب آشنا نیست و فقط چند تا کد حفظ کرده و داره کد مینویسه .
ای کاش در این سایت آموزشهایی هم در این زمینه ارائه بشه...درمورد بحث امنیت.. من که خیلی نیازمندم

samadehghan

عضو جدید
رسانه های قابل استفاده در <object>

رسانه های قابل استفاده در <object>

لطفا واسه پیدا کردن 10 مورد از رسانه های قابل استفاده در <object>به همراه ویژگی ها و پارامترهاش بهم کمک کنین.
خواهش میکنم:cry:

sulmas

عضو جدید
سوال در مورد html

سوال در مورد html

سلام
یه چند هفته ای میشه پس از یه سال دوری از دروس دانشگاهیم تازه دوباره دارم شروع می کنم به مرور شون
یه مبحثی که خیلی دوستش داشتم و ازش لذت می بردم html بود که فقط یه ترم اونم یه واحد کارگاه کامپیوتر اگه اشتباه نکنم استادمون باهامون کار کرد همین !!!!!!
اما من خیلی دوست دارم و البته شرایط کاریم ایجاب می کنه دیگه جدی به فکر برنامه نویسی و البته یادگیری طراحی وب باشم
تا حدودی با html آشنام اما فقط با تگها کار می کنم نمی دونم دارم چیکار می کنم.
ممنون میشم راهنمایم کنید برای یادگیری سریعتر و اینکه در کنار html کدوم زبان رو یاد بگیری البته خودم دارم c# کار می کنم البته هفته ای یه خط برنامه!!!!!:D
اگه امکانش برای دوستان فراهمه میشه یه پروژه ساده واسم پیشنهاد بدن
با تشکر

می تواند مچم را بگیرد اما همیشه دستم را می گیرد "خدا" را می گویم خدایا شکرت

hoseng

کاربر بیش فعال
سلام
یه چند هفته ای میشه پس از یه سال دوری از دروس دانشگاهیم تازه دوباره دارم شروع می کنم به مرور شون
یه مبحثی که خیلی دوستش داشتم و ازش لذت می بردم html بود که فقط یه ترم اونم یه واحد کارگاه کامپیوتر اگه اشتباه نکنم استادمون باهامون کار کرد همین !!!!!!
اما من خیلی دوست دارم و البته شرایط کاریم ایجاب می کنه دیگه جدی به فکر برنامه نویسی و البته یادگیری طراحی وب باشم
ممنون میشم راهنمایم کنید برای یادگیری سریعتر و اینکه در کنار html کدوم زبان رو یاد بگیری البته خودم دارم c# کار می کنم البته هفته ای یه خط برنامه!!!!!:D
با تشکر

سلام. قبل از هرچیز باید گفت که html زبان برنامه نویسی نیست بلکه یه markup هستش
اگر میخوای طراحی وب کار کنی باید یا بیای سمت PHP، یا اگه مایکروسافت دوست داری ASP.NET، و اگه جاوا دوست داری JSP
البته زبون های دیگه ای هم هستن مثل ColdFusion یا Python که اگه بتونی پایتون رو شروع کنی به نظرم بهتره چون زبان جدید و پر سرعتیه که داره توسط گوگل پیشرفت داده میشه ولی فعلا درست حسابی جا نیفتاده
برای شروع آموزش هرچیزی تحت وب به این سایت یه سری بزنی بد نیست http://www.w3schools.com

hsh22

عضو جدید
سلام
با تشکر

بهترین روش جهت یادگیری برنامه نویسی تحت وب اینه که ابتدا از HTML شروع کنید و با تسلط کامل بر HTML سراغ سایر مباحث بروید. برای شروع بهترین منبع سایت www.w3schools.com می باشد. البته در خصوص برنامه نویسی دو نکته خیلی مهم وجود دارد: علاقه به برنامه نویسی و تسلط بر زبان انگلیسی

در ضمن بهتر است از همین ابتدا کار کردن با جدید ترین تکنولوژی های دنیا یاد بگیرید. به عنوان مثال از همین ابتدا با XHTML5 کار کنید. متاسفانه در آموزشگاه های کامپیوتر اکثرا HTML4 را یاد می دهند و فقط اشاره ای به HTML5 و تفاوت HTML و XHTML می کنند. پس بهترین روش خود آموزی برنامه نویسی می باشد.

یک نکته ی دیگر باقی می ماند و آن این است که هفته ای یک خط برنامه خیلی کم است! سرعت پیشرفت دنیای وب خیلی بیشتر از این حرف هاست.